Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 

Cura mea anuala de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#73
iulyaaaa

iulyaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 11.12.2006
Logatul sau cine mai tine acest regim disociat, v-as ruga daca puteti sa treceti si pe la topicul "ce mancam azi" si sa scrieti  acolo ce mancati zlnic, denumirea produsului, firma, cantitati..etc etc. Multumesc. Bafta in continuare!

#74
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007
La burta cu siguranta nu se va observa pentru ca nu am deloc burta insa am ceva ario\pioare si am pus putintel pe solduri, ca orice femeie de altfel. Maine e prima zi de carne... sincer o cam astept :) Sa speram ca se va observa macar putin. Vreau ca atunci cand termin cura sa mananc mancare obisnuita insa in portii foarte mici. Insa as vrea sa slabesc vizibil ... Cele 4 Kg date jos as vrea sa se vada. Ideea e ca nu mananc nici lactate foarte multe pe zi. Dimineata o sana, la pranz un Fagaras (branza dulce+smantana) si seara iar sana sau un iaurt sau poate branza topita. insa cantitati foarte mici.
E mai greu insa sa beau atat de multa apa... cam uit de apa si daca beau imi fac abonament la toaleta :(
Sunt curioasa ce schimbari vor aparea. Daca apar.

#75
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
o sa astepti urmatoarea serie mereu:) totusi, vizibil, in zonele indicate de tine nu cred ca o sa slabesti foarte mult. acolo trebuie exercitii fizice combinate cu regim. eu cand sunt la fructe si iaurturi nici nu prea beau apa. nu pot. doar in zilele de carne.
succes!

#76
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 21.07.2003

 zbarlita_me, on Mar 5 2008, 09:11, said:

Crezi ca acest regim  al tau e bun si la fete? eu am cam 54-55 Kg si 165m. As vrea sa mai dau jos vreo 4 kg si am inceput aceasta cura despre care ne tot povestesti tu:) astazi sunt in a 3-1 zi de lactate. Sincer inca nu observ nimic si nici nu cred ca voi putea sa mentin la 2 zile si apoi la 1 zi :( Este posibil ca pentru faptul ca nu sunt foarte grasa sa nu se observe daca am slabit vreun pic? Eu as vrea sa dau os 3-4 Kg dar din pacate pe moment nu se vde nimic. Si as vrea daca se va vedea sa nu se observe doar la cantar ci si pe fizic, burta, solduri etc.  Si inca o intrebare as mai avea: Dupa acest regim cam cum ar trebui sa mananc? Cum ar arata o masa corecta?

Mercic.

Tu vrei sa slabesti in 3 zile :). Ca sa slabesti iti trebuie in primul rand vointza (ca in orice vrei sa faci in viata). Daca tu te uiti in oglinda dupa 3 (trei) zile si scrii pe forum ingrijorata ca nu ai slabit inseamna ca nu ai vointza!!!

Pentru cei care vor sa slabeasca, AU VOINTZA si MOTIVARE pentru asta, incat sa fie dispusi sa manance cu cantarul pe masa, le recomand sa se documenteze cu privire la dieta Keto. Este considerata cea mai performanta dieta in culturism procentul de masa musculara pierduta fiind minim si rezultatele fiind absolut spectaculoase.
Atentie insa! este o dieta foarte complexa si trebuie respectata ca la carte. Nu este indicata persoanelor cu probleme de santate (diabet, etc)
Spor!

#77
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007

 fiziflash, on Mar 6 2008, 10:34, said:

Tu vrei sa slabesti in 3 zile :). Ca sa slabesti iti trebuie in primul rand vointza (ca in orice vrei sa faci in viata). Daca tu te uiti in oglinda dupa 3 (trei) zile si scrii pe forum ingrijorata ca nu ai slabit inseamna ca nu ai vointza!!!

Pentru cei care vor sa slabeasca, AU VOINTZA si MOTIVARE pentru asta, incat sa fie dispusi sa manance cu cantarul pe masa, le recomand sa se documenteze cu privire la dieta Keto. Este considerata cea mai performanta dieta in culturism procentul de masa musculara pierduta fiind minim si rezultatele fiind absolut spectaculoase.
Atentie insa! este o dieta foarte complexa si trebuie respectata ca la carte. Nu este indicata persoanelor cu probleme de santate (diabet, etc)
Spor!

Nu suna bine treaba cu greutatile. NU mi-ar placea sa fiu o culturista. Arat foarte bine si la 54 KG insa mi-ar placea sa am 50 :) Ma simt foarte bine asa dar cum la moda e sa fii very skiny... trebuie sa fim in forma. Nu ma astept sa slabesc in 3 zile stiu ca e o treaba de durata insa as vrea sa se observe. Din cand in cand alerg, merg la bazin deci nu sunt o mica puturoasa infoemtata care asteapta sa devina mai subtire :(

#78
sirviezure

sirviezure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.07.2006
Pai asta e problema, cu mica puturoasa infometata :P

Crezi ca devii culturista asa peste noapte lol , si pentru baieti e greu si trebuie luate tot felul de suplimente, daramite pentru fete. Fetele pot si ar trebui sa lucreze cu greutati fara probleme :)

Edited by sirviezure, 06 March 2008 - 17:15.


#79
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
daca tu crezi ca e la moda sa fii scandura...go for it. mai citeste si stirile alea cu manechine ce incep sa fie refuzate la prezentarile de moda pe motivul kg prea putine. eu zic ca daca dupa primele 9 zile nu slabesti minim 1,5 kg (cantarita  preferabil la aceeasi ora a zilei si fara haine pe tine, pe un cantar electronic) sa te opresti. scaderea cea mai mare se obtine in prima serie cand oraganismul e practic dat peste cap de noua alimentatie. la seriile urmatoare, scaderea este mai lenta (dupa cum se poate observa si din calculele mele). totusi, nu recomand sa tii cura asta 9 zile, sa faci pauza 1 luna si apoi  sa o iei de la capat.

#80
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007

 logatul, on Mar 6 2008, 17:27, said:

daca tu crezi ca e la moda sa fii scandura...go for it. mai citeste si stirile alea cu manechine ce incep sa fie refuzate la prezentarile de moda pe motivul kg prea putine. eu zic ca daca dupa primele 9 zile nu slabesti minim 1,5 kg (cantarita  preferabil la aceeasi ora a zilei si fara haine pe tine, pe un cantar electronic) sa te opresti. scaderea cea mai mare se obtine in prima serie cand oraganismul e practic dat peste cap de noua alimentatie. la seriile urmatoare, scaderea este mai lenta (dupa cum se poate observa si din calculele mele). totusi, nu recomand sa tii cura asta 9 zile, sa faci pauza 1 luna si apoi  sa o iei de la capat.


As vrea sa vad ce se intampla in aceste 9 zile. daca slabesc sau nu sunt in a 4-a zi.. din pacate nu am acelasi cantar asta e cu ac e mai dubios.

#81
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
Dupa 33 de zile de cura:(in paranteza este diferenta de la ultima cantarire, iar in cea dreapta este totalul dupa 33 zile)
Greutate: 76,4kg (-1,8 kg) [-9,6kg]
Procent de grasime: 15,3% (-1,5%) [-6,9%]
Apa in organism: 58,6% (+1,4%) [+6,2%]
Diametru burta: 92 cm (0 cm) [-8cm]

Ultimele 2 zile, cele cu fructe nu prea am mancat foarte mult, nu am avut timp sa ma duc sa cumpar legume si am mancat numai fructe, in general mere si mandarine. De aceea probabil si scaderea mai accentuata. Nu a fost in intentia mea de a ma infometa. Oricum, e aproape sigur ca de acum inainte nu mai pot slabi foarte mult. Burta nu mai am aproape deloc, nu prea mai are din ce sa scada. De aceea am hotarat scurtarea curei astfel: voi face doar 2 serii de 2 zile, urmate de o serie de 1 zi, apoi cel putin 3 zile voi manca disociat pe mese. Am ales asa pt a nu intra direct in mancare. Daca la finalul curei voi ajunge la 74 de kg voi declara cura succes total.

#82
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007

 logatul, on Mar 7 2008, 23:19, said:

Dupa 33 de zile de cura:(in paranteza este diferenta de la ultima cantarire, iar in cea dreapta este totalul dupa 33 zile)
Greutate: 76,4kg (-1,8 kg) [-9,6kg]
Procent de grasime: 15,3% (-1,5%) [-6,9%]
Apa in organism: 58,6% (+1,4%) [+6,2%]
Diametru burta: 92 cm (0 cm) [-8cm]

Ultimele 2 zile, cele cu fructe nu prea am mancat foarte mult, nu am avut timp sa ma duc sa cumpar legume si am mancat numai fructe, in general mere si mandarine. De aceea probabil si scaderea mai accentuata. Nu a fost in intentia mea de a ma infometa. Oricum, e aproape sigur ca de acum inainte nu mai pot slabi foarte mult. Burta nu mai am aproape deloc, nu prea mai are din ce sa scada. De aceea am hotarat scurtarea curei astfel: voi face doar 2 serii de 2 zile, urmate de o serie de 1 zi, apoi cel putin 3 zile voi manca disociat pe mese. Am ales asa pt a nu intra direct in mancare. Daca la finalul curei voi ajunge la 74 de kg voi declara cura succes total.

Eu sunt in a 3-a zi de carne si de maine incep cu fructe si legume. cam ce mananci tu intr-o zi cand vine vorba de legume? la salata folosesti ulei, otet, sare? Eu red ca voi manca si o portie de mancare de urzici ca mie cam pofta :)
Sa stii ca tine acest regim deja se observa ceva, mi-am cumparat niste pantaloni marimea 34 ieri, de la 36-38 cat luam de obicei. Am noroc ca nu am burta ca acolo se slabeste greu. Insa as vrea sa mai dau jos putin pe aripioare si pe picioare sa fie mai subtiri.

Ce vreau eu sa te intreb este: Dupa ce terminam cu cele 3 zile de fructe si legume inainte de faza a II-a se face vreo pauza de cateva zile sau incep direct cu 2 zile de lactate?

Iar cand terminam acest egim cam cum vom manca sa ne mentinem supli? Orez fiert o fi bun? ciupercute? Cartofi nature sau piure? dar ciorbite? Alea sunt tare bune cand sunt fierbinti.

Ma gandesc eu ca de exemplu daca iesi intr-o seara la Mc Donald's sau la KFC nu prea ai ce sa iei decat salate su orez fiert cu legume:)

De unde ai luat tu acel cantar intersant? sa iti arate greutate si grasimi?

#83
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
in zilele de legume dimineata mananc niste rosii cu castraveti si ardei gras. nu mi-am facut salate pt ca sunt lenes. poti sa faci o salata cu putina sare si cateva picaturi de ulei de masline. urzicile sau spanacul eu nu le pot manca decat cu omleta:D apoi in timpul zilei mananc mere, pere , mandarine, portocale. seara la fel ca dimineata plus niste grapefruit.
Nu se face nici o pauza, treci direct la seria de 2 zile. E si mai usor de suportat, si psihic te 'simti' mai bine cand e perioada mai scurta.
Eu am parcul morarilor langa mine (ca pe lia manoliu e santier) si o sa alerg seara pe acolo vreo 2-3 ture de parc. ar trebui sa lucreze la mentinerea greutatii. Curele cu orez nu le-am putut suporta niciodata, orez mananc doar din acele amestecuri ca si garnitura la vreo friptura :)
NU MAI MANCA DE LA FAST-FOOD-URI !!! Decat in cazul in care odata la 2 luni esti prin oras, nu mai poti de foame si din banii pe care ii ai nu iti iei decat un hamburger. E valabil si pt shaorma, falafel si alte nebunii de gen.
Cantarul il am de la un tip, nu mai are acum, dar am vazut ca au aparut si prin cora, auchan la preturi destul de mici fata de ce am dat eu pe el.
Pt ca nu il tii decat 18 zile, eu ti-as recomanda ca dupa seria de 1 zi, sa mai tii inca o saptamana disociat pe mese. Altfel sa nu strici ce ai castigat (in minus) pana acum. Si e pacat de pantalonii aia :)

Edited by logatul, 09 March 2008 - 15:40.


#84
zbarlita_me

zbarlita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.05.2007

 logatul, on Mar 9 2008, 15:35, said:

in zilele de legume dimineata mananc niste rosii cu castraveti si ardei gras. nu mi-am facut salate pt ca sunt lenes. poti sa faci o salata cu putina sare si cateva picaturi de ulei de masline. urzicile sau spanacul eu nu le pot manca decat cu omleta:D apoi in timpul zilei mananc mere, pere , mandarine, portocale. seara la fel ca dimineata plus niste grapefruit.
Nu se face nici o pauza, treci direct la seria de 2 zile. E si mai usor de suportat, si psihic te 'simti' mai bine cand e perioada mai scurta.
Eu am parcul morarilor langa mine (ca pe lia manoliu e santier) si o sa alerg seara pe acolo vreo 2-3 ture de parc. ar trebui sa lucreze la mentinerea greutatii. Curele cu orez nu le-am putut suporta niciodata, orez mananc doar din acele amestecuri ca si garnitura la vreo friptura :)
NU MAI MANCA DE LA FAST-FOOD-URI !!! Decat in cazul in care odata la 2 luni esti prin oras, nu mai poti de foame si din banii pe care ii ai nu iti iei decat un hamburger. E valabil si pt shaorma, falafel si alte nebunii de gen.
Cantarul il am de la un tip, nu mai are acum, dar am vazut ca au aparut si prin cora, auchan la preturi destul de mici fata de ce am dat eu pe el.
Pt ca nu il tii decat 18 zile, eu ti-as recomanda ca dupa seria de 1 zi, sa mai tii inca o saptamana disociat pe mese. Altfel sa nu strici ce ai castigat (in minus) pana acum. Si e pacat de pantalonii aia :)

Merci frumos de tips... Pe la fast food nu mananc, la KFC am mai ajuns o data la ceva timp. Sa vedem ce se intampla la sfarsitul celor 9 zile :) Si cred ca voi lua si un cantar din acela smecher :)

#85
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
hei zbarlita...cum merge cu regimul? Eu am uitat sa ma cantaresc dupa seriile de 2 zile, dar sigur nu voi uita duminica la sfarsitul dietei.

#86
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007

 naughtydream01, on Sep 17 2005, 23:35, said:

Tatuca meu a slabit 15 kg in 11 zile cu oshawa.
Eu 5 in 5 zile ca nu am mai putut dar de luni ma apuc iar.

Se pune la loc repede dupa ce tii oshawa?
Daca nu, parca ma tenteaza si pe mine :)

#87
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
cand slabesti mai mult de 1kg pe zi, ti se pare ca e chiar sanatos si de durata?
revin diseara sa spun rezultatele finale ale unei cure de 40 de zile.

#88
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
Iata ca am ajuns si la FINAL. Dupa 42 de zile de cura (in paranteza este diferenta de la ultima cantarire, iar in cea dreapta este totalul dupa 42 zile), statistica este urmatoarea:
Greutate: 75,4kg (-1 kg) [-10,6kg]
Procent de grasime: 14,7% (-0,6%) [-7,5%]
Apa in organism: 59,1% (+0,5%) [+6,7%]
Diametru burta: 90 cm (-2 cm) [-10cm]


Eu ma declarmultumit, mi-am dat seama ca nu mai pot avea chiar aceeasi greutate ca acum 3-4 ani pentru ca nu e sanatos. Sper sa ma stabilizez pe la maxim 78kg.

#89
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
com'on guys! m-am saturat sa aud peste tot despre fel de fel de cure de slabit! eu cred ca pur si simplu daca vrei sa slabesti trebuie sa nu mai mananci! este evident! ce atata filozofie! si ca sa il para frazez pe mircea badea: nu poti sa mananci ca un porc si sa fii slab ca o libelula! mancati mai putin ce naiba! si miscati-va mai mult! mai salati masinile acasa si deplasati-va pe jos!

#90
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
si daca te infometezi ce rezolvi? crezi ca cele 2-3 kg pe care le dai jos ca nu mananci o saptamana mai nimic nu se pun la loc cu prima masa la kfc sau mcdonalds? get real! nu il mai parafraza pe 'geniul' ala ca nu este cicero. daca eu iti arat om care este slab si mananca preponderent de la fast-food ce zici? Sunt oameni si oameni. Unii predispusi la ingrasare rapida, altii nu. Dar daca ai voina, tii un regim, faci miscare cat de cat, te poti mentine intr-o marja acceptaila de greutate. Uite de ex eu acum, la 75kg ma simt cam slab. Si nu e vorba ca nu sunt obisnuit asa, ci ca as vrea sa fiu un pic mai solid, prea mi se observa oasele si prea ma dau la o parte toate babele prin metrou :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate