Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Stihl MS270C

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
djpuzzled

djpuzzled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.12.2010
Buna ziua la toata lumea.
Anul trecut in toamna am cumparat o drujba stihl ms270c, toate bune si frumoase merge perfect.
Dupa ce am taiat cateva bucati de lemn si sa incalzit motorul la temperatura normala lantul nu se mai opreste, contunua sa se invarta ceteva secunde bune (intre 5-10 sec) si motorul parca ramane turat chiar daca acceleratie nu este apasata deloc.

Daca este cineva care ma poate ajuta sau sa imi dea ceva sfaturi?

Am fost cu ea la reprezentanta sa imi regleze carburatorul si mi-au pus pe bujie un aparat ce masara inductanta electromagnetica si au zis ca merge perfect.

Edited by djpuzzled, 14 August 2011 - 15:42.


#2
bastarca

bastarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 14.08.2010

 djpuzzled, on 14th August 2011, 16:33, said:

Buna ziua la toata lumea.
Anul trecut in toamna am cumparat o drujba stihl ms270c, toate bune si frumoase merge perfect.
Dupa ce am taiat cateva bucati de lemn si sa incalzit motorul la temperatura normala lantul nu se mai opreste, contunua sa se invarta ceteva secunde bune (intre 5-10 sec) si motorul parca ramane turat chiar daca acceleratie nu este apasata deloc.

Daca este cineva care ma poate ajuta sau sa imi dea ceva sfaturi?

Am fost cu ea la reprezentanta sa imi regleze carburatorul si mi-au pus pe bujie un aparat ce masara inductanta electromagnetica si au zis ca merge perfect.
Strange lantul normal si regleaza relantiul, de la surubul T (cand drujba este la relantii lantul nu are voie sa se invarta)

#3
djpuzzled

djpuzzled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.12.2010

 bastarca, on 16th August 2011, 13:04, said:

Strange lantul normal si regleaza relantiul, de la surubul T (cand drujba este la relantii lantul nu are voie sa se invarta)
Cum ziceam mai sus, se invarte cam 5 sau 10 secunde dupa care se opreste.
Iar cele 5 sau 10 secunde sunt cam mult, am mai taiat si cu alte drjbe si la alea nu se invartea asa de mult. Iar surub T nu am, numai H, L, LA

Edited by djpuzzled, 16 August 2011 - 19:55.


#4
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
La Stihl LA=T

#5
bastarca

bastarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 14.08.2010

 djpuzzled, on 16th August 2011, 20:53, said:

Cum ziceam mai sus, se invarte cam 5 sau 10 secunde dupa care se opreste.
Iar cele 5 sau 10 secunde sunt cam mult, am mai taiat si cu alte drjbe si la alea nu se invartea asa de mult. Iar surub T nu am, numai H, L, LA
Pai este destul de normal sa se invarta lantul putin dupa ce ai dat drumul la acceleratie , se invarte din innertie. DAR daca ramane putin turata si din aceasta cauza se invarte lantul atunci ar trebuii carburatorull curatat si reglat dinnou, sau trage aer fals pe undeva si verifici toate furtunele de la cilindru la carburator. din cate stiu eu ar trebui sa fie 2

#6
djpuzzled

djpuzzled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.12.2010

 bastarca, on 17th August 2011, 12:23, said:

Pai este destul de normal sa se invarta lantul putin dupa ce ai dat drumul la acceleratie , se invarte din innertie. DAR daca ramane putin turata si din aceasta cauza se invarte lantul atunci ar trebuii carburatorull curatat si reglat dinnou, sau trage aer fals pe undeva si verifici toate furtunele de la cilindru la carburator. din cate stiu eu ar trebui sa fie 2
Da ramane turata cam 5 - 10 secunde dupa care isi revine, da nu turata tare asa incat sa invarta lantul.

#7
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Ti destul de strans lantul eu la amea dupa ce am lasat acceleratia lantul ii oprit nu are voie sa se invarta prea mare relantiul sau cum zice colegul trage aer fals pe undeva dute la ei iara.

#8
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
eu pateam asta si era doar de la filtru murdar :)

#9
djpuzzled

djpuzzled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.12.2010
Am reglat-o eu si am nimerito. era relantiul prea mare. filtrul il curat dupa 2 alimentari.

#10
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
ma bucur sa aud ca ai grija de ea :OK:  ingrijeste-o si ea va "merge" ca nouaa muuuult timp.ai incredere in ea ;)

#11
bicacrys

bicacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2011
buna ziua! as vrea sa va cer si eu parerea la o asemenea problema ,eu am dat jos si lantul  si m-am uitat la rotita si am observat ca ea se invarte in continuu chiar si cand nu accelerez . merci

#12
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Dar daca pui lama si lantul se invarte lantul sau ramane oprit?S-ar putea sa se invarta de la inertia motorul sau trepidati daca nu se invarte cu lama si lantul pus la relantiu ii totul ok.

#13
bicacrys

bicacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2011
de asta l-am desfacut ptr ca in timp ce merge drujba fara sa o accelerez mi se invarte lantul,acum nu stiu ce sa zic dar cineva imi zice sa desfac rotita si sa vad ce are acolo poate are mizerie sau mai bine o duc la service si rezolv .De asta am scris ca ma gandeam ca a mai avut cineva problema asta si a rezolvat-o fara service.merci

#14
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
si la mine apare probl asta uneori. slabesc usor busonul rezervorului de benzina si isi revine pentru cateva minute bune.asta cand am rezervorul plin. dupa ce trece de jumatate nu mai face. uneori mi se pare ca face asa si cand am filtru de aer prea murdar.daca nu e ca la mine slabeste doar putin surubul T pana cand nu mai se invarte lantul. faci asta cu motorul cald.

#15
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Poate ti mai maricel unpic relantiul daca nu fa cum zice Razvan cu surub T pana ramane lantul in loc nu se mai misca.

#16
omnitera

omnitera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 20.08.2009
Poate tii mai maricel un pic relantiul, daca nu, fa cum zice Razvan, cu surub T pina ramine lantul in loc si nu se mai misca.

Edited by omnitera, 27 September 2011 - 21:02.


#17
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008

 TudorCJ, on 17th August 2011, 15:18, said:

Ti destul de strans lantul eu la amea dupa ce am lasat acceleratia lantul ii oprit nu are voie sa se invarta prea mare relantiul sau cum zice colegul trage aer fals pe undeva dute la ei iara.

Tii destul de strans lantul, eu la a mea, dupa ce am lasat acceleratia lantul e oprit, nu are voie sa se invarta. Prea mare relantiul sau cum zice colegul, trage aer fals pe undeva, du-te la ei iarasi!

#18
bicacrys

bicacrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2011
multumesc frumos ! am facut exact ,am umblat un pic la surub si acum este ok,am mai slabit si un pic lantul care eu deobicei il lasam mai strans ! sper sa nu mai apara probleme daca nu oricum am la cine apela :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate