Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Problema Placa de retea!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
Twinker

Twinker

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 30.07.2008
Salut ,

Am o problema cu viteza de internet pentru ca mi s-a ars placa de retea onboard si neavand decat 1 slot PC-I Express care este ocupat, mi-am luat o placa de retea pe usb.. totul merge bine si frumos pana iau de pe torrent , imi urca pana la viteza de 10 MB/s si dupa aia pica pentru cateva minute si isi revine iarasi si nu stiu cum sa rezolv aceasta problema .. m-am gandit ca poate nu duce placa de retea .. se poate sa o limitez la o viteza ca sa nu mai pice asa mult ?

Placa de retea este : Gembird ASIX AX88772A (Supports 10 Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation operation) http://cowon.at.ua/_fr/2/7115768.jpeg

Ceea ce vreau sa rezolv este sa numai cada netul si sa astept sa-si revina iarasi pentru ca dureaza prea mult si nu pot lucra deloc.

Multumesc!

#2
andyyy_77

andyyy_77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 14.05.2007

 Twinker, on 19th November 2011, 21:17, said:

Salut ,

Am o problema cu viteza de internet pentru ca mi s-a ars placa de retea onboard si neavand decat 1 slot PC-I Express care este ocupat, mi-am luat o placa de retea pe usb.. totul merge bine si frumos pana iau de pe torrent , imi urca pana la viteza de 10 MB/s si dupa aia pica pentru cateva minute si isi revine iarasi si nu stiu cum sa rezolv aceasta problema .. m-am gandit ca poate nu duce placa de retea .. se poate sa o limitez la o viteza ca sa nu mai pice asa mult ?

Placa de retea este : Gembird ASIX AX88772A (Supports 10 Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation operation) http://cowon.at.ua/_fr/2/7115768.jpeg

Ceea ce vreau sa rezolv este sa numai cada netul si sa astept sa-si revina iarasi pentru ca dureaza prea mult si nu pot lucra deloc.

Multumesc!
Ai exact aceiasi versiune de uTorrent ca pana acum? Incearca si alt torrent downloader.

#3
Twinker

Twinker

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 30.07.2008

 andyyy_77, on 19th November 2011, 22:12, said:

Ai exact aceiasi versiune de uTorrent ca pana acum? Incearca si alt torrent downloader.

Da folosesc aceeasi versiune. Am sa incerc cu altceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate