Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

Antalya

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1066 replies to this topic

#1063
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postaledia, on 27th January 2010, 13:03, said:

In primul rand ma intereseaza plaja si cum este intrarea in mare. M-ar mai interesa ce excursii optionale se pot face de acolo si care sunt cele mai interesante. Shopping in Antalya unde se poate face (lucruri bune- preturi ieftine)?
Apropo, in afara de Istanbul unde s-ar mai putea dormi pe traseul Bucuresti-Istanbul-Antalya  (dupa Istanbul)?
Multumesc!

Plaja la Royal Wings este cu nisip iar avantajul acestui hotel este mini aqualandul pentru copii si faptul ca esti la 15 minte de orasul Antalya.
Cumparaturi poti face la unul din mall-urile din Antalya sau suvenirurile din centru orasului.(in statiune preturile sunt cam mari
)

Pentru excursii optionale:

Aqualand
Delfinariu
Tur cultural Antalya
Teleferic in zona Kemerului si pranz pescaresc la pastravarie:) yammy
Demre Myra cu Biserica Sf Nicolae si croaziera spre orasul scufundat in zona Kekova
Pamukkale (ceva mai lung dar recomandat pt cei pasionati)
Aspendos si Orasul antic Side
Rafting
Family rafting
Jeep safari
Quad safari
Buggy safari
Diving
Croaziere
Waterski
Baie turceasca
Zbor cu balonul
Pescuit maritim
Pescuit lac zona Isparta
Spectacol Fire of Anatolia sau Troya
Excursie de o zi in Cipru (avion)
Excursie de o zi la Ierusalim (avion)
Zbor cu elicopterul deasupra orasului Antalya
Golf
Sand city
Disco in oras
Inchiriere yacht

Pt detalii privind oricare din aceste excursii da-mi un PM si iti pot da detalii in functie de ce ti se pare tentant.

#1064
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postbenji81, on 27th January 2010, 13:25, said:

Salut,

Ma batea gandul la un moment dat (de fapt, inca ma bate) sa merg cu sotia la Mardan sau Kempinsky ( am vazut ca aceste hoteluri au doar BB, eventual HB la preturi oarecum comparabile cu cele mai scume UAI). Intrebarea mea este ce inseamna exact asta ( cat de scump este sa bei o bere sau ceva de genu') . Ar fi interesant de aflat detalii de la cineva care a fost la aceste hoteluri si a fost si la cele traditionale cu UAI ( la momentul asata suntem hotarati la Rixos Premium Belek).

Merci,
Daca vrei sa te duci la MARDAN mai iti pui intrebarea,cit costa o bere?

#1065
carmenrebeca_84

carmenrebeca_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.01.2010
salut am si eu o intrebare...

pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc

View PostGreuceanu, on 15th May 2006, 09:53, said:

Va asteapta un drum lung si destul de dificil; daca nu aveti motive serioase sa folositi masina, sfatul meu e sa gasiti alta modalitate de transport.

Iata totusi citeva impresii disparate din experienta mea:

- la intrarea in Turcia o sa primiti o tidula pentru masina pe care sa o pastrati cu sfintenie; la iesire, daca nu o aveti, sint mari sanse sa ramineti fara masina;

- se circula tare si foarte tare, asa ca soferul trebuie sa aiba nervi de otel. Cu toate astea accidente n-am vazut. Semnalizatul e oarecum optional, regula e sa-l feresti pe cel din fata ta;

- autostrazile sint super, insa multe din soselele de pe traseul vostru au cite o banda jumatate pe sens; veti intilni o multime de camioane supraincarcate. Multe drumuri au in loc de asfalt normal un fel de criblura, nu stiu cum sa explic - atentie la parbriz si faruri;

- traversarea Istanbulului pe autostrada este ok insa daca vreti sa intrati in el ginditi-va de doua ori inainte;

- traseul pe malul marii este foarte frumos insa mult mai lung si mai obositor;

- pe de alta parte, pe traseul initial ginditi-va unde veti innopta; luati in calcul faptul ca in "mijlocul" Turciei sa zic asa, cu exceptia oraselor mai mari (Bilecik, Bozuyuk, Kutahya, Afyon, etc.) posibilitatile de cazare sint mai ... spartane (ca sa nu te sperii prea tare scriind parerea mea directa); de asemenea, mult mai putini oameni de pe strada vor vorbi altceva decit turca (a se citi aproape egal cu zero).

Pentru ca am platiti cu card-ul cam peste tot, sincer nu prea mai retin costurile, insa o sa incerc sa vad daca mai gasesc un extras de cont de anul trecut.

Oricum, bafta si drum bun!


#1066
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postcarmenrebeca_84, on 28th January 2010, 10:50, said:

salut am si eu o intrebare...

pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc

Ca sa iti putem recomanda o statiune si un hotel (din mai bine de 250 cate sunt in Antalya) vrem sa stim componenta familiei si asteptarile voastre de la aceasta vacanta si daca este posibil bugetul pe care il aproximati.

#1067
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Discutii INDIVIDUALE pe subiecte INDIVIDUALE si PUNCTUALE! Acest thread este deja gigantic si nu mai ajuta pe nimeni...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate