Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

FOREX

- - - - -
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#91
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

rivers, on Oct 7 2005, 00:10, said:

Am atasat un tabel cu orarul principalelor sesiuni: asiatica, europeana si americana, precum si cu intervalele lor de suprapunere.
   

Stie cineva un site de unde as putea descarca gratuit cartea lui Nison, despre lumanari japoneze sau macar 200- 300 de formatiuni de lumanari.

Am gasit ceva in rusa, dar nu-mi e util.
Deasemenea, caut orice fel de carti care pot fi descarcate despre Forex.

Merci.

<{POST_SNAPBACK}>


aprindeti o lumânare si pentru mine .... :P

http://rapidshare.de...s__e_.djvu.html

#92
Twinsen

Twinsen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 30.10.2003

phaeton, on Oct 7 2005, 07:15, said:

aprindeti o lumânare si pentru mine .... :P

http://rapidshare.de...s__e_.djvu.html

<{POST_SNAPBACK}>


si cu ce se citeste fisierul ?

#93
caracatita

caracatita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.03.2004

Twinsen, on Oct 7 2005, 10:26, said:

si cu ce se citeste fisierul ?

<{POST_SNAPBACK}>


http://www.lizardtec...in&platform=win

#94
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

Twinsen, on Oct 7 2005, 10:26, said:

si cu ce se citeste fisierul ?

<{POST_SNAPBACK}>


am avut un feeling c'o sa apara astfel de intrebari.  :)
exista si google pe lumea asta...
se citesc cu plug-in'ul sau cu un mic .exe windjview

#95
andrei81

andrei81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.10.2005

rivers, on Oct 7 2005, 00:10, said:

Am atasat un tabel cu orarul principalelor sesiuni: asiatica, europeana si americana, precum si cu intervalele lor de suprapunere.
   

Stie cineva un site de unde as putea descarca gratuit cartea lui Nison, despre lumanari japoneze sau macar 200- 300 de formatiuni de lumanari.

Am gasit ceva in rusa, dar nu-mi e util.
Deasemenea, caut orice fel de carti care pot fi descarcate despre Forex.

Merci.

<{POST_SNAPBACK}>


merci pt tabel

atasaz si eu niste doc despre forex care merita citite asta daca nu le-ati citit deja (le am de pe forum de la phanton)

#96
andrei81

andrei81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.10.2005

rivers, on Oct 7 2005, 00:10, said:

Am atasat un tabel cu orarul principalelor sesiuni: asiatica, europeana si americana, precum si cu intervalele lor de suprapunere.
   

Stie cineva un site de unde as putea descarca gratuit cartea lui Nison, despre lumanari japoneze sau macar 200- 300 de formatiuni de lumanari.

Am gasit ceva in rusa, dar nu-mi e util.
Deasemenea, caut orice fel de carti care pot fi descarcate despre Forex.

Merci.

<{POST_SNAPBACK}>


merci pt tabel

atasaz si eu niste doc si link-uri despre forex care merita citite asta daca nu le-ai citit deja (le am de pe alt forum)

http://4x.chez.tiscali.fr/Course1.rar
http://4x.chez.tiscali.fr/Course2.rar
http://www.spytrdr.com/charts/  link cu multe doc despre trading, TA etc.
http://www.spytrdr.c...hangeMarket.pdf

Attached Files



#97
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Eu am un singur cont am 5820$ virtuali  am sarit la 13,8$ reali in primele 2 zile si apoi am pierdut. :huh:
Insa am acum 1,2$ reali.
Deja joc mai relaxat...kestia e :
1. Pina inveti niste trenduri care se vad dupa o anumita perioada.
2. Sa il iei ca pe un joc ..si nu ca o kestie foarte Big Deal... B) [O sa vezi ca daca joci relaxat contul iti creste mai usor...]
3. Intodeauna sa cumperi in avans numai cind scade si cu price limit care sa fiecel putin cu 5-10 unitati mai jos decit e in momentu acela.

Asta o zic dupa ce m-am ars - atit de mult incit am avut la
un moment dat 0,5$ reali... :console: ..insa kestia e sa nu te pierzi si sa continuii.
Din acel moment l-am luat ca pe un joc..atita tot..
Oricum e bine sa practici oleaca pentru ca am eu un instinct care imi zice ca in viitorii ani se vor despinde citeva companii serioase care vor avea astefel de softuri pin care orcine poate juca ;) ..fiind si sigur ca toata treaba e serioasa...
Marketiva la care joc eu e unul din cei care se pare ca vor sa fie seriosi in aceasta privinta... ;) ...sa vedem ce fac in continoare...

Edited by clio2003, 09 October 2005 - 13:31.


#98
andrei-2005

andrei-2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2005
Buna ziua tuturor persoanelor interesate de Forex!

Ma numesc Andrei Munteanu si sunt chiar persoana care l-a intervievat pe dl. "27512", autorul mesajului din 5 oct. 2005, cu privire la TeleTRADE.

Ma simt obligat de a reactiona la mesajul dlui "27512", deoarece prima impresie pe care mi-a creat-o acesta e ca este scris mai mult cu intentii rautacioase decit benefice pentru cei care au citit, vis-a-vis de compania noastra.

In primul rand nu am specificat in nici un anunt ca "angajam traderi cu experienta", deasemenea, personal nu am facut o astfel de afirmatie in timpul interviului. Pe de ala parte, din anunt nu reiese ca am exclude colaborarea cu traderi cu experienta. Prin urmare, anuntul nu este deloc „o chestie dubioasa”, ci corespunde tuturor normelor de etica in afaceri. La fel de incorecta este si declaratia d-lui: „Numai ca amandoua partile [cursului] sunt obligatorii”, etc., etc.

Forma in care a fost prezentat istoricul de tranzactionare este destul de indoielnica, si a spune ca m-as fi exprimat - „este cam putin”, este cu totul sfidator. Daca cineva din cititorii forumului vor solicita acest istoric, pot sa-l prezint oricui in cazul in care vine pana la TeleTRADE. Cred ca atunci vor avea mai mult temei de a vedea fata reala a dlui „27512”, si de a concluziona asupra „sfaturilor”, mai cu seama cand isi permite expresii de genul: „Aveti grija cu cine va incurcati” :)

Dl. „27512” in mesaj mentioneaza doar de tranzactiile pozitive, istoricul caruia intr-adevar lasa mult de dorit, si nu mentioneaza de seria de tranzactii negative, care ar fi permis oricui, versat in materie de Forex, sa se simta foarte incert pentru a propune colaborare, cu asa performante, pe un eventual cont al unui investitor.
Stimate Dle „27512”, chestiile „mai fine”, la care va referiti, puteau fi aduse de catre dvs. si fara a fi intrebat, in cazul in care ati fi vrut, si ati fi gasit de cuviinta, ca se merita a fi scoase in evidenta, ca pe o performanta veritabila, desigur; dvs. nu ati avut ce spune in acest sens, ceva „mai fin”...  

Intr-adevar suntem interesați de stabilirea unor relatii de colaborare cu traderi cu experienta, insa o preconditie este ca persoana-candidat sa dea dovada de performanta pe un cont real, pe o perioadaa de minim 6 luni sau pe un cont de concurs (vezi:   www.teletrade-dj.com).

Avand an vedere ca nu exista o institutie de invatamant cu specializare in acest domeniu, compania organizeaza si cursuri de initirere pentru cei interesati.

Nu scriu mai multe ca atare insinuari nu merita atata atentie. Am avut o atitudine foarte corecta, etica si ma consider absolut echitabil in promovarea acestui gen de business in Romania. Totusi, pentru mine si colegi ramane enigmatica aceasta „interventie iluminista”: care a fost motivul acestei dezinformatii – (i) invidia ca nu cumva altcineva sa faca performanta, si respectiv, bani multi pe Forex, inclusiv prin compania TeleTRADE, (ii) regretul ca la TeleTRADE nu ati gasit pe cineva care putea fi „tras pe sfoara”, sau (iii) si una si alta?

Cu respect.

Andrei.

#99
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005

andrei-2005, on Oct 10 2005, 16:38, said:

Intr-adevar suntem interesați de stabilirea unor relatii de colaborare cu traderi cu experienta, insa o preconditie este ca persoana-candidat sa dea dovada de performanta pe un cont real, pe o perioadaa de minim 6 luni sau pe un cont de concurs (vezi:   www.teletrade-dj.com).

<{POST_SNAPBACK}>


Pai daca are performante pe un cont real ( cel mai probabil al lui) ce interes are sa lucreze pentru Teletrade?

#100
Twinsen

Twinsen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 30.10.2003

Gobi, on Oct 11 2005, 09:41, said:

Pai daca are performante pe un cont real ( cel mai probabil al lui) ce interes are sa lucreze pentru Teletrade?

<{POST_SNAPBACK}>


Pai raspunsul ar fi simplu...
Pe langa banii care ii castigi din administrarea propriului cont  mai castigi si % din castigurile conturilor pe care le administrezi.

#101
ass

ass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 20.12.2004

Twinsen, on Oct 11 2005, 09:54, said:

Pai raspunsul ar fi simplu...
Pe langa banii care ii castigi din administrarea propriului cont  mai castigi si % din castigurile conturilor pe care le administrezi.

<{POST_SNAPBACK}>



  Motivele sunt multiple, insa pe scurt pot spune ca-mi plac oamenii care gandesc  :peacefingers:

#102
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Dati-mi un motiv pentru care as lucra pentru altu' sa-i fac lui bani, pe timpu' meu, atat vreme cat pot folosi acel timp pentru mine fara sa dau socoteala nimanui.
In fond acolo nu fac ce vreau eu cand vreau eu.
Ceea ce e frumos la forex este ca poti lucra pe cont propriu.Daca te pricepi sa faci bani din forex foarte bine, daca nu lucrezi pentru altu'.

#103
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Dati-mi un motiv pentru care as lucra pentru altu' sa-i fac lui bani, pe timpu' meu, atat vreme cat pot folosi acel timp pentru mine fara sa dau socoteala nimanui.
In fond acolo nu fac ce vreau eu cand vreau eu.
Ceea ce e frumos la forex este ca poti lucra pe cont propriu.Daca te pricepi sa faci bani din forex foarte bine, daca nu lucrezi pentru altu'.

#104
Twinsen

Twinsen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 30.10.2003

Gobi, on Oct 11 2005, 10:54, said:

Dati-mi un motiv pentru care as lucra pentru altu' sa-i fac lui bani, pe timpu' meu, atat vreme cat pot folosi acel timp pentru mine fara sa dau socoteala nimanui.
In fond acolo nu fac ce vreau eu cand vreau eu.
Ceea ce e frumos la forex este ca poti lucra pe cont propriu.Daca te pricepi sa faci bani din forex foarte bine, daca nu lucrezi pentru altu'.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai sa zicem ca tu ai un portofoliu de 10 000$ De astia te ocupi si scoti un 20% profit pe luna care inseamna 2000$

In momentul cand lucrezi la o firma nimeni nu te poate opri sa-ti administrezi in continuare banii.
Dar pe langa astia firma vine si iti da un procent de 25% din castigul obtinut din administrarea portofoliilor unor clienti in valoare de 100 000$
Daca obtii si la stia un profit de 20 % pe luna rezulta ca tu o sa mai obtii inca 4000$ banii tai.
Nimeni si nimic nu te poate impiedeca sa-ti administrezi contul tau.

Cand ai obtinut un portofoliu propriu de 200 000$ te poti retrage frumos si intri pe cont propriu.

#105
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

Gobi, on Oct 11 2005, 10:53, said:

Dati-mi un motiv pentru care as lucra pentru altu' sa-i fac lui bani, pe timpu' meu, atat vreme cat pot folosi acel timp pentru mine fara sa dau socoteala nimanui.
In fond acolo nu fac ce vreau eu cand vreau eu.
Ceea ce e frumos la forex este ca poti lucra pe cont propriu.Daca te pricepi sa faci bani din forex foarte bine, daca nu lucrezi pentru altu'.

<{POST_SNAPBACK}>


raison ai vrut, raison ai primit.....

Edited by phaeton, 11 October 2005 - 13:01.


#106
mr.eugen

mr.eugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 12.10.2005
servus, eu sunt mai nou p`aci. deja am butonat vreo 3 luni mailuri si mi-a cam ajuns, acum incerc si cu forex. acelora cu invitatii la munca pot sa le raspund deja ca am muncit pt. o firma din bucuresti (desi sunt din iasi) un an de zile si abia mi-am scos banii de mancare pt. mine, dar nevastamea canci. in iasi se ofera de 15 ani incoace doar salariul minim pe economie si la tamplarie de aluminiu, si la facut beton, si la mecanica, si la orice alt job. eu am terminat constructii dar nu mai pot sa lucrez 18 ore pe zi la lopata pe orice vreme pt. 90 $ pe luna.

#107
Mo0NLorD

Mo0NLorD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.01.2004
In curand www.ropay.ro.
Cel mai avantajos curs de schimb porcarie - RON, MoneyBookers - RON, etc.

Succes!!

#108
andrei81

andrei81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.10.2005
webminar (seminar pe web:)) interesant
http://www.tradethem.../forex0922.html

merita ascultat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate