Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Biotorus

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
dipopescu

dipopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2012
Am fost cu fiul meu la o prezentare a firmei Orin in Brasov. Fiul meu mi-a cumparat Ulticare, pe care il folosesc din luna septembrie.Inainte de achizitie aveam dureri puternice de genunchi provocate de reumatism, si spondiloza cervicala. Pot spune ca nu mai am dureri, consider ca acest aparat m-a ajutat mult si mi s-a stabilizat si tensiunea.Cred ca cei care sunt de varsta mea si ar avea un copil atat de minunat ca si al meu, ar fi mult mai sanatosi si ar putea dormi noaptea fara dureri.

#20
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008

View Postdipopescu, on 7th March 2012, 08:55, said:

Am fost cu fiul meu la o prezentare a firmei Orin in Brasov. Fiul meu mi-a cumparat Ulticare, pe care il folosesc din luna septembrie.Inainte de achizitie aveam dureri puternice de genunchi provocate de reumatism, si spondiloza cervicala. Pot spune ca nu mai am dureri, consider ca acest aparat m-a ajutat mult si mi s-a stabilizat si tensiunea.Cred ca cei care sunt de varsta mea si ar avea un copil atat de minunat ca si al meu, ar fi mult mai sanatosi si ar putea dormi noaptea fara dureri.

Deci voi chiar dati faliment! NU mai merg afacerile? Apareti constant cu reclama pe aici. Cat ai comisionul la o vanzare de aparat care nu face aproape nimic si costa mii de euro?

Apropo, tu stii ce te doare cand ai spondiloza cervicala? Ca agent de vanzari al acestui aparat "minune" ar trebui sa stii.

#21
camenita_c_m

camenita_c_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2012
Buna seara,

Eu sunt un client din Arad al firmei Orin de profesie cadru medical si sunt multumit pot sa spun ca am tot citit legat de parerile unora in ceea ce priveste aceasta firma si produsele sale si nu numai; si despre unii medici foarte buni din tara se spun multe minunatii din pacate dar totodata ne place sa ne plangem ca si popor ca tinerii absolventi parasesc tara, in mod normal nu ma implic in astfel de discutii intre persoane carora nu le pot vedea fata dar ma simt oare cum dator fata de aceasta firma si chiar si asa in general, vorbind dat fiindca, cliend fiind am primit o scrisoare de la ei prin care am fost rugat daca binevoiesc sa-mi impartasesc rezultatele obtinute in urma folosirii acestei metode de tratament si nu am dat curs acelei scrisori, eu am sa va impartasesc voua "scriitorilor" si cititorilor cate ceva despre magnetoterapie care este o metoda atestata si testata clinic medical, iar acei parinti ai dumneavoastra pe care ai ii numiti in fel si chip spre nenorocul lor pe vremuri cand existau unele privilegii, abia asteptau sa primeasca bilete de tratament in diferite sectii medicale unde magnetoterapia era si este aplicata de ani de zile si mai mult de atat tot parinti dumneavoastra erau aceia ce abia asteptau sa revina in bazele respective de tratament. Asa ca sfatul meu este simplu, respectati-va parintii in primu rand chiar si daca-i povestiti pe diferite forumuri, iar cand veti dezbate un subiect anume documtati-va bine, bine inainte si incercati sa fiti cat mai obiectivi.

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcamenita_c_m, on 11th March 2012, 02:58, said:

Buna seara,

Eu sunt un client din Arad al firmei Orin de profesie cadru medical si sunt multumit

Buna seara,

Sunt un critic al firmei Orin din Baia Mare cu studii in electronica si vreau sa spun ca aparatele comercializate de catre acestia sunt un mare cacat, in unele variante costul unui asemenea aparat este de sub 10 lei. Va multumesc.

View PostPraetoryanus, on 18th February 2012, 14:06, said:

Vorbind de magneto terapie, pentru mulți un mister...

... inclusiv pentru multi oameni de stiinta.

Quote

... diferența între aceste aparate și pastile este aceeași ca între a merge la cumpãrãturi cu UN Mercedes și pe jos.

1 - Mersu' pe jos cica ii sanatos, cica asa spun unii.
2 - Ii drept, aparatele alea is comparative la pret cu Mercedesu'.

Quote

Exact ce scriam un pic mai devreme despre ignoranta care stapaneste! Cu siguranta roci magnetice e acelasi lucru cu roci vulcanice, doar pentru neinitiati, asta ca sa fiu indulgent cu lipsa culturii generale.

Iar, cum se stie, rocile sunt benefice pentru tratarea artritei. De asemenea scot argintu' viu si te apara de blesteme.

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
edy, nu te mai obosi. Nu vezi ca toti aplaudacii au un singur post ?

#24
tuana

tuana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2008
Eu nu sunt client al firmei cu pricina, nu stiu aparatele lor si nu le-am incercat, dar pot sa va spun cate ceva despre magnetoterapie combinata cu folosirea meridianelor energetice din tehnicile chinezesti. Mi-am achizitionat un "cercel" ce are cate un mic magnetel pe fiecare parte. El se pune pe lobul urechii intr-un puct anume functie de ce anume vrei sa "tratezi". Se stie ca pe lobul urechii exista puncte de reflexia a organelor la fel ca si pe talpa. Eu l-am luat pentru a imi regla metabolismul si a mai pierde din greutate. Il port de aproape o luna cate 1 ore inainte de fiecare masa si o ora inainte de culcare. Rezultatul este pierderea in greutate cu 3 kg. Pretul a fost in jur 68 roni cu tot cu taxele de livrare prin posta rapida.
Am vazut pe site-ul lor si un aparat pe baza de lumina polarizata. Repet nu stiu daca este bun sau nu cel comercializat de ei, dar am folosit unul de acelasi tip de la Zepter pentru durerile datorate unei entorse, aparat recomandat atunci mie de catre un medic si pot spune ca a fost folositor, ba pot spune ca medicul meu de familie care este si pediatru il foloseste cu succes la tratarea unor afectiuni, inclusiv la bebelusi, alaturi de medicatie evident si rezultatele sunt foarte bune; mentionez ca tratamentul este gratuit.
Ce am vrut sa subliniez cu relatarea experientelor personale in ceea ce priveste aparate similare sau functionand pe acelasi principii, a fost sa va aduc la cunostinta ca daca sunt produse pe baze stiintifice ele sunt eficiente, nu miraculoase, dar eficiente. Nu stiu cat costa la ei aparatul cu lumina polarizatabiolampa cred ca se numeste, dar la Zepter acum 7-8 ani era undeva la 1000 de euro si cred ca daca medicii il au in trusa lor probabil face acesti bani.
Deci nu va sfatuiesc nici sa le cumparati nici sa nu le cumparati, dar daca stiti persoane care le-au cumparat puteti sa ii rugati sa vi le imprumute si sa vedeti daca au sau nu virtutile pe care comerciantii le scot in vedere. Cu siguranta daca sunt facute corect vor avea ceva efecte poate nu chiar la nivelul ilustrat de comercianti. Acum evident puteti sa testati aparate similare de la firme diferite si sa vedeti care si ce efecte au. Daca dati o cautare pe net dupa aparate pentru magnetoterapie de ex sau ma rog varianta in engleza cu siguranta veti gasi cel putin 3-4 firme care sa produca/comercializeze astfel de aparate. Cei de la Zepter pe vremuri, acum nu stiu daca mai e asa, faceau prezentari unde lasau clientul potential sa incerce aparatul cu pricina si in general stiu ca cei ce au cumparat de la ei erau multumiti de calitatea produselor desi aveau preturi foarte piperate.

#25
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008

View Posttuana, on 14th March 2012, 09:58, said:

Eu nu sunt client al firmei cu pricina, nu stiu aparatele lor si nu le-am incercat, dar pot sa va spun cate ceva despre magnetoterapie combinata cu folosirea meridianelor energetice din tehnicile chinezesti. Mi-am achizitionat un "cercel" ce are cate un mic magnetel pe fiecare parte. El se pune pe lobul urechii intr-un puct anume functie de ce anume vrei sa "tratezi". Se stie ca pe lobul urechii exista puncte de reflexia a organelor la fel ca si pe talpa. Eu l-am luat pentru a imi regla metabolismul si a mai pierde din greutate. Il port de aproape o luna cate 1 ore inainte de fiecare masa si o ora inainte de culcare. Rezultatul este pierderea in greutate cu 3 kg. Pretul a fost in jur 68 roni cu tot cu taxele de livrare prin posta rapida.
Am vazut pe site-ul lor si un aparat pe baza de lumina polarizata. Repet nu stiu daca este bun sau nu cel comercializat de ei, dar am folosit unul de acelasi tip de la Zepter pentru durerile datorate unei entorse, aparat recomandat atunci mie de catre un medic si pot spune ca a fost folositor, ba pot spune ca medicul meu de familie care este si pediatru il foloseste cu succes la tratarea unor afectiuni, inclusiv la bebelusi, alaturi de medicatie evident si rezultatele sunt foarte bune; mentionez ca tratamentul este gratuit.
Ce am vrut sa subliniez cu relatarea experientelor personale in ceea ce priveste aparate similare sau functionand pe acelasi principii, a fost sa va aduc la cunostinta ca daca sunt produse pe baze stiintifice ele sunt eficiente, nu miraculoase, dar eficiente. Nu stiu cat costa la ei aparatul cu lumina polarizatabiolampa cred ca se numeste, dar la Zepter acum 7-8 ani era undeva la 1000 de euro si cred ca daca medicii il au in trusa lor probabil face acesti bani.
Deci nu va sfatuiesc nici sa le cumparati nici sa nu le cumparati, dar daca stiti persoane care le-au cumparat puteti sa ii rugati sa vi le imprumute si sa vedeti daca au sau nu virtutile pe care comerciantii le scot in vedere. Cu siguranta daca sunt facute corect vor avea ceva efecte poate nu chiar la nivelul ilustrat de comercianti. Acum evident puteti sa testati aparate similare de la firme diferite si sa vedeti care si ce efecte au. Daca dati o cautare pe net dupa aparate pentru magnetoterapie de ex sau ma rog varianta in engleza cu siguranta veti gasi cel putin 3-4 firme care sa produca/comercializeze astfel de aparate. Cei de la Zepter pe vremuri, acum nu stiu daca mai e asa, faceau prezentari unde lasau clientul potential sa incerce aparatul cu pricina si in general stiu ca cei ce au cumparat de la ei erau multumiti de calitatea produselor desi aveau preturi foarte piperate.

Decat rahat de magneti pe urechi nu mai bine nu mai mananci tu ca porcu' si mai iesi din casa la alergat?

#26
dng_dng

dng_dng

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.12.2011
Buna seara, a patit-o si bunica  :cursing: , tot asa, a fost chemata la o prezentare si prin "magie" a castigat reducere 300 euro , asa ca isi putea lua prostia aia de aparat la DOAR 1000 euro.  Au prostit-o sa semneze un contract, nu a dat nici un ban inca. Oare se poate anula cumva?

Deci aveti grija, astia ii prostesc pe cei batrani, se folosesc de tehnici de manipulare, cand auziti de orion sa o luati la fuga. :thumbdown:

P.S. astia merita impuscati... :angry:

#27
grigoriade13

grigoriade13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2012

View Postdng_dng, on 20th April 2012, 22:30, said:

Buna seara, a patit-o si bunica  :cursing: , tot asa, a fost chemata la o prezentare si prin "magie" a castigat reducere 300 euro , asa ca isi putea lua prostia aia de aparat la DOAR 1000 euro.  Au prostit-o sa semneze un contract, nu a dat nici un ban inca. Oare se poate anula cumva?

Deci aveti grija, astia ii prostesc pe cei batrani, se folosesc de tehnici de manipulare, cand auziti de orion sa o luati la fuga. :thumbdown:

P.S. astia merita impuscati... :angry:


Am fost si eu recent la o prezentare de oportunitate de colaboare pentru a vinde aceste aparate.Ma intrebam cine le cumpara?
Ma interesau pareri ale unor consumatori de asemenea aparate de peste 1000 de euro.
Se pare ca le-am aflat....si le multumesc celor care au fost obiectivi....sa inteleg ca nu merita efortul...as vrea sa intre sascrie si cineva
care vinde in prezent aparatul acela ulticare lt 99 sa-si expuna parerea, cat si mai multe rude ale celor care le-au folosit deja.pentru cei ce au cumparat aparatele...am inteles ca se pot returna intr-un anumit interval...deci implicit si banii.... o seara placuta tuturor!

#28
andreimaier79

andreimaier79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2012
Si eu m-am trezit ca parintii au fost pacaliti si au cumparat aparatul minune Biotorus LT-100 cu aproape 1000 de euro. Am facut scandal, dar mi-am dat seama ca parintii au cumparat aparatul pt ca aveau dureri si probleme de sanatate. Fiind cu el in casa, l-am incercat pt durerea care o am de la spondiloza cervicala iar sotia l-a folosit pentru otita si durerile au incetat momentan.
     Si acum consider ca aparatul a fost scump pentru veniturile mele, dar daca parintii au hotarat sa plateasca banutii astia pt un aparat, care ei sustin ca le-a facut o viata mai buna si cu dureri mai putine, ce pot sa zic, se pare ca nimic nu e scump cand vine vorba de sanatate.
     Acum ma intreb, oare nu am gresit si eu ca nu m-am interesat de problemele lor de sanatate si sa-i ajut sa se trateze, inainte sa cumpere acest aparat si sa apeleze la aceasta terapie, de care paradoxal parintii sunt multumiti.
     Astept pareri si din partea altor utilizatori ai acestui aparat, nu doar a apartinatorilor, care pot avea o parere subiectiva.

Edited by andreimaier79, 25 July 2012 - 09:21.


#29
ecureuil_fauve

ecureuil_fauve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2012
Parintii mei au fost in seara aceasta la o prezentare a produselor firmei Orin. Au fost selectati telefonic, la fel ca si alti participanti au castigat 300 de euro pentru a-i cheltui pe produsele firmei. Au venit acasa foarte fericiti ca vor lua un aparat minune care costa in jur de 1200 de euro si care ii va vindeca de toate cele. Am crezut ca MOR!!
cu greu am reusit sa ii conving ca e o teapa. am intrat pe net, am dat telefoane la MEDICI sa le demonstrez pe ce voiau sa dea acei bani.
Sub pretextul ne mai interesam si daca e bun il luam i-am trimis inapoi cu contractul sa ii spuna reprezentantului ca NU VOR aparatul! (ai mei inca au dubii).
Desi au semnat in 3 exemplare contractul, tata l-a rupt in fata tipului de la firma si nici vorba ca ar cere ei vreun leu ca totusi s-a facut contract.. deci stati linistiti cei care ati mai semnat dar nu mai vreti produsul.  
  ce mi s-a parut dubios??
1. nu ma pricep la legi dar pe contract scria ca factura iti vine prin posta. adica dai 1500 de euro (mai sus am scris 1200 ca se scadeau cei 300 castigati de ai mei) si nu primesti FACTURA???? ok... si daca aparatul nu merge, cum ai garantie daca ei nu iti dau acum factura?? in Posta Romana nu am incredere!!! deci cum imi trimit ei factura? poate nu cunosc eu cum stau lucrurile dar ce-i in mana nu-i minciuna.
2. cand a sunat de la firma ca ai mei au castigat si sa se prezinte la conferinta am raspuns eu la telefon si am luat datele unde, ce si cum. Doamna de la tel a zis sa merg si eu dupa care m-a intrebat cati ani am... cand i-am spus 25 ea a zis: aaaa, nu dvs nu!!! n-am mai intrebat-o eu de ce nu, ca oricum n-as fi mers, dar acum stau si ma tot gandesc... poate pt ca voiau doar pensionari usor de pacalit.
3. cand tata i-a inapoiat contractul si i-a spus ca poate il ia peste vreo luna depinde de sit. financiara, i-a cerut tipului de la firma nr. de tel sa-l contacteze iar tipul NU A VRUT SA I-L DEA!!!! wawwww!!! sigur nu e TEAPA!!! iar domnul care a facut prezentarea i-a spus ca era sigur ca daca vorbeste cu copiii nu il va mai lua si ca in momentul in care va sta noaptea in pat peste cativa ani iar mama nu va ma fi langa el si va fi singur sigur o sa-i para rau!ca nu a luat aparatul!

#30
23MIG

23MIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2012
Salutare tuturor forumistilor!
E prima data cand spiritul civic ma trimite la scriere.De foarte multe ori am beneficiat de pareri (evident subiective) care m-au ajutat sa-mi fac o imagine despre un subiect.
Pe scurt am fost la o prezentare a firmei si am numa 45 de primaveri .Singura cretinatate pe care am sesizat-o in primele 50 de minute a fost cand m-a intrebat daca am venit in locu' lu tata...
Prezentarea extrem de profesionista cu respectarea tuturor pasilor de vanzare cu o trecere nemiloasa prin partea de durere si moarte..ceva de vis (chiar i-am zis sincer la sfarsit ca as angaja-o pe tipa ).A doua cretinate a fost la final cand am aflat pretul...incredibil tupeu sa ceri pe o chestie de peste 10 ori mai mult decit face ea cu tot mlm-ul si comisioanele din spate...
Interesant pentru voi este efectul placebo constatat de mine ca participant la tratamentul gratuit alaturi de doua doamne mult mai in etate ca mama :)
Clar la asa bani trebe sa faca minuni ca doar costa cat o masina mai veche un pic.
Felicitari firmei oradene pt ca au trimis in Timisoara o profesionista desavarsita si o mare bila neagra pentru departamentul de prospectare care nu se uita pe cine invita si nu elimia pe cei su peste 2 decenii de scoala:)
CONCLUZIE: Astept colaboratori sa punem de un import de chinezarii de joasa frecventa engros cu 2-3$ bucata sa facem bine persoanelor in etate la 10-15$si o napolitana sau o ciocolata sugar free:))
Sa va dea DUMNEZEU sanatate la trup si mai ales la minte !!!

#31
TurcuOvidiu

TurcuOvidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 14.01.2013
CANDIDATUL IDEAL:
Persoana comunicativa, dinamica, ambitioasa.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Societate multinationala, cautam agenti comerciali pentru vanzarea produselor noastre proprii. Venitul mediu 5000 RON. Conditie obligatorie: detinere autoturism

Asa suna anuntul lor de pe situl de angajare, eu am aplicat la bascalie si vad ca mi-au vazut CV-ul. Acum stiu ce sa le spun cand ma vor suna.

#32
laurlos

laurlos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.12.2009
Nu stiu cat de eficienta este magneto-terapia in general, dar aparatele sunt o mare teapa!Nu doar Orin...Sunt multe firme similare,cu produse similare, procedura in schimb e e identica.
Tehnica de vanzare este sarlatanie pe fata!De-asta publicul tinta al lor e format din pensionari, persoane care in general nu au acces la informare sau net si mai mult ca sigur ca sufera de ceva.

Deci: in cercetarea imagistica cerebrala, de exemplu, se folosesc pentru stimulare campuri magnetice de cel putin 1-5 Tesla, adica 10 000 - 50 000 Gauss.Daca va uitati la specificatiile aparatelor sarlatanilor o sa vedeti ca au intensitati maxime de 80-100 Gauss,adica de 100 de ori mai putin!Ca si comparatie , un magnet mic neomidiu are peste 2000 Gauss.Deci e doar efect placebo pentru client (efect intarit si de pretul enorm).

Preturile aparatelor au nesimtirea sa se situeze in gama 12 000 ron- 20 000 ron,iar la prezentari sunt oferite cu reducere "substantiala" ajungand  sa variaze intre 4000 roni si 6000 roni.
Spre comparatie tot firmele astea fantoma vand paturi de lana Merinos (cica made in Germany,facut in china)  la 1000 roni (cand orice targ le gasesti cu 50-100 roni) si oale de inox cu fund "special" (made in "swissland") la 3000 roni, care in supermarket-uri sunt 200-400 ron/set.

Aparatele au un generator de pulsuri cu frecventa de 1-99 hz cu putere de 10-20W si niste bobine aplasate in salteaua sau perna livrata cu aparatul.Intensitatea campului magnetic generat e asa de mica incat probat cu un magnet permanent pus pe saltea, abia daca se simte vibratia.

Terapia cu magneti permanenti pare sa dea ceva rezultate totusi la dureri (am cativa colegi mai in varsta care folosesc asa ceva si ar fi oarece beneficii),dar un magnet din bratara sau sirag este de 20-50 ori mai puternic si trebuie sa tinem cont ca sunt 5-10 mangeti sau mai mult.

Edited by laurlos, 27 May 2013 - 04:03.


#33
serban55

serban55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2011

View Postlaurlos, on 27 mai 2013 - 03:47, said:

Nu stiu cat de eficienta este magneto-terapia in general, dar aparatele sunt o mare teapa!Nu doar Orin...Sunt multe firme similare,cu produse similare, procedura in schimb e e identica.
Tehnica de vanzare este sarlatanie pe fata!De-asta publicul tinta al lor e format din pensionari, persoane care in general nu au acces la informare sau net si mai mult ca sigur ca sufera de ceva.

Deci: in cercetarea imagistica cerebrala, de exemplu, se folosesc pentru stimulare campuri magnetice de cel putin 1-5 Tesla, adica 10 000 - 50 000 Gauss.Daca va uitati la specificatiile aparatelor sarlatanilor o sa vedeti ca au intensitati maxime de 80-100 Gauss,adica de 100 de ori mai putin!Ca si comparatie , un magnet mic neomidiu are peste 2000 Gauss.Deci e doar efect placebo pentru client (efect intarit si de pretul enorm).

Preturile aparatelor au nesimtirea sa se situeze in gama 12 000 ron- 20 000 ron,iar la prezentari sunt oferite cu reducere "substantiala" ajungand  sa variaze intre 4000 roni si 6000 roni.
Spre comparatie tot firmele astea fantoma vand paturi de lana Merinos (cica made in Germany,facut in china)  la 1000 roni (cand orice targ le gasesti cu 50-100 roni) si oale de inox cu fund "special" (made in "swissland") la 3000 roni, care in supermarket-uri sunt 200-400 ron/set.

Aparatele au un generator de pulsuri cu frecventa de 1-99 hz cu putere de 10-20W si niste bobine aplasate in salteaua sau perna livrata cu aparatul.Intensitatea campului magnetic generat e asa de mica incat probat cu un magnet permanent pus pe saltea, abia daca se simte vibratia.

Terapia cu magneti permanenti pare sa dea ceva rezultate totusi la dureri (am cativa colegi mai in varsta care folosesc asa ceva si ar fi oarece beneficii),dar un magnet din bratara sau sirag este de 20-50 ori mai puternic si trebuie sa tinem cont ca sunt 5-10 mangeti sau mai mult.

View Postioppo, on 07 martie 2012 - 09:30, said:

Deci voi chiar dati faliment! NU mai merg afacerile? Apareti constant cu reclama pe aici. Cat ai comisionul la o vanzare de aparat care nu face aproape nimic si costa mii de euro?

Apropo, tu stii ce te doare cand ai spondiloza cervicala? Ca agent de vanzari al acestui aparat "minune" ar trebui sa stii.
Am fost astazi la o prezentare ,mai mult din curiozitatea de a vedea tehnici de aburire.Prezentarea a fost facuta de un doctor ,care asa cum spunea cineva ne-a trecut prin toate neajunsurile sistemului medical din Romania ,spunand ca el nu face vanzare de produse ,dar odata cu achizitionarea unui aparat scapam de multiplu de spaga de 5000 lei dati pentru operatii la diferiti doctori.Daca luam aparatul scapam de chinuri si spaga iar pretul final de 1256 euro(s-a aplicat bonusul de 300 euro ) era nimica toata pe langa ce bani vom cheltui in viitor pentru tratarea afectiunilor noastre ,de la spondiloza ,trecand prin diabet si taiat de picioare (ilustrate cu poze ) si pana la prevenirea caderii parului (nu conteaza de unde ).

La sfarsitul prezentarii ,vazand ca nu suntem interesati de produse ,a schimbat modul de abordare ,trecand de la miere la sictir ,nemaivoind sa-mi dea nici tensiometrul promis la convocarea telefonica.

Azi cupoanele valorice erau fata de 2011 doar 10 euro .

Niste escroci ,dar vorba aceea nu-i prost cine cere...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate