Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Prezentarea mea

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
27 răspunsuri în acest subiect

#1
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011
Sunt noua pe acest site .. si e prima data cand am un cont pentru dezbateri ....... dar m`am gandit sa imi fac acest cont in momentul in care am cautat pe internet informatii despre germana..... si am zis ca nu mi`ar strica sa particip si eu ... poate voi invata mai multe sau chiar voi putea ajuta pe cei care sunt nelamuriti .......... eu sunt in Viena in acest moment la primul curs de germana ...... deci cand sunt nelamuriri foarte mari sau este ceva important de tradus .... pot fi ajutata de catre profesorii de la scoala ... care din fericire stiu sa vorbeasca romaneste sau cel putin sa inteleaga ..... am descoperit si faptul ca limba romana se vorbeste in 13 tari .... si chiar pe internet daca retin minte ... dupa engleza a doua limba este romana ...... :)  
Poate nu sunt chiar asa necesare aceste informatii ... dar nu vreau sa fiu pe acest site ca "o picata din cer" :)
Va multumesc :X

#2
d0m1n1c

d0m1n1c

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 240
  • Înscris: 18.12.2010

 Lacrimioara, on 7th March 2011, 19:51, said:

am descoperit si faptul ca limba romana se vorbeste in 13 tari .... si chiar pe internet daca retin minte ... dupa engleza a doua limba este romana ...... :)
Oh, rly?  :w00t:

#3
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011

 d0m1n1c, on 7th March 2011, 20:56, said:

Oh, rly?  :w00t:
realy

#4
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011
ce descoperire ..... maine ,poimaine apare pe Antena3 stirea astea :D

#5
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011

 crashoftitans, on 7th March 2011, 20:54, said:

ce descoperire ..... maine ,poimaine apare pe Antena3 stirea astea :D



Baieti ar fii bine sa va faceti o emisiune  "dati`va in spectacol" ca asa sunt romanii  .... Imi pare bine ca am evadat dintre voi autotstiutorilor .... orgoliul asta mandru poate fii

#6
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011
eeee am glumit si noi draga...nu trebuie sa te superi te rog :) eventual daca tot te prezinti pune o poza cu tine ceva...sa fie tot tacamul :))

#7
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.149
  • Înscris: 29.04.2008

 Lacrimioara, on 7th March 2011, 21:27, said:

Baieti ar fii bine sa va faceti o emisiune  "dati`va in spectacol" ca asa sunt romanii  .... Imi pare bine ca am evadat dintre voi autotstiutorilor .... orgoliul asta mandru poate fii

Lacramioara mai glumeste lumea dar nici nu te poti astepta la altceva cand spui ca romana e a doua limba pe internet dupa engleza.
Ma intereseaza limba germana si sper sa nu dispari si sa impartasesti cunostintele tale despre subiect. :)

#8
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011
[quote name='crashoftitans' date='7th March 2011, 21:39' post='9573961']
eeee am glumit si noi draga...nu trebuie sa te superi te rog :) eventual daca tot te prezinti pune o poza cu tine ceva...sa fie tot tacamul :))
[/q




Nu sunt o persoana care se simte repede jignita ....
in legatura cu poza .... ma mai gandesc .....

#9
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.772
  • Înscris: 18.04.2010
Mă fato, mai bine ai învăța să scrii bine românește înainte să vrei să-i înveți pe alții germană (în românește se scrie cu cratimă, nu cu apostrof, pe care nici nu l-ai nimerit corect, și scrii cu acute). Mă îndoiesc că o să știi vreodată germana corect, dacă limba de-acasă n-o folosești ca lumea (vezi că „fii” e cu un singur i acolo unde-l folosești tu: Baieti ar fii bine sa va faceti o emisiune...)

Apoi, tu recunoști că ești la prima ta lecție de germană și deja te-ai apucat să corectezi aici pe forum niște useri vorbitori nativi de germană (cum e „pitzifelnic” și „vata pe batz”). Și cînd mai și scoți niște prostii cît casa, gen „româna vorbită în 13 țări”, „a doua după engleză” deja începi să te faci de rîs.

Mai bine vezi-ți de „studiile” tale acolo și nu te amesteca aici pe forum, cel puțin pe aria asta.

Editat de stormwatch, 07 martie 2011 - 22:18.


#10
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011
Poza o asteptam cu drag :D poate chiar si o adresa de mail cine stie ?:)

#11
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011

 stormwatch, on 7th March 2011, 22:06, said:

Mă fato, mai bine ai învăța să scrii bine românește înainte să vrei să-i înveți pe alții germană (în românește se scrie cu cratimă, nu cu apostrof, pe care nici nu l-ai nimerit corect, și scrii cu acute). Mă îndoiesc că o să știi vreodată germana corect, dacă limba de-acasă n-o folosești ca lumea (vezi că „fii” e cu un singur i acolo unde-l folosești tu: Baieti ar fii bine sa va faceti o emisiune...)

Apoi, tu recunoști că ești la prima ta lecție de germană și deja te-ai apucat să corectezi aici pe forum niște useri vorbitori nativi de germană (cum e „pitzifelnic” și „vata pe batz”). Și cînd mai și scoți niște prostii cît casa, gen „româna vorbită în 13 țări”, „a doua după engleză” deja începi să te faci de rîs.

Mai bine vezi-ți de „studiile” tale acolo și nu te amesteca aici pe forum, cel puțin pe aria asta.
  
Baiete corecteaza`ti prima data vocabularul iar apoi iti permit sa vorbesti cu mine ...
Inainte sa zici ceva prima data documenteaza`te nu te acoperii cu inteligenta ca esti putred
Iar cum scriu e problema mea .... prima data corecteaza`te pe tine si apoi pe ceilalti
Simplifica peisajul , faci romanii de rusine

#12
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.772
  • Înscris: 18.04.2010

 Lacrimioara, on 7th March 2011, 22:26, said:

Baiete corecteaza`ti prima data vocabularul iar apoi iti permit sa vorbesti cu mine ...
Inainte sa zici ceva prima data documenteaza`te nu te acoperii cu inteligenta ca esti putred
Iar cum scriu e problema mea .... prima data corecteaza`te pe tine si apoi pe ceilalti
Simplifica peisajul , faci romanii de rusine
Cum ți-am spus, du-te și te culcă, că bubui de proastă.

Tu îți dai seama cît ești de ridicolă, la cît ești de semidoctă și agramată, să vrei să-i înveți pe alții ?

Editat de stormwatch, 07 martie 2011 - 22:43.


#13
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011

 stormwatch, on 7th March 2011, 22:31, said:

Cum ți-am spus, du-te și te culcă, că bubui de proastă.


Oare este astazi o zi deosebita sau sunteti de obicei asa de
tampit??
Daca tot esti asa de destept descopera un medicament impotriva crizelor tale

#14
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011

 Lacrimioara, on 7th March 2011, 22:46, said:

Oare este astazi o zi deosebita sau sunteti de obicei asa de
tampit??
Daca tot esti asa de destept descopera un medicament impotriva crizelor tale

draga mea sper ca nu ai avut o tentativa de generalizare nu? :)

#15
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011
[quote name='crashoftitans' date='8th March 2011, 00:00' post='9574455']
draga mea sper ca nu ai avut o tentativa de generalizare nu? :)







Imi traiesc viata din plin .... nu am timp sa ma gandesc la asa ceva .... e prea frumoasa viata mea ca sa ii pun punct ;)
Doar te`am indrumat pe tine
Pentru ca atunci cand ma gandesc la tine ma intreb : " Ce idei a avut Dumnezeu ?"

#16
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011

Quote

Imi traiesc viata din plin .... nu am timp sa ma gandesc la asa ceva .... e prea frumoasa viata mea ca sa ii pun punct ;)
Doar te`am indrumat pe tine
Pentru ca atunci cand ma gandesc la tine ma intreb : " Ce idei a avut Dumnezeu ?"


ce vrei sa spui ?  :confuzzled:

#17
Lacrimioara

Lacrimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 07.03.2011

 crashoftitans, on 7th March 2011, 23:19, said:

ce vrei sa spui ?  :confuzzled:



Ceea ce vrei tu sa interpretezi :P :)

#18
crashoftitans

crashoftitans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 02.02.2011
ooo pai stai ca tu ai zis adineauri tipului de mai sus  "Oare este astazi o zi deosebita sau sunteti de obicei asa de
tampit??"
si eu te-am intrebat daca ai vreo tentativa de a generaliza deoarece ai zis "sunteti"...

si nu prea vad legatura raspunsului tau "Imi traiesc viata din plin .... nu am timp sa ma gandesc la asa ceva .... e prea frumoasa viata mea ca sa ii pun punct
Doar te`am indrumat pe tine
Pentru ca atunci cand ma gandesc la tine ma intreb : " Ce idei a avut Dumnezeu ?"
:lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate