Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!
 Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650
 

De ce e bine sa asculti manele si nu rock?

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 20:42, said:

Amu esti duplicitar.
:frust:

View Postpencil, on 25th August 2011, 18:36, said:

Parca asa erai ultima oara cand am verificat. Deci sa inteleg ca ragaielile astea sunt pe placul Domnului?

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 19:02, said:

Pai da, ca se 'caca' pe el cand aude asa ceva.

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 20:42, said:

Foarte rau ca nu faci nimic. Ar trebui sa faci un chef, sa topai, sa bei, sa te simti bine, sa faci totusi ceva.De aia nu-ti plac manelele.
La petreceri poti pune si altfel de muzica, nu doar manele. Nu beau si in general nu prea imi plac petrecerile.

Edited by Nightm4re, 25 August 2011 - 21:18.


#74
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,500
  • Înscris: 10.08.2005
ba, voi va certati fara mine ....
tot n-am primit motive (atangete cu religia) pentru care, eu rocker, trebuie sa fac sacrilegiul de a deveni manelist.

Edited by MarianG, 25 August 2011 - 22:50.


#75
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008

View Posterrai, on 24th August 2011, 23:55, said:

Avand in vedere faptul ca in Romania exista 86%*pop. de crestini, iar biserica este impotriva rockului, rezulta ca este mai bine, din punct de vedere spiritual, sa asculti manele.
Gandeste-te!!! Poate o manea ascultata la momentul potrivit iti va aduce mantuirea!  :peacefingers:
:lol: Eu unul nu mai pot de ras.

#76
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostMarianG, on 25th August 2011, 01:15, said:


Pentru informatia ta generala, aia sunt Blackmore's Night, nu Within Temptation, si e piesa de dragoste, n-are treaba cu Dumnezeu.

View Postpro-civilizatie, on 25th August 2011, 03:19, said:

Asculti manele esti vesel.Asculti rock devii agresiv.

Exact asa. Eu ascult rock de cand eram la mama in burta si taaaaare agresiva mai sunt. Ma rog, poate aici pe forum oi parea mai tare in gura, dar in viata reala sunt tare calma si pasnica.

#77
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
Eu sunt satanist, fac parte din din enclava oculta "Fratia NOD" consdusa de Guru Pamfil Spiridon, daca ai auzit. Da-mi un argument bun pentru care as asculta manele.

View Postblack_dizzy, on 31st August 2011, 11:54, said:

Pentru informatia ta generala, aia sunt Blackmore's Night, nu Within Temptation, si e piesa de dragoste, n-are treaba cu Dumnezeu.
Nu Dumnezeu a zis "iubiti-va"?

Edited by JulianYorke, 31 August 2011 - 12:29.


#78
flocosul1

flocosul1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2010
Daca chiar va intereseaza asa chestia asta cu rock vs manele si ziceti ca manelele sunt mai crestine ca rockul atunci stati sa va explic cum sta treaba.
Dumnezeu a spus ''Iubiti-va'' : in manele - dusmanii mei
Accepta sa fii sarac ca sa ii ajuti pe ceilalti : la manele - banii mei , banii mei ; si aveti si palate.
Rockul nu este metal , ce ''capsoarele'' voastre nu sunt capabile sa inteleaga asta.
Ce vorbiti voi ca e cu satana si nu mai stiu ce, aia este death metal .
Asculta putin asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A7ry4cx6HfY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] si zimi asa , ce ai inteles din ea? ce transmite? despre ce canta ? Va zic doar atat : este o piesa metal ( nu death metal) .
Asta este death metal : http://www.youtube.c...si?blend=1&ob=4  ceea ce voi urati.
Asta este rock pur : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kXYiU_JCYtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  
                              [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ysSxxIqKNN0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ascultati piesele si ganditiva la versuri si intelegeti-le si o sa vedeti cat de satanist este rockul .

#79
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,745
  • Înscris: 13.06.2004
Atât timp cât manelele laudă valorile materiale, prosălvesc dușmănia și nemunca sunt la fel de plăcută diavolului precum piesel rock cu mesaj negativ sau satanist.

View Postpro-civilizatie, on 25th August 2011, 03:19, said:

Asculti manele esti vesel.Asculti rock devii agresiv.

Să vezi ce liniștit sunt când aud manele  :naughty: Îmi vine să comit cu fapta tot felul de fapte necreștinești.  :naughty:

#80
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,505
  • Înscris: 04.05.2006

View Posterrai, on 24th August 2011, 23:55, said:

Avand in vedere faptul ca in Romania exista 86%*pop. de crestini, iar biserica este impotriva rockului, rezulta ca este mai bine, din punct de vedere spiritual, sa asculti manele.
Gandeste-te!!! Poate o manea ascultata la momentul potrivit iti va aduce mantuirea!  :peacefingers:

Nu functioneaza. Eu de cate ori ascult manele, ma gandesc sa-i ia dracu pe toti cantaretii si ascultatorii acerbi. In consecinta, ma indepartez de mantuire prin gandurile acestea negre, mai mult decat daca ascult un rock, prin care ma linistesc si imi "incarc bateriile".

Deci nu-i bun argumentul tau.

#81
NecroDead

NecroDead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 30.05.2010
Viata e trista fara manele , cu manele e si mai trista .

#82
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011

View Postflocosul1, on 17th October 2011, 21:36, said:

Asta este rock pur : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kXYiU_JCYtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  
                              [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ysSxxIqKNN0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Porcaria asta pe care ai postat-o e rock?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate