Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Driver Nvidia Geforce 9400 GT compatibil S-video

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bgdd

bgdd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2007
Salut,
Am achizitionat recent o placa video Galaxy Geforce 9400 GT 1Gb, un asa zis upgrade de la un 8600 GT 256 Mb. Am un tv sony trinitron si sunt legat de maini cand trebuie sa-mi iau o noua placa video cu S-video. De ceva timp nu se mai fac placi video cu o astfel de iesire si nici cabluri nu se gasesc din dvi sau vga. Adaptoarele sunt mult prea scumpe sa merite...
Revenind...
Am instalat ultimul driver de win7/64 de pe Nvidia.com - 285.62 si spre surpinderea mea nu vede iesirea S-video. Nici cu detect displays, force detection, restart... Activeaza o a doua iesire dar tot dvi sau vga si pe televizor nu apare nicio imagine.
Am incercat driverul de pe Galaxytech.com - 266.58. Aceiasi problema.

Teoretic, daca placile noi nu mai au iesire s-video, nici driverele nu mai au astfel de optiuni.
Si asa am instalat un driver mai vechi: 181.71. In sfarsit, merge tv-ul dar apare o alta problema... nu mai merge niciun joc, cu un driver din 03.03.2009.

Exista o solutie de compromis? O alta varianta mai noua de drivere? Sau, gresesc eu undeva?

Merci

Edited by bgdd, 12 November 2011 - 11:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate