Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Dan Diaconescu Direct doar cu putin mai multa audienta decat Profesionistii de la TVR1

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#1
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

Quote

Dan Diaconescu în Direct, programul care a deschis drumul tabloidelor TV, este aproape la egalitate cu Profesioniștii Eugeniei Vodă de pe TVR 1, un talk-show cultural de înaltă ținută.

În iunie, Diaconescu a avut cu doar 4.000 de telespectatori mai mult decât interviurile Eugeniei Vodă.

http://www.paginadem...-eugeniei-voda/

Nu prea ma pricep in audiente, dar inseamna ca Dan Diaconescu cam are nevoie sa fie arestat in curand... Eu traiam cu impresia ca se uita mult mai multa lume la aberatiile lui.

#2
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
S-au trezit romanii? :surprise: :scratchchin: :scared: :scared: :eek:

#3
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,275
  • Înscris: 14.11.2006
La cat se abereaza pe postul ala, ma asteptam ca numarul sa fie mult mai mare.
Sau numarul celor cu 8 clase este mai mic decat se credea initial :scratchchin: ?

#4
Tuvene

Tuvene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.12.2006
targetul lui , nu mai are timp si de tv, ziua la prasa seara la bodega cu berea in mana, nu mai au timp si de cretinismele de pe OTV, totusi la sfarsitul toamnei  o sa vedeti o revigorare a audientelor, semn ca  prosti sunt  f. f ............................................... multi

#5
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Acces direct este mai sexy, este și ziua, nu trebuie să stai noaptea treaz, audiență de la Otv a migrat către Mircea Badea.
Apropo: Ar trebui să îmi pară rău că nu mai face Otv audiența?

#6
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View Postteapavoua, on 10th July 2011, 19:25, said:

S-au trezit romanii? :surprise: :scratchchin: :scared: :scared: :eek:
Nu ma, numai ca s-au saturat de acelasi kkt! Romanii vor tot kkt, dar altul. Dan Diaconescu nu trebuie decat sa umble putin la reteta !

#7
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostAether, on 10th July 2011, 18:35, said:

Apropo: Ar trebui să îmi pară rău că nu mai face Otv audiența?

Esti liber sa-ti para...

Eu in schimb ma bucur. OTV ar trebui sa dea faliment ca sa intrezarim un gram de speranta si nici atunci n-ar fi de ajuns ca poate ar da faliment din cauza concurentei de acelasi tip.


putin off-topic, in articolul din care am citat sunt si prezentate cele mai urmarite jurnale. Pro TV ocupa primele 4 locuri. Tot pe pro tv aveam eu dat acuma si au anuntat o stire "de ultima ora" pe care am citit-o azi cand m-am trezit pe hotnews (o nava ruseasca s-a scufundat in Volga si sunt vreo 100 de disparuti/morti)

Edited by cristi7, 10 July 2011 - 18:49.


#8
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
Dan Diaconescu în Direct, programul care a deschis drumul tabloidelor TV, este aproape la egalitate cu Profesioniștii Eugeniei Vodă de pe TVR 1, un talk-show cultural de înaltă ținută.

În iunie, Diaconescu a avut cu doar 4.000 de telespectatori mai mult decât interviurile Eugeniei Vodă.


Chestie pe care unii de pe aici ar trebui sa o scrie de 100 de ori ca sa le intre bine in cap.
Ma refer la cei care banuindu-se a fi prosti se autolinistesc spunandu-si ca toti romanii sunt asa.


View Postdan84, on 10th July 2011, 19:38, said:

Nu ma, numai ca s-au saturat de acelasi kkt! Romanii vor tot kkt, dar altul.
Ce spuneam!? Iata un exemplu clar de generalizare autolinistitoare. Adica: "Domle, in fond nu sunt eu singurul caruia ii place kakatul. Tuturor romanilor le place"

#9
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007

View PostAether, on 10th July 2011, 19:35, said:

Acces direct este mai sexy, este și ziua, nu trebuie să stai noaptea treaz, audiență de la Otv a migrat către Mircea Badea.

Jură-te pe carnetul tău de pedelist!

#10
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View Postcristi7, on 10th July 2011, 19:40, said:

Esti liber sa-ti para...

Eu in schimb ma bucur. OTV ar trebui sa dea faliment ca sa intrezarim un gram de speranta si nici atunci n-ar fi de ajuns ca poate ar da faliment din cauza concurentei de acelasi tip.


putin off-topic, in articolul din care am citat sunt si prezentate cele mai urmarite jurnale. Pro TV ocupa primele 4 locuri. Tot pe pro tv aveam eu dat acuma si au anuntat o stire "de ultima ora" pe care am citit-o azi cand m-am trezit pe hotnews (o nava ruseasca s-a prabusit in Volga si sunt vreo 100 de disparuti/morti)

Cred ca vroiai sa spui ca s-a scufundat  :D !

Protveu mai dau stiri din astea vechi de doua-trei zile, le iau si ei de pe net si hop cu ele la telejurnal, ca trebuie sa umple 90 de minute de emisie, si numa cu reclame si sport nu merge !

LE: Hmmm, poate daca reusesc sa o faca pe Esca sa vorbeasca mai rar nu mai trebuie sa bage stiri d-astea !

Edited by kodiak, 10 July 2011 - 18:51.


#11
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postego_zenovius, on 10th July 2011, 18:44, said:

Ce spuneam!? Iata un exemplu clar de generalizare autolinistitoare. Adica: "Domle, in fond nu sunt eu singurul caruia ii place kakatul. Tuturor romanilor le place"

Sa ne inveselim totusi nitel. Macar le place kkt cultural, conform cifrelor din link-ul de mai sus.

#12
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011

View PostMizantrop, on 10th July 2011, 19:46, said:

Jură-te pe carnetul tău de pedelist!
Știu: conspirație, sunt de la pdl, vreau răul lui Badea, moarte USL, sau doar sunt unul care vede situația de pe teren, cu 0 mesaje pe aria politică.

#13
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postkodiak, on 10th July 2011, 18:47, said:

Cred ca vroiai sa spui ca s-a scufundat  :D !

Protveu mai dau stiri din astea vechi de doua-trei zile, le iau si ei de pe net si hop cu ele la telejurnal, ca trebuie sa umple 90 de minute de emisie, si numa cu reclame si sport nu merge !

Da! :)) Am editat acum. Mersi :)

Pai culmea e ca i-au facut o intrare de breaking news si au dat 10-15 de text de pe promter si atata. Cred ca puteau si fara sau puteau sa nu ii zica: "Stire de ultima ora". Parea ca si cum exact atunci se intampla in direct si n-au avut timp sa proceseze imaginile!

#14
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Nu comparati emisiunea lui Diaconescu cu cea de la TVR. Aia de la TVR e chiar interesanta.
M-am uitat si eu cand a fost invitat poetul Mircea Cartarescu si chiar e o emisiune frumoasa, nu e un rahat...

#15
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postkodiak, on 10th July 2011, 19:47, said:

God created man, Sam Colt made them equal.
marfa!!!

#16
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007

View PostAether, on 10th July 2011, 19:48, said:

Știu: conspirație, sunt de la pdl, vreau răul lui Badea, moarte USL, sau doar sunt unul care vede situația de pe teren, cu 0 mesaje pe aria politică.

0 mesaje pe aria de politică? ești sigur?

#17
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Posterrai, on 10th July 2011, 18:50, said:

Nu comparati emisiunea lui Diaconescu cu cea de la TVR. Aia de la TVR e chiar interesanta.
M-am uitat si eu cand a fost invitat poetul Mircea Cartarescu si chiar e o emisiune frumoasa, nu e un rahat...

Pai stai nenicule... comparam cifrele. Daca la o emisiune culturala si interesanta cum si tu spui se uita aproape la fel de multi oameni cat se uita si la OTV, e o stire foarte buna despre Romania. Acest lucru doream sa-l scot in evidenta!

#18
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006

View PostAether, on 10th July 2011, 19:35, said:

...audiență de la Otv a migrat către Mircea Badea.
Cred ca ai dreptate. Cand vor sa guste senzatiile tari ale aventurii intelectuale extreme, otevistii dau pe A3 - In gura presei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate