Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Echipament pt supraveghere copil la scoala

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFalconeti73, on 16 septembrie 2011 - 12:22, said:

Nu de educatie e vorba ci de faptul ca sunt atatia nenorociti pe lumea asta care pot face rau unui copil. Si vroiam sa-i stiu locatia in orice moment, ca decat sa ai nevoie de politia noastra....... mai bine te feresti singur.
Aici e ceva care nu se leagă.
Pe de-o parte, nenorociţi pe lumea asta (care să-i facă rău unui copil) există de când a apărut rasa umană. Pedofilii şi alţi obsedaţi de acest gen nu sunt creaţia secolului 21. E adevărat, drogaţi care să atace copiii pentru a-şi face rost de bani pentru doza zilnică sunt o apariţie relativ recentă, cam de la mijlocul anilor 80. Abuzurile asupra copiilor nu sunt ceva nou sub soare, în anumite zone ale planetei încă sunt legalizate ca sacrificii pentru te-miri-ce divinităţi. Copilul poate fi abuzat oricând de un coleg de clasă care e un nenorocit, mai degrabă decât un nenorocit necunoscut.
Pe de altă parte, a cunoaşte locaţia exactă a copilului nu-şi are o explicaţie logică decât dacă copilul este silit să îşi ducă viaţa în cartiere gen Brooklyn, Queens sau Ferentari, unde trebuie să plătească - el sau părinţii lui - taxă de protecţie clanurilor, pentru a putea trăi.
Pe de a treia parte, poliţiştii sunt, în esenţă, la fel peste tot, doar legea este diferită. În America poliţistul are voie să-ţi sucească mâna şi să te lege cu cătuşe, pe când în România nu-i permite legea, lege care consideră abuzuri astfel de fapte (cu excepţia atacului direct asupra poliţistului, dar şi atunci trebuie ca mai întâi să tragă focuri de avertisment în aerul care nu-i vinovat cu nimic).
Pe de a patra parte, copilul (depinde de vârstă) poate rămâne cu ceva traume ştiindu-se supravegheat non stop; are dreptul la o minimă intimitate pentru a-şi putea contura o personalitate şi, de ce nu, a învăţa din propriile greşeli.
Dacă aş avea copil, aş face pe dracu-n 4 să mă mut cu el într-o zonă rezidenţială sigură, unde să nu-mi tresară inima la fiecare 5 minute pentru el şi pentru mine.

Edited by PSC, 18 May 2015 - 10:47.


#20
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
copilul meu vrea sa nu se duca la after dupa ce termina orele.
si a reusit de doua ori sa insele vigilenta celor ce il pandeau sa-l care la after.
bananaia prin curtea scolii, ca n-avea curaj sa se duca singur acasa.
odata l-a gasit un vecin binevoitor, care avea si el un nepot la scoala si l-a dus acasa.
imi trebuie un dispozitiv de localizare si supraveghere permanent.
deocamdata am gasit solutia cu un smartmobil in ghiozdan si-l urmaresc cu managerul de dispozitiv android.
dar vreau altceva, ceva sa stea asupra copilului in permanenta si sa si pot asculta/vedea ce se intampla in jurul lui.
maiimutoiul e mic, e doar in clasa pregatitoare la scoala, dar a inceput sa fie bandit.

va rog sa-mi dati si mie o solutie tehnica.
multumesc.

Edited by casuta_papusilor, 19 February 2016 - 10:19.


#21
mocca

mocca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.06.2005

View Postcasuta_papusilor, on 19 februarie 2016 - 10:16, said:

copilul meu vrea sa nu se duca la after dupa ce termina orele.
si a reusit de doua ori sa insele vigilenta celor ce il pandeau sa-l care la after.
bananaia prin curtea scolii, ca n-avea curaj sa se duca singur acasa.
odata l-a gasit un vecin binevoitor, care avea si el un nepot la scoala si l-a dus acasa.
imi trebuie un dispozitiv de localizare si supraveghere permanent.
deocamdata am gasit solutia cu un smartmobil in ghiozdan si-l urmaresc cu managerul de dispozitiv android.
dar vreau altceva, ceva sa stea asupra copilului in permanenta si sa si pot asculta/vedea ce se intampla in jurul lui.
maiimutoiul e mic, e doar in clasa pregatitoare la scoala, dar a inceput sa fie bandit.

va rog sa-mi dati si mie o solutie tehnica.
multumesc.


Un ceas cu GPS care sigur te va ajuta

http://www.aliexpres...0b-3c7756a221bf

#22
bejan

bejan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 26.01.2006

View Postcasuta_papusilor, on 19 februarie 2016 - 10:16, said:

copilul meu vrea sa nu se duca la after dupa ce termina orele.
si a reusit de doua ori sa insele vigilenta celor ce il pandeau sa-l care la after.
bananaia prin curtea scolii, ca n-avea curaj sa se duca singur acasa.
odata l-a gasit un vecin binevoitor, care avea si el un nepot la scoala si l-a dus acasa.
imi trebuie un dispozitiv de localizare si supraveghere permanent.
deocamdata am gasit solutia cu un smartmobil in ghiozdan si-l urmaresc cu managerul de dispozitiv android.
dar vreau altceva, ceva sa stea asupra copilului in permanenta si sa si pot asculta/vedea ce se intampla in jurul lui.
maiimutoiul e mic, e doar in clasa pregatitoare la scoala, dar a inceput sa fie bandit.

va rog sa-mi dati si mie o solutie tehnica.
multumesc.

Foloseste aplicatia life360 din google play. aplicatia iti arata in permanta unde e copilul(adica telefonul lui) de asemena poti stabili o zona, iar daca copilu paraseste acea zona vei fi notificat.
sa te uiti in setarile aplicatiei si vei gasi toate setarile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate