Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH
 Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 

Iphone 4 la Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#73
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007
Lasa-i ca nu stiu ce vorbesc. Ei isi cumpara telefoane pe care in 4-6 luni le vand pt ca nu mai fac fata. iPhone 4 ramane. Apoi mai trec 4-6 luni si iara schimba telu ca cu altu. iPhone 4 ramane. Si uite asa isi dau seama, nu acuma bineinteles, ca au dat mai mult pe telefoane cat o sa dam noi pe iPhone 4 + abonament da na... ai cu cine discuta?

View Postremusratiu, on 30th September 2010, 18:34, said:

Peste exact 6 luni am sa scriu pe topicul asta sau am sa-ti trimit un PM sa imi dai un link unde orice aparitie noua de la vremea aceea se va compara cu S Galaxy in reviewuri.

Pana atunci nu am ce sa mai compentez pe topicul asta, e farasfrasit discutia atata vreme cat nu se recunosc niste chestiuni clare.

Ma intreba cineva mai sus ce inovativitate a adus apple? Ce sa mai discuti ? Suntem ca schiopu' cu orbu: cum iti merge? dupa cum vezi ...


#74
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Totusi cel mai mult iese in castig Apple.

http://touchreviews....st-188-isuppli/
Cica iPhone 4 luat pe componente costa 188$, restul e cancan.

#75
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 12.02.2007
Corect, si angajatii, marketing, etc... platesti tu, nu?

#76
vladut50

vladut50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 29.05.2010
It is important to remember that this figure is simply to buy a bag of iPhone 4 bits. It does not include, R&D, Patent Licensing, Software / OS, Manufacturing, Shipping or Packaging.

Deci pe langa un sac de componente neansamblate mai este ansablarea, ambalarea, livrarea, licentele software, patentarea, etc.....angajati

#77
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Si profitul?

#78
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View PostMonitoxus, on 27th September 2010, 20:36, said:

Ideal ar fi, in loc sa ne contrazicem noi, sa ne spuna Orange cat costa un Iphone 4. I mean, cat il costa pe Orange o unitate Iphone 4. Asa, de curiozitate  :naughty:
Poate are cineva niste inside data?  :notangel:
iti pot raspunde eu la intrebare:costa cat nu face

#79
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Am mai spus asta: daca exista cerere, exista si oferta.
Simple as that.

#80
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostFlorinbv, on 30th September 2010, 21:15, said:

Si profitul?
Apple has 2.8% market share, 39% profit share of mobile handset market

#81
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postremusratiu, on 30th September 2010, 18:34, said:

Ma intreba cineva mai sus ce inovativitate a adus apple? Ce sa mai discuti ? Suntem ca schiopu' cu orbu: cum iti merge? dupa cum vezi ...
sesizezi ca in loc sa dai un exemplu de inovatie spectaculoasa doar dai din gura, nu?

#82
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postmark``, on 30th September 2010, 20:35, said:

Corect, si angajatii, marketing, etc... platesti tu, nu?

Pai da, plateste clientul :P

#83
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
1. http://is.gd/fCuOT - pentru fanii ecranului de la Galaxy S ... (@Just Cavalli)

2. Cat de popular este iPhone
   a. 89% din utilizatorii iPhone si-ar cumpara si urmatorul model
   b. 21 din utilizatorii android si-ar cumpara un iPhone
   c. 99.4 din aplicatii descarcate pe un smarphone au fost pentru iOS

3. @Celest = inca nu mi-ai dat acel exemplu de better copy/paste ... astept (si da ... este o mare INOVATIE ... ca o face altfel decat au facut-o altii ... este o inovatie)

4. TOT TIMPUL clientul plateste Marketing-ul si R&D si restul ... ca intra in pret ... LOGIC

#84
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postcrustaceu, on 1st October 2010, 00:59, said:

1. http://is.gd/fCuOT - pentru fanii ecranului de la Galaxy S ... (@Just Cavalli)

2. Cat de popular este iPhone
   a. 89% din utilizatorii iPhone si-ar cumpara si urmatorul model
   b. 21 din utilizatorii android si-ar cumpara un iPhone
   c. 99.4 din aplicatii descarcate pe un smarphone au fost pentru iOS

3. @Celest = inca nu mi-ai dat acel exemplu de better copy/paste ... astept (si da ... este o mare INOVATIE ... ca o face altfel decat au facut-o altii ... este o inovatie)

4. TOT TIMPUL clientul plateste Marketing-ul si R&D si restul ... ca intra in pret ... LOGIC

1.Articolele scrise de fani, despre cat de minunat este ecranul la iphone, sunt inutile. Gasesti in loc de 10 ori mai multe articole despre x motive sa nu cumperi Iphone.
2. In primul rand, ala e realizat pentru State.
Dupa ..vad ca ai dat procente care-ti plac. De ce nu spui de ex ca vanzarile pe android au fost toamna/iarna trecuta de locul 2 cu 28% fata de 21 Iphone sau ca android are o crestere de 11% fata de 7% Iphone.
Oricum, procentele sunt irelevante. Vorbim de un market share de 2% Iphone fata de 40% Nokia si 20% Samsung, ceea ce inseamna ca aia 89% cu care faceai parada, reprezinta in fapt, f putini useri.
3. in cazul in care nu ai inteles, eram sarcastic. Orice altceva este mai bun decat lispa functiei respective pentru ca avand in vedere ca toate smartphone-urile de pe piata aveau de la incepuri asa ceva, sa te lauzi in 2009, ca acum avem si copy paste iar in 2010, ca ios4.2 o sa aiba si foldere, e bataie de joc.

Si tot bataie de joc este sa nu pui in device lucruri banale si apoi sa le adaugi pe parcurs si sa te lauzi cu ele. Sau sa vinzi facand reclama la videoconferinta (Facetime) ca sa descoperi ca nu merge decat pe wifi si numai cu alt iphone but hey ..ce cool este? :D. Nici nu mai vorbesc de multitasking (ala din viziunea lui Jobs), flash, o iluzie de tethering sau nevoia de jailbreak daca vrei totusi sa faci ceva cu el.

#85
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009

View PostHavoc, on 30th September 2010, 14:30, said:

Pui problema gresit...aici este un topic Iphone iar voi veniti sa ne luminati pe noi "fraierii" care ne-am luat Iphone 4 ca,Galaxy este buricul pamantului,deci intrebarea logica este...ce poate sa faca Galaxy asa de minunat si de nemaivazut incat sa-l faca pe Iphone 4 'absolute'?

cred ca cuvantul cautat de tine era "obsolete"

View PostHavoc, on 30th September 2010, 14:30, said:

Iar chestia cu 'bumper' este deja fumata...eu l-am testat pe al meu tinut in pozitii posibile si imposibile si nu am avut drop de semnal!

ce-mi plac mie fanii apple. ei sunt exemplul clasic de strut cu capul bagat in nisip. semnal? daaaaaa, semnal este garla oricum l-ati tine in mana. daca nenea steve jobs va spunea ca iphone-ul are semnal si intr-o cusca farraday cu siguranta ca fanii l-ar fi crezut si s-ar fi laudat pe forumuri cu asta. :lol:

FLASH NEWS UPDATE: scoate capul din nisip strutule, zeul tau steve jobs a recunoscut ca sunt probleme cu semnalul! :w00t:

nota: nu sunt contra apple si nici a produselor sale ci sunt doar impotriva idioteniei.

Edited by obuzul, 01 October 2010 - 08:32.


#86
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postobuzul, on 1st October 2010, 09:31, said:

cred ca cuvantul cautat de tine era "obsolete"



ce-mi plac mie fanii apple. ei sunt exemplul clasic de strut cu capul bagat in nisip. semnal? daaaaaa, semnal este garla oricum l-ati tine in mana. daca nenea steve jobs va spunea ca iphone-ul are semnal si intr-o cusca farraday cu siguranta ca fanii l-ar fi crezut si s-ar fi laudat pe forumuri cu asta. :lol:

FLASH NEWS UPDATE: scoate capul din nisip strutule, zeul tau steve jobs a recunoscut ca sunt probleme cu semnalul! :w00t:

nota: nu sunt contra apple si nici a produselor sale ci sunt doar impotriva idioteniei.

My bad la faza cu 'aboslute'!
In schimb,sa te intreb eu ceva:ai iphone 4??cum poti sa vii tu sa-mi zici mie ca are probleme cu semnalul ca asa ai vazut tu pe 'yutub' cand eu il tin in mana si vad ca nu este asa?!Ce faci tu este un fel de vrabia din mana cu cioara de pe gard(o comparatie fortata)!
Ma doare la basca de Apple si Steve,eu iti spun ce se intampla la mine!Iar fan Apple nu sunt chiar deloc,prefer de 1000 de ori calculatorul meu cu 'Windoz' decat cele marca MacOS.
Se pare ca cei ca tine incercati din rasputeri sa ne convingeti pe noi detinatorii de iphone ca este praf...de ce faceti acest lucru...nu reusesc sa inteleg!

p.s:Strut poate este cineva dintre cunostiintele tale mai apropiate sau departate...dar in niciun caz eu ;)
Iar daca esti impotriva idioteniei poate nu ai fi postat idiotenia de mai sus si te-ai fi uitat la barna din ochii tai!

Edited by Havoc, 01 October 2010 - 09:51.


#87
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View PostCelest, on 1st October 2010, 01:53, said:

1.Articolele scrise de fani, despre cat de minunat este ecranul la iphone, sunt inutile. Gasesti in loc de 10 ori mai multe articole despre x motive sa nu cumperi Iphone.
2. In primul rand, ala e realizat pentru State.
Dupa ..vad ca ai dat procente care-ti plac. De ce nu spui de ex ca vanzarile pe android au fost toamna/iarna trecuta de locul 2 cu 28% fata de 21 Iphone sau ca android are o crestere de 11% fata de 7% Iphone.
Oricum, procentele sunt irelevante. Vorbim de un market share de 2% Iphone fata de 40% Nokia si 20% Samsung, ceea ce inseamna ca aia 89% cu care faceai parada, reprezinta in fapt, f putini useri.
3. in cazul in care nu ai inteles, eram sarcastic. Orice altceva este mai bun decat lispa functiei respective pentru ca avand in vedere ca toate smartphone-urile de pe piata aveau de la incepuri asa ceva, sa te lauzi in 2009, ca acum avem si copy paste iar in 2010, ca ios4.2 o sa aiba si foldere, e bataie de joc.

Si tot bataie de joc este sa nu pui in device lucruri banale si apoi sa le adaugi pe parcurs si sa te lauzi cu ele. Sau sa vinzi facand reclama la videoconferinta (Facetime) ca sa descoperi ca nu merge decat pe wifi si numai cu alt iphone but hey ..ce cool este? :D. Nici nu mai vorbesc de multitasking (ala din viziunea lui Jobs), flash, o iluzie de tethering sau nevoia de jailbreak daca vrei totusi sa faci ceva cu el.
Forte bine punctat Celest. :OK:

Breaking News:(a la realitatea :lol: ) Apple a intrat in faliment si noul Iphone 5 care aducea noua invoatie in telefonie mobila, xenon flash nu se va mai produce. :w00t:
Breaking News:Au loc sinucideri in randul utilizatorilor de Iphone. :roflmao:


Ps.Sunt destul de amuzanti utilizatori de Iphone. :rolleyes:

Edited by Just_Cavalli, 01 October 2010 - 10:03.


#88
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View PostJust_Cavalli, on 1st October 2010, 11:01, said:

Forte bine punctat Celest. :OK:

Breaking News:(a la realitatea :lol: ) Apple a intrat in faliment si noul Iphone 5 care aducea noua invoatie in telefonie mobila, xenon flash nu se va mai produce. :w00t:
Breaking News:Au loc sinucideri in randul utilizatorilor de Iphone. :roflmao:


Ps.Sunt destul de amuzanti utilizatori de Iphone. :rolleyes:

Pai ce sa facem si noi...astia mai amuzanti ne-am decis sa avem o casta a noastra...de aceea ne-am luat iphone ;)

#89
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
scuteste-ma fanboyule! daca nu vezi tu ca scade semnalul inseamna ca ai antena super aproape. daca TOATA LUMEA zice ca iphone 4 are probleme cu semnalul cand atingi fantele dintre antene vii tu gigi duru sa ne convingi de contrariu. take a hike!

View PostHavoc, on 1st October 2010, 11:07, said:

Pai ce sa facem si noi...astia mai amuzanti ne-am decis sa avem o casta a noastra...de aceea ne-am luat iphone ;)

casta? :lol:

#90
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postobuzul, on 1st October 2010, 11:28, said:

scuteste-ma fanboyule! daca nu vezi tu ca scade semnalul inseamna ca ai antena super aproape. daca TOATA LUMEA zice ca iphone 4 are probleme cu semnalul cand atingi fantele dintre antene vii tu gigi duru sa ne convingi de contrariu. take a hike!



casta? :lol:
Pretene,ma scutesti cu deductiile tale!Te-am intrebat si mai devreme,ai iphone??Nici macar nu ai unul in mana si vorbesti din reviste,dar tu fiind un roman adevarat care te pricepi la toate..cum dracu' ai fi putut sa pierzi ocazia sa ne arati asta?!Hai mai lasa-ne,baga un obuz acolo unde trebuie si lanseaza-te si pe alte topicuri!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate