Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Zodia Scorpion!

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#55
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009
scorpionii sunt persoane dificile...nu stii niciodata cum sa-i multumesti,nu le convine nimic,niciodata...plus ca asteapta de la altii foarte multe,fara sa le spuna exact ce vor,adica lipsa de comunicare...
A,ca sa nu mai zic,cand ti-e lumea mai draga,brusc te trezesti cu o intepatura ...

Edited by cristo09, 07 July 2009 - 09:45.


#56
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postcristo09, on 7th July 2009, 09:42, said:

scorpionii sunt persoane dificile...nu stii niciodata cum sa-i multumesti,nu le convine nimic,niciodata...plus ca asteapta de la altii foarte multe,fara sa le spuna exact ce vor,adica lipsa de comunicare...
A,ca sa nu mai zic,cand ti-e lumea mai draga,brusc te trezesti cu o intepatura ...


subscriu  <_<

sunt atat de razbunatori si de dificili  -_-
si au un simt dezvoltat in arta manipularii ;) sa nu mai vorbim ca le iese minunat pozatul in victima  :mellow:

Edited by pretty_woman, 08 July 2009 - 16:20.


#57
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postcristo09, on 7th July 2009, 10:42, said:

scorpionii sunt persoane dificile...nu stii niciodata cum sa-i multumesti,nu le convine nimic,niciodata...plus ca asteapta de la altii foarte multe,fara sa le spuna exact ce vor,adica lipsa de comunicare...
A,ca sa nu mai zic,cand ti-e lumea mai draga,brusc te trezesti cu o intepatura ...


doar partial ai dreptate ......sa va iformez ca si eu sunt scorpion!

n-am bai cu nimeni numai cu 90% :D

imi pare totusi ciudat ca numa partile rele ale acestei zodii o cunoasteti

#58
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
Cei nascuti sub semnul Scorpionului stiu ce vor cu adevarat de la viata. Sunt persoane determinate. Duc orice sarcina la bun sfarsit indiferent de dificultatea acesteia. Sinceritatea acestor nativi face ca de multe ori sa ii ia gura pe dinainte. Uneori sunt egoisti, dar asta nu inseamna ca nu au un suflet mare.
Atunci cand isi stabilesc un obiectiv, Scorpionii, incearca sa il atinga in mod direct si prin sacrificii. Curajul este unul dintre cele mai valoroase calitati ale lor, nu se tem de munca grea si multa.
Obstacolele pe care le intalnesc nu ii demoralizeaza, dimpotriva, ii ambitioneaza mai mult.
Cu toata puterea incearca sa duca lucrurile la bun sfarsit dovedind vointa lor puternica. Scorpionii sunt foarte sinceri in relatiile sentimentale, nu se feresc sa isi arate trairile fata de persoana iubita. Nu se abat de la principiile lor indiferent cat de complicata este situatia.
Nativii din Scorpioni sunt persoane constructive prin natura lor, nu se dau inlaturi de la confruntari directe, ambitia lor este incomensurabila si cea mai mare satisfactie a lor este sa fie invingatori.

Scorpionii sunt persoane foarte sensibile. De multe ori se simt ranite atunci cand nu este cazul.
Simt ca nu sunt apreciati la justa lor valoare. Cateodata nativii din aceasta zodie sunt foarte aroganti si mandrii. si inca ce!
Tacticile lor de a obtine ce vor sunt uneori lipsite de scrupule. Nu le pasa de parerea celorlalti.
Cand cineva face o nedreptate fata de ei, vor face tot posibilul sa se razbune. <_<
Au un comportament violent uneori, iar interesul lor fata de sex este excesiv in unele situatii...

mi se pare per total adevarat ceea ce am scris mai sus despre calitatile si defectele acestei zodii.

Edited by pretty_woman, 08 July 2009 - 19:04.


#59
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
scorpionii ruleaza fin.

#60
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009

View Postdoktorofsat, on 8th July 2009, 17:46, said:

doar partial ai dreptate ......sa va iformez ca si eu sunt scorpion!

n-am bai cu nimeni numai cu 90% :D

imi pare totusi ciudat ca numa partile rele ale acestei zodii o cunoasteti

Deci eu chiar nu prea cred in zodii,chiar nu conteaza ...zodia cuiva atata timp cat nu e scorpion.Cu astia nu ma inteleg de nici o culoare.Partile pozitive care-ar fi,ca nu le vad...chiar daca pare ceva ok la ei,dupa aia iti dai seama ca e numai de fatada,manipulare,tc.

Edited by cristo09, 10 July 2009 - 16:38.


#61
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009

View Postkatsuchyo, on 9th August 2005, 22:56, said:

Cunoasteti scorpioni? le sta in fire sa se enerveze din senin??

O-ho-ho...sunt experti in asa ceva!

#62
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postadid22, on 10th July 2009, 16:03, said:

scorpionii ruleaza fin.


buey ma lasi? :P
e cel mai al dracului semn zodiacal ever!

#63
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009

View Postpretty_woman, on 11th July 2009, 22:53, said:

buey ma lasi? :P
e cel mai al dracului semn zodiacal ever!

Confirm!...daca ma apuc sa le enumar "problemele" stau pan' la craciun  :lol:
Ruleaza ei fin,dar chestia e ca-i simt de la o posta...
e singurul semn zodiacal pe care-l pot ghici...de fapt,nici nu-i greu! E suficient sa te uiti in ochii lor...a doua oara nu-ti mai trebuie ,doar daca vrei sa visezi urat noaptea !!!
Stiti cum se spune,ochii sunt oglinda sufletului,iar la scorpioni....brrrrr

Edited by cristo09, 11 July 2009 - 22:28.


#64
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Aceasta zodie ofera cel mai mare procent de oameni "normali". In mod normal, a fi la locul tau poate fi o calitate, nu insa daca ne gandim ca nici o existenta nu se poate considera implinita fara un gram de nebunie care sa o dinamizeze, sa o scoata din banal. Fiecare suntem datori sa fim macar cateva minute pe an personaje de poezie. Scorpionul nu refuza acest tip de experienta, ba chiar ii duce dorul dar, din pacate, nu este dotat cu organele specifice de declansare si manifestare a "nebuniei". Sunt multe lucruri in viata care nu se pot face fara aceasta pierdere benigna a mintilor. De pilda, tipul temerar. Scorpionul nu poate lua conducerea, nu poate merge in gol. Firea lui este mai cumpatata decat trebuie. Cristofor Columb, Napoleon, nu au fost Scorpioni.

Chiar daca deseori este un mic zanatic, intotdeauna va cauta protectie. Libertatea, pentru el este un lant mai lung sau o colivie mai incapatoare. Intre a fi patron sau somer, Scorpionul va alege a doua varianta. Sa nu se confunde aceasta predispozitie spre subordonare cu inactivitatea sau cu lipsa de energie, faptul ca este lipsit de initiativa proprie nu face din el o simpla leguma. Ce este mai grav este ca Scorpionul va cheltui cea mai multa energie in a-si pastra pozitia subalterna.

In dragoste, de pilda, daca simte ca este neglijat, ca partenerul - stapan - a luat-o razna, va prefera sa-l distruga decat sa se stie abandonat. Devine sau umil, rusinos chiar de umil, sau un razbunator lipsit de scrupule. Din fericire, firea lui casnica nu-l va impinge la gesturi prea dure, pentru ca chiar si atunci cand se dezlantuie Scorpionul o face molcom, cu gesturi casnice, prin barfe in vecini, in familie sau la cafenea, prin santaj sentimental marunt, prin piedici cetatenesti in lumea administrativa, la serviciu, etc. Nu este genul care sa intre pe fereastra intr-o noapte furtunoasa cu un pumnal in dinti.

Nici in societate Scorpionul nu va razbate usor, deoarece adesea lor nu le functioneaza aparatele de emisie. Vrand-nevrand, ii vor asculat pe altii, ei ramand doar baietii buni, iar la promovare vor ramane nebagati in seama respectandu-li-se astfel menirea zodiacala. Cand patesc acest lucru in mod repetat si viata li se scurge fara rost, devin ceea ce in termeni clasici se numeste "ratat".

Se admite, in general, ca Scorpionii sunt buni in afaceri. Dar sa vedem daca este asa: un Scorpion care vinde susan si castiga un milion, pune milionul sub perna si vinde mai departe susan. Cand face zece milioane procedeaza la fel. Este drept, se pricepe sa vanda: ambalaj frumos, amabilitate, vad comercial, cinste, dar milioanele putrezesc. Daca acesta este un om de afaceri, atunci Scorpionului iar trebui un miliard de ani ca sa ajunga la averea lui Abramovici.

Daca femeia Scorpion nu se leaga la timp de un partener care sa o protejeze si sa o pazeasca, va deveni frivola si socialmente periculoasa. Scorpionul este o fiinta pe care ambianta o influenteaza foarte mult. Se complace in medii primitoare, viseaza locuri luxuriante si culcusuri caldute. Nu este zi in care sa nu simta puternice nostalgii pentru functii sau onoruri care i-ar putea mari confortul. Nu este genul care se viseaza rege sau presedinte ca sa dea decrete, ci numai pentru ca asa ar putea avea tot ce ii trebuie. Pozitia ideala: intins intr-un sezlong la umbra, in stare de somnolenta si cineva, o persoana de sex opus foarte frumoasa, mangaindu-l in extaz.

In momentele critice nu te poti baza pe ei, schimbarea ii va prinde pe picior gresit si uneori pot ajunge in posturi vinovate fara ca ei sa se fi gandit macar la asa ceva. In general, habar nu au de problemele omenirii, nu sunt interesati de problemele morale si nu au treaba cu partidele politice si nici cu miscarile de nici un fel. Nu calatoresc si nu urmaresc stirile externe, pentru ei nu exista spatiu cosmic, iar Pamantul este plat si asezat pe spinarile a sapte elefanti.

Sexual sunt activi, dar nu au initiativa, iar daca partenerii nu ii domina se inhiba, avand usoare tendinte catre masochism. Nu le place singuratatea, semn ca nu isi gasesc in ei insisi un partener de discutii. Unii Scorpioni nu au reflectat niciodata asupra propriei conditii. Daca cineva va trebui sa duca steagul omenirii, acela nu va fi un Scorpion.

Link

#65
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postpretty_woman, on 8th July 2009, 20:02, said:

Cei nascuti sub semnul Scorpionului stiu ce vor cu adevarat de la viata. Sunt persoane determinate. Duc orice sarcina la bun sfarsit indiferent de dificultatea acesteia. Sinceritatea acestor nativi face ca de multe ori sa ii ia gura pe dinainte. Uneori sunt egoisti, dar asta nu inseamna ca nu au un suflet mare.
Atunci cand isi stabilesc un obiectiv, Scorpionii, incearca sa il atinga in mod direct si prin sacrificii. Curajul este unul dintre cele mai valoroase calitati ale lor, nu se tem de munca grea si multa.
Obstacolele pe care le intalnesc nu ii demoralizeaza, dimpotriva, ii ambitioneaza mai mult.
Cu toata puterea incearca sa duca lucrurile la bun sfarsit dovedind vointa lor puternica. Scorpionii sunt foarte sinceri in relatiile sentimentale, nu se feresc sa isi arate trairile fata de persoana iubita. Nu se abat de la principiile lor indiferent cat de complicata este situatia.
Nativii din Scorpioni sunt persoane constructive prin natura lor, nu se dau inlaturi de la confruntari directe, ambitia lor este incomensurabila si cea mai mare satisfactie a lor este sa fie invingatori.

Scorpionii sunt persoane foarte sensibile. De multe ori se simt ranite atunci cand nu este cazul.
Simt ca nu sunt apreciati la justa lor valoare. Cateodata nativii din aceasta zodie sunt foarte aroganti si mandrii. si inca ce!
Tacticile lor de a obtine ce vor sunt uneori lipsite de scrupule. Nu le pasa de parerea celorlalti.
Cand cineva face o nedreptate fata de ei, vor face tot posibilul sa se razbune. <_<
Au un comportament violent uneori, iar interesul lor fata de sex este excesiv in unele situatii...

mi se pare per total adevarat ceea ce am scris mai sus despre calitatile si defectele acestei zodii.
scorpion sunt si eu...in mare parte ma reprezinta :)



View Postpretty_woman, on 11th July 2009, 22:53, said:

buey ma lasi? :P
e cel mai al dracului semn zodiacal ever!
ai suferit mult dupa un scorpion :D

#66
OitaNeagra

OitaNeagra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.06.2009

View Postcristo09, on 7th July 2009, 10:42, said:

scorpionii sunt persoane dificile...nu stii niciodata cum sa-i multumesti,nu le convine nimic,niciodata...plus ca asteapta de la altii foarte multe,fara sa le spuna exact ce vor,adica lipsa de comunicare...
A,ca sa nu mai zic,cand ti-e lumea mai draga,brusc te trezesti cu o intepatura ...

Partea bolduita mi se potriveste 100%. ^_^

#67
CTH

CTH

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.07.2008
Sunt scorpion ma inteleg destul de bine cu oamenii, Dar daca imi ating punctul sensibil sunt in stare de orice. Mi se pune pata si nu mi se mai ia pana se rezolva problema asa cum vreau eu.

#68
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
E zodia din care am cei mai mulți prieteni și cu care mă înțeleg cel mai bine!  ^_^

#69
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postripper, on 29th July 2009, 16:02, said:

E zodia din care am cei mai mulți prieteni și cu care mă înțeleg cel mai bine!  ^_^


mee too :D

#70
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Păi tu, my dear, chiar ești scorpion! :lol:

Hai dincolo... știi tu, unde e mult mai fun :D

#71
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postripper, on 29th July 2009, 20:17, said:

Păi tu, my dear, chiar ești scorpion! :lol:

Hai dincolo... știi tu, unde e mult mai fun :D

:lol:  daca zici tu.... :P

#72
iuliachristaL

iuliachristaL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2009

View Postkatsuchyo, on 9th August 2005, 22:33, said:

Salutari!

M-ar interesa tot ce stiti despre persoanele care sunt in zodia scorpionului.. moravuri.. apucaturi.. fel de a fi.. TOT!

:)

stie cineva la ce ma refer??
:P da , scorpionii sunt incantatori:P te atrag ca un magnet si nu stii dc, is buni prieteni  ,is f corecti  si nu suporta nedreptatile...dar sunt si f "agresivi" cand sunt dezamagiti:P si eu sunt scorpioanca :rolleyes: :P :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate