Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 

Cum ar putea mama mea sa vina in SUA ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
hustla-

hustla-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.02.2008
Buna. Am 18 ani. Tatal e plecat de cativa ani in state. Pentru a obtine cetatenia, a divortat de mama mea si s-a casatorit acolo, cu o americanca. A primit cetatenia si datorita lui, am primit si eu greencard-ul. Intre timp, el a divortat si vrem sa aflam care ar fi cea mai buna modalitate pentru a aduce-o si pe mama cu noi, in state.
Am inteles ca daca ei s-ar recasatori, ar trezi unele suspiciuni. Exista o alta modalitate ? Multumesc anticipat.

#2
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Sa se casatoreasca cu cineva acolo si sa traiasca cu tatal tau (daca vor sa stea impreuna).

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Vai....ce situatii de telenovela....Din pacate cand o apuci pe drumul asta trebuie sa mergi mai departe cu minciunile respective. O alta varianta ar fi ca mama sa ceara o viza de turist pentru a te vizita pe tine, fiul ei iar apoi eventual sa stea ilegal, poate cu ajutorul unor avocati buni s-ar putea rezolva ceva.

#4
marian36

marian36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2009

View Postlawrence38, on 6th January 2011, 19:17, said:

Vai....ce situatii de telenovela....Din pacate cand o apuci pe drumul asta trebuie sa mergi mai departe cu minciunile respective. O alta varianta ar fi ca mama sa ceara o viza de turist pentru a te vizita pe tine, fiul ei iar apoi eventual sa stea ilegal, poate cu ajutorul unor avocati buni s-ar putea rezolva ceva.
nu se prea rezolva.am prieten care a platit 3000 de dolari la avocat si nu a facut nimic,si acum sta fara nici un act pina cind nu ne vor accepta americanii fara viza

#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Posthustla-, on 6th January 2011, 10:48, said:

Am inteles ca daca ei s-ar recasatori, ar trezi unele suspiciuni.
Daca este deja cetatean nu aveti ce sa patiti... ura si la gara - doi ani mama ta trebuie sa stea casatorita cu tatal tau, intre timp iti iei si tu cetatenia (nu inteleg de ce nu te-ai dus in USA mai devreme, daca te duceai inainte de 18 ani, acum erai cetatean).

Ar mai fi solutia sa o sponsorizezi tu pe mama ta (reintregirea familiei) si tatal tau sa semneze ca sponsor alaturi de tine (ca tu nu ai venit suficient probabil). Dar ca permanent resident, sunt sanse ca mama ta sa astepte mai mult in Romania (nu este prima prioritate).
Poate cere o viza turistica si ajunsa in US sa ceara legal ajustarea statutului bazata pe una din situatiile de mai sus. Cat timp este in procesare este legala in US. Nu poate pleca nicaieri pana la rezolvare, ca pierde statutul...

Edited by SuperDuper, 07 January 2011 - 04:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate