Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Zodia Scorpion!

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#19
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
de cat timp se comporta astfel? de ce nu o intrebi care este motivul disputei dintre ea si tatal sau? inainte sa tragi concluzii pripite, cum multi o fac, cel mai bine e sa vb cu ea, dar sa ajungi totusi si la un raspuns clar, nu renunta.......

#20
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
@SnowWhit3, @Nozavi si @mirela.. la asta ma refeream !! :)  

@painkiller.. nope.. nimic din toate astea.

pai vb cu ea !! Am incercat de mai multe ori.. Si mi-a zis ca:
1. parintii ei sunt divortati de mult, sta cu mama
2. tatal a certat-o ca sta in anturaje proaste (punkeri, rokeri) dar de cand suntem impreuna, a renuntat la ele..
3. mi-a zis ca nu e nimik, k mi se pare si ca de ce cred asta..

Voi dak vreti sa aflati ceva de la un scorpion, obtineti ??

Edited by katsuchyo, 09 August 2005 - 22:28.


#21
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

SnowWhit3, on Aug 9 2005, 23:20, said:

Eu stiu din proprie experienta: scorpionilor cand li se pune pata, e groasa...  nu ii mai poti intoarce ;)
:peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

You got that right! Sansele de reusita sunt extrem de mici in general, iar in astfel de momente comunicarea devine de asemenea aproape imposibila, ceea ce creaza dificultatea situatiei, deoarece solutia este comunicarea problemelor, frustrarilor, problemelor, gandurilor, etc. Iti recomand FOARTE multa rabdare, ai grija, insista fara a deveni sacaitor, adu argumente foarte bine motivate chiar si de natura emotonala, iar intr-un final e posibil sa afli sursa problemelor tale!

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
din pacate pentru voi, data nasterii n-are absolut nici o legatura cu modul in care se comporta persoana respectiva. decit daca stie ce se asteapta de la ea si atunci actioneaza in consecinta "I'm a bitch, I must act like one"

#23
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
@nozavi.. sincer.. nu cred ca poate sa o spuna cineva mai bine.. cred ca de asta aveam nevoie sa aud.. :proud:

#24
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

katsuchyo, on Aug 9 2005, 23:24, said:

Voi dak vreti sa aflati ceva de la un scorpion, obtineti ??

<{POST_SNAPBACK}>

Well... multi scorpioni sunt mai prostuti, myself included :lol:, si pot fi pacaliti, dar un lucru e sigur, daca se incapataneaza sa NU iti spuna ceva (constient sau nu), cu siguranta NU vei reusi sa afli daca faci un scop evident sau posibil aflarea acelui lucru. Incearca sa abordezi problema altfel ;)

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

katsuchyo, on Aug 9 2005, 23:30, said:

@nozavi.. sincer.. nu cred ca poate sa o spuna cineva mai bine.. cred ca de asta aveam nevoie sa aud.. :proud:

<{POST_SNAPBACK}>


hai ca-ti spun io ceva ce nu vroiai sa auzi da e mai aproape de realitate dpdv logic, statistic, stiintific si ce mai vrei tu: ceea ce am bolduit io citeste taman pe dos. adica: la tara a intilnit un tinar chipes, muschiulos si bronzat de la coasa si cu cucu mare de la natura si te-a inselat. acuma e absenta ca se gindeste la tinarul de la tara si la cucu lui. las-o balta cu astrologia si coboara cu picioarele pe pamint. are pe altcineva  :death:

katsuchyo, on Aug 9 2005, 22:56, said:

Credeti-ma.. ceva s-a intamplat.. se citeste in ochii ei.. si la tara nu avea cum sa ma insele sau crap de genul asta.. Asta luati-o de buna, ca stiu unde a fost si NU AVEA CONTACT cu exteriorul decat prin mobil..

<{POST_SNAPBACK}>



#26
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
da mossotti.. tu le stii p toate...  :worthy: ma inchin.. ai dreptate.. nush cum de m-am putut indoi..

#27
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
incearca prin intrebari simple care iti pot aduce mai multe raspunsuri, iar combinate te vor duce la un raspuns final, dar iti dai seama ca nu o sa ajungi asa de usor. scorpionii sunt foarte echilibrati si destul de ascunsi, dar pt ca uneori au tendinta de a exagera cand spun adevarul, adik un "adevar putin inflorit", se dau de gol. asa ca pune-o in dificultate putin, dar fara sa bata la ochii, k altfel nu ai sa reusesti sa obtii nimic :console:

#28
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
si da, si massotii poate avea dreptate. de ce esti asa de sigur ca la tara nu s-a intamplat nimic? acolo probabil a fost vreunul care a luat initiativa mai repede :P

de multe ori fetele cand sunt absente intr-o relatie nu e de bine, adik e un altul, dar poate ai noroc si e altceva, probleme in familie :worthy:

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

mirela, on Aug 9 2005, 23:48, said:

si da, si massotii poate avea dreptate. de ce esti asa de sigur ca la tara nu s-a intamplat nimic? acolo probabil a fost vreunul care a luat initiativa mai repede :P

de multe ori fetele cand sunt absente intr-o relatie nu e de bine, adik e un altul, dar poate ai noroc si e altceva, probleme in familie :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>


nu "poate", ci "sigur". e vorba de altcineva. sau s-a plicitisit de el, ceea ce e si mai nasol...

#30
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
cred ca vrea sa iti dea "flit" si nu stie cum  :sadwalk:

#31
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Well... Ca fapt divers... Sa enumar situatiile de acest gen prin care am trecut eu...
a ) O inselam si i-am spus si ei
b ) O inselam, dar ea nu avea nici o idee
c ) Ea (scorpie) si-a dat seama ca nu mai merge si am simtit-o imediat si a recunoscut imediat
Asadar, dupa cum vezi, inca nu am intalnit o situatie ca a ta, asadar nu stiu ce zic... Exista posibilitatea sa fi gasit pe altcineva, sa nu mai vrea sau sa nu o mai intereseze, dar putin probabil... Ar trebui sa aiba ceva de castigat din relatia asta pentru a nu o incheia, ceva destul de important... Altfel...

Edited by Nozavi, 09 August 2005 - 23:01.


#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

mirela, on Aug 9 2005, 23:54, said:

cred ca vrea sa iti dea "flit" si nu stie cum  :sadwalk:

<{POST_SNAPBACK}>


now we're getting closer to the truth: life sucks  :death:

#33
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
:) Dak ati incerca sa ma ascultati.. :) va multumesc pentru sfaturi.. dar unele lucruri le stiu sigur.. si de aceea nu am pus intrebarea "oare o fi cunoscut pe altcineva?" .. Mai sunt multe detalii pe care nu le cunoasteti.. lucruri marunte care cantaresc mult.. dar.. :)

oricum.. macar incercati sa ma ajutati :) asa ca.. va multumesc frumos :) Si iarta-ma mossotti daca am fost ironic.. dar acum nu sunt in apele mele..

:(

#34
mirela

mirela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 18.07.2005
:(  :confused:

#35
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Avand in vedere ca sunt topicuri pentru aproape fiecare zodie in parte va rog sa aduceti argumente sau informatii noi fata de cele existente deja. Evitati sa faceti posturi inutile afirmandu-va doar apartenenta la zodie....

#36
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
E zodie de apa, dar e mai puternica decat multe de foc si de pamant. De fapt, in afara de berbec si de leu (cu care, poate, isi mai disputa suprematia) mi se pare cea mai puternica zodie.

Nu numai ca fac doar ce vor, dar incep sa dea si ordine la cei din jur. Pe mine ma cam enerveaza zodia asta.

Se spune ca daca ai iubit vreodata un scorpion, nu o sa-l uiti cate zile vei mai avea.

Edited by Tidusss, 18 April 2009 - 12:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate