Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Problema , need help !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
IcemaN5

IcemaN5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.12.2009
Salut tuturor,
Treaba e in felul urmator , am depus un dosar la FEEA Craiova , am intrat la Informatica Economica la buget , vineri am fost sa ma inscriu am semnat pe acolo si astazi cand m-am uitat pe rezultate , scria retras.
Rezultatele finale s-au afisat si nu apar nici pe site-ul FEEA nici pe UCV.
Cum rezolv eu problema acum sau mai pot face ceva ?
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie ar fi super.
Multumesc!

#2
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.11.2006
Salut. In primul rand adreseaza-te secretariatului facultatii. Apoi verifica in ce perioada s-au facut confirmarile pe locul pe care ai fost admis. In caz ca ai depasit termenul de confirmare al locului si al inmatricularii atunci dosarul tau poate figura ca retras (deoarece nu ai confirmat locul pe care te-ai inscris).
Eventual da-mi mai multe informatii: perioada de inscrieri, confirmari si inmatriculari.
:peacefingers:

#3
IcemaN5

IcemaN5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.12.2009
http://feaa.ucv.ro/c...m...100&lang=ro

ultima zi a fost vineri
eu am fost vineri mi-am confirmat deja locul , si nu stiu de ce apare ca retras , la secretariat nu raspunde nimeni la telefon ca am incercat sa sun de 10 ori astazi , vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa ma rezolv ceva sau pur si simplu a fost vreo eroare umana si am pierdut locul.

multumesc

#4
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.11.2006
Daca ai confirmat locul si ai platit taxa de inmatriculare totul ar trebui sa fie ok. Nu ar mai fi nici o problema. Am fost in comisia de admitere a unei facultati din Timisoara cativa ani si stiu procedurile. Poate e totusi o eroare umana. Insista la secretariatul facultatii.
Succes
Iti stau la dispozitie daca mai ai nelamuriri. :OK:

#5
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View PostIcemaN5, on 1st August 2011, 16:08, said:

ultima zi a fost vineri
eu am fost vineri mi-am confirmat deja locul , si nu stiu de ce apare ca retras , la secretariat nu raspunde nimeni la telefon ca am incercat sa sun de 10 ori astazi

la confirmarea locului, ți-a dat vreo dovadă ceva ? ai plătit ceva pt care ai chitanță ? sau măcar, ai văzut explicit că te-a trecut în vreun tabel ?
ai nevoie de aceste info pentru a discuta mai departe cu ei.

de ce nu răspund la telef ? posibil pt că azi e 1 august și e posibil să fi intrat în concediu (la multe univ în august e închis la secretariat)

măcar trimite-le un mail și EVENTUAL și o scrisoare ca să existe un document datat... dc registratura e deschisă, depune o cerere direct acolo, dacă nu, prin poștă...




Foloseste majuscula cand incepi propozitiile. O sa iti gasesti in Trash postarile.

Edited by Lucian_M, 02 August 2011 - 19:59.
atentionare


#6
IcemaN5

IcemaN5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.12.2009
La confirmarea locului am semnat un fel de condica / tabel , taxa de inmatriculare am platit-o inainte  si am adus o adeverinta nu originalele pentru ca mai sunt la o facultate.
am trimis deja 2 mailuri nu mi s-a raspuns .
Am stat si m-am gandit unde ar fi putut aparea problema si am realizat ca mai era cineva cu numele meu de familie si cred m-a trecut in locul lui , el fusese respins .
Pana cand are secretariatul vacanta ? M-as duce maine pana acolo , oare voi gasi pe cineva ?

Edited by Lucian_M, 02 August 2011 - 19:58.


#7
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.11.2006
Este posibil si acest lucru. Sa fie o eroare. Mergi cu chitanta cu care sa confirmi plata inmatricularii. In principiu cineva trebuie sa asigure permanenta la secretariat. Daca nu stai departe de facultate trage o fuga pina acolo. Dar pentru orice eventualitate mai ales daca nu stai pe aproape insista cu telefoanele, sa vezi de la ce ora pana la ce ora au program sa nu bati drumul degeaba.
Multa bafta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate