Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Modificare GTA SA

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
As vrea sa stiu si eu daca voi crea niste cladiri noi , texturi etc , in sketchUP si rhinoceros3D le voi putea transpune in GTA SA .

#2
meaby

meaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 26.07.2010
cel mai bine e sa faci o cladire mica de exemplu un cub :D si sa incerci sa o pui . daca merge cu acest test poti sa faci cladiri mari si sa pui texturi noi care le faci tu.dar prima data fa un test sa nu pierzi timpul sa faci o cladire de 70 de etaje si sa nu mearga.

#3
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Da dar intrebarea e cum :P ? Eu ma pricep la 3D modeling , dar cum sa o pun in joc . Stiu ce e ceva cu modificatul img3 parca :P .

#4
Vlad96

Vlad96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.05.2010
Iti trebuie Autodesk 3ds Max (de preferat 2010) + KAM's (script pentru convertirea unui model 3D in *.dff pentru GTA 3, VC sau SA) + Google Sketchup (pentru a crea modelul 3D) + GTA San Andreas Ultimate Editor sau TXD Workshop (pentru a crea fisierul *.txd care contine texturile) + un program IMG Tool (pentru adaugarea modelului in gta3.img) + MapEditor (pentru adaugarea modelului pe harta) + Notepad (pentru anumite editari in gta.dat).

Daca ai toate astea imi poti spune si iti fac un tutorial mai detaliat.

#5
Andr3y_DyZz

Andr3y_DyZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2012
Salut, sunt nou pe aici si as avea o problema cu un pod sa-i zicem asa in GTA SA, cand l-am adaugat nu am avut probleme dar cand am intrat in joc si m-am urcat pe el sa intunecat si CJ dar si bicicleta si nush dc. Am incercat si cu texturi si fara texturi. Programe folosite: 3ds max 2010, txd workshop, zmodeler 2.0.7. Vad ca mai trebuie sa umbli si in gta.dat dar nush ce si cum trenbuie sa fac. Multumesc si scuze de post aici. [ http://img135.imageshack.us/img135/4274/22098212.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
E o problema de pre-lighting. Modelele noi importate in joc nu sunt iluminate. Nu stiu cu ce program se poate face asta, dar daca stii engleza poti intreba pe forumul asta, aici: http://www.gtaforums...hp?showforum=48

#7
Andr3y_DyZz

Andr3y_DyZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.07.2012
Ma, engleza mea e cam stricata si tocmai de aceea am cautat forumuri in romana, da oricum mersi mult :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate