Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Boxee D-LINK DSM-380

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce parere aveti despre http://www.dlink.com/boxee/
Am achiztionat deja unul si este incredibil.
Calitatea video este superba, dupa cate playere am testat de cativa ani incoace. Poate din cauza procesorului cu functii multimedia intel CE4100.
Foarte interesant a fost ca poti viziona seriale online, gen vplay. Chiar merg perfect cu subtitrare.
Iar pentru gama adult, se pot viziona filme xxx.
:)

#2
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002
pai vad ca ti-ai facut o parere... sau doar te lauzi... Mai vrei sa achizitionezi inca unul (ai zis ca deja unul l-ai luat, sa inteleg ca mai vrei unul?)

Altceva?

Update: acum vad ca ai venit aici doar ca sa faci reclama...

Edited by CristianAdrian, 20 January 2011 - 15:52.
scos citat inutil


#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Erau pareri in threadul despre MP nu tocmai bune despre Boxee. De aici am aflat doar ca poti vedea filme XXX cu subtitare, orice MP de 300 lei stie asa ceva de ce sa dai 4X pe Boxee pt asa ceva ?

Reclama !

#4
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009

 adiatric, on 20th January 2011, 12:55, said:

Ce parere aveti despre http://www.dlink.com/boxee/
Am achiztionat deja unul si este incredibil.
Calitatea video este superba, dupa cate playere am testat de cativa ani incoace. Poate din cauza procesorului cu functii multimedia intel CE4100.
Foarte interesant a fost ca poti viziona seriale online, gen vplay. Chiar merg perfect cu subtitrare.
Iar pentru gama adult, se pot viziona filme xxx.
:)


De unde l-ai luat ? Si cu ce pret ?
Eu nu sunt pasionat de tot felul de setari, reglaje si altele si din acest motiv ma intereseaza .
Merci !

#5
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 06.12.2006
Este la vanzare aici.
In opinia mea inca este scump. Pretul corect este la 1000 RON.
Comparatie este Germania unde pretul este de 240 EUR.

In alta ordine de idei, apare Iomega TV cu Boxee la care telecomanda este imbunatatita pentru navigare net - in plus are posibilitate de a atasa un HDD.
Pentru jumatatea anului este asteptat sa apara AC Ryan Fluxx.
La cate scule vor fi pe piata ne trebuie inspiratie.

#6
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Multumesc dba !
Este mai ieftin (1208 cu tot cu transport/livrare) pe azerty ! Momentan, mai astept !
Vad ca cei de Intel "nu spun" cine va folosi Atom CE4100 sau macar sa indrume putin. Am tot cautat pe net pe cei care vor folosi acest procesor dar foarte putine informatii ..... Daca nu scriai tu, nu stiam de Iomega si de AC Ryan Fluxx .... Nici nu sunt asa de patimas dar caut ceva complex dar cu folosire cat mai simpla ! Am fost tentat de Xtreamer Pro care este OK ca posibilitati, au o comunitate foarte mare, vin cu firmware destul de des dar este mai mult pentru cei impatimiti ai setarilor sau a developerilor linux.
Oricum mai astept sa vad ce mai apare !
Daca are cineva informatii referitoare la cei care vor folosi Atom CE4100 si pe ce dispozitive, v-as fi recunoscator daca le-ati posta aici.
Multumesc !

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Asa poti sa tot astepti ca tot timpul va apare ceva nou ...
Fluxx nu apare decat prin iunie o sa fie cu CE4150, vers de top din gama 41XX. Iomega apare prin martie ( la noi poate prin aprilie si are un loc pt. HDD de 3,5 ceea ce inseamna automat o racire suplimentara).
Din ce am mai citit, vazut D-link e destul de ok dupa ceva update-uri sigura pb. a lui si a celorlalte MP bazate pe CE41XX eu zic ca ramane pretul.  
Interesant de vazut anul asta pt cine vrea sa astepte, noile Sigma cu XMBC.
Iar la anu cine vrea sa astepte mai vedem ;) ...

Edited by MD, 03 February 2011 - 09:34.


#8
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Am vazut (pe viu) ca Boxee merge super cursiv, nu are probleme de recunoastere drive-uri sau alte device-uri dar nu a rezolvat problema cu PMB-ul de la Sony !
Asta este o problema .... ca si lipsa unui HDD intern pentru cei care vor sa stocheze facil si nu in retea sau USB.
Este super OK si modul online de actualizare sau de cautare update-uri fara prea multe setari, confirmari, aprobari etc
O sa ma mai uit cu atentie si la altele .... Este imposibil sa nu mai apara si alte aparate cu acelasi procesor ....

Apropo .. sa nu ai senzatia ca aia vor vinde foarte ieftin aparatele lor in comparatie cu Boxee care va mai scade oricum la pret odata cu aparitia altora pe piata.
Vrei "noutate", platesti !  :naughty:

Edited by 13ochi, 03 February 2011 - 09:29.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 13ochi, on 3rd February 2011, 10:26, said:

Am vazut (pe viu) ca Boxee merge super cursiv, nu are probleme de recunoastere drive-uri sau alte device-uri dar nu a rezolvat problema cu PMB-ul de la Sony !
Asta este o problema .... ca si lipsa unui HDD intern pentru cei care vor sa stocheze facil si nu in retea sau USB.
Este super OK si modul online de actualizare sau de cautare update-uri fara prea multe setari, confirmari, aprobari etc
O sa ma mai uit cu atentie si la altele .... Este imposibil sa nu mai apara si alte aparate cu acelasi procesor ....

Apropo .. sa nu ai senzatia ca aia vor vinde foarte ieftin aparatele lor in comparatie cu Boxee care va mai scade oricum la pret odata cu aparitia altora pe piata.
Vrei "noutate", platesti !  :naughty:

Se va vinde in continuare bine, pentru este facut special pentru cei de la boxee si agreeat. Acum a aparut si firmware 1.1 care aduce multe imbunatatiri.
Si nu e nici o reclama, e un media player care scoate calitativ semnalul video.
Luati voi unul la 3 milioane si boxee si faceti comparatie. Pana nu testezi si nu vezi nu it poti da cu parerea.
Testele se fac pe plasme si un contrast de cel putin 5milioane:1 pentru a vedea calitatea.

#10
mmario

mmario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.03.2006
Check aplicatia Vplay pentru Boxee. Works like a charm on my Boxee Box: http://moprea.ro/201...-for-boxee-box/

#11
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 mmario, on 3rd December 2011, 15:17, said:

Check aplicatia Vplay pentru Boxee. Works like a charm on my Boxee Box: http://moprea.ro/201...-for-boxee-box/

Multumesc. Bun de tot!

#12
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 mmario, on 3rd December 2011, 15:17, said:

Check aplicatia Vplay pentru Boxee. Works like a charm on my Boxee Box: http://moprea.ro/201...-for-boxee-box/


mmario, iertata fie-mi ignoranta in Linux, care dintre variantele de mai jos trebuie sa o introduc in fereastra de la BoxeeBox?
(n-as vrea sa fac o prostie....)

<http://moprea.ro/201...for-boxee-box/>
sau
<dir.moprea.ro/2011/11/29/vplay-app-for-boxee-box/>
sau
<http://moprea.ro/repository/>
sau
<dir.moprea.ro/repository/>

Multumesc!

P.S. exista posibilitatea sa copiez cumva linkul sau echivalentul text din pc in BB si sa-l deschid acolo? Nu imi place deloc sa scriu cu telecomanda BB-ului, nu are nici macat tasta Shift ci numai Caps lock (nu c-ar fi nevoie in cazul de fata).

#13
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005

 mmario, on 3rd December 2011, 15:17, said:

Check aplicatia Vplay pentru Boxee. Works like a charm on my Boxee Box: http://moprea.ro/201...-for-boxee-box/
Esti ultra meserias. Multumim mult de tot
In ciuda la tot ce sa spus pana acum aparatul asta face toti banutii, adio mp si htpc si alte gaselnite chinezesti, Boxee rules

Edited by Mondeo, 04 December 2011 - 15:28.


#14
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006
La mine a functionat cu adresa

dir.moprea.ro/repository/

restul nu au functionat, habar nu am de ce.

Exceptionala realizare mmario, un milion de multumiri..........:-)

#15
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 tradux, on 4th December 2011, 18:50, said:

La mine a functionat cu adresa

dir.moprea.ro/repository/

restul nu au functionat, habar nu am de ce.

Exceptionala realizare mmario, un milion de multumiri..........:-)
Eu am boxee instalat pe laptop,am instalat aplicatia vplay,mi se deschide,dar nu-mi arata nici un video,doar la cele hd sunt afisate cateva,si cand selectez unul apare eror 404 file not found.As vrea sa stiu daca pe boxee box functioneaza ok.Si as vrea sa te intreb,deoarece am vazut ca esti proaspat posesor de boxee,daca browserul boxee functioneaza bine.Pe boxee pe pc,browserul imi deschide prima pagina a site-ului,dar nu pot sa accesez nimic,pot doar din sageti de pe tastatura,sa misc imaginea in sus si jos,dar mouse-ul e inutil,nu pot face nimic cu el.E un semn bun ca a aparut prima aplicatie boxee pentru romani,dar ar fi bine sa apara mai multe.Mai vreau sa te intreb daca esti multumit de calitatea imaginii si a sunetului.Intreb deoarece am hotarat sa-mi cumpar de craciun un media player ,si nu stiu ce sa aleg intre boxee si un media player cu realtek 1186.Personal nu ma intereseaza prea mult serialele online,dar trebuie sa o conving si pe nevasta-mea ca ne foloseste la amandoi.Mersi

#16
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

 radurobertin, on 4th December 2011, 20:26, said:

Eu am boxee instalat pe laptop,am instalat aplicatia vplay,mi se deschide,dar nu-mi arata nici un video,doar la cele hd sunt afisate cateva,si cand selectez unul apare eror 404 file not found.As vrea sa stiu daca pe boxee box functioneaza ok.Si as vrea sa te intreb,deoarece am vazut ca esti proaspat posesor de boxee,daca browserul boxee functioneaza bine.Pe boxee pe pc,browserul imi deschide prima pagina a site-ului,dar nu pot sa accesez nimic,pot doar din sageti de pe tastatura,sa misc imaginea in sus si jos,dar mouse-ul e inutil,nu pot face nimic cu el.E un semn bun ca a aparut prima aplicatie boxee pentru romani,dar ar fi bine sa apara mai multe.Mai vreau sa te intreb daca esti multumit de calitatea imaginii si a sunetului.Intreb deoarece am hotarat sa-mi cumpar de craciun un media player ,si nu stiu ce sa aleg intre boxee si un media player cu realtek 1186.Personal nu ma intereseaza prea mult serialele online,dar trebuie sa o conving si pe nevasta-mea ca ne foloseste la amandoi.Mersi

'radurobertin' aplicatia vplay functioneza bine la mine pe BoxeeBox, am instalat-o in seara aceasta. Am imagine HD ready si sunet OK. Nu am pus inca Boxee pe calculator, deci nu pot sa-ti spun ceva in sensul acesta.
Am BB-ul de numai 3 zile si inca ma lupt cu el, nu sa redau fisiere media din casa ci filme de pe net si internet browsing. Browserul integrat este rudimentar si nu are prea multe comenzi. Am reusit sa-l comand mai usor cu o tastatura si un mouse usb pana imi cumpar unele pe wifi. Am accesat cu browserul cateva site-uri si a mers OK, are Home page la Bing.com pe care nu o poti schimba. Repet, browserul este rudimentar, nu are multitab si nici zoom, poate salva numai 12 bookmarkuri (exista un work-around). BB te leaga de serverul lor, nu poti fucntiona nelogat. Firmware-ul trebuie certificat de firma deci nu il face oricine. Nu cunosc alte media playere, deci nu pot sa-ti dau un sfat competent.
Succes!

#17
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

 tradux, on 4th December 2011, 20:44, said:

'radurobertin' aplicatia vplay functioneza bine la mine pe BoxeeBox, am instalat-o in seara aceasta. Am imagine HD ready si sunet OK. Nu am pus inca Boxee pe calculator, deci nu pot sa-ti spun ceva in sensul acesta.
Am BB-ul de numai 3 zile si inca ma lupt cu el, nu sa redau fisiere media din casa ci filme de pe net si internet browsing. Browserul integrat este rudimentar si nu are prea multe comenzi. Am reusit sa-l comand mai usor cu o tastatura si un mouse usb pana imi cumpar unele pe wifi. Am accesat cu browserul cateva site-uri si a mers OK, are Home page la Bing.com pe care nu o poti schimba. Repet, browserul este rudimentar, nu are multitab si nici zoom, poate salva numai 12 bookmarkuri (exista un work-around). BB te leaga de serverul lor, nu poti fucntiona nelogat. Firmware-ul trebuie certificat de firma deci nu il face oricine. Nu cunosc alte media playere, deci nu pot sa-ti dau un sfat competent.
Succes!
Mersi!

#18
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
@ tradux: exact cum ai instalat aplicatia pt vplay? Ai introdus in boxee browser adresa respectiva? La mine daca introduc in browser dir.moprea.ro/repository spune ca We couldnm't find the page you were looking for..  Multumesc

Edited by SwatKat, 06 December 2011 - 22:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate