Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

DVD-player Blue Tech 3300

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#145
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
Am si eu o problema cu al meu Blue Tech vga, la aprox 10-15 minute de la inceperea filmului,se decaleaza sonorul se aude mai tirziu cu 2-3 secunde dupa ce pronunta personajul cuvintele, am rescris azi-dimineata firmware,cu ultimul, si la fel...am zis ca poate.poate
Il folosesc si ff rar,nu ca ar avea vre-o importanta,dar ca idee

#146
basicsound

basicsound

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.03.2007
Salutare,

Am achizitionat si eu de o saptamana un Blue Tech 3300 de care cred ca as putea sa fiu multumit...
... daca as putea sa-i fac un update la firmware... macar sa vada .sub
Din pacate pagina de DL a lui MTZ zice: 403 Forbidden
You do not have permission to get URL '/modfirms/BueTech3300_V3_Mtz.zip' from this server.
thttpd
   :death:

Please HELP, poate-l mai aveti voi pe undeva sau poate MTZ sa repare pagina

Servo: 01.10.00.00

Multe multumiri

#147
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Se mai gaseste asa ceva?
Merge downloadul. Incearca cu internet explorer, fara vreun download manager, sau roaga un prieten sa-l downloadeze pentru tine daca nu reusesti.

enjoy,
Mtz

#148
basicsound

basicsound

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.03.2007
Mai era unu in magazinul din TM. De ce, e nasol ?

Cu exploreru' nu a mers dar am reusit din Linux.

Multumesc si apreciez ce faci  :OK:

BasicS

#149
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ci firmware de la mine nu mai e nasol.

enjoy,
Mtz

#150
ibobeica

ibobeica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2006
Buna seara! Cu parere de rau vreau sa va aduc la cunostinta ca si al meu Bluetech 3300 VGA cumparat in sept 2005 (folosit moderat|) s-a imbolnavit de NO DISC. Defectul a aparut in timp ce vedeam un film prin inghetarea imaginii. Desfacind carcasa am constatat ca atunci cind introduc discul il invirte iar capul de citire se translateaza si se comporta cam normal, numai ca in final apare NO DISC. Fiind deosebit de multumit de el pina acum si fiindca forumul aferent de pe teleafiliere_spam nu mai merge si mtz.softpedia.com la fel, sint deosebit de suparat datorita calitatilor aparatului si as dori sa-l pot readuce la viata. Sa fie oare blocul optic, sau altceva.....  Multumesc anticipat tuturor care ma pot ajuta si va doresc tuturor sanatate si numai bine.

#151
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Suna si tu la firma si vezi daca mai au motorase. Mabuchi parca le zice, nu ma pricep. Sau apeleaza la cineva care poate face aceasta operatiune.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 28 January 2008 - 14:40.


#152
Lin-Kuei

Lin-Kuei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.12.2006
Salut,

As dori si eu un link pentru ultima versiune de firmware neoficial pentru un Blue Tech 3300 VGA pentru ca pe mtz.softpedia.com nu mai e nimic :((

#153
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Lin-Kuei - presupun ca nu s-au mai adus imbunatatiri la firmware, asa ca, uita-te in acest topic de la inceput si sigur vei gasi atasat aici intr-un reply de-al lui MTZ ultimul firmware pentru BlueTech 3300VGA

Apropo de motorase - cum spuneam mai sus - am avut bafta sa mi-l schimbe baietii din Bucuresti dupa multe batai la cap, telefoane si emailuri..s-a rezolvat. De curand am vorbit cu un prieten care mi-a spus ca o puteam face si singur cu un motoras bun de la un dvd-rom normal de pc. Acum nu stiu daca se poate sau daca e compatibil, insa cei ce sunt "in durere" pot incerca :)

Bafta.

Iulian

#154
ibobeica

ibobeica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.04.2006
S-a rezolvat!!! Dupa ce mi-am luat un Simbio 5205 de la M**** m-am apucat sa vad ce se poate face. Am constatat ca motorasul de antrenare a discului se rotea incet ca la cdplayere iar integratul care il comanda "cel cu pinii uniti pe centru=radiator" se incingea. Daca il ajutam cu un impuls cu degetul o lua si apoi aparatul functiona normal. Motorasul este de curent continuu, cu perii si colector. (la vechile cdroame de prin 96 era asa, ca la noile cdroame si probabil si dvdroame sint motorase pas cu pas, care folosesc alta electronica pt comanda) Nemaiavind ce pierde hai sa-i fac update de firmware cu ultimul update made by MTZ ce il aveam salvat de cind mergea siteul. Si..... minune - dupa aceea functioneaza impecabil, nemaitrebuind sa-l ajut cu impulsul initial (nici integratul de comanda a motorasului nu se mai incinge). Cit despre firmware.. FANTASTIC-- MII DE MULTUMIRI LUI MTZ CU URARI DE SANATATE SI TOATE CELE BUNE!. Asa firmware cu asa facilitati ar trebui sa aiba si alte divxplayere.
Fata de simbio cu sunplus-ul lui nu sufera comparatie. Acelasi film pe bluetech umple ecranul la TV-ul meu CRT 16/9 iar cu simbio face bandouri sus si jos, iar cu subtitrarile la divx nu mai vorbim. De aceea sper sa pot sa imi procur de la KON un motoras de rezerva (caci li se uzeaza in mod normal periile si colectorul).
Ce a fost? Cred ca ceva de soft in partea logica de comanda a motorasului. Pentru a folosi si altora, si fiindca a fost cerut atasez ultimul firmware made by MTZ.
Sanatate si bafta tuturor!

Attached Files



#155
eqqie

eqqie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.10.2005
Multumesc pt. attach-ul cu firmware 1.5.1 by Mtz. Chiar nu il mai gaseam pe nicaieri. Parintii mei au un Blue Tech 3300 VGA si se plangeau ca nu incarca unele titrari. Acum merg toate! Nu stiu cat o mai duce playerul asta ca sta cam mult la "Incarca" si uneori face niste zgomote ciudate cand incearca sa incarce dar pana moare, bine ca acum nu mai face mofturi la titrari. Eu am un E-Boda powered by Mtz care merge super. Multumesc Mtz!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate