Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

service insp

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
crazyasfuck

crazyasfuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.05.2011
Salut ,

Detin un golf4 si de curand mi-a aparut in bord sub km SERVICE INSP. Din cate am citit pe net asta inseamna sa ma duc sa fac schimbu de ulei ,sau?? Masina are 140k km din 2002.

Daca da , cam cat m-ar costa toata treaba ca nu prea am bani acuma.
ps:sunt incepator.

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
cand s-a facut schimbul de ulei anterior?in mod normal se face in functie de ulei 15000 sau 30000 km , poti sa faci schimbul dar mesajul doar in service cu computer +mufa+program se sterge si o sa apara probabil iar peste x km

#3
crazyasfuck

crazyasfuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.05.2011
Anul trecut s-a facut  schimbu la 134k km
Am o foaie de la cel care a facut schimbu pe  care scrie BOSCH , DIESEL Service , Auto-Ovarom si pe ea scrie  : "Schimbul urmator: 149.963 km / Data 28:04:2011.
Dupa ce sa ma iau , nr de km sau data ? Avand in vedere ca am abia 140k km.

Edited by crazyasfuck, 08 May 2011 - 17:06.


#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
botelucian nu mai da informatii eronate daca nu stii, se poate reseta tinand apasat butonul cu care resetezi km si pui contactul si tii asa pana dispare mesajul cu insp.Bafta

#5
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
my bad :(  :ciocan:  daca scrie ca trebuie schimbat la 149 inseamna ca mai ai , atentionarea apare cu cativa km mai devreme , si daca depasesti cu ceva acolo nu e buba mare , poti schimba si mai repede uleiul +filtru

#6
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
avertizarea apare ca s-a atins mai intii data; daca faceai 15k km in mai putin de un an, cind te apropiai de limita maxima ti-ar fi zis ceva de genul "service in 3000km"

daca uleiul este ok, poti sa il mai tii pina mai la toamna (sa ai ulei bun pe iarna) sau cind te apropii de cei 15k km recomandati.

#7
crazyasfuck

crazyasfuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.05.2011

 Evergreen, on 8th May 2011, 20:36, said:

avertizarea apare ca s-a atins mai intii data; daca faceai 15k km in mai putin de un an, cind te apropiai de limita maxima ti-ar fi zis ceva de genul "service in 3000km"

daca uleiul este ok, poti sa il mai tii pina mai la toamna (sa ai ulei bun pe iarna) sau cind te apropii de cei 15k km recomandati.

Merci , acuma am inteles faza cu service insp.

#8
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
si procedura de resetare (Ca sa nu te siciie la fiecare contact pus) o gasesti pe forum, postata de marius3k, daca nu ai acces la diagnoza (evident, free)

#9
crazyasfuck

crazyasfuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.05.2011
Nu ma deranjeaza si asa circul cu ea doar de vreo 3 ori pe saptamana.

Ca sa nu mai deschid un topic pun aici o alta intrebare:
Acum 1 luna jumate mi s-a aprins in bord semnu cu temperatura(nu stiu daca am scris corect) , si mi-a zis un prieten ca ar fi de la antigel. Am deschis capota , am completat cu antigel+apa distilata pana la linia dintre min si max. Dupa nici o luna jumate m-am uitat si nu mai are mult pana nu revine la nivelu la care mi s-a aprins semnu de bord.  Cam care ar fi buba ??  De la radiator??

Cam la cat timp ar trebui normal completat cu antigel ?

#10
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
la mine a disparut cind am avut concentratie aiurea... woodoo, da stiu, dar asta e: de cind am pus mai mult antigel e la nivelul care trebuie

#11
crazyasfuck

crazyasfuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.05.2011

 Evergreen, on 9th May 2011, 08:58, said:

la mine a disparut cind am avut concentratie aiurea... woodoo, da stiu, dar asta e: de cind am pus mai mult antigel e la nivelul care trebuie

Ultima oara din lipsa de antigel am pus 70 apa distilata si 30 antigel. Probabil de aia...
Azi am pus 60 antigel - 40 apa distilata. Acuma sa vedem..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate