Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Nightwish

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
239 replies to this topic

#1
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Nightwish, din nou la București!


"Visele frumoase pot fi reeditate" - Fundația Aquarius anunță un nou eveniment: concert NIGHTWISH pe 30 septembrie, la Sala Polivalentă din București!

"Încălzit" de entuziasmul frenetic arătat de publicul român anul trecut, iată că faimosul grup finlandez a decis să răspundă invitației de a concerta din nou la București. Cu un show de neuitat, remarcabil prin prezența ca front-leader a cântăreței Tarja Turunen - soprana care este membră a grupului încă de la înființare - Nightwish la București în 2004 a constituit cel mai mare succes concertistic al anului, susținut cu casa închisă cu o lună înaintea evenimentului!

Once WORLD TOUR - cel mai mare turneu din istoria de până acum a trupei a început în 2004 la Kitee, locul de naștere al Nightwish, unde noaptea durează mai bine de șase luni, iar aurora boreală predispune la visare. Conceput pentru promovarea albumului "Once", turneul a dat ocazia a peste un milion de iubitori ai muzicii Nightwish să-și întâlnească idolii prin cele peste 150 concerte susținute în toată lumea.

După concertul din România, cei cinci finlandezi vor participa la câteva festivaluri din America de sud, turneul mondial încheindu-se la Hartwall Arena, Helsinki, după care artiștii vor lua o binemeritată pauză.

Show-ul de la București oferă deci una din puținele ocazii pentru publicul român - dar și pentru vecinii bulgari, sârbi, moldoveni și ucraineni - de a asista la o reprezentație live a "monștrilor sacri" finlandezi.



Trebuie să fac pe dracu-n patru și să ajung la concert, chiar dacă asta înseamnă să-mi amân plecatul la munte.

#2
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Am aflat și prețul: 126 RON.

#3
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Eu am luat cu 85 RON saptamina trecuta. Can't wait......o sa fie a 2 oara cind vad Nightwish live  :band:

#4
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Ce s-au nesimtit oamenii: la primul concert cel mai ieftin bilet a fost 500K...

Edited by Grave Land, 23 September 2005 - 15:48.


#5
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
super scump. as fi venit, dar nu am de gand sa dau 125RON pe bilet  :death:

#6
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
OMFG, prima data am zis ca wow, 125.000? nici la discoteca nu-i atat, cand am numarat mai bine zerourile am zis ca mai bine cumpar sidiu'  :lol:

#7
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
ce bine era 125.000  :cursing:

#8
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

Grave Land, on Sep 23 2005, 15:47, said:

Ce s-au nesimtit oamenii: la primul concert cel mai ieftin bilet a fost 500K...

<{POST_SNAPBACK}>


Dar nu cred că Nightwish s-au nesimțit ci organizatorii români. Păcat, că ar fi vrut mulți oameni să-i asculte și prețul este prea mare pentru unii dintre ei.

#9
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001

KLAMATH, on Sep 23 2005, 15:32, said:

Eu am luat cu 85 RON saptamina trecuta. Can't wait......o sa fie a 2 oara cind vad Nightwish live  :band:

<{POST_SNAPBACK}>


de unde? de unde?  :worthy:

#10
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

Black_Knight, on Sep 23 2005, 16:34, said:

de unde? de unde?  :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>


Incearca magazinul Muzica.

#11
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Da. De la Muzica.

#12
Enchantress

Enchantress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.08.2005
Si eu merg! Mi-am luat si bilet VIP ca sa fiu langa scena ^_^ . Am sa fac si niste poze cu ei. Anul trecut nu i-am putut vedea asa ca anul asta ma "razbun" si cu un loc la sesiunea de autografe! :D

#13
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
Mai nasol decit anul trecut la sala Palatului. Acustica salii ca si instalatia de sunet au fost slabute :(. Si parca nici trupetii n-au pus inima ca anul trecut.
Respect pt Hietalala. La "Slaying the dreamer" a fost fenomenal.  :punk:  :thumbup:
Voua cum vi s-a parut ?

#14
ScottishTerrier

ScottishTerrier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 13.02.2005

KLAMATH, on Oct 1 2005, 10:10, said:

Mai nasol decit anul trecut la sala Palatului. Acustica salii ca si instalatia de sunet au fost slabute :(. Si parca nici trupetii n-au pus inima ca anul trecut.
Respect pt Hietalala. La "Slaying the dreamer" a fost fenomenal.  :punk:  :thumbup:
Voua cum vi s-a parut ?

<{POST_SNAPBACK}>



Slab,slab de tot:sunet prost,prestatie destul de jalnica,pret mare la bilet ceea ce a dus la o sala pe jumatate plina, nu au venit la bis, pe scurt intre cele 2 mari concerte de anul asta:Megadeth si asta nu exista termen de comparatie.
Aici se cunoaste diferenta de valoare:in timp ce Megadeth a reusit sa ne tina in priza tot concertul, aseara parca m-am simtit ca la un concert a unei trupe adunate de pe strada--fara pic de nerv.Ma face sa cred ca una este in studio si alta e live pt unii.Eu personal la primul lor concert nu am fost deci nu pot face comparatie intre ele.
Cateva poze atasate (facute cu telefonul si a caror calitate reflecta parca ceea ce a fost aseara...)
Later edit: astept Helloween in ianuarie.Ceva ma face sa cred ca va fi cu totul altfel la ei decat aseara.

Attached Files


Edited by ScottishTerrier, 01 October 2005 - 11:54.


#15
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Daca tot va duceti fiti cu ochii pe Tarja :photo:   :naughty:

#16
radio3net

radio3net

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.10.2005
Mda, ma asteptam ca sunetul sa fie mult mai bun dar se pare ca m-am inshelat... si eu care credeam ca mai prost decat anul trecul la Sala Palatului nu se poate... au avut grija organizatorii sa-mi demonstreze ca se poate. insa m-a surpins altceva, ce nu tzine nici de fundatia Aquarius si nici de urechile spectatorilor si anume... inginerul(inginerii) de sunet, Tobele se auzeau fff puternic(nimic rau in asta) insa chitara a lipsit apropape cu desavarsire. Nu stiu de cate scoli e nevoie sa inveti sa lucrezi la un mixer, insa asta a fost bataie de joc-spun asta ca sa nu stirbesc din "valoarea" chitaristului.

Ca emotii, nu pot spune prea multe si asta pt ca am privit concertul parca la fel ca orice alt concert de pe la noi (Iris Compact ,Holograf, Cargo.. sa mai stiu eu ce alte formatii) de care avem parte mai tot timpul aproape. Iar asta s-a intamplat din 2 motive(cred):

1:Pt ca a  fost a 2-a oara cand i-am vazut live... iar prima data(anul trecut) atunci cand au intrat pe scena mi s-a taiat respiratzia de emotii.

2: Poate pt ca emotziile pe care data trecuta le-am avut la aparitia lor pe scena.. s-au risipit de data asta la conferintza de presa unde am avut ocazia sa-i ating si sa stau de vb cu ei - concertul reprezentand doar sfarsitul zilei de munca, pt mine (iar asta v-o spune un fan Nightwish - cel putzin pana ieri).

Pt cei ce vreti sa mai vedetzi ceva franturi din ce s-a intamplat ieri la Sala Polivalenta , puteti intra pe Radio3net unde vetzi gasi incepand de marti sau miercuri 2-3 piese inregistrate la concert ( Dark Chest Of Wonders(prima piesa din concert) , Sleeping Sun si poate High Hopes - cover-ul Pink Floyd). :coolspeak:

PS: Pt mai multe poze  si imagini video contactati-ma la
[email protected]

Attached Files



#17
GregorSamsa

GregorSamsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.06.2004

ScottishTerrier, on Oct 1 2005, 11:46, said:

Slab,slab de tot:sunet prost,prestatie destul de jalnica,pret mare la bilet ceea ce a dus la o sala pe jumatate plina, nu au venit la bis, pe scurt intre cele 2 mari concerte de anul asta:Megadeth si asta nu exista termen de comparatie.

A mai fost un concert important anu asta ! Therion. Eu n-am fost la primul concert Nightwish dar acum, la Polivalenta, finlandezii mi s-au parut, fata de Therion la Sala Palatului in iunie, precum Marcel Pavel pe langa Pavarotti...
Therion le-a dat clasa la toate capitolele:
calitatea sunetului (dublata de o voce de exceptie-Mats Leven), implicare a trupei (johnson & comp chiar s-au simtit bine pe scena...), si inca o chestie: piesa in finlandeza cantata la un momentdat de Tarja a avut negativu pe banda... ceea ce nu mi se pare ok pt o trupa de calibrul lor si pt pretul biletului. Asa canta si Blondy in p-ta revolutiei...
Daca suedezii au putut sa vina cu 5 backing vocals- si cu siguranta pe bani mult mai putini- puteau si nightwish sa manifeste mai multa grija....

Edited by GregorSamsa, 02 October 2005 - 12:26.


#18
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Sincer acum, cam ce v-at fi asteptat voi de la o formatie de "metal" care s-a lansat la mtv ?  :death:
Ati dat o galagie de bani pe niste fite iefitne de vedete care suna "bine" dupa tone de prelucrari in studio.
Sunt exemplul viu pentru care 95% din rockul din ziua de azi e de KKT si nu mai merita atentia.

Pai tu compari Therion cu muppetzii astia...hai sa fim seriosi! Si mai au si niesmitirea sa ceara 40$ pe un bilet (nu cred ca  a fost vreodata un concert la Sala Ploivalenta atat de scump...si au fost formatii infinit mai grele decat NW.

Edited by sepguy, 02 October 2005 - 15:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate