Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 

Boxee D-LINK DSM-380

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#127
ngs

ngs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.03.2013
se poate descarca filme pe el daca are conectat un stic,multumesc anticipat

#128
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 06.12.2006
Ultima versiune de test aici.
Mi se pare cea mai reusita de pana acum.

#129
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 01.06.2009

View Postdba, on 23 decembrie 2013 - 15:43, said:

Ultima versiune de test aici.
Mi se pare cea mai reusita de pana acum.
Multumesc pentru tot dba, am trecut pe alte cele... (dune) momentan.  Pentru mine ai fost de un real ajutor. Craciun fericit.

#130
nucughe

nucughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.12.2013
salutari si Craciun fericit tuturor! sunt un posesor recent al acestui media player boxee box si din pacate cunostintele mele raportate la acest aparat tind undeva spre zero. Stiu cat de enervant si plictisitor poate fi pentru cei mai experimentati , ca voi, sa tot explice si sa dea detalii unor incepatori, dar totusi, indraznesc sa va rog sa ma ajutati sa inteleg unele aspecte scrise de voi. Am citit toate mesajele in speta si, daca instalarea boxee+hacks am inteles-o ( desi nu am instalat-o inca), xbmc inseamna ceva 100% strain de cunostintele mele. Inainte de a ma apuca sa o instalez, va rog sa fiti amabili si sa-mi spuneti ce face efectiv aceasta aplicatie, ce poate face, la ce ma ajuta. In speranta ca nu veti ignora mesajul meu de ajutor, va multumesc anticipat si va urez LA MULTI ANI! stima

#131
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 06.12.2006
xbmc este un centru multimedia. ca sa-ti faci o idee instaleaza-l pe pc.
poti rula fisiere video, audio, foto, cat si aplicatii online (add-on). Aplicatiile online sunt "la pièce de résistance".
boxee (varianta pentru pc) era o clona de xbmc, iar add-on-urile se numeau repositories. asa cum nu au reusit sa se impuna pe pc, nu au reusit nici pe boxee box si fara portarea xbmc, boxee box ar fi ramas un media player ceva mai rasarit.

si eu am descoperit xbmc relativ recent, mai exact de cand mi-am cumparat boxee (cu doi ani in urma). stiam de el, dar nu ii dadeam atentie. acum am xbmc pe pc, tableta si boxee box.
o comparatie fortata intre un media player fara xbmc si unul cu xbmc, este ca si cum ai compara vw golf versiunea 1 (1974) cu vw golf versiunea 7 (2013).
la prima vedere ambele sunt masini...

#132
MatrixTM

MatrixTM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2009
Hello!
Sunt si eu nou posesor de Boxee Box... in fapt il am de la dba... am citit tot acest forum si am aplicat... imi functioneaza si Boxee+Hacks si XBMC daca pun stick-ul si bootez... singura nemultumire mjora este ca in xbmc nu este prezenta in meniu optiunea Web viewer/browser... pentru navigare pe net... si imi place sa vizionez filme hd online... ma puteti ajuta sa instalez pe xbmc test 9 un ADD ON pentru browse pe internet!? Multumesc mult de tot pentru acest forum... sunteti foarte buni !!!

Rectificare... il am de la ionelmsn... am citit eu gresit nick-ul de user...

#133
nucughe

nucughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.12.2013
Multumesc mult,  dba, pt promptitudine si raspuns. Am reusit sa instalez boxee hacks conform indicatiilor tale, maine voi incerca xmbc mai intai pe pc, apoi pe boxee. Ma bucur ca am gasit acest topic  si baieti asa priceputi. La multi ani!

#134
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 06.12.2006
@MatrixTM,
Poti incerca Web Viewer, ChromeLauncher sau XBMC WebBrowser.
Eu inca nu le-am incercat.
Verifica daca trebuie sa editezi fisierul addon.xml (vezi postul #123)
Browserul din Boxee l-ai incercat?

#135
MatrixTM

MatrixTM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2009
navi-x nu mi-a mers... nicio versiune... nici dupa editare... oricum, nu pare sa fie ce-mi trebuie mie... vreau un browser exact ca cel din boxee+hacks... sa functioneze ca un mouse cu cele 4 sageti... pentru a putea accesa orice siteuri... am incercat web viewer care face altceva (editeaza fisiere html, php...) iar pe celelalte 2 indicate de tine nu le-am gasit in aplicatiile disable ca sa le instalez/activez... cum sa fac?

#136
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 01.06.2009

View PostMatrixTM, on 27 decembrie 2013 - 12:51, said:

navi-x nu mi-a mers... nicio versiune... nici dupa editare... oricum, nu pare sa fie ce-mi trebuie mie... vreau un browser exact ca cel din boxee+hacks... sa functioneze ca un mouse cu cele 4 sageti... pentru a putea accesa orice siteuri... am incercat web viewer care face altceva (editeaza fisiere html, php...) iar pe celelalte 2 indicate de tine nu le-am gasit in aplicatiile disable ca sa le instalez/activez... cum sa fac?
@MatrixTM daca ai rabdare si te uiti atent in lista aia cu muuuultte canale tv. vei avea surpriza sa vezi ca vei da de navi-x e instalat sigur, asta daca nu ai reinstalat fw tu din nou.

#137
MatrixTM

MatrixTM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2009
am sa incerc din nou... am avut mai mult de 2 ore rabdare... l-am intors in toate felurile... dar mai caut... mersi mult!

#138
cosito

cosito

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 13.09.2011
@dba ma bucur ca esti asa incantat de boxee box,incantat e putin spus,entuziasmul tau nu are margini,stii tu despre ce este vorba,sa il folosesti cu placere:)

#139
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 06.12.2006
chiar nu stiu despre ce este vorba si sincer nici nu ma intereseaza?
stai putin, ai terminat angry birds si vrei sa-ti recomand un alt joculet?

cosito, tu chiar esti simpatic!

#140
ngs

ngs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.03.2013
salut,ma ajuta si pe mine cineva,am incercat sa instalez boxee hack aratata ca se instaleaza dar nu i-mi apare in meniu,,multumesc anticipat.

#141
nucughe

nucughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.12.2013
azi am instalat xbmc pe pc, dar, din pacate, nu pot sa-i dau de cap, sa fac aplicatiile sa ruleze. M-ar interesa daca xbmc imi poate oferi posibilitatea sa vad programe tv dupa ce-l instalez pe boxee box sau filme .... iar in caz afirmativ, putin ajutor din partea voastra pentru configurare ar fi mai mult decat binevenit. inca odata imi cer scuze ca sunt asa de nepriceput in domeniu si poate cicalitor si insistent. ms.

#142
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 01.06.2009

View Postnucughe, on 28 decembrie 2013 - 12:01, said:

azi am instalat xbmc pe pc, dar, din pacate, nu pot sa-i dau de cap, sa fac aplicatiile sa ruleze. M-ar interesa daca xbmc imi poate oferi posibilitatea sa vad programe tv dupa ce-l instalez pe boxee box sau filme .... iar in caz afirmativ, putin ajutor din partea voastra pentru configurare ar fi mai mult decat binevenit. inca odata imi cer scuze ca sunt asa de nepriceput in domeniu si poate cicalitor si insistent. ms.
Doamne, ai auzit de google, in fine uite aici: http://www.ingineria...urare-xbmc.html, sa ai o zi buna si sper ca ti-am dat de lucru.

#143
nucughe

nucughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.12.2013
salutari tuturor! dupa ce am "rasfoit" tot google-ul, am reusit sa instalez navi-x pe pc, merge ok. apoi am reusit sa instalez tot pe pc repositori care-mi permite sa vad 990.ro, merge ok. dar cand am trecut sa setez xbmc pe boxee box, am dat de dracu. deschide xbmc ( buteaza de pe stik fara probleme ), dar cand ajung la repositories, e belea mare. am incercat cu " adauga sursa ", am gasit un navi-x in fusion, dar nu mi-l da apoi in suplimente video sa-l pot instala. e a doua zi de bataie de cap... putin ajutor mi-ar prinde bine, poate rezolv anul asta... gresesc ceva, dar nu-mi dau seama ce.... La multi ani, mai, oameni buni...!!!

#144
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
Pentru pasionații de XBMC iată un mic demo făcut de mine cam cum îl folosesc eu personal. Am evitat să arăt cum rulează pe un Android (mai exact un Samsung I9100) pentru că din start vă spun merge prost. Campionul iese detașat iPad-ul şi asta o spun din experiență. Îl folosesc încă de pe vremea iOS 6. Pe boxee merge de fapt cel mai prost dar e bine că merge. De multe ori alternez interfețele (boxee sau xbmc). Ar fi interesant desigur și un open openelec raspberry pi - care din câte știu este foarte bun și fluid dar nu posed. Şi iarăși ca și concluzie generală am avut surpriza să constat că bătrânul meu PopCorn Hour A-110 a redat un anumit conținut pe care Boxee îl reda sacadat ca de altfel și PC-urile. Doar pe PCH și pe iPad a mers corect - este drept un singur material video...

Pe scurt iată ce a ieșit:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E4MYM7OBFhQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UY86MrK6lOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate