Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#1
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Intentionez sa-mi cumpar acest mobil si as fi interesat sa aud parerea (un mic review) a unei persoane ce deja detine acest mobil.

http://www.gsmarena....s_plus-3908.php


[ http://vosgadget.com/wp-content/uploads/2012/10/Samsung-I9001-Galaxy-S-Plus.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
este plin netul de review-uri

#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
l-am comandat si eu la germanos insa cred ca il trimit cu porumbei calatori de nu a ajuns in 2 saptamani

#4
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011

View Postrasistu, on 14th September 2011, 07:21, said:

este plin netul de review-uri
Pe mine ma intereseaza un review a unui detinator al acestui mobil nu de review-uri gen reclama ca sa-si vanda nu stiu ce magazin online produsul.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Ti-e greu sa intri pe gsmarena.com, sa cauti Galaxy S Plus cu quicksearch si sa intri pe pagina lor de review?
L.E.: uite ca-ti dau eu linkuri
1. review Galaxy S Plus
2. Galaxy S Plus vs Galaxy S2 vs Optimus 2X

Edited by Hider141, 14 September 2011 - 08:10.


#6
Dragos1983

Dragos1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2011
Ca toate telefoanele Samsung,este de slaba calitate.Cu toate ca vine cu Android 2.3.3 se restarteaza din senin foarte des.
NU-L recomand!

#7
lars_vis_a_vis

lars_vis_a_vis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.07.2008

View Postconu71, on 14th September 2011, 08:47, said:

l-am comandat si eu la germanos insa cred ca il trimit cu porumbei calatori de nu a ajuns in 2 saptamani
A sosit telefonul? E adevarat ce spune Dragos1983 ca se restarteaza din senin? L-am comandat si eu si sper sa nu fi facut o alegere gresita...

#8
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009
Eu il am de 4 zile si deja mi s-a restartat de 3 ori pana acum...se pare ca am facut o investitie proasta.

#9
cosmin_pit

cosmin_pit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.09.2011
Se pare ca sunt ceva probleme cu telefonul asta,mi-am achizitionat si eu unul de la Vodafone si se restarta cam des asa ca l-am dus in service iar cei de acolo au dat verdict ca sa mi-l schimbe.Acum ca mi l-a schimbat,cel nou,de miercurea trecuta pana acum si acesta s-a restartat de 2 ori cand se afla in stand by.

#10
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
salutare. supertelefon. nici macar un restart(luat in reteaua cosmote). in schimb ma deranjeaza soneria: este ascendenta la inceput. il tin bagat intr-un toc de piele, iar cand nu sunt la birou si ies pe teren il mai bag si intr o borseta. caut o sonerie superenervanta si sa ii scot chestia ascendenta, incat sa sune de prima data la puterea setata. multumesc pentru raspuns

Edited by conu71, 17 September 2011 - 08:14.


#11
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011

View Postcosmin_pit, on 17th September 2011, 07:09, said:

Se pare ca sunt ceva probleme cu telefonul asta,mi-am achizitionat si eu unul de la Vodafone si se restarta cam des asa ca l-am dus in service iar cei de acolo au dat verdict ca sa mi-l schimbe.Acum ca mi l-a schimbat,cel nou,de miercurea trecuta pana acum si acesta s-a restartat de 2 ori cand se afla in stand by.
Eu tot de la Vodafone l-am luat,pana acum am avut un reboot cand era in stand-by.

#12
sorin_ro_tm

sorin_ro_tm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.09.2011
Eu mi l-am luat la liber ( Made in Vietnam ?! ) si pana acum mi s-a restartat ( AVEAM MOBILUL IN FATA ) o data,se poate sa se mai fi restartat si alta data ca vad ca la acest model la restart nu mai trebuie sa introduci codul pin.In rest merge bine.

Edited by sorin_ro_tm, 17 September 2011 - 08:42.


#13
liviu_tudoran

liviu_tudoran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2011
Pentru cei care aveti probleme cu reboot-ul telefonului,instalati din Market programul Watchdog ca sa vedeti ce procese/programe cauzeaza reboot-urile telefonului.
Si eu am avut probleme cu vreo 3 reboot-uri dar dupa ce am instalat Watchdog am vazut ce programe cauzeaza aceste restarturi.

#14
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
ce jocuri ati bagat pe el?

#15
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011

View Postconu71, on 17th September 2011, 09:14, said:

salutare. supertelefon. nici macar un restart(luat in reteaua cosmote). in schimb ma deranjeaza soneria: este ascendenta la inceput. il tin bagat intr-un toc de piele, iar cand nu sunt la birou si ies pe teren il mai bag si intr o borseta. caut o sonerie superenervanta si sa ii scot chestia ascendenta, incat sa sune de prima data la puterea setata. multumesc pentru raspuns

Al meu tot in reteaua Cosmote este codat,cumparat pe data de 12 luna asta (deci de 6 zile) si a avut deja 2 restarturi.

View Postsorin_ro_tm, on 17th September 2011, 09:41, said:

Eu mi l-am luat la liber ( Made in Vietnam ?! ) si pana acum mi s-a restartat ( AVEAM MOBILUL IN FATA ) o data,se poate sa se mai fi restartat si alta data ca vad ca la acest model la restart nu mai trebuie sa introduci codul pin.In rest merge bine.

Tot in Vietnam este produs si al meu.

#16
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Se pare ca reboot-ul este creat de procesor :
http://en.wikipedia....system_on_chip)
Recently, a growing number of smartphone users experience temperature-related CPU failures that seem to be inherent in Snapdragon-powered devices, and typically manifest only after several months of smartphone use. Symptoms of this hardware failure are unexpected reboots of the phone, especially in higher ambient temperatures and under high CPU load and/or Wifi use. The phone may then enter a "reboot-cycle", which can only be stopped by removing the battery and cooling the phone. Over the period of several weeks or months, this behavior becomes increasingly frequent and occurs at progressively lower ambient temperatures and CPU loads, until it reaches a point where the phone can only be used in refrigerated and/or air-conditioned environments. It is speculated that deteriorating solder bonds of the BGA matrix (i.e., a lost connection between the Snapdragon-CPU and its motherboard) due to thermal stresses occurring in normal operation is the underlying problem for these failures, and CPU re-heating procedures have been proposed to remedy this problem, but so far with mixed results.[23] These hardware issues have not yet been officially acknowledged by companies that use the Snapdragon processor in their smartphones, even though a very large number of devices (HD2, Desire, Evo, Droid Incredible, Xperia, Galaxy S, etc.) seem to be affected.

#17
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011

View Postla_fix, on 18th September 2011, 08:35, said:

Al meu tot in reteaua Cosmote este codat,cumparat pe data de 12 luna asta (deci de 6 zile) si a avut deja 2 restarturi.
Au inceput sa codeze telefoanle si la Cosmote ? :huh:

#18
sorin_ro_tm

sorin_ro_tm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.09.2011

View Postla_fix, on 18th September 2011, 08:35, said:

Al meu tot in reteaua Cosmote este codat,cumparat pe data de 12 luna asta (deci de 6 zile) si a avut deja 2 restarturi.
De unde ai luat tu telefon codat Cosmote?
Sor-mea si-a luat acum vreo luna abonament+telefon de la ei si nu e codat...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate