Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

R.C.S. & R.D.S. vs. UPC vs. Telekom vs. Akta vs. INES - Discuţii generale despre firmele de cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1843 replies to this topic

Poll: Sunteți multumiți de furnizorul dumneavoastră de cablu? (674 member(s) have cast votes)

R.C.S.&R.D.S.

  1. DA. (362 votes [58.48%])

    Percentage of vote: 58.48%

  2. NU. (135 votes [21.81%])

    Percentage of vote: 21.81%

  3. Nu mă pot pronunța. (122 votes [19.71%])

    Percentage of vote: 19.71%

U.P.C.

  1. DA. (152 votes [24.56%])

    Percentage of vote: 24.56%

  2. NU. (140 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Nu mă pot pronunța. (327 votes [52.83%])

    Percentage of vote: 52.83%

ROMTELECOM.

  1. DA. (88 votes [14.22%])

    Percentage of vote: 14.22%

  2. NU. (153 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. Nu mă pot pronunța. (378 votes [61.07%])

    Percentage of vote: 61.07%

Vote Guests cannot vote

#1801
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdaniel1976, on 25 mai 2018 - 18:38, said:

vai de mine ce a mai crescut ipeteveul ala��
în afar de telecloco și Ines, cine mai are iptv în Ro?
La noi nici nu o să crească. Nu prea sunt interesați oamenii de așa ceva chiar dacă serviciul are potențial. Nu degeaba nu-l mai dezvoltă nici Telekom-ul. Pentru cine? Cei mai mulți preferă cablul la 28 de lei, 3 milioane, nu e puțin deloc. IPTV nu are nici un viitor la noi.

View PostAndReW99, on 25 mai 2018 - 18:47, said:

Gigi :D
Nu e un serviciu oficial deci nu e luat în considerare. E chiar păcat că RDS nu s-a folosit de acest IPTV. Eu zic că am fi fost în top 5 din Europa ca număr de abonați.

Edited by Kalman2007, 25 May 2018 - 19:36.


#1802
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,529
  • Înscris: 30.04.2006
Ehe niciodată să nu zici niciodată...
E greu sa bagi tot mai multe programe tv pe același medieval coaxial... cu fibra este altceva...
Dar ma rog atâta timp cât și nivelul de trai în țară este egal cu O, ai dreptate...

#1803
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Este loc și pe cablu chiar destul dacă elimini dublurile SD dar asta e deja altă discuție. :lol:

#1804
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
o sa vina si succesul iptv-ului atunci cand tv-urile vor stii iptv si cand vor fi atat de multe canale cand pe dvb=c nu o sa mai fie loc!
eu personal sunt 100% pentru iptv si pentru ceea ce se poate face pe iptv (multe foarte multe fata de orice alta tehnologie existenta actual)
problema este ca cei care au iptv (telekom si ines ) nu lanseaza aplicatii si functii revolutionare pentru a face lumea sa vina pe iptv!
IPTV-UL ESTE VIITORUL !

#1805
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Djmaxx are mare dreptate... din pacate DVB-C-ul nu are un viitor stralucit. Firmele de GSM vor sa cumpere si frecventele de la 700 mhz in sus, deci mai putine posturi. RADIOCOM vor sa lanseze MUX 2 si MUX 4 + MUX-urile regionale pt DVB-T2. DAB-ul vrea sa se extinda si el....

#1806
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdjmaxx, on 26 mai 2018 - 00:47, said:

o sa vina si succesul iptv-ului atunci cand tv-urile vor stii iptv si cand vor fi atat de multe canale cand pe dvb=c nu o sa mai fie loc!
eu personal sunt 100% pentru iptv si pentru ceea ce se poate face pe iptv (multe foarte multe fata de orice alta tehnologie existenta actual)
problema este ca cei care au iptv (telekom si ines ) nu lanseaza aplicatii si functii revolutionare pentru a face lumea sa vina pe iptv!
IPTV-UL ESTE VIITORUL !
E de viitor dar nu prea crește nici în alte țări iar la noi nu va crește mult nici în următorii ani, nu degeaba RDS nu l-a mai lansat oficial.
Abia se introduc canale pe cablu plus sunt și dublurile la SD-uri (avem și analogic) așa că loc o să mai fie și de acum încolo. Dacă toți trec pe fibră cu netul atunci clar ai loc pentru sute de canale. În alte țări au peste 250 pe cablu, au și DAB plus au și DVB-T. Posted Image

Edited by Kalman2007, 26 May 2018 - 01:19.


#1807
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

View PostKalman2007, on 26 mai 2018 - 01:15, said:

E de viitor dar nu prea crește nici în alte țări iar la noi nu va crește mult nici în următorii ani, nu degeaba RDS nu l-a mai lansat oficial.
Abia se introduc canale pe cablu plus sunt și dublurile la SD-uri (avem și analogic) așa că loc o să mai fie și de acum încolo. Dacă toți trec pe fibră cu netul atunci clar ai loc pentru sute de canale. În alte țări au peste 250 pe cablu, au și DAB plus au și DVB-T. Posted Image


noi ca tara avem avantajul ca avem multa fibra raspandita si putem oferi servicii ce nu sunt pe tot globul !!!! asa ca la noi este totul posibil nu in usa !!!!! in Romania este totul posibil !!!! avem FTTH !!!!! VITEZE MAXIME !

#1808
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdjmaxx, on 26 mai 2018 - 01:25, said:



noi ca tara avem avantajul ca avem multa fibra raspandita si putem oferi servicii ce nu sunt pe tot globul !!!! asa ca la noi este totul posibil nu in usa !!!!! in Romania este totul posibil !!!! avem FTTH !!!!! VITEZE MAXIME !
Poți să ai și 2 GB FTTH. Nu vezi că operatorii nu vor să-l dezvolte? Bine, nici cerere nu există pentru că 90% e mulțumit cu grila de bază. :)

#1809
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Asta inseamna ca RCS&RDS au aproape jumatate din piata (48%)! Posted Image Posted Image

#1810
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Jos cu RCS&RDS!

#1811
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Rds nu baga mana-n buzunar la nimeni.
Cand stai ani de zile cu 2Mbps de la Telekom, zici ca e aur Akta.
Rds aduce fibra direct in casa si in rural.

#1812
PMmd63

PMmd63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCosmin342, on 01 mai 2018 - 12:51, said:

De ar inchide si cablistii transmisia anlogica, ce bine ar fi Posted Image
Insa asta cred ca se va intampla candva, intr-un secol viitor...
Dacă ar deveni digitalul la același preț cu analogul, fără căblăraie, telecomenzi și aparate inutile în plus, da!

Dar îmi ajunge analogul pentru familie.
De ar fi după mine, aș renunța la televizor.

Pe Pro TV concursurile măsluite premiază homo fără talent angajați la...Pro Tv, Antena 1 și bronzatul Felix securistul, face niște emisiuni pentru pămpălăii pesediști din mediul rural sărac cu vârsta până în 18 ani, National Geografic s-a cufundat în curentul corectitudinii politice și mai mult de 80% din persoanele din documentare sunt negrii, ba Morogan Slaveman, ba negrul din reclama la Old Spice. Discovery nu renunță sub nici o formă la emisunile răsuflate din 2007 date în a 100 reluare posibilă („uilăr dilărs”, știți voi), Mezzo cu muzică interminabilă de cameră, fanfară, samd fără reclame, [trebuie să mă piș în sticlă ca să mă uit non stop la ei!], Fashion HD arată păsărici îmbrăcate parcă de la tomberon, Pipi 24 ridică în slăvi partidul „salvator” al Rromâniei [peneleul – frățiorul din flori al pesedeului], Latrina 3 care face același lucru ca Pipi 24 numai că cu partidul de semianalfabeți numit PESEDE, B1 Teve cu știri false la grămadă, ba cu Băse, ba cu celălalt Băse, etc.!

#1813
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
=))))))))))))))))))))) o descriere cum nu o putea face nimeni mai bine.

#1814
PMmd63

PMmd63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 08.01.2018

View Postronuquet, on 04 iunie 2018 - 16:39, said:

=))))))))))))))))))))) o descriere cum nu o putea face nimeni mai bine.
Mulțumesc  de apreciere.
Mai făcusem un comentariu în genul ăsta mai demult, pe alt topic și arie, și mulți derbedei mi-au sărit în cap că de ce mă iau de Pro(s)teve și alte canale de duzină.

Mie nu îmi vine să cred cum românul are o asemenea putere de cumpărare a televizoarelor HD, 4K, curbate, răsfirate, holograme cu asemenea posturi în grilă! Mie îmi vine să vomit!!

Am uitat de Kănal TV [al ienicerilor turcaleți otomani], cu emisiuni mai teribile decât alea de pe buda Antenei 1, TVR 1 ...3,... HD, un mușuroi de nomenclaturiști ai vechiului regim care difuzează CĂCAT sub mască „culturală”, nu pe față cum face Felix.

#1815
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Sunt de acord cu tine inafara de partea cu Mezzo, Nat Geo si Fashion HD. Mezzo si Nat Geo le apreciez super mult pt programele pe care le dau :)

#1816
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
La TV.R. mai pică uneori şi chestii mişto.
Pe vremuri unele posturi private erau locomotivele televiziunii din România. Acuma merg în regim de avarie şi cârpite.
Pro Tv avea emisiuni de cultură generală, Pro Tv , Antena 1, Tele 7ABC erau buni la filme şi seriale (acum pe Pro Cinema mai sunt filme şi seriale)... câte filme vechi şi frumoase am văzut la televizor pe vremuri. Dar le-au plăcut prostia (bine, Tele 7ABC a dispărut de mult, dar era în pană de dinainte de a prelua Florin Călinescu postul).
E culmea culmilor: televizoarele sunt mai accesibile, dar programele tv sunt mai proaste.

Totuşi, Mezzo nu e pentru oricine. E mai bine cu simfonica decât cu manelele.

#1817
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Cu National Geographic nu sunt de acord. Mie personal mi se pare un post de calitate.
Cât despre Digi 24, e oarecum cum spui tu, dar tot rămâne cel mai de calitate post de știri din România.

#1818
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View PostLibertyHG, on 05 iunie 2018 - 18:19, said:

Cu National Geographic nu sunt de acord. Mie personal mi se pare un post de calitate.
CĂąt despre Digi 24, e oarecum cum spui tu, dar tot rămĂąne cel mai de calitate post de știri din RomĂąnia.
Pt tine pt mine nu,e unul din cel mai prost post de stiri din tară si cel mai mare post de propagandă a Dna-ului si a Sri-ului si de spălat creiere alături de Realitatea tv zis si Insolventa tv care nu si-a mai plătit datoriile la stat de cel putin 10 ani!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate