Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Stand audio din sticla

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
jabbaro

jabbaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2007
In poza atasata am incercuit niste stilpi ce fac legatura intre cele 2 polite de sticla.
Daca imi puteti spune care este denumirea lor in magazin si unde ii gasesc de cumparat.

Attached Files



#2
primejdie_06

primejdie_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 20.02.2007
... gasesti in catalogul hafele... au solutii complete pentru mobilier de sticla inclusiv tehnici de gaurire, lipire, aplicari balamale etc. link-ul te duce direct la catalogul online care este pe domeniul com dar sunt foarte bine reprezentati si in romania...  spor la cautat!

Edited by primejdie_06, 21 October 2011 - 21:00.


#3
jabbaro

jabbaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2007

 primejdie_06, on 21st October 2011, 21:59, said:

... gasesti in catalogul hafele... au solutii complete pentru mobilier de sticla inclusiv tehnici de gaurire, lipire, aplicari balamale etc. link-ul te duce direct la catalogul online care este pe domeniul com dar sunt foarte bine reprezentati si in romania...  spor la cautat!
Multumesc pentru raspuns.
Am fost "mai 'nainte" pe acest link:http://www.decori.ro/accesorii-mobilier-sticla.php si ma trimite tot catre acest catalog.
Poate nu-mi sare in ochi dar acolo sunt numai picioare.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu am vazut si la magazinul de feronerie de la colt, dar s-ar putea ca prelucratul sticlei sa te coste mai mult decat o masa luata de-a gata. Si mai exista si posibilitatea s-apara tensiuni in sticla, sa cedeze cand nici nu te astepti. Eu n-as risca...

#5
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
edit

Edited by feribalint, 21 October 2011 - 21:25.


#6
jabbaro

jabbaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2007
Am 3 bucati de sticla de 5mm, 1000X500;
Pe stand pun scule hifi nu foarte grele.
Singura operatie ar putea fi gaurirea.

#7
primejdie_06

primejdie_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 20.02.2007
... in regim de amator confectionarea mobilierului de sticla nu este chiar o plimbare in parc... sticla nu o poti gauri cu sculele pe care le ai de obicei pe acasa iar pentru utilizarea sticlei ca polita aceasta trebuie prelucrata (eliminate muchiile taietoare, rotunjite colturile) detensionata si securizata... varianta cea mai simpla de realizat acasa ar fi sa gasesti standuri care nu necesita gaurirea sticlei iar fixarea pe sticla sa o faci cu adeziv epoxi pentru fixat oglinzi retrovizoare... se face beton in 24 ore si este transparent deci nu afecteaza estetic produsul final (gasesti in gama de produse bison)... desigur ramane problema muchiilor si a colturilor pe care nu stiu cum ai putea sa o rezolvi in regim DIY... spor la treaba!

#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
1000x500 pentru sticla de 5mm e enorm
orice ai pune pe ea... nu tine
se curbeaza sub propria greutate (deci mai trebuie redusa lungimea si folosita o sticla de 8-10mm dar cel mai bine duplex 3+3-4+4)
"cantuirea" muchiilor se face la un atelier specializat
ce-ti trebuie tie sunt de fapt picioare dar flașa cu prindere in pal se inlocuieste cu o flanșă pentru sticla pe care o cumperi separat
(de unde o cumperi?!? poti incerca la gelu-trade... (trimit si prin curier daca nu esti din bucuresti)
Attached File  FLANSA_1.jpg   11.48K   5 downloads Attached File  FLANSA_3_1_.jpg   17.9K   2 downloads
flansele se lipesc de sticla tot la ateliere specializate cu adezivi speciali (metal-sticla cu intarire la UV)

Edited by Nero-d, 22 October 2011 - 06:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate