Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Utilaj de sapat santuri gen drujba

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Peska

Peska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 16.08.2007
Exista asa ceva pe la noi? A vazut cineva ceva asemanator? Eu am gasit asta la rusi. Sau macar un lant mai gros sau niste senile si 3 roti dintate, pe unde gasesc?

Attached Files



#2
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Astfel de chestii pentru sapat la adancimi mari pentru utilitati ( canalizari, ingropat fire etc ) sau pentru culturi/santuri de adancime mica?
Pe motosape s-au adus in discutie la un moment dat.
http://forum.softped...t...t&p=9159613
http://www.56.com/u7...TQ1MTk5MzQ.html

Acum nu imi mai amintesc firma/siteul care aduce in Romania asa ceva pentru adancimi mari de cuplat la tractoare, dar stiu ca au un pret de pus la munca non-stop un an de zile sa zici ca le amortizezi.
Pentru motosape si alte chestii mici nu cunosc pe nimeni care aduce astfel de accesorii.


LE:
http://forum.softped...howtopic=774269
Fara munca lui alexbjorg nu gaseam  link-urile.

Edited by IdI1, 23 October 2011 - 16:40.


#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Cauta dupa "masini de sapat santuri".

Eu am vazut una mai mica (are cam 100 kg) care se numeste "Masina de sapat santuri TR-12 (trencher)". Sapa santuri de pana la 35 cm adancime, latime 10 cm, si costa 2,200 Euro (fara TVA).

Edited by jumborom, 23 October 2011 - 17:08.


#4
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Eu am vazut genul asta de utilaj mai precis un U445 in fata avea"drujba asta" si in spate brat ca la buldo-excavator.Eu lam vast pe drumul de la Alba Iulia spre Deva.Pretul era vreo 4000 euro dar era ca si nou prin locul asta de la Turda spre Deva tot scule de tractoare si tractoare sunt in camp si iti si face proba direct cu el.

#5
Peska

Peska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 16.08.2007

 TudorCJ, on 23rd October 2011, 18:19, said:

Eu am vazut genul asta de utilaj mai precis un U445 in fata avea"drujba asta" si in spate brat ca la buldo-excavator.Eu lam vast pe drumul de la Alba Iulia spre Deva.Pretul era vreo 4000 euro dar era ca si nou prin locul asta de la Turda spre Deva tot scule de tractoare si tractoare sunt in camp si iti si face proba direct cu el.



Interesante racaitoarele astea, desi nu stiu in cat timp as termina un sant lung de 1.5km-2km, adanc de 100cm, lat de 15cm; mie personal mi-ar trebuii pentru un U650; acuma, cum se face cuplarea la motor: prin cupla aceea rotativa sau hidraulic? Asta daca ati avut curiozitatea sa opriti masina si sa va uitati la ele.

Edited by Peska, 23 October 2011 - 18:58.


#6
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Daca o sa am drum iara pe acolo sau imi pica ceva si mai exista scula aceasta am sa ma opresc si sa vad ce si cum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate