Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
prescriere datorii pariti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 

DVD-player Blue Tech 3300

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#109
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
putin ajutor va rog: 2 probleme
1.cea cu scrisul care dispare numai in partea dreapta,explicat in postul #96
2. sunetul a inceput sa se auda cu gijiit si cam spart,intelegeti ce vreau sa spun. giijiie destul de rau, se inteleg dialogurile.si la muzica la fel
gijiitul nu este permanent apare numai la dialoguri sau muzica
multumesc

#110
gabriels1

gabriels1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.02.2006

View Postblondu', on Apr 13 2006, 11:26, said:

putin ajutor va rog: 2 probleme
1.cea cu scrisul care dispare numai in partea dreapta,explicat in postul #96
iti recunoaste un nr. limita de caractere pe un rand. restul nu le afiseaza.

#111
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
@MTZ - am facut un skin la File Browser (mai bine zis am modificat in Photoshop ce era pana acum) si am rezolvat pozitionarea scroll-ului pe canalul lui. In firmware-rul tau 1.5 nu se pupa :)
Il atasez aici ca mpg.
Attached File  file_browser_1_5_v2.zip   24.94K   34 downloads

Bafta.

Iulian

#112
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Era bine sa fi atasat si bmp-ul.

enjoy,
Mtz

#113
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
iata si BMP-ul
Attached File  file_browser_1_5.bmp   1.19MB   16 downloads
mpg-ul exportat l-am facut la 6000kbps :) am editat bat-ul.


Bafta.

Iulian

#114
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004
frimware-ul asta merge si pentru modelul VGA?

#115
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
In principiu pe aici se vorbeste mai mult de modelul VGA. User care au celalalt model nu prea am vazut pe aici si de aceea pentru celalalt model nu am mai facut nimic. Chiar daca as face, este nevoie de user care sa aiba cablu serial pentru teste mai intai.
Firmware gasesti la mine pe site.

enjoy,
Mtz

#116
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 15.07.2003
Chestia ca nu poate citi dvd-uri multisesion este ceva comun acestor playere stand-alone? Care sunt cauzele acestui lucru? Daca este o limitare software nu exista o metoda pt a trece peste ea? (sunt sigur ca Mtz si-a pus intrebarile astea, dar sunt si eu curios:D )

#117
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ce vrei tu ar putea-o face numai Mediatek. Dar se pare ca nu prea ii intereseaza acest aspect, sansele fiind mici.

enjoy,
Mtz

#118
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
offtopic @MTZ - nu am avut cum sa-ti raspund in topicul inchis de tine si am s-o fac aici - n-am spus ca tu iei bani de la softpedia insa sunt moderatori care sunt si angajatii firmei - si genul de useri care posteaza doar ca sa atraga atentia unuia care a gresit un mesaj nu-mi plac.
Atrage atentia unui moderator doar faptul ca mesajul postat aiurea urca sus in lista.
Daca tot ii spune omului ca a gresit postand mesajul asa, poate il ajuta si ii explica cum sa rezolve (dupa parerea lui) problema pe care o are, nu?

In fine...cred ca m-am facut inteles.


ontopic - spune-mi daca a fost bun acel bmp pentru file browser sau doar pe televizorul meu am avut acel decalaj la scroll.

Iulian

#119
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Este posibil sa fie de la televizorul tau. Nu l-am testat ca nu mai am chef, ca prea am facut sute de teste.

enjoy,
Mtz

#120
depashitu

depashitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 30.09.2005
De ce la Blue Tech 3300, ca si la celelalete DVD playere, cat si la iesirea TV OUT prin Euroscart si RCA de pe placa video, filmele se vad sacadat? Nu acelasi lucru se intampla cand pe aceleasi le vezi prin iesires VGA.

#121
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Mie nu-mi merg filmele cu Pachet Bitstream, sunetul nu se aude bine, imaginea merge bine, insa sunetul nu se aude corect.
am v.15.1 MTZ pe BlueTech 3300 VGA si mi s-a intamplat la cateva filme pana cand mi-am dat seama despre ce e vorba...am zis ca are ceva sunetul, l-am encodat AC3 si tot la fel face.
Am reencodat cu Fast Recompres XviD si la fel imi face, acum l-am dezpachetat cu Mpeg4 Modifier si am sa-l incerc pe player.
iata filmul cu pricina si nu numai el
Attached File  packet.jpg   30.98K   31 downloads

bafta

Iulian

#122
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu nu cred ca este vorba despre Packed Bistream. Baga un screenshot din ultimul beta de la GSpot.

enjoy,
Mtz

#123
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
ai avut dreptate, nu e de la Pachet Bitstream. Nu stiu de la ce ar putea fi, acum iti atasez un print screen de la fisierul video recompresat cu Fast Recompres Xvid in VirtualDub, sunetul encodat de mine in Ac3 din MP3-ul VBR de pe filmul original.
L-am incercat pe player si la fel face...sunetul se aude gajait si buruiat.
Si cred ca ai dreptate deoarece daca nu vedea Pachet Bitstream erau probleme cu imaginea, nu? nu cu sunetul.
Iata print screen-ul:
Attached File  gspot.jpg   153.17K   38 downloads

Bafta.

Iulian

#124
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu nici nu mi-as bate capul cu filmul asta. Ai un QF foarte mic de 0.125 (normal ar fi fost 0.22-0.32) datorita unui bitrate foarte mic, "ripperul" codand 1.45 ore in 385MB.
Aplica-i un Shift+Delete. ;)

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 01 September 2006 - 21:12.


#125
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
da, bine zici...dar si originalul neumblat la el, la fel mi-a facut.
Uite, 2 filme trase aseara din retea, unul din el cu aceleasi probleme:
n-am facut decat sa le scriu pe un dvd-rw verbatim si sa le rulez...si la fel...sunetul cu bazait si blur pe el
Attached File  gspot2.jpg   211.46K   21 downloads
si asta, al doilea mi se blocheaza ca si cum mi s-ar bloca la sfarsitul filmului din cauza bug-ului ala de subtitrare, stii despre ce vorbesca, numai ca, aici e la inceputul filmului si nu incarcase nici o linie de sub.
Attached File  gspot3.jpg   210.14K   16 downloads

Ce-o fi oare? Le dau Shift+Delete si la astea?

Bafta.

Iulian

PS - iti trimit PM cu TVQS-ul

#126
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Darkness City baga-l in VirtualDubMod si da-i un save as cu Direct Stream Copy. Vei vedea ca ti se va modifica Interleave din 96 in 1. Sper ca dupa aceasta operatiune sa nu mai ai probleme.
La Miami Vice scoate streamul mp3 si recodeaza-l cu BeSweet de exemplu tot cu VBR si apoi repune-l cu VDM. Poti chiar incerca sa pui 2 streamuri cel vechi si cel nou si sa comuti din player pe ambele piste audio.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate