Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Cu mașina, spre SLOVENIA

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postantal_claudiu, on 15th July 2010, 21:25, said:

salut!
vreau sa TRANZITEZ slovenia, pe autostrada...unde este obligatorie vigneta...
in rest nu!



Foarte bine!
0 alegere înțeleaptă! :naughty:

#20
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005

View Postatupi, on 13th July 2010, 23:35, said:

Mai poti merge asa cum am mers si eu prin Croatia si mergi pe la Rijeka traversezi 40 km prin Slovenia fara sa platesti vreo taxa si fara alte evenimente (dar cei 40 km trebuie sa-i parcurgi regulamentar-sfat de la un croat) si apoi iesi la Trieste. Eu asa m-as duce ptr ca au taxa mare de autostrada.(minim 15 euro).
Prin Austria e ocol mare ptr cei din sudul Romaniei.

Puteti sa-mi confirmati ca traseul nu necesita vigneta in slovenia? Nelamurirea provine de la faptul ca pe viamichelin scrie ca necesita vigneta, iar pe google maps si navigator sygic nu necesita.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postiordache4991, on 13th July 2010, 22:52, said:

Buna seara. Avand in vedere ca nu exista un topic dedicat numai pt. SLOVENIA (doar amestecuri), am deschis un topic nou.

Luna aceasta vreau sa merg in Italia. Cand merg, traseul e clar: prin Austria. Cand vin vreau prin Slovenia. Vorbind cu niste prieteni, acestia mi-au zis sa evit pe cat posibil Slovenia datorita:

1. Motorinei foarte foarte proaste (multi au venit cu DPF colmatat, dupa ce au alimentat in Slovenia).
2. Falsi politisti (te opresc pe AUTOSTRADA, si iti fura apoi masina - chiar mi-a povestit cum i-au cerut actele, dar, vazand ca nu au nici un insemn, a ZBURAT!). MAI RAU CA-N BULGARIA!

As dori sa afla mai multe amanunte. Traseul va include centura Ljublijanei.
Multumesc.

Cam trasa de par povestirea :) Am circulat si eu prin Slovenia si nu este deloc cum relateaza "prietenii tai". Au benzina/motorina buna la OMV si nu te talhareste nimeni la drumul mare.

#22
ukrtel

ukrtel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.02.2006

View Postc_alecs, on 11th August 2011, 10:09, said:

Puteti sa-mi confirmati ca traseul nu necesita vigneta in slovenia? Nelamurirea provine de la faptul ca pe viamichelin scrie ca necesita vigneta, iar pe google maps si navigator sygic nu necesita.

E61 nu necesita vigneta.
Uite aici un link cu poze pt traseul Udine/Trieste/Kozina/Rupa
http://www.adriaforu...ch-rupa-t63301/
Drum bun si vacanta placuta.

#23
crisssa14

crisssa14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2010
ah... slovenia o tara foarte frumoasa si civilizata nici nu-ti vine sa crezi!!!!!!!!!
si noi am trecut si chiar am vizitat putin din ea si nu s-a intamplat nici o talharie,motorina a fost supe rok si mai ieftina ca in ungaria si italia,si-am mancat niste gogosi mmmmmmmmm! :peacefingers:

Edited by crisssa14, 11 August 2011 - 20:55.


#24
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008

View Postc_alecs, on 11th August 2011, 11:09, said:

Puteti sa-mi confirmati ca traseul nu necesita vigneta in slovenia? Nelamurirea provine de la faptul ca pe viamichelin scrie ca necesita vigneta, iar pe google maps si navigator sygic nu necesita.
Salutare!
Confirm eu, ne-am intors acum 2 saptamini din Italia pe ruta asta si nu platesti nimic in Slovenia pe cei 40 km.

#25
skiritelu

skiritelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.05.2008
Ma intereseaza drumul dintre Porec si Postojna (pentru pestera). Imi poate de cineva detalii?

Edited by skiritelu, 15 August 2011 - 13:43.


#26
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postmadalina2008, on 13th August 2011, 11:42, said:

Salutare!
Confirm eu, ne-am intors acum 2 saptamini din Italia pe ruta asta si nu platesti nimic in Slovenia pe cei 40 km.

voi tranzita si eu Slovenia, dorind sa ajung in Italia pe la Trieste! Pana la urma cum fac, pe unde o iau ca sa nu mai platesc cei 15euro? nu prea am inteles mare lucru din ce am citit aici, singura chestie clara este situl sloven unde se specifica pretul vinietei de 15euro/7 zile dar nu spune ca sunt pt autostrada sau "drumuri comunale"
multumesc!

#27
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

View Postgiovi_buru, on 18th August 2011, 09:35, said:

[...]singura chestie clara este situl sloven unde se specifica pretul vinietei de 15euro/7 zile dar nu spune ca sunt pt autostrada sau "drumuri comunale"
multumesc!
Eu zic totusi ca-i destul de clara infomatia de pe site-ul sloven: dars.si

#28
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Pe traseul asta o sa merg eu.

Edited by c_alecs, 18 August 2011 - 13:15.


#29
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postc_alecs, on 18th August 2011, 14:14, said:

Pe traseul asta o sa merg eu.

am inteles traseul! Voi merge mai mult prin Croatia si apoi voi merge undeva aproape de mare putin prin Slovenia! Scuze! Ne-am hotarat din scurt pt aceasta vacanta si nu am avut timp mult la dispozitie sa ma documentez! multumesc!

#30
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008

View Postgiovi_buru, on 18th August 2011, 15:53, said:

am inteles traseul! Voi merge mai mult prin Croatia si apoi voi merge undeva aproape de mare putin prin Slovenia! Scuze! Ne-am hotarat din scurt pt aceasta vacanta si nu am avut timp mult la dispozitie sa ma documentez! multumesc!
Salutare!
De la Zagreb mergeti spre Rijeka si apoi granita la Rupa si mergeti prin Slovenia prin Podgrad, Obrov si Materija ( drumul E 63 ) si gata sunteti in Italia. Cei 15 E se platesc numai daca folosesti autostrada.
Drum bun!

#31
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Mai adaug si ca asfaltul este foarte bun pe cei aprox. 30 de km din Slovenia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate