Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...
 Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 

Credeti ca se apropie sfarsitul lumii?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
950 replies to this topic

#19
obadia

obadia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 02.01.2011

View Postkyrre, on 16th March 2011, 15:10, said:

Sper sa nu ma intelegeti gresit, dar pe mine nu prea ma intereseaza cand va fi sfarsitul lumii. Mai important este ce faci tu ca om, sfarsitul ala o sa fie si el candva.

CORECT ...intrebarea e ce faci dupa ce a venit sfarsitul ?Dupa ce ai parasit trupul unde te duci ? :naughty:

http://www.facebook....208214075856424

Vă sunt necesare numai câteva minute din timpul dumneavoastră prețios pentru a urmarii această scurtă expunere,in fiecare sambata ,incepand cu 19 martie orele 8 pe OTV. Noi trăim într-adevăr într-o epocă foarte agitată. Zilnic auzim știri despre evenimente deosebite. Ceea ce s-a relatat mai demult într-un secol, astăzi face parte din știrile aproape zilnice. Catastrofe naturale, foamete, războaie, lupte între triburi, „ purificări etnice, terorism motivat religios, infracțiuni de neconceput, criminalități de orice fel sunt relatate în toată lumea. ” În aceeași țară pe coasta de vest ard pădurile pe o suprafață de sute de km pătrați, în timp ce pe Coasta de Est are loc o furtună cu urmări distrugătoare. Nimic nu mai este cum a fost odată. Aproape fiecare om a făcut această afirmație de când au avut loc atacurile asupra turnurilor de la World Trade Center din New York și asupra clădirii Pentagonului din Washington, pe 11 septembrie 2001. Nu există soluții eficiente, nici naționale, nici internaționale, pentru problemele politice, economice și sociale.

Edited by obadia, 16 March 2011 - 15:33.


#20
crisanca

crisanca

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 04.09.2010
Nu ati zis nimic despre codul de bare. Pentru prima data in istorie suntem in situatia ca intr-adevar sa nu mai putem cumpara sau vinde aproape nimic fara acest cod de bare, care, din cate am inteles contine numarul fiarei(666). E vorba de codul EAN13. E o situatie in care bunicii dar nici  parintii nostri nici nu le-ar fi trecut prin cap ca ar ajunge vreodata. Probabil multi s-au nascut cu toate facilitatile astea si li se pare normal sa fie asa, dar adevarul e ca lumea s-a schimbat enorm in ultimii 50 de ani din cauza sau datorita tehnicii si cred ca se va mai schimba. Schimbarile astea atat de alerte ma fac sa cred ca lucrurile merg foarte accelerat spre sfarsit. Nu ma intelegeti gresit, si mie imi plac descoperirile tehnice si le folosesc, e clar ca usureaza viata, dar...ce dam in scimb pentru ele? Numai sa nu ne dam credinta si mantuirea, sa nu ni se para ca am fi atotputenici, sa nu uitam de Dumnezeu care ne tine. In sensul asta v-am intrebat daca credeti ca ne inseala diavolul in ziua de azi, ca mie asa mi se pare.
Va rog fara jigniri(gratuite), ca nici eu nu fac asa ceva :thumbup:

#21
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Dar la aplicatia practica a codului de bare te-ai gandit? Cand stateai la coada la Supermarket ti-ar fi placut casiera sa introduca manual codul numeric al fiecarui produs!?!? Ce treaba are codul de bare cu codul 666?? Cu ce scop sa fi introdus 666 in codurile de bare de pe produse?
E ca si cum ai spune ca anvelopele la masini sunt negre si stopurile rosii ca sa purtam cu noi culorile iadului permanent :lol:

Admir efortul fanaticului de pe aceasta sectiune a forumului in mai toate topicurile de a trece odata la 5 minute ba pe clona obadia, ba pe clona jeremiah ca sa vada cititorul de rand ca sunt doua pareri in aceeasi directie :lol:

#22
crisanca

crisanca

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 04.09.2010
Citeste si tu despre codul EAN 13 , care este codul folosit pe majoritatea produselor de la noi, cum cele trei bare mai lungi de la inceput, de la mijloc si de la final impreuna cu spatiile negre si albe de langa simbolizeaza, in acelasi cod, trei de 6. Nu zic ca l-a pus cineva intentionat acolo, dovada ca majoritatea oamenilor nici nu stiu de existenta lui, e doar o 'coincidenta', pentru cine crede in asa ceva, pentru un crestin este dovada ca este adevarat cuvantul Domnului si ca si diavolul nu doarme, ci lucreaza si el. Am zis ca nu neg ca tehnica in general face viata mai comoda, si tocmai aici e pericolul si inselaciunea diavolului, ca cu o mana da si cu una ia, si din pacate da iluzii si confort pe lumea asta si ne ia ce e mai important: fericirea in viata vesnica. Concluzia: nu faceti afaceri cu cel rau ca tot in pierdere veti iesi!(valabil si pentru mine)

#23
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011
De cate ori in toata istoria lumii cand s-a petrecut  un  eveniment major, oamenii s-au gandit la Apocalipsa?

Edited by madalina26, 16 March 2011 - 19:38.


#24
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 17:37, said:

De cate ori in toata istoria lumii cand s-a petrecut  un  eveniment major, oamenii s-au gandit la Apocalipsa?
Fiindca de fiecare data se asteptau la un sfarsit. :deadtongue:

#25
altul

altul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 19:37, said:

De cate ori in toata istoria lumii cand s-a petrecut  un  eveniment major, oamenii s-au gandit la Apocalipsa?
De fiecare data, asta e si motivul pentru care Apocalipsa inca n-a venit. Osinguradata s-au luat dupa atei si au zis ca nu vine nicio apocalipsa, atunci cand a venit Potopul.

#26
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postaltul, on 16th March 2011, 19:41, said:

De fiecare data, asta e si motivul pentru care Apocalipsa inca n-a venit.nicio apocalipsa, atunci cand a venit Potopul.


Dovedeste!

#27
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 17:45, said:

Dovedeste!

Cum adica sa dovedeasca? :huh: Nu el a adus Potopul. Ai gresit persoana =))).

Hmmm...tot ceea ce vreau sa zic e ca scrie in Biblie despre lucrul asta si cam atat...

#28
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View PostDiaboliKa, on 16th March 2011, 19:58, said:

Cum adica sa dovedeasca? :huh: Nu el a adus Potopul. Ai gresit persoana =))).

Hmmm...tot ceea ce vreau sa zic e ca scrie in Biblie despre lucrul asta si cam atat...


Pai sa dovedeasca ca potopul a avut loc...nu cred ca poate.

Asa e....

#29
altul

altul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 20:04, said:

Pai sa dovedeasca ca potopul a avut loc...nu cred ca poate.

Asa e....
Au disparut dinozaurii de pe toata planeta.

#30
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postaltul, on 16th March 2011, 20:42, said:

Au disparut dinozaurii de pe toata planeta.


Dar chiar, pe dinozauri de ce nu ia salvat? Nu au incaput in arca? (daca o sa spui ca au scapat formele mai mici de dinozauri , asta ar implica o evolutie a lor)

Oricum, nu e locul potrivit. In concluzie: Dezastrele se intampla si fara vreo influenta divina.

#31
altul

altul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 20:54, said:

Dar chiar, pe dinozauri de ce nu ia salvat? Nu au incaput in arca? (daca o sa spui ca au scapat formele mai mici de dinozauri , asta ar implica o evolutie a lor)

Oricum, nu e locul potrivit. In concluzie: Dezastrele se intampla si fara vreo influenta divina.
Dezastrele nu se produc fara stirea lui Dumnezeu ca dovada este faptul ca a exsitat un singur moment in istoria planetei in care au disparut toate speciile de dinozauri mari. Acel moment este descris de Biblie si a fost Potopul.
De asemenea tot Biblia ne spune ca va urma un dezastru mult mai mare, care va distruge lumea cu totul. Si acesta poate fi observat prin aceea ca apocalipsa va veni in mod gradat, pentru ca e functie de indobitocirea omenirii. Ori ateismul este cel care ofera premisele evenimentelor apocaliptice.

PS Asa cum stiinta a confirmat evenimentele de distrugere descrise in potopul biblic, la fel stiinta confirma evenimentele premergatoare apocalipsei. Dezastrele din natura au o intensitate dinceince mai mare, pe mine ma "distreaza" cum vine stiinta si explica ca nu au luat in calcul cutremure si valuri asa de mari.

#32
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postaltul, on 16th March 2011, 21:24, said:

PS Asa cum stiinta a confirmat evenimentele de distrugere descrise in potopul biblic, la fel stiinta confirma evenimentele premergatoare apocalipsei.

Care stiinta? Ai vreo dovada sau vorbesti ca sa te aflii in treaba?

#33
altul

altul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 21:37, said:

Care stiinta? Ai vreo dovada sau vorbesti ca sa te aflii in treaba?
Biblia ne spune ca demult a fost o distrugere in masa a speciilor si oamenilor.
Stiinta (oricare si  cea populara) confirma ca a avut loc demult o distrugere in masa a speciilor, asta nu e altceva decat confirmarea a ceea ce spune Biblia, sau mai pe inteles o repetare a descrierii biblice.
Despre calamitatile de azi sper ca nu vrei dovezi cata vreme toata lumea spune ca asa ceva nu a mai fost de cand se stie omenirea

#34
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011
Eu vreau sa imi arati un link, ceva care sa iti sustina argumentul.

#35
altul

altul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 06.11.2005

View Postmadalina26, on 16th March 2011, 22:07, said:

Eu vreau sa imi arati un link, ceva care sa iti sustina argumentul.
http://ro.wikipedia....ia_dinozaurilor

Edited by altul, 16 March 2011 - 22:24.


#36
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postaltul, on 16th March 2011, 21:59, said:

Biblia ne spune ca demult a fost o distrugere in masa a speciilor si oamenilor.
Stiinta (oricare si  cea populara) confirma ca a avut loc demult o distrugere in masa a speciilor, asta nu e altceva decat confirmarea a ceea ce spune Biblia, sau mai pe inteles o repetare a descrierii biblice.
Despre calamitatile de azi sper ca nu vrei dovezi cata vreme toata lumea spune ca asa ceva nu a mai fost de cand se stie omenirea
Uau , daca nu ne spunea biblia , arheologii nu-si dadeau seama ca dinozaurii au disparut brusc . Bine ca avem rahatul ala de carte ca altfel eram morti ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate