Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 

De ce e bine sa asculti manele si nu rock?

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postmadalina26, on 25th August 2011, 01:11, said:

LoL!Pe religie tot bati din gura ca esti agnostic si aici ne spui ce spune biserica sa ascultam. Faci doar misto!
Acum imi dau seama, cred ca e crestin deghizat.

#56
pencil

pencil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 20.12.2010

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 14:12, said:

e crestin deghizat.
Am corectat.

Edited by pencil, 25 August 2011 - 13:57.


#57
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postpencil, on 25th August 2011, 08:22, said:

Tu nu cumva esti crestin ortodox?
:huh: Mai bine intreaba-ma si tu ceva despre Nyno si Beto, ca nu-i arie de religie.  :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H4znGaPju8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RBTVxg_9DzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 15:35, said:

:huh: Mai bine intreaba-ma si tu ceva despre Nyno si Beto, ca nu-i arie de religie.  :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H4znGaPju8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RBTVxg_9DzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

aia este idolii tai nu ?

#59
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postcosty_ytsoc, on 25th August 2011, 16:30, said:

aia este idolii tai nu ?
daca niste piese suna misto, nu inseamna ca-s idoli ; e interzis sa asculti ce-ti place si cand iti place ? sau esti cumva fraier ? :D

#60
pencil

pencil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 20.12.2010

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 15:35, said:

:huh: Mai bine intreaba-ma si tu ceva despre Nyno si Beto, ca nu-i arie de religie.  :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H4znGaPju8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RBTVxg_9DzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Parca asa erai ultima oara cand am verificat. Deci sa inteleg ca ragaielile astea sunt pe placul Domnului?

#61
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Pai da, ca se 'caca' pe el cand aude asa ceva.

#62
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postpencil, on 25th August 2011, 18:36, said:

Parca asa erai ultima oara cand am verificat. Deci sa inteleg ca ragaielile astea sunt pe placul Domnului?
Mare diferenta intre ragaielile alea si ragaielile metalului nu-s daca o iei asa la bani marunti, in sensul de inteligenta sclipitoare . Ideea e ca suntem o tara de tampiti nu pt. ca asculta fiecare ce-i place inclusiv manele ci pt. ca majoritatea nu-s in stare sa inteleaga ca lumea fiind mare exista loc pt. toti si daca tie nu-ti place ceva nu-l fa prost pe altu numa pentru ca asculta o muzica diferita de a ta sau si altceva decit asculti tu. Asta numesc eu un nivel foarte redus al romanului de a percepe viata in general, nu neaparat muzica. Fiecare face ce-i place si percepe viata in mod diferit, daca tie nu-ti place nu-l fa prost pe altu ca prost ramai tot tu.


View PostNightm4re, on 25th August 2011, 19:02, said:

Pai da, ca se 'caca' pe el cand aude asa ceva.
Tu cu house-ul tau de 'jeg' mori cand auzi ritmurile alea care te zgarie la urechi de zici ca zbori de la etaj. Ala-i un rahat de muzica incomparabil mai mare decit manelele si orice alt gen. Fiind arie de manele e normal sa pui manele pe topice, nu o sa pui muzica simfonica si nici nu o sa discuti despre poezii religioase. Mai bine fa nani. Toata lumea intra pe aria de manele numa ca sa-i injure pe ascultatorii de manele, desi n-au nimic de-a face cu genu numa asa ca sa se afle in treaba ca tot romanu. Nu-ti place nu asculta, da lasa-i pe altii sa se distreze cum vor ei. Care-i problema ?

Edited by Motanu13, 25 August 2011 - 18:46.


#63
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 19:36, said:

daca tie nu-ti place nu-l fa prost pe altu ca prost ramai tot tu.

. Ala-i un rahat de muzica incomparabil mai mare decit manelele si orice alt gen.
Deci nu ne spui sa nu ii judecam pe manelisti dar tu ii judeci pe altii. Bravo crestinule!

#64
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postmoney_geld, on 25th August 2011, 19:44, said:

Deci nu ne spui sa nu ii judecam pe manelisti dar tu ii judeci pe altii. Bravo crestinule!
E doar o replica, intelegi diferenta ? Cum se exprima el, i-am dat si eu un raspuns asemanator. N-am nimic cu ascultatorii de house, da am ce am cu aia care-mi vorbesc ca nightmare. Pot sa zic ca la viata mea am ascultat chiar si melodii de house care mi-au placut, da consider ca in general house-ul e o muzica mai proasta decit manelele pt. ca numa invarti de un pickup si apesi pe o clapa, adica ai un program pe calculator si noapte buna. Simplu simplicitas. La manele macar variaza textele si sectia ritmica, plus ca manelele au si ceva suflet. Am zis ca-i un rahat de muzica mai mare ca manelele, in contextul discutiei. Deci n-am nimic cu genu ci cu aia care se leaga de persoana mea numa pt. ca eu ascult ce ascult, daca cineva ma injura ii dau acelasi raspuns. In plus, cati nu au folosit cuvantul jeg pt. manele pe toata aria asta ?, nici asta nu ma deranjeaza absolut deloc ba chiar ma amuza, ma deranjeza numa atacurile la persoana. Acuma pricepi ? Lui de ce nu-i dai lectii domnu money geld ? Iti place cum se exprima ? eu am inceput sau el ? m-am prins, si tu postezi pe aici bla, bla,bla.

Edited by Motanu13, 25 August 2011 - 19:17.


#65
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 19:51, said:

. Lui de ce nu-i dai lectii domnu money geld ? Iti place cum se exprima ?
Cine esti tu sa ma iei pe mine la intrebari?

#66
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postmoney_geld, on 25th August 2011, 19:53, said:

Cine esti tu sa ma iei pe mine la intrebari?
Ciudata intrebare. As putea sa te intreb la fel. :naughty:

#67
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 19:58, said:

Ciudata intrebare. As putea sa te intreb la fel. :naughty:
Vrei bataie motanule?

#68
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View Postmoney_geld, on 25th August 2011, 20:02, said:

Vrei bataie motanule?
Hopa, amenintare. :huh:

#69
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 19:36, said:

Tu cu house-ul tau de 'jeg' mori cand auzi ritmurile alea care te zgarie la urechi de zici ca zbori de la etaj. Ala-i un rahat de muzica incomparabil mai mare decit manelele si orice alt gen. Fiind arie de manele e normal sa pui manele pe topice, nu o sa pui muzica simfonica si nici nu o sa discuti despre poezii religioase. Mai bine fa nani. Toata lumea intra pe aria de manele numa ca sa-i injure pe ascultatorii de manele, desi n-au nimic de-a face cu genu numa asa ca sa se afle in treaba ca tot romanu. Nu-ti place nu asculta, da lasa-i pe altii sa se distreze cum vor ei. Care-i problema ?
Ce house? Spune-mi tu ce house ascult, ca sa-ti arat cat de habarnist esti cand vine vorba de muzica.
Unde am injurat eu pe cineva aici?
Exista anumite parti la manele care imi plac, dar nu ascult manele.

#70
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 20:16, said:

Unde am injurat eu pe cineva aici?
Aici, mai jos. :thumbdown:

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 19:02, said:

Pai da, ca se 'caca' pe el cand aude asa ceva.

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 20:16, said:

Ce house? Spune-mi tu ce house ascult, ca sa-ti arat cat de habarnist esti cand vine vorba de muzica.
Ai postat destule clipuri de gen la viata ta, deci lasa vrajeala. Nu despre asta-i vorba, nu pricepi ?

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 20:16, said:

Exista anumite parti la manele care imi plac, dar nu ascult manele.
Si ce faci cand auzi asa ceva ?

#71
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View PostMotanu13, on 25th August 2011, 20:33, said:

Aici, mai jos. :thumbdown:

Ai postat destule clipuri de gen la viata ta, deci lasa vrajeala. Nu despre asta-i vorba, nu pricepi ?

Si ce faci cand auzi asa ceva ?
Mai citeste odata sa vezi la ce am raspuns ca acuzi aiurea.

Deci habar n-ai, nu mai vorbi aiurea atunci.

Ce conteaza? Nu fac nimic.

#72
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,893
  • Înscris: 10.02.2011

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 20:37, said:

Mai citeste odata sa vezi la ce am raspuns ca acuzi aiurea.

Deci habar n-ai, nu mai vorbi aiurea atunci.
Amu esti duplicitar.

View PostNightm4re, on 25th August 2011, 20:37, said:

Ce conteaza? Nu fac nimic.
Foarte rau ca nu faci nimic. Ar trebui sa faci un chef, sa topai, sa bei, sa te simti bine, sa faci totusi ceva.De aia nu-ti plac manelele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate