Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Antalya

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1066 replies to this topic

#1045
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

View Postnicomix, on 13th January 2010, 13:12, said:

Site-ul este foarte bun si de incredere. Eu am facut pana acum 4 rezervari de pe acest site si nu am avut nici o problema. Iti recomand... Bafta si concedii cat mai placute !!!! :coolspeak:
Eu am gasit aicidetalii pentru acel hotel.

#1046
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpopescub, on 30th December 2009, 13:41, said:

Utile informatii! Am taiat IC Green de pe lista... oricum mai multa luma m-a sfatuit sa fac asta :). Acum au ramas in cursa Delphin, SuSesi si, mai nou, Rixos Premium (in conditiile in care se confirma tentinta de scadere a preturilor la acest hotel pt 2010).
Delphin e aglomerat chiar si in perioada sf mai inceput iunie? Iar ca spatiu verde sa inteleg ca e mai putin dotat decat SuSesi?
Despre Rixos P stii ceva? In cazul in care ar fi la acelasi pret ca si SuSesi, ce ar fi de preferat intre astea 2?

Mersi mult!

Oricat de mult ar scadea preturile Rixos Premium nu va fi niciodata la acelasi pret cu Susesi dat fiind faptul ca inctre cele doua exista o diferenta de clasa. Rixos Premium alaturi de Calista sutn 2 hoteluri care nu vor scadea pretul fiindca au anumite standarde care costa idiferent daca este criza sau nu.Rixos Premium are 11 restaurante a la carte, un aqualand , un spa excelent, bucatari renumiti iar sistemul lor de all inclsive all exclusive nu este unul la care se poate face reduceri foarte mari.
De exemplu daca e sa luam in calcul in Turcia bauturile alcoolice sunt foarte scumpe (mai scumpe decat in Ro) din cauza accizelor. Ori pretul la o sticla Chivas de exemplu e cu minim 50% mai scumpa decat la noi si automat hotelurile care ofera servicii de top nu au cum sa fie mai ieftine ca anul trecut.

Acum despre mancare de exemplu fiecare persoana poate sa se pronunte ca mancarea e ok insa ok comparat cu ce?  O persoana care vine pt prima data in Antalya chiar si la un hotel slabut unde mancarea nu e cine stie ce poate sa zica ca a fost mancarea ok in functie de orizontul de asteptari si experientele anterioare.

Well ca si persoana care a mancat prin mai toate hotelurile din golful Antalyei,prin natura meseriei, iti recomand cu caldura Susesi. Un sejur la Rixos e o idee excelenta si nu vei fi dezamagit insa nu te astepta la un pret prea mic. Profita de un early booking si alege inceput sau capat de sezon (apr-15 mai sau 15 sept -15 oct).

Delphinul e un hotel mai tot timpul plin dat fiind fatpul ca e promovat intens de lantul TUI in Germania.  Mie unuia nu imi plac camerele pe care le gasesc destul de mici iar curtea e destul de mica la randul ei. Susesi e un hotel care si plin fiind nu te simti sufocat. Parerile sunt impartite insa eu unul as alege Susesi.

View Postnicomix, on 11th January 2010, 14:27, said:

In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc pentru tot ce a-ti postat.
Daca poate cineva sa ma ajute cu informatii in legatura cu Sea Life Resort Hotel - in iulie am rezervat 2 saptamani  all inclusive. Mentionez ca merg pentru prima data in Antalya. Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.


Sea Life

+e in zona Konyalti aproape de oras, de Antalya Beach Park (un parc cu multe terase pe plaja), Aqualand,Migros Mall
+ajungi destul de usor in centru
+ peisajul e compus din munte si mare

-cred ca 5 stele e o cotatie destul de generoasa pentru acest hotel
-plaja cu pietris
-un hotel destul de mic comparat cu resorturile din golful ayt

#1047
anca5r

anca5r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.09.2006

View Postdansal, on 21st August 2009, 23:24, said:

salutare. mergem si noi la miracle pe 25 august. suntem din c-lung mold dar mergem cu avionul de la iasi. ma bucur ca mai sunt persoane care merg in aceeasi perioada si sper sa ne vedem acolo la o bere, 2, 3 4, sau cat putem duce fiecare. noi mergem doua persoane si suntem deschisi sa cunoastem cat mai multi romani faini, fara ifose si apucaturi balcanice. va salutam si asteptam sa ne vedem acolo. aveti adresa de email si mess : "[email protected]"
Va rog sa-mi spuneti si mie cu ce agentie ati avut posibilitatea sa plecati in Antalya cu avionul din Iasi (plecare avion din Iasi)
[email protected]
Multumesc

#1048
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 02.02.2009

View Postanca5r, on 15th January 2010, 11:31, said:

Va rog sa-mi spuneti si mie cu ce agentie ati avut posibilitatea sa plecati in Antalya cu avionul din Iasi (plecare avion din Iasi)
[email protected]
Multumesc

kusadasi.ro,olimp turism(iti recomand,eu am fost de 2 ori cu ei in Turcia).

#1049
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Se poate muta si topicul acesta la "Vacante in Turcia" ?

#1050
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@KODER :

de acord cu tine 100% ! eu am scris de multe ori ca maretul delfin din lara are camere naspa !

#1051
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
oameni buni, a disparut topicul TOTUL DESPRE TURCIA 2 ?!?!?!

#1052
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

View Postrottweiler2007, on 22nd January 2010, 14:33, said:

@KODER :

de acord cu tine 100% ! eu am scris de multe ori ca maretul delfin din lara are camere naspa !
Eu as zice ca-s triste rau! Camera mica, mobila veche si intunecoasa care da senzatia de inghesuiala... Or fi serviciile bune, da daca mergi in Antalya se presupune ca stai destul prin camera...

#1053
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postkoder, on 14th January 2010, 12:44, said:

Oricat de mult ar scadea preturile Rixos Premium nu va fi niciodata la acelasi pret cu Susesi dat fiind faptul ca inctre cele doua exista o diferenta de clasa. Rixos Premium alaturi de Calista sutn 2 hoteluri care nu vor scadea pretul fiindca au anumite standarde care costa idiferent daca este criza sau nu.Rixos Premium are 11 restaurante a la carte, un aqualand , un spa excelent, bucatari renumiti iar sistemul lor de all inclsive all exclusive nu este unul la care se poate face reduceri foarte mari.
De exemplu daca e sa luam in calcul in Turcia bauturile alcoolice sunt foarte scumpe (mai scumpe decat in Ro) din cauza accizelor. Ori pretul la o sticla Chivas de exemplu e cu minim 50% mai scumpa decat la noi si automat hotelurile care ofera servicii de top nu au cum sa fie mai ieftine ca anul trecut.

Acum despre mancare de exemplu fiecare persoana poate sa se pronunte ca mancarea e ok insa ok comparat cu ce?  O persoana care vine pt prima data in Antalya chiar si la un hotel slabut unde mancarea nu e cine stie ce poate sa zica ca a fost mancarea ok in functie de orizontul de asteptari si experientele anterioare.

Well ca si persoana care a mancat prin mai toate hotelurile din golful Antalyei,prin natura meseriei, iti recomand cu caldura Susesi. Un sejur la Rixos e o idee excelenta si nu vei fi dezamagit insa nu te astepta la un pret prea mic. Profita de un early booking si alege inceput sau capat de sezon (apr-15 mai sau 15 sept -15 oct).

Delphinul e un hotel mai tot timpul plin dat fiind fatpul ca e promovat intens de lantul TUI in Germania.  Mie unuia nu imi plac camerele pe care le gasesc destul de mici iar curtea e destul de mica la randul ei. Susesi e un hotel care si plin fiind nu te simti sufocat. Parerile sunt impartite insa eu unul as alege Susesi.




Sea Life

+e in zona Konyalti aproape de oras, de Antalya Beach Park (un parc cu multe terase pe plaja), Aqualand,Migros Mall
+ajungi destul de usor in centru
+ peisajul e compus din munte si mare

-cred ca 5 stele e o cotatie destul de generoasa pentru acest hotel
-plaja cu pietris
-un hotel destul de mic comparat cu resorturile din golful ayt
despre Kervansaray Lara in comparatie cu Royal Wings ce spui? Eu oricum sunt tentat sa merg la un hotel ales de familie intre Kervansaray lara care era alaturi de RW(unde am fost anul trecut) si Aquafantesy din Kusadasi. Aici as putea sa-l compar cu Kustur unde am fost. multumesc

Edited by giovi_buru, 22 January 2010 - 16:36.


#1054
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postgiovi_buru, on 22nd January 2010, 16:34, said:

despre Kervansaray Lara in comparatie cu Royal Wings ce spui? Eu oricum sunt tentat sa merg la un hotel ales de familie intre Kervansaray lara care era alaturi de RW(unde am fost anul trecut) si Aquafantesy din Kusadasi unde as putea sa-l compar cu Kustur unde am fost. multumesc
toti care au fost anul trecut la KL s-au plins....nu te intepa, mai bine ia lara beach daca vrei pe buget mic, sau VERA MARE sau CRYSTAL PARAISO VERDE sau BARUT LARA sau CORINTHIA TEKIROVA sau LA MER sau KEMER RESORT

#1055
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postrottweiler2007, on 22nd January 2010, 16:36, said:

toti care au fost anul trecut la KL s-au plins....nu te intepa, mai bine ia lara beach daca vrei pe buget mic, sau VERA MARE sau CRYSTAL PARAISO VERDE sau BARUT LARA sau CORINTHIA TEKIROVA sau LA MER sau KEMER RESORT


Cum bine a zis si Rott cele doua hoteluri nu suporta comparatie.
e.  Zi-ne cam ce asteptari ai de la vacanta mai ales ca acum ai un termen de comparatie (RW) si incercam sa gasim cat mai multe variante.

Edited by koder, 22 January 2010 - 16:44.


#1056
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View Postgiovi_buru, on 22nd January 2010, 16:34, said:

despre Kervansaray Lara in comparatie cu Royal Wings ce spui? Eu oricum sunt tentat sa merg la un hotel ales de familie intre Kervansaray lara care era alaturi de RW(unde am fost anul trecut) si Aquafantesy din Kusadasi. Aici as putea sa-l compar cu Kustur unde am fost. multumesc
A iesit o tocanita cu: Lara si Kundu  :rolleyes:
Linga Royal Wings este Kervansaray Kundu http://www.kervansar...undu/index.html , Kervansaray Lara http://www.kervansar...lara/index.html este exact in partea opusa, incadrat de Barut si Miracle

Edited by w140, 22 January 2010 - 18:16.


#1057
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 22nd January 2010, 16:36, said:

toti care au fost anul trecut la KL s-au plins....nu te intepa, mai bine ia lara beach daca vrei pe buget mic, sau VERA MARE sau CRYSTAL PARAISO VERDE sau BARUT LARA sau CORINTHIA TEKIROVA sau LA MER sau KEMER RESORT
Rott,m am decis si am facut rezrevare pt LA MER 6 zile si 4 zile in alta parte.Multumiri pt recomandari.

#1058
verbuncu

verbuncu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.07.2008

View Postnicomix, on 11th January 2010, 18:58, said:

http://www.booking.c...ar_month=2010-7

aceasta este rezervarea pe care am facut-o. Vroiam sa stiu care sunt conditiile, ce este inclus la all inclusive la acest hotel ....etc. Multumesc.

acelasi hotel pe ' pleaca.ro ', il gasastei cu mult mai avantajos ....in jur de 400euro diferenta ...ai mai multe oferte de la mai multe agentii...cea mai convenabila :in jur de 960euro....

#1059
aledia

aledia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.02.2006
Buna dimineata!
Anul asta m-am hotarat sa merg la Royal Wings. In ultimii 2 ani am fost la Aquafantasy in Kusadasi si am fost foarte multumita. Sper ca am facut o alegere buna si cu acest hotel. Am citit pe forum impresii postate despre RW. As vrea sa mai schimb cateva impresii cu cei care au fost recent (2009). Ma poate ajuta careva?

#1060
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postaledia, on 27th January 2010, 08:27, said:

Buna dimineata!
Anul asta m-am hotarat sa merg la Royal Wings. In ultimii 2 ani am fost la Aquafantasy in Kusadasi si am fost foarte multumita. Sper ca am facut o alegere buna si cu acest hotel. Am citit pe forum impresii postate despre RW. As vrea sa mai schimb cateva impresii cu cei care au fost recent (2009). Ma poate ajuta careva?

Despre RW s-au scris f multe posturi.Daca ai nelamuriri sau intrebari punctuale iti stam la dispozitie (o intreaga echipa de oameni amabili pe aici).

#1061
aledia

aledia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.02.2006

View Postkoder, on 27th January 2010, 09:42, said:

Despre RW s-au scris f multe posturi.Daca ai nelamuriri sau intrebari punctuale iti stam la dispozitie (o intreaga echipa de oameni amabili pe aici).


In primul rand ma intereseaza plaja si cum este intrarea in mare. M-ar mai interesa ce excursii optionale se pot face de acolo si care sunt cele mai interesante. Shopping in Antalya unde se poate face (lucruri bune- preturi ieftine)?
Apropo, in afara de Istanbul unde s-ar mai putea dormi pe traseul Bucuresti-Istanbul-Antalya  (dupa Istanbul)?
Multumesc!

#1062
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Salut,

Ma batea gandul la un moment dat (de fapt, inca ma bate) sa merg cu sotia la Mardan sau Kempinsky ( am vazut ca aceste hoteluri au doar BB, eventual HB la preturi oarecum comparabile cu cele mai scume UAI). Intrebarea mea este ce inseamna exact asta ( cat de scump este sa bei o bere sau ceva de genu') . Ar fi interesant de aflat detalii de la cineva care a fost la aceste hoteluri si a fost si la cele traditionale cu UAI ( la momentul asata suntem hotarati la Rixos Premium Belek).

Merci,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate