Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Antalya

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1066 replies to this topic

#1027
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005

View Postmociulica, on 23rd November 2009, 09:52, said:

Saluti!
Anul viitor in iulie vrem sa mergem intr-o zona cu soare, apa, liniste si cu un buget nu foarte mare...asa ca ne-am gandit la Antalya (daca aveti alte idei nuu va sfiiti sa ne spuneti).
Pe langa Antalya vrem sa ajungem si pe la Paris vreo 3 zile si poate si prin spania...Nelamurirea noastra este cum ar fi mai bine sa mergem in Antalya ca sa iesim si ieftin si multumiti:
- pe cont propriu la o pensiune sau hotel (resort) luat de pe booking sau alt site cu avionul din Romania sau din Paris
- sau prin agentie direct Antalya dupa care prin alte locuri
Pt prima optiune va rog sa-mi spuneti cu ce companii aeriene se poate zbura si ceva cazari.

Multumesc

Salut,
Pentru ANTALYA, poti ajunge cu cursa charter, doar VARA, din mai pana in octombrie. Un pachet il poti lua cu 200 EURO/7 nopti cazare, all inclusive, 3 stele, daca nu esti pretentios

#1028
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmociulica, on 23rd November 2009, 09:52, said:

Saluti!
Anul viitor in iulie vrem sa mergem intr-o zona cu soare, apa, liniste si cu un buget nu foarte mare...asa ca ne-am gandit la Antalya (daca aveti alte idei nuu va sfiiti sa ne spuneti).
Nelamurirea noastra este cum ar fi mai bine sa mergem in Antalya ca sa iesim si ieftin si multumiti:
- prin agentie direct Antalya dupa care prin alte locuri
Multumesc



La anu' am programata o excursie în sudul Turciei, cu maºina ºi fãrã nici o rezervare!
De la prieteni am aflat cã nu ai nevoie de rezervare pentru cã pur ºi simplu gãseºti cazare pentru toate gusturile, poate ceva mai greu în sezon....(lunile iulie-august)  :D

#1029
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmociulica, on 23rd November 2009, 16:07, said:

ok, cel putin 10 nopti cu all inclusive 1000euro si in luna iulie...dupa 13 iulie-2pers

e cam greu, dar nu imposibil, cu earlybooking si la un 5 stele low- cost poti gasii, dar preturile apar dupa 20 ianuarie si eventual mai discutam atunci.
Preturile actuale sunt foarte mari.

#1030
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 28.06.2007

View Postmociulica, on 23rd November 2009, 16:07, said:

ok, cel putin 10 nopti cu all inclusive 1000euro si in luna iulie...dupa 13 iulie-2pers

Cu scuzele de rigoare - ati citit http://forum.softped...t...t&p=7377713 ?

#1031
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmociulica, on 23rd November 2009, 16:07, said:

ok, cel putin 10 nopti cu all inclusive 1000euro si in luna iulie...dupa 13 iulie-2pers
Sunt destule resorturi de 5* in care te incadrezi in 1000 de euro. De ex. :
13-23 iulie , 10 nopti / 2 pers.  5*-AI
Greenwood Resort Hotel -  Kemer - 565 euro
Sea Life Family Resort -  Antalya - 645 euro
Simena Hotel - Kemer - 675 euro
Porto Bello Hotel Resort and Spa - Antalya - 745 euro
Viking Star Hotel - Kemer - 750 euro
Majesty Club Kemer Beach - 760 euro
Saturn Palace Resort Hotel - Lara - 785 euro
Turan Prince Residence - Side - 795 euro
Majesty Mirage Park Resort - Kemer- 795 euro
Doganay Beach Club - Alanya - 820 euro
Saray Regency Hotel - Side - 825 euro
Club Turan Prince World Hotel - Mangavat - 833 euro
Kervansaray Hotel - Kundu - 900 euro
Kervansaray Lara Hotel - 965 euro
IC Hotels Santai Family Resort -Belek -1030 euro

Bafta in alegere  :D  Vezi care se pliaza pe preferintele tale.

#1032
mociulica

mociulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 22.02.2008

View PostANDOX, on 24th November 2009, 01:36, said:

Sunt destule resorturi de 5* in care te incadrezi in 1000 de euro. De ex. :
13-23 iulie , 10 nopti / 2 pers.  5*-AI
Greenwood Resort Hotel -  Kemer - 565 euro
Sea Life Family Resort -  Antalya - 645 euro
Simena Hotel - Kemer - 675 euro
Porto Bello Hotel Resort and Spa - Antalya - 745 euro
Viking Star Hotel - Kemer - 750 euro
Majesty Club Kemer Beach - 760 euro
Saturn Palace Resort Hotel - Lara - 785 euro
Turan Prince Residence - Side - 795 euro
Majesty Mirage Park Resort - Kemer- 795 euro
Doganay Beach Club - Alanya - 820 euro
Saray Regency Hotel - Side - 825 euro
Club Turan Prince World Hotel - Mangavat - 833 euro
Kervansaray Hotel - Kundu - 900 euro
Kervansaray Lara Hotel - 965 euro
IC Hotels Santai Family Resort -Belek -1030 euro

Bafta in alegere  :D  Vezi care se pliaza pe preferintele tale.
uau...asa multe? :lol:
multumesc pentru ajutor, toate hotelurile astea le gasesc pe booking.com/alt site specializat sau pe site-urile fiecarui hotel in parte?
@o_dor : multumesc de efort, stiu la ce te referi dar postarea ta a aparut in timp ce eu scriam raspunsul si am vazut dupa ce am postat...scuze nu a fost cu intentia de a cicali aiurea.

#1033
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Nu pe booking.com ci pe alt site din Anglia , plata se face cu cardul , la rezervare vreo 20% restul cu 1 luna jumate inainte de plecare.

#1034
mociulica

mociulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 22.02.2008

View PostANDOX, on 24th November 2009, 02:05, said:

Nu pe booking.com ci pe alt site din Anglia , plata se face cu cardul , la rezervare vreo 20% restul cu 1 luna jumate inainte de plecare.
ok...imi dai te rog numele site-ului?

#1035
popescub

popescub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.09.2007
Salutare colegi forumisti,

Ma aflu pt prima data pe acest topic (nu si pe forum), fiindca tocmai acum, intre Craciun si Revelion mi s-a facut chef sa-mi planific concediul pt iunie 2010, si as avea nevoie de ajutorul vostru. Ma intreb daca oare e cineva in aceasta perioada pe acest topic... :)
Asadar, dupa ce cativa ani am aplicat tipul de turism cu rucsacul in spate si/sau masina inchiriata (si in fiecare zi vizitat ceva nou), anul trecut, obosit fiind, am decis sa petrec o saptamana in Tunisia la un relativ modest hotel 4 stele ALL INCLUSIVE, cu scopul de a vedea si ceva din tara aia, insa si de a lenevi macar 2-3 zile la hotel, piscina si mancare. Experienta AI nu mi-a displacut, ba chiar mi-a deschis apetitul, asa ca in 2010 vreau sa experimentez "the real deal", adica un 5 stele in Antalya (am auzit ca prin America Latina conceptul de AI e superior celui din Antalya, insa vreau ceva mai in apropiere). As vrea sa fiu sultan pt o saptamana, insa am probleme in a ma decide care este hotelul cel mai potrivit pt mine, si aici am nevoie de ajutorul vostru. Si pentru ca voi sa ma puteti ajuta, trebuie sa va spun despre ce este vorba:
Asadar, impreuna cu sotia formam un cuplu tanar (sub 30), fara copii. Specific asta fiindca am observat ca mai toate hotelurile sunt recomandate familiilor cu copii. Sunt si hoteluri recomandate cuplurilor fara copii? :). Fireste ca nu ma feresc sa merg la un hotel recomandat familiilor cu copii (mici), insa daca ar exista si posibilitatea alegerii unui resort dedicat cuplurilor fara copii, cel mai probabil as alege aceasta varianta.
Dorim un resort cat mai relaxant, romantic si cu AI in adevaratul sens al cuvantului (sau macar pe aproape, adica un fresh de portocale sa nu fie o problema, iar intre un Mai Tai si o Pina Colada sa fie diferenta si de gust, nu doar de culoare). Insa ar fi mai usor daca as enumera exact criteriile pe care le urmaresc:
1. Buget preferabil 1500-1600 EU/cuplu (varianta finala, dupa aplicarea reducerii "early booking" si adaugarea taxe aeroport). Asta pt 7 zile la inceputul lui iunie 2010.
2. Camera. Cat mai eleganta, spre luxos daca se poate, f curata. Un jacuzzi in dotare ar fi perfect! :).
3. Distractii acvatice. Piscine cat mai multe, cat mai neregulate ca forma, tobogane (aqua park), piscina cu valuri, etc... Desi suntem cuplu fara copii, totusi copilul din mine cere multa distractie acvatica. In toate sejururile ce le-am petrecut pana acum pe litoral eu am stat cam 90% din timp in apa. Deci conteaza foarte mult acest aspect, pe care mi-l doresc cat mai inedit.
4. Mancare. Cat mai variata si gustoasa (sunt un gurmand declarat, nu ma feresc sa spun ca cel mai probabil ma voi intoarce de acolo cu 3kg mai mult. Insa varietatea mancarii nu cred ca poate fi o problema la un hotel de 5 stele din Turcia). Bautura... sa consideram fresh-ul si cocktail-ul drept etalon (nu beau tarii, spirtoase).
5. Spatiu verde. Gradini luxuriante, flori exotice, etc. Oricat de multe si interesante piscine ar exista, nu as vrea sa merg la un hotel care nu are spatiu verde din belsug, umbros, amenajat cu cat mai mult bun gust (palmieri, flori, alei printre ele, sezlong, etc).

Ce NU ne intereseaza (deci poate sa lipseasca): animatori, ofertele "artistice" de seara, disco, party-uri, cinema si, logic, toate detaliile pt copii mici.

Studiind unele oferte ce au fost valabile in vara 2009, plus pareri de pe un alt site romanesc de turism, plus poze gasite pe net si Tripadvisor, deja m-am facut o lista cu hoteluri ce le am in vedere. Vreau sa ma ajutati sa ma decid la unul din ele (sau sa-mi recomandati un altul daca il credeti mai potrivit). Asadar, pana acum lista preferintelor, in ordine, ar arata cam asa: Delphin Palace, Royal Wings si Susesi DeLuxe.
Delphin Palace la prima vedere pare sa fie o alegere completa: camere ok, apa/piscine acceptabile (la capitolul asta cred ca se poate si mai bine), fresh & cocktail si nu in ultimul rand gradina, am vazut niste poze dragute cu niste hamace si foisoare printre palmieri si flori...
Royal Wings a fost initial prima optiune, mai ales cand am vazut ca au piscina cu valuri (mai exista asa ceva la un alt hotel?). Apoi am citit ca e recomandat mai mult familiilor cu copii, celor fara copii fiindu-le mai recomandat Delphin Palace. Asa-i? In plus am citit unele observatii referitoare la modul in care se obtine un fresh acolo, iar la capitolul gradini nu mi s-a parut ca exceleaza...
Susesi DeLuxe l-am luat in vedere fiindca pare extrem de elegant. Cred ca sare de marja de pret pe care am declarat-o si nu stiu sigur daca se merita sau nu.

Ah, si inca ceva, azi dimineata, inainte de a incepe sa scriu acest text am mai aruncat un ochi pe GoogleEarth si am observat ceva ce pare foarte placut, mai ales la capitolul gradini, sub numele de IC Green Palace. E clar ca au gradini, insa nu stiu cum stau la celalalte capitole. Inca nu am citit multe pareri despre el (am citit doar o parere detaliata postata de cineva pe acest topic, vreo 5-6 pagini in urma). Poate face cineva o comparatie (bazata pe experienta) intre acesta si Delphin Palace spre exemplu?

Asadar, ce credeti ca e mai potrivit in cazul meu? Delphin Palace, Royal Wings, Susesi, IC Green sau alt hotel?

Sunt convins ca daca as citi toate posturile scrise pana acum poate as reusi sa-mi formez si singur un raspuns, insa sper ca intelegeti ca acest lucru este destul de dificil... De aceea am postat acest text, multumind in avans bunavoitorilor ce imi vor da o mana de ajutor (am citit totusi ultimele 7-8 pagini).
La randul meu, va pot ajuta (pe PM, insa gasiti postarile mele si pe topicurile in cauza) cu pareri legate de destinatii precum Grecia (insule), Spania (tot ce-i la nord de Barcelona - inclusiv capitala catalana), Paris, Cehia (Praga si K.Vary) si Tunisia (zona Hammamet). Enumerarea asta are si scopul ca voi sa va faceti o impresie asupra experintei mele turistice, desi nu stiu cat e de relevant in acest caz, un sejur de leneveala la un resort in Antalya (probabil nu voi parasi incinta hotelului mai mult de odata) sigur nu se poate compara in nici un fel cu alte destinatii in care scopul principal a fost de hoinareala...


Va multumesc si va doresc un 2010 cat mai pe placul vostru!

Edited by popescub, 28 December 2009 - 12:35.


#1036
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpopescub, on 28th December 2009, 12:24, said:

Salutare colegi forumisti,

Ma aflu pt prima data pe acest topic (nu si pe forum), fiindca tocmai acum, intre Craciun si Revelion mi s-a facut chef sa-mi planific concediul pt iunie 2010, si as avea nevoie de ajutorul vostru. Ma intreb daca oare e cineva in aceasta perioada pe acest topic... :)
Asadar, dupa ce cativa ani am aplicat tipul de turism cu rucsacul in spate si/sau masina inchiriata (si in fiecare zi vizitat ceva nou), anul trecut, obosit fiind, am decis sa petrec o saptamana in Tunisia la un relativ modest hotel 4 stele ALL INCLUSIVE, cu scopul de a vedea si ceva din tara aia, insa si de a lenevi macar 2-3 zile la hotel, piscina si mancare. Experienta AI nu mi-a displacut, ba chiar mi-a deschis apetitul, asa ca in 2010 vreau sa experimentez "the real deal", adica un 5 stele in Antalya (am auzit ca prin America Latina conceptul de AI e superior celui din Antalya, insa vreau ceva mai in apropiere). As vrea sa fiu sultan pt o saptamana, insa am probleme in a ma decide care este hotelul cel mai potrivit pt mine, si aici am nevoie de ajutorul vostru. Si pentru ca voi sa ma puteti ajuta, trebuie sa va spun despre ce este vorba:
Asadar, impreuna cu sotia formam un cuplu tanar (sub 30), fara copii. Specific asta fiindca am observat ca mai toate hotelurile sunt recomandate familiilor cu copii. Sunt si hoteluri recomandate cuplurilor fara copii? :). Fireste ca nu ma feresc sa merg la un hotel recomandat familiilor cu copii (mici), insa daca ar exista si posibilitatea alegerii unui resort dedicat cuplurilor fara copii, cel mai probabil as alege aceasta varianta.
Dorim un resort cat mai relaxant, romantic si cu AI in adevaratul sens al cuvantului (sau macar pe aproape, adica un fresh de portocale sa nu fie o problema, iar intre un Mai Tai si o Pina Colada sa fie diferenta si de gust, nu doar de culoare). Insa ar fi mai usor daca as enumera exact criteriile pe care le urmaresc:
1. Buget preferabil 1500-1600 EU/cuplu (varianta finala, dupa aplicarea reducerii "early booking" si adaugarea taxe aeroport). Asta pt 7 zile la inceputul lui iunie 2010.
2. Camera. Cat mai eleganta, spre luxos daca se poate, f curata. Un jacuzzi in dotare ar fi perfect! :).
3. Distractii acvatice. Piscine cat mai multe, cat mai neregulate ca forma, tobogane (aqua park), piscina cu valuri, etc... Desi suntem cuplu fara copii, totusi copilul din mine cere multa distractie acvatica. In toate sejururile ce le-am petrecut pana acum pe litoral eu am stat cam 90% din timp in apa. Deci conteaza foarte mult acest aspect, pe care mi-l doresc cat mai inedit.
4. Mancare. Cat mai variata si gustoasa (sunt un gurmand declarat, nu ma feresc sa spun ca cel mai probabil ma voi intoarce de acolo cu 3kg mai mult. Insa varietatea mancarii nu cred ca poate fi o problema la un hotel de 5 stele din Turcia). Bautura... sa consideram fresh-ul si cocktail-ul drept etalon (nu beau tarii, spirtoase).
5. Spatiu verde. Gradini luxuriante, flori exotice, etc. Oricat de multe si interesante piscine ar exista, nu as vrea sa merg la un hotel care nu are spatiu verde din belsug, umbros, amenajat cu cat mai mult bun gust (palmieri, flori, alei printre ele, sezlong, etc).

Ce NU ne intereseaza (deci poate sa lipseasca): animatori, ofertele "artistice" de seara, disco, party-uri, cinema si, logic, toate detaliile pt copii mici.

Studiind unele oferte ce au fost valabile in vara 2009, plus pareri de pe un alt site romanesc de turism, plus poze gasite pe net si Tripadvisor, deja m-am facut o lista cu hoteluri ce le am in vedere. Vreau sa ma ajutati sa ma decid la unul din ele (sau sa-mi recomandati un altul daca il credeti mai potrivit). Asadar, pana acum lista preferintelor, in ordine, ar arata cam asa: Delphin Palace, Royal Wings si Susesi DeLuxe.
Delphin Palace la prima vedere pare sa fie o alegere completa: camere ok, apa/piscine acceptabile (la capitolul asta cred ca se poate si mai bine), fresh & cocktail si nu in ultimul rand gradina, am vazut niste poze dragute cu niste hamace si foisoare printre palmieri si flori...
Royal Wings a fost initial prima optiune, mai ales cand am vazut ca au piscina cu valuri (mai exista asa ceva la un alt hotel?). Apoi am citit ca e recomandat mai mult familiilor cu copii, celor fara copii fiindu-le mai recomandat Delphin Palace. Asa-i? In plus am citit unele observatii referitoare la modul in care se obtine un fresh acolo, iar la capitolul gradini nu mi s-a parut ca exceleaza...
Susesi DeLuxe l-am luat in vedere fiindca pare extrem de elegant. Cred ca sare de marja de pret pe care am declarat-o si nu stiu sigur daca se merita sau nu.

Ah, si inca ceva, azi dimineata, inainte de a incepe sa scriu acest text am mai aruncat un ochi pe GoogleEarth si am observat ceva ce pare foarte placut, mai ales la capitolul gradini, sub numele de IC Green Palace. E clar ca au gradini, insa nu stiu cum stau la celalalte capitole. Inca nu am citit multe pareri despre el (am citit doar o parere detaliata postata de cineva pe acest topic, vreo 5-6 pagini in urma). Poate face cineva o comparatie (bazata pe experienta) intre acesta si Delphin Palace spre exemplu?

Asadar, ce credeti ca e mai potrivit in cazul meu? Delphin Palace, Royal Wings, Susesi, IC Green sau alt hotel?

Sunt convins ca daca as citi toate posturile scrise pana acum poate as reusi sa-mi formez si singur un raspuns, insa sper ca intelegeti ca acest lucru este destul de dificil... De aceea am postat acest text, multumind in avans bunavoitorilor ce imi vor da o mana de ajutor (am citit totusi ultimele 7-8 pagini).
La randul meu, va pot ajuta (pe PM, insa gasiti postarile mele si pe topicurile in cauza) cu pareri legate de destinatii precum Grecia (insule), Spania (tot ce-i la nord de Barcelona - inclusiv capitala catalana), Paris, Cehia (Praga si K.Vary) si Tunisia (zona Hammamet). Enumerarea asta are si scopul ca voi sa va faceti o impresie asupra experintei mele turistice, desi nu stiu cat e de relevant in acest caz, un sejur de leneveala la un resort in Antalya (probabil nu voi parasi incinta hotelului mai mult de odata) sigur nu se poate compara in nici un fel cu alte destinatii in care scopul principal a fost de hoinareala...


Va multumesc si va doresc un 2010 cat mai pe placul vostru!



IC Green ar trebui taiat de pe lista fiindca nu exceleaza in mancare si servicii. Intr-adevar are multa verdeata insa nu compenseaza cu mancarea care lasa de dorit ca si varietate.

Delphin Palace- are o mancare excelenta, oferta de bauturi este generoasa insa mi-a lasat impresia unui hotel mult prea aglomerat in zona piscinelor si cu f putina verdeata. Camerele sunt destul de mici.

Susesi ar fi o alegere inteleapta.

Camere spatioase
Mancare excelenta
E unul din hotelurile care chiar si in momenetele cand e plin ai loc sa respiri
E in Belek (cea mai faina statiune din golf)

#1037
popescub

popescub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.09.2007

View Postkoder, on 30th December 2009, 15:32, said:

IC Green ar trebui taiat de pe lista fiindca nu exceleaza in mancare si servicii. Intr-adevar are multa verdeata insa nu compenseaza cu mancarea care lasa de dorit ca si varietate.

Delphin Palace- are o mancare excelenta, oferta de bauturi este generoasa insa mi-a lasat impresia unui hotel mult prea aglomerat in zona piscinelor si cu f putina verdeata. Camerele sunt destul de mici.

Susesi ar fi o alegere inteleapta.

Camere spatioase
Mancare excelenta
E unul din hotelurile care chiar si in momenetele cand e plin ai loc sa respiri
E in Belek (cea mai faina statiune din golf)

Utile informatii! Am taiat IC Green de pe lista... oricum mai multa luma m-a sfatuit sa fac asta :). Acum au ramas in cursa Delphin, SuSesi si, mai nou, Rixos Premium (in conditiile in care se confirma tentinta de scadere a preturilor la acest hotel pt 2010).
Delphin e aglomerat chiar si in perioada sf mai inceput iunie? Iar ca spatiu verde sa inteleg ca e mai putin dotat decat SuSesi?
Despre Rixos P stii ceva? In cazul in care ar fi la acelasi pret ca si SuSesi, ce ar fi de preferat intre astea 2?

Mersi mult!

#1038
rekul05

rekul05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 06.08.2008

View Postpopescub, on 28th December 2009, 12:24, said:

Ah, si inca ceva, azi dimineata, inainte de a incepe sa scriu acest text am mai aruncat un ochi pe GoogleEarth si am observat ceva ce pare foarte placut, mai ales la capitolul gradini, sub numele de IC Green Palace. E clar ca au gradini, insa nu stiu cum stau la celalalte capitole. Inca nu am citit multe pareri despre el (am citit doar o parere detaliata postata de cineva pe acest topic, vreo 5-6 pagini in urma). Poate face cineva o comparatie (bazata pe experienta) intre acesta si Delphin Palace spre exemplu?

Asadar, ce credeti ca e mai potrivit in cazul meu? Delphin Palace, Royal Wings, Susesi, IC Green sau alt hotel?

Va multumesc si va doresc un 2010 cat mai pe placul vostru!

Pentru ce cauti nu ti-as recomanda IC Green Palace, e mai pentru linistiti! Fiindca acum doi ani am fost acolo pot afirma ca mancarea era chiar ok!
Ti-as recomanda Royal Wings!

#1039
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View PostSean_John, on 24th July 2009, 11:11, said:

Susesi De Luxe - Belek

Am platit 1900 euro + taxe de aeroport pentru doua persoane si o fetita de 11 luni (care are totul gratuit desigur) prin agentia Kusadasi.
Da, e beton cum spui tu, adica e primul resort la care am fost tratati asa cum ar trebui sa se intample peste tot. Nu exista personal al carui scop era exclusiv bacsisul, presupun ca erau platiti mai bine.
Camerele sunt foarte spatioase, 40 si ceva de metri patrati, aerul conditionat era foarte eficient iar minibarul foarte bogat. De asemenea mancare e foarte variata iar bauturile nu sunt doar cele autohtone, spre exemplu erau 6 marci de bere (inclusiv Becks, Miller si Mariachi) plus cam toate brandurile de whisky, cognac si asa mai departe.
Pentru fetita ne-au dat un patut (desi in fiecare camera exista un pat matrimonial imens plus o canapea pe care se poate dormi lejer) si un carucior cu care o plimbam seara. Resortul e mare de tot si cu o arhitectura mai ciudata, iar pana te obisnuiesti trebuie sa pleci acasa. :)
Noua ne-a placut atat de mult incat la inceputul lui septembrie o sa mergem din nou. In Turcia am fost la mai multe hoteluri, toate de 5 stele.
Attachment DSCF5221.JPG Attachment DSCF5592.JPG Attachment DSCF5604.JPG
Salutare,
te rog frumos daca mai ai timp de o descriere :)  Dar ceva mai detaliat, mancare, sunt gratare ( cum e la delphin palace de ex)  despre aqua park, petrecere /discoteca cu spuma? Ce se plateste si ce nu? fresh-uri ,etc.  
Am vb la agentie si am primit oferta, urmeaza sa platesc si mai caut cateva informatii.
Ti-as fi recunoscator.Multumesc

#1040
nicomix

nicomix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2007
In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc pentru tot ce a-ti postat.
Daca poate cineva sa ma ajute cu informatii in legatura cu Sea Life Resort Hotel - in iulie am rezervat 2 saptamani  all inclusive. Mentionez ca merg pentru prima data in Antalya. Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

#1041
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

View Postnicomix, on 11th January 2010, 14:27, said:

In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc pentru tot ce a-ti postat.
Daca poate cineva sa ma ajute cu informatii in legatura cu Sea Life Resort Hotel - in iulie am rezervat 2 saptamani  all inclusive. Mentionez ca merg pentru prima data in Antalya. Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

De unde ai rezervat si cu cat? Da si tu mai multe detalii!
Si daca deja ai rezervat, ce informatii mai vrei? :D

#1042
nicomix

nicomix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2007

View Postdcr, on 11th January 2010, 18:57, said:

De unde ai rezervat si cu cat? Da si tu mai multe detalii!
Si daca deja ai rezervat, ce informatii mai vrei? :D


http://www.booking.c...ar_month=2010-7

aceasta este rezervarea pe care am facut-o. Vroiam sa stiu care sunt conditiile, ce este inclus la all inclusive la acest hotel ....etc. Multumesc.

#1043
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
scuze ca ma bag peste voi dar am gasit in discutile voastre ceva interesan  www.booking.com imi spune da cineva detalii despre site. multam si scuze

#1044
nicomix

nicomix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2007

View Postdl_dr25, on 13th January 2010, 00:19, said:

scuze ca ma bag peste voi dar am gasit in discutile voastre ceva interesan  www.booking.com imi spune da cineva detalii despre site. multam si scuze

Site-ul este foarte bun si de incredere. Eu am facut pana acum 4 rezervari de pe acest site si nu am avut nici o problema. Iti recomand... Bafta si concedii cat mai placute !!!! :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate