Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 

probleme internet RDS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
m-am abonat recent la rds in cluj si am instalat un routher wireless deoarece il impart cu fratemio..... problema este ca nici mie si nici lui nu ne merg unele site-uri in special yahoo....sunt momente in care nu ma pot loga pe yahoo mail sau grups...sau alte aplicatii yahoo. dupa ce dau restart la modem imi merge....dar nu pentru mult timp....
Ce pot sa fac? am windows xp....am sters cookies am incercat cu diferite browsere....si cu 2 laptopuri....dar degeaba

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.245
  • Înscris: 05.01.2006
Seteaza manual DNS-urile pe placile de retea ale calculatoarelor ce se leaga la acel router. DNS-urile setate trebuie sa fie ori ale providerului (le vezi in sectiunea status pe router) ori astea: 208.67.222.222 208.67.220.220 ori altele DAR NU-TI recomand sa fie ipul local al routerului.

In alta ordine de idei cauta pe aria Networking modelul tau de router (vezi macar linkurile utile din regulamentul ariei) si posteaza in topicul dedicat poate mai sunt si alte recomandari de facut...

Bafta!

Editat de Ravy, 02 septembrie 2010 - 09:42.


#3
Pufarin86

Pufarin86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 13.01.2009
am incercat cu dns-urile de la status DNS 1:  193.231.252.1     DNS 2:  213.154.124.1 dar degeaba ca tot nu imi merge yahoo mail  sau alte site-uri....doar dupa ce restartez routherul.... e chiar nasol asa ceva

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
daca merge dupa ce dai restart la router e de la el, nu de la RDS :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate