Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

emigrare in australia

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
am 19 ani si daca imi poate spune careva ce fawcultate sa aleg pt a emigra mai usordar facultatea sa hnu fie foarte grea si va mai rog explicatimi cum este cu echivalare meseriei ca nu stiu nimic va rog mult:D :peacefingers:

#2
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Facultate pentru anul scolar viitor asa-i?

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nu exista facultate pentru tine, la cat de agramat postezi

#4
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 15.07.2008
SH la fara frecventa

#5
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

View Postcucur, on 9th September 2010, 12:19, said:

SH la fara frecventa
ce e SH?  :deadtongue:

Abel.. de ce australia? Pt. facultate poti ramane in europa, chiar romania! si daca vrei poti face master in alta tara

#6
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
SH e Spiru Haret.
de emigrat, emigrează ușor elitele.
dar tu vrei să fie și ușoară facultatea, dar să te și ajute la emigrare....

#7
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010

View Postabel4jesus, on 9th September 2010, 11:56, said:

am 19 ani si daca imi poate spune careva ce fawcultate sa aleg pt a emigra mai usordar facultatea sa hnu fie foarte grea si va mai rog explicatimi cum este cu echivalare meseriei ca nu stiu nimic va rog mult:D :peacefingers:
Prietene o facultate nu o incepi azi si o termini maine... asa cum o meserie cautata azi maine nu se mai cauta... facultatea nu o faci in ideea de a te ajuta sa emigrezi decat daca te gandesti sa te inscrii la o facultate din Australia (pt asta iti trebuie multi bani)... experienta este cea care te ajuta sa emigrezi, facultatea iti da o diploma si tu trebuie sa ai experienta in acel domeniu... deci vorbim de ani de zile!!

#8
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Cum a spus si ante vorbitorul meu iti trebuie f. multi bani pentru o facultate acolo...
Cam cat esti dispus sa dai /an la facultate? :w00t:

#9
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
mie imi place f mult australia da nush cu emigrarea aiana cai... da am un prieten acolo ma ajuta la cv?P.S.experienta in munca trebuie sa fie in domeniul facultatii?:D

am 4 membrii ai familiei in italia si cred ca miar cam da vreo 3000 euro da nush voi ce ziceti


[quote name='abel4jesus' date='9th September 2010, 19:44' post='8769816']
mie imi place f mult australia da nush cu emigrarea aiana cai... da am un prieten acolo ma ajuta la cv?P.S.experienta in munca trebuie sa fie in domeniul facultatii?:D

am 4 membrii ai familiei in italia si cred ca miar cam da vreo 3000 euro da nush voi ce z
si media de la scola o am mare in media la 8.50 ce facultate mi sar potrivi va rog fiti seriosi:D


conosc persoane care nush cum au facut da au plecat in nz fara emigrare cu acte si doar bani o dat atat oare cum au facu stie cnv?

#10
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010

View Postabel4jesus, on 9th September 2010, 19:47, said:

mie imi place f mult australia da nush cu emigrarea aiana cai... da am un prieten acolo ma ajuta la cv?P.S.experienta in munca trebuie sa fie in domeniul facultatii?:D

am 4 membrii ai familiei in italia si cred ca miar cam da vreo 3000 euro da nush voi ce ziceti

mie imi place f mult australia da nush cu emigrarea aiana cai... da am un prieten acolo ma ajuta la cv?P.S.experienta in munca trebuie sa fie in domeniul facultatii?:D

am 4 membrii ai familiei in italia si cred ca miar cam da vreo 3000 euro da nush voi ce z
si media de la scola o am mare in media la 8.50 ce facultate mi sar potrivi va rog fiti seriosi:D
Imi pare rau dar sincer ai mult de studiat despre emigrare si mult de... maturizat! Cu 3000 de euro nici in Italia nu poti supravietui mai mult de vreo 3 luni...

#11
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
na acu iertati ma ca va inebunesc da am vz un om care o mers in australia la fiul sau si a stat 3 luni apoi 6 apoi 1 an si cica sta acu 2ani pe cand eu mam informat si nam gasit vize asa
si chemare sau invitatie nu se poate face asa cv?

da daca fac facultatea si gasesc loc de munca(za zicem)am experienta pot angaja un agent al emigrarii sa ma ajute?

#12
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010
Cele mai multe informatii despre student viza le vei gasi aici http://www.immi.gov....students/573-2/, tot pe site-ul ala vei gasi si celelalte tipuri de vize! Acum eu nu vreau sa fiu prea rautacios si chiar daca si pe mine ma dispera cei ce vin cu corecturi gramaticale trebuie sa-ti spun si eu la randul meu ca la cate greseli ai tu in posturile tale o facultate nu prea e de tine... sa nu mai zic de modul de gandire... grow up!

#13
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Stai linistit, oricine poate face o facultate in ziua de azi, chiar si la stat la buget! :frust:

@abel4jesus Bre! Treaba e groasa rau pentru tine!

Edited by dan84, 09 September 2010 - 22:52.


#14
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
abel4jesus, nici mie nu-mi sta in fire sa ma leg de gramatica folosita de fiecare, dar in cazul tau nu cred ca o facultate te poate ajuta, oricat de multi bani ai plati. Vorbind foarte serios, fiu-meu de 8 ani scrie mai bine decat tine atat pe romaneste cat si pe englezeste. Si dpdv al ortografiei, si al punctuatiei. Problema mare e ca tu de-abia reusesti sa te faci inteles in limba materna, mie mi-a luat destul de mult sa inteleg ce vrei sa spui. Sansele de a te intelege cu lumea in engleza sunt mici. Pentru emigrare va trebui sa dai un test de engleza pe care nu cred ca-l iei in viitorul apropiat.
Am vorbit cat se poate de serios, ca sa nu-ti faci iluzii degeaba.

#15
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,663
  • Înscris: 02.10.2009

View PostEngineer_xxl, on 9th September 2010, 20:50, said:

Cele mai multe informatii despre student viza le vei gasi aici http://www.immi.gov....students/573-2/, tot pe site-ul ala vei gasi si celelalte tipuri de vize! Acum eu nu vreau sa fiu prea rautacios si chiar daca si pe mine ma dispera cei ce vin cu corecturi gramaticale trebuie sa-ti spun si eu la randul meu ca la cate greseli ai tu in posturile tale o facultate nu prea e de tine... sa nu mai zic de modul de gandire... grow up!

Situatia asta in care cineva vrea ceva mult peste puterile lui se intalneste destul de des, ca sa vorbim numai de imigranti sau cei care vor sa emigreze. Ar trebui sa ne gandim si la cei care sunt (aproape) la fel ca "abel" dar au ajuns totusi sa emigreze, mai ales in locurile sau tarile unde sita e mai rara... Odata pusi in fata realitatii incep sa-si arate adevarata valoare, si incep sa ponegreasca, injure, distruga tot ce vad si nu inteleg, dand intotdeauna vina pe altii. La fel si cei care nu reusesc sa plece sau sa ia viza, astia umplu forumurile de dejectii. Noroc ca se tradeaza singuri, prin limbaj, am vazut chiar de curand o asemenea postare la sectiunea CA.
Fiecare pasarica pe limba ei piere, bine zice proverbul.

Quote

Stai linistit, oricine poate face o facultate in ziua de azi, chiar si la stat la buget!
Chestia aceasta, impreuna cu nivelul scazut al invatamantului in general a inceput sa fie cunoscuta si peste mari si tari, in detrimentul celor care au facut scoala serioasa si risca acum sa fie bagati la gramada. Eu privesc cu suspiciune ORICE absolvent de facultate romaneasca din ultimii 10 ani, nu stiu cum a luat hartiile acelea, pana nu ma lamuresc cu cine am de a face (noroc ca nu ma intreaba mai nimeni...) :lol:
Bafta, "cangurilor"!

#16
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
ba puteti voi sa ziceti voi ce vreti ca eu engleza o stiu aproape la perfectie si o sa mai iau lectii particulare nu-i problema de engleza ci de meserie si experienta in munca :naughty:

Plus ca eu am venit pe site asta sa ma informez nu sa comenteze unu si altu ca nu stiu sa scriu.Imi pare rau da eu la australia tot ma gandesc ca o optiune si chiar de nu reusesc credeti ca ma oresc? :boxing: :D

#17
langfjorden

langfjorden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 19.03.2010

View Postabel4jesus, on 10th September 2010, 05:22, said:

ba puteti voi sa ziceti voi ce vreti ca eu engleza o stiu aproape la perfectie si o sa mai iau lectii particulare nu-i problema de engleza ci de meserie si experienta in munca :naughty:

Plus ca eu am venit pe site asta sa ma informez nu sa comenteze unu si altu ca nu stiu sa scriu.Imi pare rau da eu la australia tot ma gandesc ca o optiune si chiar de nu reusesc credeti ca ma oresc? :boxing: :D


Nu cred ca esti real, asta e o gluma proasta!

Nimeni nu este chiar atat de inept.

#18
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010

View Postlangfjorden, on 10th September 2010, 08:31, said:

Nu cred ca esti real, asta e o gluma proasta!

Nimeni nu este chiar atat de inept.
zici?????

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate