Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Viteza

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rafalle

rafalle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.05.2006
Am o mare in problema in SW 09. Se misca foarte greu, incarca un desen si in 10 minute, deschide orice fisier extraordinar de greu.Ce as putea face sa-l rapidizez un pic. Un ansamblu cu 600 de componente e o durere de cap ptr mine nu din pricina proiectarii cat a timpului de asteptare intre doua pagini.E un laptop core2 duo cu 8400GS si 4 Giga de RAM DDR2.

#2
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008

View Postrafalle, on 13th December 2010, 11:29, said:

Am o mare in problema in SW 09. Se misca foarte greu, incarca un desen si in 10 minute, deschide orice fisier extraordinar de greu.Ce as putea face sa-l rapidizez un pic. Un ansamblu cu 600 de componente e o durere de cap ptr mine nu din pricina proiectarii cat a timpului de asteptare intre doua pagini.E un laptop core2 duo cu 8400GS si 4 Giga de RAM DDR2.

Daca te referi la desen 2d ,in general se deschid foarte greu.Cel putin asa face si la mine.Acum depinde si ce fel de componente ai in asm(gen importuri sau componente la care trebuie sa faca foarte multe rebuild-uri.Ai putea incerca sa modifici si "Image Quality".

Edited by doru_manda, 13 December 2010 - 11:52.


#3
rafalle

rafalle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.05.2006
Cam de 10 zile patesc acest lucru, ma gandesc ca NOD trateaza vre-un fisier ca troian, sau o setare ciudata in Option SW.

#4
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008

View Postrafalle, on 13th December 2010, 15:05, said:

Cam de 10 zile patesc acest lucru, ma gandesc ca NOD trateaza vre-un fisier ca troian, sau o setare ciudata in Option SW.

O alta optiune din SW, sunt si eu curios daca este.Acum este posibil ca NOD sa scaneze fisierele atunci cand le accesezi.Mie se intampla asta cu Bitdefender,dar doar atunci cand accesam fisiere de pe retea.

#5
rafalle

rafalle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.05.2006
Se pare ca la configuratia mea un ansamblu de 200 de componente este cam maximum. Oricum planuiesc sa trec pe X64 si sper sa-mi inbunatatesc eficienta.

#6
rafalle

rafalle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.05.2006
Se pare ca la configuratia mea un ansamblu de 200 de componente este cam maximum. Oricum planuiesc sa trec pe X64 si sper sa-mi inbunatatesc eficienta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate