Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

DVD-player Blue Tech 3300

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#73
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005
Mai sunt destui !

pe forumul KON Electronic, se propune o solutie de genul "restituim contravaloarea"....
http://www.telecomen...dc1d4ff45f98159

Incearca !

#74
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 19.09.2005
Kon Electronic a "elucidat problema 'no disc'" !

Cititi la http://www.telecomen...opic.php?t=1254

Concluzia?...  motorase proaste, surse proaste... etc. etc. ... poate o trageti dvs.  :confuzzled:

...or fi ei inimosi (?) si saritori (?), dar sa faci din rahat bici si sa mai si pocneasca ???

Edited by Stefi_R, 18 January 2006 - 09:52.


#75
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 19.09.2005
Asa cum am promis, iata ca revin (daca mai intereseaza pe cineva) dupa ce am primit DVD-ul Blue Tech 3300VGA din service prin posta dupa ce a fost remediata problema "no disc". DVD-ul a stat in service fix o luna (statistica: utilizare=1 luna; reparatii=1 luna);

Cand am desfacut coletul, i-a cazut fatza; da, aparatului nu mie - eu oricum m-am resemnat cu porcaria asta si am trecut-o la pierderi; probabil ca la transport (dus sau intors) a fost "scapat" si i s-au rupt urechile de plastic ale fetzei (masca, sau cum i-o mai zice), asa ca am lipit-o cu banda adeziva transparenta; in colet, nu mai exista certificatul de garantie (pe care a trebuit sa-l trimit) ci o "comanda" imprimata si fara stampila/semnatura in care se specifica faptul ca defectul a fost remediat si ca a stat atat in probe. In fine, aparatul functioneaza, dar daca se mai strica... eu am renuntat la orice relatie cu firma KON sau BB Impex, sau Teleafiliere_spam... pentru mine sunt inscrise la firmele teletzepe.

Un sfat - daca vreti sa primiti - : daca va considrati norocosi, cumparati online... produsul va va fi adus la usa cu grija de un curier, asta pana sa dati banii (si sa se vada ei cu sacii in caruta); daca insa aveti ghinion, si trebuie sa expediati produsul la service... va urez totusi noroc!

#76
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
am citit la n pagini pe aici si am vrut initial un allview, dar cum sunt numai cele made in china la modelul profi m-am oprit la BlueTech
ULTIMUL BlueTech VGA care il mai aveau KON l-am gasit in mag la unirea si era desfacut pe raft conectat la un tv.l-am luat si asa,baieti sau jurat ca este acolo de joi doar cind au dat un e-boda care a fost in locul lui.
anw. nu conteaza atita timp cit a mers la toate probele care l-am supus. am avut la mine niste divix-uri pe dvd printre care si citeva filme cu packed bitstream si le-a vazut si pe acelea
sunt super multumit pina acum,si incintat binenteles.la bani acestia stie destul de multe

o intrebare pt MTZ; m-am uitat la tine pe site pt firmware si spui "Daca aveti Servo: 23.05.00.00 puteti folosi acest firmware. "
eu am servo 25.05...in cazul acesta nu am ultimul firmware? pe aici pe undeva parca ai spus ca modelele cu vga au din start ultimul firm. scuze daca gresesc
multumesc

ps. o prima "problema"   :pina nu demult foloseam AVI2DVD pt a face dvd-uri si ala imi facea un dvd cam de 1,25gb.pe atunci NU aveam de gind sa-mi iau un dvd player si am pus pe un disk dvd: 2 divixuri si 2 dvd-uri. acum bluetech-ul nu vede decit un dvd de pe disk in ordine alfabetica. direct filmul ca la un dvd normal iar restul nu le vede.asta e,my fault

Edited by blondu', 06 February 2006 - 18:50.


#77
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Curios faptul ca tu ai acel Servo. Avand in vedere ca nu s-a mai importat, este foarte posibil sa ai ultimul firmware si in concluzie nu ai nevoie de upgrade.

enjoy,
Mtz

#78
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
la tine pe site spui:
"Specificatii firmware:
1. Suporta Packed Bistream.
2. La subtitrarile DivX pot fi afisate pana la 124 caractere/subtitlu.
3. Subtitrarile au fost marite pentru o mai buna vizualizare.
...
7. Este permisa si vizualizarea subtitrarilor de tip MicroDVD (.sub) si SubRip (.srt) in file-browser.
9. S-a extins aria de afisare a subtitrarii si a fost coborata la baza ecranului TV."

suporta packed b.(am verificat cu mpeg4 modifier), subtitrarea este mare,vad sub. si srt. si am subtitrarea la baza tv-ului. si totushi am servo 23.05.00.00
care este faza? :w00t:
multumesc
LE:am tot cautat un film cu doua sub diferite in folder si am gasit numai unul care are o alta sub. dar in alt format

Attached Files


Edited by blondu', 07 February 2006 - 20:04.


#79
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postblondu', on Feb 7 2006, 19:47, said:

si totushi am servo 23.05.00.00
Deci ai 23.05 si nu 25.05. Nu te mai agita. Uita-te linistit la filme pentru ca ai ultimul firmware.

enjoy,
Mtz

PS: am vazut in poza din stanga niste mufe RCA bagate in TV. Incearca intre player si TV sa folosesti cablul SCART. Pe RGB se vede mult mai bine.

Edited by Mtz, 07 February 2006 - 20:20.


#80
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
multumesc.am bagat scart-ul mai adineauri, in RCA am sa bag tvout de la video comp.ma apuc sa fac putina ordine in cabluri ,sa scot si vechiul e-bench

Edited by blondu', 07 February 2006 - 21:13.


#81
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 19.09.2005
"Aventura" mea cu BlueTech 3300 VGA nu s-a terminat  :angry:

... din episoadele trecute:

1. in noiembrie am luat un BlueTech 3300VGA
2. in decembrie dupa 10 dvd-uri rulate... no disc...
3. expediat cu certificat de garantie la service
4. primit - dupa o luna - in ianuarie, fara certificat de garatie, cu masca cascata, dar functional.
5. rulat alte 10 dvd-uri si dupa inca o luna, acelasi defect  :cursing:

Epilog (si aici se incheie serialul de "succes" BlueTech pe apa Sambetei):

Fraieru' a  a hotarat sa doneze prin posta aparatul firmei Kon Electronic luni la prima ora; Parca mai potrivita era Con Electronic (adica tzeapa electronica).

Sunt curios daca mai considera cineva ca a fost o pura intamplare, sau ca am avut pur si simplu ghinion ?!

#82
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
citeste legea atashata.in special acest articol:
Art. 14

Produsele de folosinta indelungata defectate in termenul de garantie, atunci cand nu pot fi reparate sau cand durata de nefunctionare din cauza deficientelor aparute in termenul de garantie depaseste 10% din termenul de garantie, la cererea consumatorului, vor fi inlocuite de vanzator sau acesta va restitui consumatorului contravaloarea actualizata a produsului respectiv.

Restituirea contravalorii actualizate a produsului se va face la cererea consumatorului si in cazul unor defectiuni repetate (cel putin 3 defecte in prima jumatate a perioadei de garantie) sau in cazul defectarii produsului care a fost deja inlocuit.


deci...trinitel inapoi cu multumirile de rigoare,NU comenta de nici un fel si asteapta.10% din termenul de garantie=1,2 luni.eu am la el un an garantie,sper ca tu nu ai mai mult. dupa 1,2 luni suni la ei si le spui despre aceasta lege,pe care sigur o stiu dar fac pe prostii,si le zici ca in termen de max 48 de ore nu ai ALT DVD FUNCTIONAL  faci reclamatie la ANPC.
ITI GARANTEZ ca ANPC iti VA REZOLVA PROBLEMA IN max 2 sptaminii. uite aici ce am patit eu si in 2 sptamini am avut alt plafon nou gaurit pe loc cum trebuia.

Attached Files


Edited by blondu', 11 February 2006 - 20:49.


#83
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
acum am vazut: nu mai ai certificatul de garantie.cam nasol, OBLIGATORIU trebuie dovedit cu ceva acte ca ai cumparat acel aparat de la ei.garantie,chitantza.ceva acolo ca a fost acel aparat deja o luna in service.aia pot spune ca minti.

#84
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 19.09.2005

View Postblondu', on Feb 12 2006, 07:46, said:

acum am vazut: nu mai ai certificatul de garantie.cam nasol, OBLIGATORIU trebuie dovedit cu ceva acte ca ai cumparat acel aparat de la ei.garantie,chitantza.ceva acolo ca a fost acel aparat deja o luna in service.aia pot spune ca minti.

Blondule, mersi frumos pentru amabilitatea de a scrie in legatura cu problema mea.
Certificatul de garantie l-am pus in cutie prima data cand am trimis "scula" la reparat... cum scriam, a fost inlocuit cu o comanda scoasa la imprimanta, fara stampila si semnatura; acuma imi pare rau ca nu am copiat certificatul; insa mai am factura.... insa cum sa dovedesc ca a stat in service o luna??? Se vede treaba ca nu sunt prosti. Cauza mea (cred) este pierduta. Tot ceea ce pot face e sa postez pe toate forumurile posibile ca sa se fereasca lumea de firme din astea. Daca mai ai vreo idee, te rog spune-mi si mie.

... later edit: am gasit chitanta de la posta, cu expedierea coletului; e datata 19-dec-2005, produsul - colet intern; continutul - aparat, Valoare, Fragil; greutate 3.070kg; destinatar: B B ROM COMEXIM, Bucuresti; comanda lor e datata 16-ian.-2006;

Daca doreste cineva, sau daca are cineva indoieli ca sunt calomniator sau carcotas, pot sa scanez ce am si sa pun pe site.

Edited by Stefi_R, 12 February 2006 - 21:09.


#85
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
scrie un mail la anpc
vezi acolo FORMULAR de reclamatii.si vezi ce spun ei.ai posibilitatea de pune si atashuri,eu nu am avut un scaner si am facut un foto digital la certificat si le-am trimis pozele,sigur iti va raspunde daca te rezolva sau nu .succes

Edited by blondu', 12 February 2006 - 22:56.


#86
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 19.09.2005

View Postblondu', on Feb 12 2006, 22:55, said:

scrie un mail la anpc
vezi acolo FORMULAR de reclamatii.si vezi ce spun ei.ai posibilitatea de pune si atashuri,eu nu am avut un scaner si am facut un foto digital la certificat si le-am trimis pozele,sigur iti va raspunde daca te rezolva sau nu .succes

Mersi mult, Blondu',

Cred ca esti singurul care ai incercat sa ma ajuti; daca e sa citesti ce raspunsuri am mai primit, vei intelege si de ce spun asta. In fine, am facut reclamatia (cu documentele care le mai am) si am trimis-o la ANPC... acum astept  :confuzzled:

Ii rog totusi pe fanii KON (aka Teleafiliere_spam) sa se abtina cu comentariile. Faptul ca nu mi-a fost restituit certificatul de garantie si a fost inlocuit cu o foaie scoasa la imprimata vorbeste de la sine. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca "produsul" se defecteaza de doua ori in doua luni de folosire mai putin decat ocazionala.

#87
blondu'

blondu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.08.2005
cu pacere :)

poate cineva sa faca citeva poze la interior va rog? multumesc

am desfacut telecomanda,placa era putin deplasata fata de butoane si trebuia sa tin mai mult apasat sa ia comanda,am pozitionat-o mai bine si este ceva mai bine.ideea este ca arata de...
sunt curios cum arata la interior dvd-ul,nu l-as desface pe al meu sa nu se observe urme pe suruburi sa sa am probleme in eventualitatea...si sper sa nu.multumesc anticipat

Edited by blondu', 13 February 2006 - 12:52.


#88
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 10.03.2005
Am si eu o problema. Cum pot conecta Dvd-ul asta la un tv albnegru sport. NU are scart sau alte mufe ci doar mufa de antena. Se poate conecta sau tre sa imi iau alt TV? 10x

#89
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ia-ti si tu un televizor.

enjoy,
Mtz

#90
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
STEFI-R - ne-au sters mesajele negative de pe forumul lor.
Eu sunt bluetech de-acolo.
Daca ai citit mi-a venit playerul in Iasi si am fost si l-am ridicat. Mi s-a spus de catre calinvas, cred ca e baiatul de la tehnic, ca doar motoras Mabuchi a avut si din ala mi-a pus. Acum merge "copilasul" si sper sa nu am aceiasi surpriza ca a ta sa cada din nou dupa alte 10 discuri bagate.
Alt mesaj a fost ca daca vrem ni se da Eboda 555x pe BlueTech 3300VGA + diferenta pana la 299 ron.
Acum nu mai stiu daca vreau sa mai fac schimbul asta cu toate ca pe forumul lor am fost entuziasmat de propunere, asta daca diferenta este cea reala adica, 50 ron.  :D

@MTZ - mare mi-a fost uimirea sa vad ca vede dvd-audio standard (fisiere .AOB in folderul AUDIO_TS) cu tot cu menu (daca apas pe Menu la telecomanda se duce in meniul dvd-ului audio) - Super tare faza  :w00t:   :coolspeak:


Iulian

Edited by lucaiuli, 03 March 2006 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate