Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Despre Storcator de fructe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2176 replies to this topic

#1045
mariusiustin1

mariusiustin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.09.2006

 danb1961, on 24 noiembrie 2015 - 09:27, said:

Stiu, dar sunt incepator si o iau domol... cred ca Star-ul e varianta cea mai buna pret/caliate
Și eu sunt incepator, dar de cât să i-au ceva care nu prea e recomandat pe aici, mai bine mai aștept câteva săptămâni și i-au ceva mai bun.

 brawnie, on 24 noiembrie 2015 - 09:06, said:

Am văzut ieri la reducere la market online Hurom HH elite la 1500 lei... Eu îl am de 3 luni Č™i sunt extrem de mulČ›umit@danb1961
Am cumpărat eu un Heinner și tot în același zi l-am dus înapoi... Scotea foarte multă pulpă indiferent de fruct.. Este pe aici un filmuleț postat de mine sau caută pe YouTube după denumirea aparatului... Sunt pe telefon și nu pot da linkul..https://youtu.be/IzzwGydINmg
Linkul cu Heinner
Ce poți să ne spui de funcția smoothie maker de la hurom hh elite ?

#1046
bakucsp

bakucsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.07.2004

 edri, on 23 noiembrie 2015 - 21:45, said:

Star-Light se curata asa de usor cum apare pe site-ul vanzatorului? Cate rotatii pe minut are?
Ai spus "stoarce bine cu muta pulpa".  Daca stoarce bine nu ar trebui sa fie mult suc si putina pulpa? Sau te referi ca iese un suc mai "gros" si nu la pulpa care ramane separat pe undeva?
Se curata usor. Nu am incercat sa torn apa in el si sa-i dau drumul sa vad functia de autocuratare, deci nu stiu. Desfac aparatul si-l clatesc cu apa, pentru sita folosesc peria ce a venit cu el. Merge repede.
M-am exprimat gresit: da, sucul este mai gros, mai ales la mere, pulpa ce ramane separat e uscata.
Cred ca are 80 rot/min, dar voi verifica.


Peter

#1047
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
bakucsp:
1. Cu ce fructe+legume ai incercat ?
2. Daca ai putea sa postezi un " vidou" cu rezultatul operatiunii, sa ne dam seama de vascozitatea sucului(daca e acceptabila salvez diferenta intre 300 si 1500 RON)
Multumesc

Edited by danb1961, 24 November 2015 - 10:49.


#1048
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
@mariusiustin... Funcția de smothie e super... Am făcut tot felul de sortimente din fructe înghețate și au ieșit foarte gustoase... Eu am folosit fructe înghețate (din comerț)  și lapte sau iaurt... Rezultatul este delicios.

#1049
bakucsp

bakucsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.07.2004

 danb1961, on 24 noiembrie 2015 - 10:48, said:

bakucsp:
1. Cu ce fructe+legume ai incercat ?
2. Daca ai putea sa postezi un " vidou" cu rezultatul operatiunii, sa ne dam seama de vascozitatea sucului(daca e acceptabila salvez diferenta intre 300 si 1500 RON)
Multumesc
1. Uzual morcovi+mere. Am incercat inca spanac si telina. Este foarte OK.
2. E mai gros sucul dar sa nu crezi ca scoti cu cutitul din pahar :) Dar inca odata, depinde foarte mult de ce storci.

Sunt ceva filmari pe YT, le-am vazut cand cautam informatii despre acest storcator. Oricum, eu nu vreau sa va conving ca din pacate nu am actiuni la Star Light.

Peter

#1050
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
".. eu nu vreau sa va conving.." pe mine nu trebe sa ma convingi, buzunarul meu insa este o entitate de sine statatoare si l-ai convins.( daca YT=Youtube atunci la cautare imi da numai Hurom si chitaristi.. mai " sap" )
Bafta

#1051
Smacked24

Smacked24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2015
Salutare, am luat de la marketonline un Hurom HH Elite (HH-DBE11) http://huromromania.ro/hurom-hh-elite/ redus de la 2000 la 1700 si sunt foarte multumit de el. Am stors portocale, gref, telina, sfecla, morcov, ghimbir, sucul a iesit excelent iar pulpa am strans-o cu mana si nu a mai picurat deloc lichid.

#1052
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

 brawnie, on 24 noiembrie 2015 - 11:05, said:

@mariusiustin... Funcția de smothie e super... Am făcut tot felul de sortimente din fructe înghețate și au ieșit foarte gustoase... Eu am folosit fructe înghețate (din comerț)  și lapte sau iaurt... Rezultatul este delicios.

Functia asta este doar la Hurom sau e ceva comun pentru orice storcator cu melc?

#1053
Smacked24

Smacked24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2015
Functia este data de o sita cu ochiuri mai mari, nu de aparatul in sine. Teoretic orice storcator cu sita grosiera va putea face smoothies.

#1054
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

 Smacked24, on 25 noiembrie 2015 - 07:01, said:

Functia este data de o sita cu ochiuri mai mari, nu de aparatul in sine. Teoretic orice storcator cu sita grosiera va putea face smoothies.

Multumesc. Deci trebuie sa fiu atent si ce accesorii sunt livrate cu un anumit storcator.

#1055
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008

 edri, on 25 noiembrie 2015 - 09:04, said:

Multumesc. Deci trebuie sa fiu atent si ce accesorii sunt livrate cu un anumit storcator.
exact..la Hurom doar modelul HH Elite (cred ca si HG)  are sita grosiera ..modelul HE nu are sita grosiera.

#1056
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Si Kuvings are sita grosiera. Eu am folosit-o doar pentru sucul de rosii pentru ca il prefer cu mai multa pulpa.
Zicea cineva mai devreme ca la Kuvings ramane la sfarsit o cantitate mare de fructe nestoarse - asta se intampla doar daca se folosesc fructe relativ moi sau nu se alterneaza fructe moi cu fructe/legume mai tari.

#1057
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
La Hurom daca pui fructe moi stie sa le stoarca sau ramane tot asa ca la Kuvings?

#1058
ArualL

ArualL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.06.2014

 edri, on 25 noiembrie 2015 - 10:45, said:

La Hurom daca pui fructe moi stie sa le stoarca sau ramane tot asa ca la Kuvings?

Din fructe/legume  moi si la  HH Elite raman resturi destule, daca nu intercalezi si fructe/legume tari sau sa pui macar la sfarsit cateva bucati.

#1059
danrogo2001

danrogo2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 17.06.2006

 brawnie, on 25 noiembrie 2015 - 09:45, said:

exact..la Hurom doar modelul HH Elite (cred ca si HG)  are sita grosiera ..modelul HE nu are sita grosiera.

Sita grosiera era oferita cadou de catre importator.

#1060
Smacked24

Smacked24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.11.2015
Nu am incercat cu mere/pere, dar am facut un suc doar din portocale+gref si nu mi-a ramas nimic nestors. A ramas o cantitate mica de pulpa in zona axului melcat, dar era la fel de uscata ca si cea evacuata. Este si logic ca a ramas, ca nu mai avea cine s-o impinga spre evacuare.

#1061
bakucsp

bakucsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.07.2004
Intrebare generala: portocalele, gref-ul, etc (alte citrice) se curata sau se pun cu coaja cu tot, doar taiate in bucati mai mici? Intreb pentru ca nu am incercat...

Peter

#1062
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Se curata. Coaja face sucul amar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate