Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 

bicicleta electrica cu motor 12v/volti

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011

View Postundercoverbrother, on 17th July 2010, 18:06, said:

singura sansa sa te misti in banii aia este cu o bormasina cu baterii. nu pot sa-ti zic cat de repede sau pe ce distanta.

altfel, in banii tai nu te misti de pe loc.

cati ani ai?
daca ot a venit vorba de bormasina cum o pot pune sa mer?
eu am o bormasina ceva mai veche nustiu ce marca e dar are o putere cam..... mare cum o pot pune la bicicleta
? astept cat mai multe raspunsuri

#38
mihai_atanasiu

mihai_atanasiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 14.06.2006

View Posthajliparli, on 6th January 2012, 21:10, said:

daca ot a venit vorba de bormasina cum o pot pune sa mer?
eu am o bormasina ceva mai veche nustiu ce marca e dar are o putere cam..... mare cum o pot pune la bicicleta
? astept cat mai multe raspunsuri


N-ai inteles ca nu are putere sa deplaseze bicicleta plus ceteteanul (100 kg) ? Iti trebuie motor specializat.

#39
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Il deplaseaza dar doar asa de amuzament prin curte. Nu am sustinut in post ca va fi ceva "pe bune".

#40
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011

View Postmihai_atanasiu, on 7th January 2012, 13:21, said:

N-ai inteles ca nu are putere sa deplaseze bicicleta plus ceteteanul (100 kg) ? Iti trebuie motor specializat.
bormasina are putere mare ca dak o pring in menghina si o tin cu mainile  m-i le inoarce no pot tine
mam gandit dak as puteo pune cu un ax prins in mandrina si pe ax un pinion legate cu un lant de cel de la bicicleta

#41
Marin_Romania

Marin_Romania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2009
mai este de atualitate???


View PostMugurel_V, on 4th September 2011, 13:51, said:

Salut!Am un motor electric disponibil ,bun pt bicla/trotineta electrica,merge la 24 V,putere 250 W,turatie in gol 2500/min,consum in gol cca 1,5A la 24 V,axul e cu filet normal de 8 mm,dau si un pinion cu 8 dinti pt lant normal,motorul merge stas,il dau cu 100 lei.Numai bine,bafta tuturor!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate