Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#1243
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012

View PostRealThing, on 29th May 2012, 11:44, said:

L-am pus peste I9001XXKQE. I-am dat oricum dupa un factory reset si un wipe cache, insa din ce am vazut nu imi schimbase setarile. Oricum din punctul meu de vedere mai bine faci ititial un back-up full cu Titanium.
Mersi pt. raspums eu am XXKQB acum instalat (deodex,[MOD][XXKQB][ValuePack] 13 Toggles Mod) un pic personalizat  ma gandesc ca daca fac acest update s-a nu pierd acest mod?? :confuzzled:
http://forum.xda-dev...d.php?t=1585595

Edited by bibanu1001, 29 May 2012 - 11:10.


#1244
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010

View Postbibanu1001, on 29th May 2012, 12:03, said:

Mersi pt. raspums eu am XXKQB acum instalat (deodex,[MOD][XXKQB][ValuePack] 13 Toggles Mod) un pic personalizat  ma gandesc ca daca fac acest update s-a nu pierd acest mod?? :confuzzled:
De unde ai luat ValuePack un link te rog

#1245
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012

View Postkhristy36, on 29th May 2012, 12:09, said:

De unde ai luat ValuePack un link te rog
Uite un post mai sus linkul dar vezi ca trebuie sa ai deodexed rom instalat inainte sa pui 13 mod toggle uite aici link..
http://www8.zippysha...43861/file.html

#1246
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Firmware 2.3.5, cu garantie de la Vodafone.

Scos de la incarcat la 8 dimineata, vorbit la el 43 minute in total, navigat 10 minute, seara e la 20% bateria.

Consum: 38% voice call (43 min), 17% display (33 minute), 8% cell standby (12 ore 23 minute), 6% Andoid OS (4 minute), 5% Phone idle (12 ore), etc.

I-am tras o formatare (full discharge urmat de full charge), degeaba.

Asta e o zi obisnuita din viata telefonului meu, il am de o luna dar n-a prins niciodata peste 30% pana seara. Daca uit sa-l incarc intr-o seara, a doua zi nu mai am telefon.

Am nimerit eu un model cu probleme sau "asa face toate"? Nici macar 24 de ore nu rezista?!?

Edited by Astor, 29 May 2012 - 21:36.


#1247
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Posibil sa ai consumatori.descarca din play programe specifice pentru economie.Daca nu stau pe net pot sa zic ca ma tine 3-4 zile,maxim.In alta ordine de idei am un Motorola defy mini care in stand by sta chiar 7 ile.

#1248
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Mai vag nu putea fi... Ce consumatori? Am scris deja ce consuma bateria mai sus.

#1249
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Ce firmware stock imi recomandati pentru i9001? Unul din cele oficiale... si eventual daca se poate o mica explicatie cum sa il resoftez. Multumesc anticipat.

#1250
tiberiuboboc

tiberiuboboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 05.01.2012

View PostAstor, on 30th May 2012, 23:13, said:

Mai vag nu putea fi... Ce consumatori? Am scris deja ce consuma bateria mai sus.

Stai linistit! Daca il folosesti in conditiile scrise de tine nu te tine mai mult de 24 ore. Daca il tii pe noptiera poti ajunge la cateva zile. Eu am un custom dezvoltat tocmai pentru a nu consuma prea mult din resurse si il incarc in fiecare seara. M-am obisnuit cu asta. Bateria nu este punctul forte de la samsung.



View PostDrag0n_X, on 31st May 2012, 15:06, said:

Ce firmware stock imi recomandati pentru i9001? Unul din cele oficiale... si eventual daca se poate o mica explicatie cum sa il resoftez. Multumesc anticipat.

Daca vrei stock rom mai bine ramai la ce ai acum. Toate sunt la fel si nu are rost sa pierzi garantia pentru un flash cu odin la un stock rom. Eu am incercat tot ce a aparut pana acum de la 2.3.3 incoace si diferentele sunt minore. Am simtit intradevar modificari la custom rom-urile incercate, oricare ar fi fost ele. Parerea mea!

Edited by tiberiuboboc, 31 May 2012 - 19:43.


#1251
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Am cumparat telefonul cu un rom custom care nu ma lasa sa intru pe net prin browserul stock si nici pe facebook, in schimb intru pe mess, market etc fara probleme. A doua problema ar fi ca nu mi-l recunoaste kies... se aude sunetul windowsului cand bag cablul dar nu mi-l vede ca device in windows, iar in kies apare connecting si ramane asa... Astea sunt motivele pentru care vroiam un firmware stock. Acest rom are si go launcher integrat de aceea cred ca nu il vede kies. Am incercat factory reset fara rezultat. Multumesc.

Edited by Drag0n_X, 01 June 2012 - 00:00.


#1252
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
tiberiuboboc...dupa ce ai renuntat la original ai mai avut restarturi?

#1253
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View Posttiberiuboboc, on 31st May 2012, 20:50, said:

Stai linistit! Daca il folosesti in conditiile scrise de tine nu te tine mai mult de 24 ore. Daca il tii pe noptiera poti ajunge la cateva zile. Eu am un custom dezvoltat tocmai pentru a nu consuma prea mult din resurse si il incarc in fiecare seara. M-am obisnuit cu asta. Bateria nu este punctul forte de la samsung.

Rahat ..... turcesc. Pai in specificatii zice ca rezista 18 zile in standby sau 8 ore de convorbiri. De aici pana la mort in mai putin de 24 de ore cu niste conversatii si putin browsing, e cale lunga. Chiar in halul asta mint? M-am intalnit cu un vecin, cica si nevasta-sa are unul la fel si l-a dus pe garantie la reparat de 2 ori si de doua ori i-au schimbat bateria, dar fara nici un rezultat, in 24 ore e mort.

Nasol, asta e telefon de birou, daca ai uitat sa-l incarci n-ai telefon a doua zi. E bun doar daca-l tii non-stop langa incarcatorul de pe birou. :cursing:

PS: intr-o luna de cand il am, un singur restart si-a facut singur in fata mea, aparent fara motiv, era rece (pe birou de ceva vreme). I-am bagat apoi stability test zeci de minute si nici un restart. Deci banuiesc ca restartul ala de la mine a fost de la un soft.

PPS: exista unele softuri care din pacate consuma bateria in mod "invizibil". Yahoo Mail are push fara sa-i poti seta intervalul, Facebook desi il setezi la refresh manual totusi verifica notificarile, Accuweather are permament 2 procese deschise, etc. Daca inchizi absolut tot ce nu vine cu Androidul curat, poti obtine o usoara imbunatatire a bateriei, dar nu cu mult. Tot telefon de birou ramane.

Edited by Astor, 01 June 2012 - 23:51.


#1254
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008

View PostAstor, on 2nd June 2012, 00:44, said:


Nu este problema cu bateria. Si la mine in primele doua luni tinea bateria maxim o zi jumate, insa dupa aceea a intrat in mod normal de functionare, ceea ce inseamna acum 3 zile, cu vorbit, 3g de cateva ori pe zi, wifi la fel.
Cateva lucruri ce poti sa faci pentru a lungi durata de viata a bateriei: tine 3g si wifi inchise; le deschizi doar atunci cand ai nevoie; apoi tine date fundal dezactivate...optiunea asta consuma destul de mult. In plus, intra  la setari>aplicatii>servicii in curs de desfasurare si inchide ce tine se pare ca nu ar trebui sa fie acolo.

Sper sa iti fie de ajutor.

#1255
St3ff

St3ff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 03.08.2005
Si la ce ti-ai mai luat smartphone daca dezactivezi toate aceste servicii?

-100% wifi + muzica 2 ore pe zi + background date + autosync (fara vorbit la telefon si ca nu sunt in tara dar nu-l tin pe airplane mode -WCDMA- ) ma tine undeva la 24 de ore.

-aceleasi setari dar pe airplane mode - 36-40 de ore.

Sunt multumit ca ma tine 14-16 ore pana ajung acasa sa-l incarc.

#1256
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008

View PostSt3ff, on 2nd June 2012, 14:52, said:


Pai le tin dezactivate cand nu le folosesc.

#1257
tiberiuboboc

tiberiuboboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 05.01.2012

View Postexecutiv, on 1st June 2012, 18:41, said:

tiberiuboboc...dupa ce ai renuntat la original ai mai avut restarturi?

Eu personal am avut parte de vreo 4 -5 restarturi, unul dupa altul, cand foloseam un stock rom si totul a fost de la o aplicatie. Am dat-o jos si totul a fost normal. De cand cochetez cu customurile nu am avut parte de restarturi. Cel mai mult pana acum am folosit GigaBread+, este foarte rapid si bateria ma tine mai mult de 24 ore (am ajuns si la 36 si credeti-ma ca il folosesc intens). Versiunea actuala 0.6.5 promite si o imbunatatire a bateriei. Am instalat ieri aceasta versiune, acum am usage 1 zi, 12 ore si mai am 25 %. Consum : apeluri vocale 31 min, date 36 min, stare de veghe 11 ore, ecran 3 ore 35 min.

Edited by tiberiuboboc, 03 June 2012 - 20:09.


#1258
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Multumesc pentru raspuns,informatii.Marturisesc ca stau in cumpana daca sa renunt la versiunea oficiala sau nu.

#1259
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012

View Postexecutiv, on 4th June 2012, 11:38, said:

Multumesc pentru raspuns,informatii.Marturisesc ca stau in cumpana daca sa renunt la versiunea oficiala sau nu.
Salut sa stii ca restarturi am avut si eu chiar destul de multe pe stock rom,dar de la value-patch (XXKQB stock rom) in prezent folosesc XXKQE nu am mai avut restarturi.Daca vrei sa ramai pe stock iti recomand XXKQE si nu o s-a mai ai restarturi.

Edited by bibanu1001, 04 June 2012 - 11:45.


#1260
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Confirm si eu cele spuse mai sus.Eu am XXKQG si nu sunt restarturi, merge impecabil.O aplicatie din market mi-a facut probleme , este vorba de Ionroad care nu se impaca bine cu niciun rom.L-am oprit sa mai ruleze in background cu Rom toolbox pro si este Ok.

Edited by AxelRo, 04 June 2012 - 12:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate