Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 

Catastrofa din Golful Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
...oare mai poate fi oprita scurgerea de petrol!?
Desi la inceputul "crizei" BP dadea sigurari ca va rezolva scurgerea de petrol acum pare depasita de problema.
Si nu sunt deloc previziuni optimiste...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/un8co1d4zb4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://blog.alexande...sment-bop-fall/
http://www.floridaoi...-cause-of-death

#2
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008
din pacate, NU cred ca bp are posibilitatea sa opreasca cea mai mare catastrofa ecologica din istoria omenirii! si ar terbui sa plateasca pt asta !

#3
giuli

giuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.09.2004
mai bune sunt linkurile astea
1
2
3
cu bunavointa lui JetLi

#4
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
Online:
http://wewhowatch.com/index.html

#5
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
De curiozitate, s-a calculat cat o sa dureze sa se goleasca tot zacamantul ? Ca pana la urma acolo se va ajunge.

#6
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005
Păi tot am auzit că sovieticii or folosit bombe nucleare să oprească chestii de genul ăsta de 4 ori. Până acuma trimiteau un tren de trotil pe fund dacă vroiau.
De ce nu fac asta?

#7
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
Dupa lauda BP-ului s-ar zice ca au intepat cel mai mare zacamant...
Plus ca daca-i si petrol "abiotic"...e nashpa rau!
Plus gazele care insotesc emisia si care-s tare toxice.Cu ceva uragane ne putem trezi si noi europenii afectati cat de curand.

#8
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Postdrgroza, on 25th June 2010, 21:28, said:

...oare mai poate fi oprita scurgerea de petrol!?
Desi la inceputul "crizei" BP dadea sigurari ca va rezolva scurgerea de petrol acum pare depasita de problema.
Si nu sunt deloc previziuni optimiste...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/un8co1d4zb4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://blog.alexande...sment-bop-fall/
http://www.floridaoi...-cause-of-death

NU SE VREA oprirea scurgerii de petrol!
Se doreste in schimb DISTRUGEREA APEI  (in primul rand) , iar apoi afectarea intregului Pamant!
NISTE CRIMINALI  si sunt sigur ca nu vor plati in veci PE MASURA crimei ce au savarsit-o impotriva NATURII SI A OMULUI!
Cine este "interesat " de CE INSEAMNA APA pe pamant  poate urmari filmul  urmator :

APA
1:20:02 - Acum 1 an
Documentar despre banala noastra APA, despre care aflam ca are insusiri de Entitate. Daca toti oamenii ar vedea acest documentar, lumea ar deveni mai buna cu cel putin 25%

http://video.google....49021550318008#

View Postdrgroza, on 25th June 2010, 22:37, said:

Dupa lauda BP-ului s-ar zice ca au intepat cel mai mare zacamant...
Plus ca daca-i si petrol "abiotic"...e nashpa rau!
Plus gazele care insotesc emisia si care-s tare toxice.Cu ceva uragane ne putem trezi si noi europenii afectati cat de curand.

Sa mai zica cineva ca sunt oameni ce-i ce ne conduc...

(F.W.) Discovery Channel Reptilians Exposed

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EkCnFRwKb4A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postgabigowriel, on 26th June 2010, 00:03, said:

NU SE VREA oprirea scurgerii de petrol!
Se doreste in schimb DISTRUGEREA APEI  (in primul rand) , iar apoi afectarea intregului Pamant!
NISTE CRIMINALI  si sunt sigur ca nu vor plati in veci PE MASURA crimei ce au savarsit-o impotriva NATURII SI A OMULUI!
Cine este "interesat " de CE INSEAMNA APA pe pamant  poate urmari filmul  urmator :
Ei nu se vrea oprirea. Oamenii aia pierd miliarde de dolari.
Si asta pentru ce? Doar sa polueze apa si sa-i imbolnaveasca pe cei de la care ar putea smulge verzisorii?
Patronul va fi complet ruinat cand se termina totul...
Asa ies teoriile conspirative...

View Postgabigowriel, on 26th June 2010, 00:03, said:

APA
Documentar despre banala noastra APA, despre care aflam ca are insusiri de Entitate. Daca toti oamenii ar vedea acest documentar, lumea ar deveni mai buna cu cel putin 25%

http://video.google....49021550318008#
M-am uitat si eu la el acum aprox. o luna.
M-a facut cu 0% mai bun.
N-am aflat absolut nimic nou din filmul ala.
Am pierdut aproape o ora jumate de pomana (urmaream altceva legat de apa ce-i drept).

Edited by Metallman, 26 June 2010 - 03:52.


#10
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View PostMetallman, on 26th June 2010, 04:33, said:

Ei nu se vrea oprirea. Oamenii aia pierd miliarde de dolari.
Si asta pentru ce? Doar sa polueze apa si sa-i imbolnaveasca pe cei de la care ar putea smulge verzisorii?
Patronul va fi complet ruinat cand se termina totul...
Asa ies teoriile conspirative...

BANII , sunt doar un mijloc de a detine puterea! EI, ce ne conduc , deja au puterea de decizie , cat despre bani... APROAPE CA NICI NU MAI AU VALOARE si nici nu poti avea incredere in ei! ( te rog fii pe faza in urmatoarele luni ;mai ales la dolar , o sa ai niste "surprize" ). Ca sa nu mai specific ca EXTRATERESTRII n-au nevoie de banii nostri... DOAR NOI SUNTEM SCLAVII LOR...  si cine controleaza BANII?!  :console:   Pentru buna ta informare : teoria conspiratiei nu mai este deloc TEORIE , este realitate ...

M-am uitat si eu la el acum aprox. o luna.
M-a facut cu 0% mai bun.
N-am aflat absolut nimic nou din filmul ala.
Am pierdut aproape o ora jumate de pomana (urmaream altceva legat de apa ce-i drept).

atunci ce pot sa zic?! imi pare rau pentru tine ca n-ai putut sa intelegi niste lucruri esentiale!

#11
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
Tot repectul pentru docu despre apa "vie".
Dar in golf treaba-i mai complicata.Adica APA/AER/FOC/PAMANT.Vinovatii vor plati...BP a fost obligata sa dea bani pentru rezolvarea problemei.
Intrebarea este daca si cum credeti ca se va rezolva problema.
Adica "explozie nucleara controlata"..."infundarea putului"...alta varianta???

Edited by drgroza, 26 June 2010 - 10:51.


#12
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010
O aratat odata pe discovery o substanta(nu mai stiu cum ii zice ) care transforma petrolul in trun fel de plastic de ce nu se foloseste??

#13
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Postdrgroza, on 26th June 2010, 11:51, said:

Tot repectul pentru docu despre apa "vie".
Dar in golf treaba-i mai complicata.Adica APA/AER/FOC/PAMANT.Vinovatii vor plati...BP a fost obligata sa dea bani pentru rezolvarea problemei.
Intrebarea este daca si cum credeti ca se va rezolva problema.
Adica "explozie nucleara controlata"..."infundarea putului"...alta varianta???


  sunt solutii .acalau  dar nu se vor aplicate...

EU , consider ca dupa crima asta nesimtita BP nu va mai exista , iar tehnologiile  "nepoluante" gen solar power , turbine eoliene  vehicule electrice vor primi  un MARE  sut in c.r  (pe principiul un sut in c.r e un pas in fata ...)

Cine e mai atent , observa ca ESTE ACEEASI SCHEMA CA IN CAZUL "atentatelor " de  la 9/11  fara de care nu s-ar fi putut  materializa ATATEA RAZBOAIE  (vezi IRAQ , afganistan  posibil si IRAN...  in cazul IRAN-ului mai au nevoie de niste  "motive" si o distrug si p-asta... CA TARA ... doar e la mijloc PE HARTA! )

SI : vedeti ce le iese americanilor ca au ramas in AFGANISTAN !  se vor alege cu cele mai importante zacaminte de materie prima pentru "CHESTII ELECTRONICE"/ VEHICULE ELECTRICE...  
unii sustin ca si-au scos  "parleala " cu razboiul ( d.p.d.v. al costurilor ) sau poate astea sunt doar "cifre pentru pulime" si valoarea zacamintelor de LITIU , CUPRU etc... sa fie de fapt tripla sau mai mult decat cea declarata...
:rolleyes:

EU pun pariu cu tine ca N-O SA FIE OPRITA SCURGEREA DE PETROL NICIODATA! doar cand se "termina" zacamantul de "scurs" in PRETIOASA APA si FOARTE IMPORTANTUL ocean !!! Iar dezastrul  VA FI MULT MAI MARE decat ce este azi !!!    <_<

#14
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
:coolspeak:

BP Oil Spill - Hoax Theory - As Above So Below - Illuminating the Abyss

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r8lmXCTplDk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by drgroza, 29 June 2010 - 20:40.


#15
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View Postgabigowriel, on 26th June 2010, 00:03, said:

APA
1:20:02 - Acum 1 an
Documentar despre banala noastra APA, despre care aflam ca are insusiri de Entitate. Daca toti oamenii ar vedea acest documentar, lumea ar deveni mai buna cu cel putin 25%

http://video.google....49021550318008#


Multumesc!

#16
House13

House13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 07.05.2009

View PostAnjin`, on 25th June 2010, 22:33, said:

Păi tot am auzit că sovieticii or folosit bombe nucleare să oprească chestii de genul ăsta de 4 ori. Până acuma trimiteau un tren de trotil pe fund dacă vroiau.
De ce nu fac asta?

pentru ca e posibil sa declanseze cateva cutremure de mare intensitate, tsunami-uri, cred ca e posibil sa o dam dintr-o nenorocire in alta si sa ne alegem cu mai multe nenorociri.

#17
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009

View Postgabigowriel, on 26th June 2010, 00:03, said:

APA
1:20:02
Documentar despre banala noastra APA, despre care aflam ca are insusiri de Entitate. Daca toti oamenii ar vedea acest documentar, lumea ar deveni mai buna cu cel putin 25% //(care fel de lume?)
http://video.google....49021550318008#

Indobitocire totala e acel video "scientific"... spre fantastic!  :naughty:


Ce interesat ascultam eu.. si incepe: bla bla bla...APA! "De unde a venit?Cine a adus apa pe planeta noastra?" (e simplu de raspuns .. si goolge zice , nu numai fact-uri) "...si de ce?" Pardon!?! de ce a adus apa pe planeta noastra? La intrebarea 'cine', se stie...prost formulata dar se stie cum a ajuns...dar "de ce?"  :deadtongue: (le trebuia intrebarea retorica :cum a aparut Plumbul)

Si apoi , la un alineat distanta : "..singura planeta din acest univers.."..Aici chiar a lovit  :thumbdown: Si ce stiintific pare... inteleg.. o dau in chestii cu "divinitaea a adus apa pe pamant.." e acceptabil , comun. Dar de apa de pe Luna nu vorbesc sau nu se pune?

"Exista la fel de multa apa pe Pamant astazi ca si la inceputuri" de ce a trebuit sa spuna si asta... Nu apartine nici religiei, ca sa fie acceptabila. Chiar nu s-o fi intamplat nici un fenomen de electroloza a apei pana acum din care sa rezulte H si O2? Ca daca e asa... O2 -ul se poate consuma prin ardere la fel ca si H... Si Einstein spunea ca "nimic nu se pierde, totul se transforma" ; adica apa s-a transformat (totul se tansforma) si nu va mai fi tot apa ci o alta forma de energie, rezulta mai putina apa , mai mult "altceva".

"Nimic in lume nu este atat de moale si de maleabil ca si apa" 'Dastept mai era Lao Tse ala... DA! pentru vremea lui... de ce sa-i mai sustinem balivernele , cand acum stim ca pana si... benzina contrazice prostiile lui spuse.

Apa miraculoasa... si totusi ramane apa H2O ; pai ramane apa pentru ca : "5 particule de argint la 1 milion particule apă" este reteta argint-apa ce e buna ca antibiotic . Avem apa si argint... felia cu dulceata+ cana de lapte... ce de miracole. Si au dat repede vina pe "human emotions".(se stie de ce au vrut sa ajunga acolo, vedeti video)
    Interesant e modul de manipulare audio-vizual ... ' acestea sunt fotografii obtinute de la o apa ce a primit un " multumesc! " ' :  o poza albastra ca fulgul de nea pe aceeasi coloana sonora ,Urmeaza: "iar aceasta este o poza careia i s-au aratat sentimente de ura si suparate":zbang apare in fata ochilor o poza rosu sangeriu si niste sunete de te-nfioara.Nu numai ca acele poze nu ar avea motive de colorari(albastre/rosii , apa e incolora, in,in..)dar banuiesc eu ca metoda de criogenie este hiba de obtin ei analia 'apelor sensibile la sentimentele umane'.Altfel , de ce nu era folosita metoda ca detector de miciuni?Poate aflam si cand e suparat cainele... sticluta de apa dupa noi sa stim cand are de gand sa ne muste.  :coolspeak:


"In natura raurile si paraiele au intotdeuna un curs lin si curbat" (si arata un ansamblu de mici cascade spumegande,apoi)"Insa orice sistem de alimentare cu apa are foarte multe coturi drepte, Structura naturala a apei se distruge din ce in ce mai mult cu fiecare astfel de cot "..foarte inteligenta abordare.
"Apa care curge prin sistemele de incalzire de sub podele este devitalizata si putreda"(acum urmeaza partea interesanta) "Ea suge energia oamenilor , plantelor si animalelor care locuiesc in acea casa ;Pur si simplu fura energia"...  :deadtongue:

Au imbatranit degeaba astia...mai ne si induc in eroare dupa ce ca ne-au mancat banii (da , din impozitele tale/noastre  sunt platiti trandavii astia).
Aceste lucruri le-am marcat in primele 16.38 minute... cate minuni s-or mai descoperi in toate cele 80...poate voi stiti , ca mie mi s-a facut sila de ei.

Edited by darondny, 01 July 2010 - 15:54.


#18
termoplus

termoplus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.05.2010

View Postgabigowriel, on 26th June 2010, 00:03, said:

Se doreste in schimb DISTRUGEREA APEI  

(F.W.) Discovery Channel Reptilians Exposed
Se putea sa nu vina unul care sa-i bage pe reptilieni in discutie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate