Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Samsung S8530 Wave II

- - - - -
  • Please log in to reply
1212 replies to this topic

#19
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostTom_Cat, on 19th March 2011, 19:11, said:

Nu cred ca este mai slab ca la wave1, avand in vedere ca este acelasi .
Testele spun altceva. :notangel:

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 19 March 2011 - 21:26.


#20
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Desigur, insa ca si posesor iti pot spune ca diferentele care le arati in tabelul respectiv sunt irelevante, tu ca si utilizator nu poti sa iti dai seama de o atenuare la 3dB. Calitatea in convirbiri pot sa iti spun ca este excelenta, iar ca music player nu l-am incercat, insa din recenzii am inteles ca este top noch. Oricum am vazut ca are 5.1 cand il leg la un device specializat.

Diferenta cea mai mare tine de ecran, iar aici Wave II este peste Wave I, ceea ce ma interesa pe mine .

#21
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostTom_Cat, on 20th March 2011, 08:34, said:

Diferenta cea mai mare tine de ecran, iar aici Wave II este peste Wave I, ceea ce ma interesa pe mine .
Din punctul tau de vedere :notangel: , majoritatea sunt de alta parere.

#22
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Desigur, insa eu prefer un ecran mai mare, care reda mai bine detaliile, in detrimentul unuia supra saturat. Stiu ca AMOLEDUL "ia" ochii cu un contrast superb si culorile irealiste, insa calitativ vorbind, prefer oricand unul mai apropiat de natura decat de niste benzi desenate :)
Oricum, te invit la o comparatie head-2-head in realitate si ai sa vezi ca pe internet se scriu multe din auzite, mai putin din testate.

In alta ordine de idei telefonul a primit si un card de 8 GB, care acum se bucura de beneficiile hartilor Route66, excelent navigator de altfel.

Edited by Tom_Cat, 20 March 2011 - 16:40.


#23
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Tom_Cat : in ce retea folosesti telefonul?

#24
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
Tocmai mi-am luat si eu un Wave II. L-am vazut intr-un magazin, mi-a placut si l-am luat pe loc. La 270 de euro cat am dat pe el (desi daca aveam rabdare il puteam lua online mai ieftin), nu cred ca aveam alta optiune mai buna. Poate doar Wave I :P. Oricum, probabil luna viitoare o sa iau si un Wave I pentru prietena mea. I-as lua tot un Wave II, dar daca o sa avem telefoane identice sigur le vom incurca. Dintre toate telefoanele pe care le-am incercat, la capitolul "calitatea materialelor", "constructie" (si dpmdv. design), Wave II sterge pe jos cu o gramada de HTC-uri, Motorole, LG-uri sau Nokia plasticoase si/sau butucanoase care costa dublu. Galaxy S (pe care vroiam initial sa mi-l iau) mi se pare "ieftin" pe langa Wave (mie imi plac telefoanele cu carcasa metalica). Ecranul e senzational, chiar daca nu e AMOLED. Tocmai l-am comparat cu iPhone 3GS-ul unui coleg, iar diferenta e mai mult decat evidenta :)

#25
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007

View Postadd_buc, on 20th March 2011, 22:19, said:

Tom_Cat : in ce retea folosesti telefonul?
In Orange, merge foarte bine netul, chiar si la metrou (l-am incercat astazi de la Unirii la Victoriei) a mers extraordinar.

Ce mai, imi place din ce in ce mai multe telefonul, iar ca hardware, rupe in doua, 1Ghz, 3.7 inch si acceleratorul ala grafic 540 ( mai nou ca cel din Iphone4 ) fac toti banii.

#26
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postandrei_0, on 21st March 2011, 20:12, said:

Tocmai mi-am luat si eu un Wave II. L-am vazut intr-un magazin, mi-a placut si l-am luat pe loc. La 270 de euro cat am dat pe el (desi daca aveam rabdare il puteam lua online mai ieftin), nu cred ca aveam alta optiune mai buna. Poate doar Wave I :P. Oricum, probabil luna viitoare o sa iau si un Wave I pentru prietena mea. I-as lua tot un Wave II, dar daca o sa avem telefoane identice sigur le vom incurca. Dintre toate telefoanele pe care le-am incercat, la capitolul "calitatea materialelor", "constructie" (si dpmdv. design), Wave II sterge pe jos cu o gramada de HTC-uri, Motorole, LG-uri sau Nokia plasticoase si/sau butucanoase care costa dublu. Galaxy S (pe care vroiam initial sa mi-l iau) mi se pare "ieftin" pe langa Wave (mie imi plac telefoanele cu carcasa metalica). Ecranul e senzational, chiar daca nu e AMOLED. Tocmai l-am comparat cu iPhone 3GS-ul unui coleg, iar diferenta e mai mult decat evidenta :)
De unde l-ai cumparat ?

Edited by Just_Cavalli, 22 March 2011 - 13:55.


#27
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
L-am cumparat din Germania, de la Saturn. Se poate lua si de pe net, costa 259 de euro (asta la un magazin serios, dar se gaseste si mai ieftin) plus transport. Transportul pana in Romania depinde de unde il cumperi. La magazinul de unde cumpar eu de obicei transportul pana in RO prin DHL costa 31 de euro, dar la altii cred ca se poate si mai ieftin. Garantia e valabila si la noi, doar suntem in UE ;)

O surpriza placuta la telefonul asta e ca bateria tine destul de mult :)

Edited by andrei_0, 22 March 2011 - 14:32.


#28
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Foloseste cineva telefonul in reteaua Vodafone?
Ma intereseaza daca ii merg setarile de internet pe mobil,mms si streaming.

#29
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Banuiesc ca da, eu la Orange nu am facut decat sa ii pun denumirile pentru retea ca sa intreu gratuit pe news, in rest nu i-am facut nimic.

#30
tipul

tipul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008
azi mi-a venit telefonul si dupa cat l-am butonat sunt incantat de el ... as vrea sa stiu daca aveti folie pe ecran de unde le-ati luat si cat costa - am gasit ceva dar mi se pare scumpa ... in alta ordine de idei cum setez telefonul sa intre pe net (daca se poate mura in gura ca sunt nou la deastea :) ) telefonul l-am luat la liber si am abonament la cosmote ... ms anticipat

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce ti-ar trebui folie de ecran? Daca nu ma insel are gorilla glass ca si Wave I si asta inseamna ca e superdura, nu se zgarie usor deloc. Uite aici

#32
tipul

tipul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

View PostMembruAnonim, on 2nd April 2011, 11:10, said:

De ce ti-ar trebui folie de ecran? Daca nu ma insel are gorilla glass ca si Wave I si asta inseamna ca e superdura, nu se zgarie usor deloc. Uite aici

are Scratch-resistant oleophobic surface

#33
tipul

tipul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

View PostMembruAnonim, on 2nd April 2011, 11:10, said:

De ce ti-ar trebui folie de ecran? Daca nu ma insel are gorilla glass ca si Wave I si asta inseamna ca e superdura, nu se zgarie usor deloc. Uite aici

are Scratch-resistant oleophobic surface

#34
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Posttipul, on 3rd April 2011, 11:19, said:

are Scratch-resistant oleophobic surface
Deci nu are "Gorilla glass", inca un minus.

"Scratch-resistant oleophobic surface" are LG KF750 si s-a ales cu 2 zgarieturi pe ecran.

#35
tipul

tipul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

View PostJust_Cavalli, on 3rd April 2011, 03:17, said:

Deci nu are "Gorilla glass", inca un minus.

"Scratch-resistant oleophobic surface" are LG KF750 si s-a ales cu 2 zgarieturi pe ecran.

ce consider minus la telefonul asta ca si la wave 1 de altfel e locul pentru card - chiar sub baterie - aplicatii putine si multe nefolositoare . Minusurile gasite de tine sunt doar pe hartie in realitate treaba sta altfel , fiecare are parerea lui eu unul consider ca wave 2 nu e mai prejos cu nimik fata de wave 1 ba poate din contra ... iar u o sa vii sa imi zici de ecran si de difuzor ca sunt mai bune ca uite testele au aratat asa ... ok dar in realitate e putin altfel cum am mai zis
ca tot veni vorba de gorilla glass uite aici http://www.corninggo...atured-products  poate nu o sa mai consideri minus .  :coolspeak:

#36
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Pai de ce nu ai spus de la inceput ca are Gorilla Glass ?

Sa zicem ca reprezentarea culorilor este o chestie de gusturi dar Super Amoledul de pe Wave I consuma mai putin curent si duce implicit la o autonomie mai mare. :photo:
Minusul major pentru mine sunt dimensiunile, wtf e mai mare ca Galaxy S care are ecran de 4 inch.

Daca era cat un HTC Desire S atunci era super.


Pentru Franta de exemplu sunt aproape 4000 de aplicatii, cele de calitate sunt pe banii(sau piratate daca nu le poti cumpara :lol: ) nu gratis.
Eu mi-am bagat vreo 20 de jocuri pe el. :)

PS.Vad ca a mai scazut pretul acuma costa 1049 de lei.

Edited by Just_Cavalli, 03 April 2011 - 16:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate