Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxe cumparare masina 2024

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 

Romtelecom: CADOU 200 minute lunar către orice destinație: fix, mobil sau internațional.

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010

View Postcuculea, on 27th November 2010, 07:11, said:

Nu te cred....
pe bune
e disperata femeia a fost si in centru
la sediul rtc
fara vraja

#20
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
salut. tocmai am sunat la romtelecom sa imi clarific cateva aspecte ale acestei extraoptiuni:
1. aceasta extraoptiune se consuma prima, indiferent de ce extraoptiuni aveti activate
2. nu exista cost control, deci nu stim cat am vorbit
3. minutele intra in a doua luna in ziua de facturare

exemplu: eu am nelimitat cu orice fix. primele minute vorbite pe un fix sunt consumate din extraoptiune, chiar daca le aveam gratis. nu puteam risca sa sun pe un mobil deoarece aceste minute intra efectiv in termen de 48h de la activarea lor la 200....

bravo romtelecom. ai mai pacalit niste clienti...am folosit cuvantul "pacalit" deoarece neavand un control al consumului acestor minute si mai ales nestiind  cand intra activ in uz, vrand nevrand faci cost suplimentar fara sa vrei...

Edited by pazzno1, 28 November 2010 - 18:24.


#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Aveti grija cand activati optiunea, sa stiti exact cand va expira cele "2 luni" .Eu am auzit de minutele astea si am fost nerabdator sa le activez (mare greseala am facut), am activat inainte de ziua de facturare cu aproximativ o saptamana si ei au calculat asa:
-prima luna a fost de fapt o saptamana (atat a fost pana la  facturare) la care mi-au dat doar 53 de minute ;
-a doua luna de la facturarea de acum pana la urmatoarea facturare din decembrie (200 de minute) ,deci total 253 de minute in loc de 400;
Nu dau vina pe ei ci pe mine ca trebuia sa o activez in prima zi de facturare (cred ca asa trebuia facut  sa-mi  dea 200 de minute exact in prima luna din cele doua  ).

Edited by stlk, 28 November 2010 - 19:28.


#22
commonicator

commonicator

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.07.2009

View Postpazzno1, on 28th November 2010, 18:21, said:

salut. tocmai am sunat la romtelecom sa imi clarific cateva aspecte ale acestei extraoptiuni:
1. aceasta extraoptiune se consuma prima, indiferent de ce extraoptiuni aveti activate
2. nu exista cost control, deci nu stim cat am vorbit
3. minutele intra in a doua luna in ziua de facturare

exemplu: eu am nelimitat cu orice fix. primele minute vorbite pe un fix sunt consumate din extraoptiune, chiar daca le aveam gratis. nu puteam risca sa sun pe un mobil deoarece aceste minute intra efectiv in termen de 48h de la activarea lor la 200....

bravo romtelecom. ai mai pacalit niste clienti...am folosit cuvantul "pacalit" deoarece neavand un control al consumului acestor minute si mai ales nestiind  cand intra activ in uz, vrand nevrand faci cost suplimentar fara sa vrei...

Poti verifica minutele consumate și traficul efectuat cu MyAccount, în secțiunea Contor apeluri...

Edited by commonicator, 29 November 2010 - 12:20.


#23
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006
Da, dar nu sunt evidentiate aparte apelurile ce au consumat din aceasta optiune, la asta se referea.

#24
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Postpazzno1, on 28th November 2010, 19:21, said:

salut. tocmai am sunat la romtelecom sa imi clarific cateva aspecte ale acestei extraoptiuni:
1. aceasta extraoptiune se consuma prima, indiferent de ce extraoptiuni aveti activate
2. nu exista cost control, deci nu stim cat am vorbit
3. minutele intra in a doua luna in ziua de facturare

exemplu: eu am nelimitat cu orice fix. primele minute vorbite pe un fix sunt consumate din extraoptiune, chiar daca le aveam gratis. nu puteam risca sa sun pe un mobil deoarece aceste minute intra efectiv in termen de 48h de la activarea lor la 200....

bravo romtelecom. ai mai pacalit niste clienti...am folosit cuvantul "pacalit" deoarece neavand un control al consumului acestor minute si mai ales nestiind  cand intra activ in uz, vrand nevrand faci cost suplimentar fara sa vrei...
Din cîte înțeleg eu:
Eu am activat astăzi cadoul de 200 min., la o săptămînă după ziua de facturare. Înseamnă că voi avea aceste 200 minute numai o lună, în ianuarie 2011?
Ciudat!!

#25
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

View Postdan_ionescu, on 25th November 2010, 20:22, said:

Cele 200 de minute lunar catre orice destinatie vin pur si simplu asa, cadou? Nu exista stelute? Nu exista conditii scrise undeva cu litere mici-mici printr-un colt uitat de sait? Nu se prelungeste automat contractul cu 50 de ani? Nu ma transform intr-un abonat pe viata? Nu de alta, dar ma tem de greci chiar si cand fac daruri.
cum poate sa se prelungeasca un contract daca nu semnezi?personal cred ca un contract prelungit telefonic sau altfel fara semnatura este...nu este

#26
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007

View Postpazzno1, on 28th November 2010, 18:21, said:

salut. tocmai am sunat la romtelecom sa imi clarific cateva aspecte ale acestei extraoptiuni:
1. aceasta extraoptiune se consuma prima, indiferent de ce extraoptiuni aveti activate
2. nu exista cost control, deci nu stim cat am vorbit
3. minutele intra in a doua luna in ziua de facturare

exemplu: eu am nelimitat cu orice fix. primele minute vorbite pe un fix sunt consumate din extraoptiune, chiar daca le aveam gratis. nu puteam risca sa sun pe un mobil deoarece aceste minute intra efectiv in termen de 48h de la activarea lor la 200....

bravo romtelecom. ai mai pacalit niste clienti...am folosit cuvantul "pacalit" deoarece neavand un control al consumului acestor minute si mai ales nestiind  cand intra activ in uz, vrand nevrand faci cost suplimentar fara sa vrei...

Singurul adevar spus de tine este primul punct.

Am fost intr-un magazin Romtelecom si am vb cu seful de magazin. apoi am sunat la 1930 si mi-a confirmat o duduie. am si inregistrat-o. :
minutele se acorda in maxim 48 de ore de la momentul apelului telefonic.

si se primesc proportional cu momentul apelului.
Astfel, daca sunt cu 2 saptamani inainte de factura, voi avea jumatate de minute in prima luna, 200 in luna a doua, si in cea de-a treia luna voi primi 200 minus ce mi-au dat in prima luna.
Per total vor fi tot 400 de minute, numa` ca nu vor fi fix 200 in fix 2 luni, ci vor fi asa: x, 200, 200-x.  x si cum -x se anuleaza, deci raman 200+200.
Daca nu le aveti cu matematica, le activati in ziua de facturare si ati rezolvat problema :)

Edited by pozarul, 15 December 2010 - 17:44.


#27
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Trebuie creat un cont MyAccount, si acolo sunt afisate cu aproximatie minutele consumate( mai putin ultimele doua zile). Asta in loc de Cost Control.
Si da, probabil unii vor fi pacaliti de cele 200-400 de minute primite, ele se consuma primele. Nu se precizeaza foarte clar si mare ce inseamna ca se consma primele.

#28
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
http://www.romteleco...cum-200-minute/  

"Aceste 200 minute CADOU se consumă primele, înaintea minutelor incluse în abonament."
Mai clar decat atat cum ar fi putut sa ne spuna? intreb si eu...

#29
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
La mine in aplicatia myaccount nu apre nimic de cand mi-am activat minutele astea cadou de sarbatori. Deci cine a zis ca nu exsita cost control pentru ele are mare dreptate. O fi o alta tiganie a la RTC sa te faca sa faci cost suplimentar pentru ca nu ai de unde sa stii cand sau terminat minutele cadou....vai vai..ce iti da RTC gratis e mai scump decat ce iti dau altii pe bani..:)))

#30
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,896
  • Înscris: 13.06.2004

View Postpozarul, on 16th December 2010, 15:50, said:

http://www.romteleco...cum-200-minute/  

"Aceste 200 minute CADOU se consumă primele, înaintea minutelor incluse în abonament."
Mai clar decat atat cum ar fi putut sa ne spuna? intreb si eu...


Au ieșit ceva scandaluri pe tema asta :naughty: Oare acum i-au convins pe unii să plece? :huh:

#31
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postdjl, on 5th January 2011, 11:01, said:

Au ieșit ceva scandaluri pe tema asta :naughty: Oare acum i-au convins pe unii să plece? :huh:

acum consilierii romtelecom precizeaza clar ca la abonamentele lor penibile primele minute consumate sint cele internationale etc...

#32
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2008
Mare grija la aceste minute,pe mine m-au taxat cu toate ca aveam activa aceasta optiune.Mi-a venit in factura sa platesc fiecare minut,cu toate ca inainte sa activez aceasta ,,oferta,, am intrebat la magazin daca pot beneficia de ea,raspunsul de acolo a fost ca ,,da,toti clientii pot beneficia de asceasta oferta,,
Am sunat la 1930 si surpriza,eu nu pot beneficia de oferta respectiva,mai mult n-a stiut ce sa-mi spuna.M-a intrebat daca vreau sa-mi inregistreze o reclamatie,am fost de acord,dar de o saptamana nu m-a sunat nimeni.
  Cum ei fac pe prostii asa o sa fac si eu, si o sa platesc decat contravaloarea abonamentului.


   Numai bine,si grija mare la OFERTE

#33
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postdjl, on 5th January 2011, 11:01, said:

Au ieșit ceva scandaluri pe tema asta :naughty: Oare acum i-au convins pe unii să plece? :huh:

NU, nu pleaca clientii asa cum sufla vantul. Daca faceai un google, vedeai ca baza de clienti a RTC incepe sa fie stabila in jurul valorii de 2,4 mil abonati la voce si in continua crestere la net, dolce, iptv, net mobil :P
Iar spre deosebire de concurenta, la RTC se fac si ajustari la facturi -> nu ti-a mers netul, reclami, scade factura! :P

Parerea mea,

#34
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postvilly_83, on 24th January 2011, 13:19, said:

Mare grija la aceste minute,pe mine m-au taxat cu toate ca aveam activa aceasta optiune.Mi-a venit in factura sa platesc fiecare minut,cu toate ca inainte sa activez aceasta ,,oferta,, am intrebat la magazin daca pot beneficia de ea,raspunsul de acolo a fost ca ,,da,toti clientii pot beneficia de asceasta oferta,,
Am sunat la 1930 si surpriza,eu nu pot beneficia de oferta respectiva,mai mult n-a stiut ce sa-mi spuna.M-a intrebat daca vreau sa-mi inregistreze o reclamatie,am fost de acord,dar de o saptamana nu m-a sunat nimeni.
  Cum ei fac pe prostii asa o sa fac si eu, si o sa platesc decat contravaloarea abonamentului.


   Numai bine,si grija mare la OFERTE
reclamatie si ti se ajusteaza suma respectiva-Rtc isi respecta clientii!probabil cand aai activat (daca ai activat!!!!) oferta nu ai confirmat prin apasarea tastei 1!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate