Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

am si io o intrebare in legatura cu kick-boxing

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
35 răspunsuri în acest subiect

#1
sammo

sammo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 02.07.2005
la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?

#2
AL1N

AL1N

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 02.07.2005
NU.
E ca la sah.
Te adoarme.

#3
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 403
  • Înscris: 25.10.2003

sammo, on Jul 7 2005, 12:04, said:

la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?

<{POST_SNAPBACK}>

Daca ai ghinion poate sa iti sparga si oo-le !  :deadtongue:

Editat de flex21, 10 iulie 2005 - 13:26.


#4
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 24.04.2005
stupid question sammo :cursing:

#5
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003

sammo, on Jul 7 2005, 12:04, said:

la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?

<{POST_SNAPBACK}>



was that retorical?

daca scapi doar cu nasu spart e bine... :rolleyes:

Editat de Tzepi, 13 iulie 2005 - 00:38.


#6
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

sammo, on Jul 7 2005, 11:04, said:

la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?

<{POST_SNAPBACK}>

intre Kick-boxing si box sunt diferente destul de mari  Btw lovitura dreapta, croseul si alte lovituri nu iti sparge nasul .............il muta din loc si iti da sangele .


P.S. normal in orice sport de lupte te mai trezesti si cu nasul spart  . Cui vrei sa ii ceri despagubiri  sau sa il dai in judecata pentru daune ? Mititelul de tine ...........
:kisstogether:  sa iti treaca

Editat de Elena2k, 13 iulie 2005 - 00:43.


#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004
kick box e o ciomageala unde tre sa kick ass

#8
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.575
  • Înscris: 04.05.2005

sammo, on Jul 7 2005, 11:04, said:

la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?

<{POST_SNAPBACK}>


.....nuuuuuu....e ca atunci cand iei kickout de pe hub-uri...
...si mutati topicu' la fun :D

#9
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Faza e ca vine unu si-ti da cu manusa peste fata ca sa te povoace la duel.
Partea proata ca are manusa pe picior sau pe pumn. Fa si tu un calcul...

#10
EstScorpion

EstScorpion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 20.08.2007

Quote

la kick-boxing e cumva ca la box, iti sparge nasu?
Cel putin atat :death: Dar u ce te-ai astepta sa iti faca masaj thailandez?sau crezi te ia antrenorul deoparte si iti tine un curs teoretic despre kb si apoi numai ai nevoie de contact fizic?

#11
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.074
  • Înscris: 11.11.2003
In sala e o idiotenie sa lasi oamenii sa-si sparga fata. Sparring-ul dur e apanajul salilor de "samurai" cu mintea plecata cu vaka. Exceptie fac punctual profesionistii, care fac ici si colo sparring dur, dar si ala cu grija pentru ca la ei o accidentare se traduce imediat in "less cash to earn". Cliseul ca la kickboxing e un loc unde-ti rup kapul cu duritati e din filmele "de gen" (de gen telenovela I mean).

#12
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 11.07.2007
In sala se intampla destul de rar sa "iti sparga nasul"(depinde si ce adversar ai...am intalnit cateva specimene care doreau sa vada sange inclusiv in sparring), dar...in ring...nu exista luptator care sa nu fi avut nasul spart sau chiar becul stins;))

#13
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.405
  • Înscris: 05.10.2005
Mergi pe strada si dai cu nasu de un stalp si-l spargi. Ete na fugi la mamica  :lol:

#14
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.524
  • Înscris: 29.03.2004

 AL1N, on Jul 8 2005, 00:49, said:

NU.
E ca la sah.
Te adoarme.

genial  :lol:
cat am putut sa rad  :D

#15
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.405
  • Înscris: 05.10.2005
Nu are cum sa-ti sparga nasu cu manusa decat daca-ti da cu toata forta, iar la antrenamente rar nimeresti unu care nu te place / vine sa se bata de-adevatelea. Sa-ti spargi o buza, sa-ti mai curga sange din nas e mai intampla si eu am patit da daca tii frica de astea atunci kb nu-i de tine.

#16
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 899
  • Înscris: 25.05.2004

 monokeros, on Aug 20 2007, 16:55, said:

In sala e o idiotenie sa lasi oamenii sa-si sparga fata. Sparring-ul dur e apanajul salilor de "samurai" cu mintea plecata cu vaka. Exceptie fac punctual profesionistii, care fac ici si colo sparring dur, dar si ala cu grija pentru ca la ei o accidentare se traduce imediat in "less cash to earn". Cliseul ca la kickboxing e un loc unde-ti rup kapul cu duritati e din filmele "de gen" (de gen telenovela I mean).
Asta inseamna sa nu faci full contact. Iar daca nu faci full contact in strada nu faci nimic cu teoria si baletul de la sala. Salile astea non-contact mi se par asa un fel de lectii de inot in salile de clasa. Si chiar daca faci numai si numai pentru auto-aparare pana nu parezi lovituri reale nu prea te ajuta "schemele". Totusi nu este ceva dur pentru ca e o diferenta intre un kumite full contact si o bataie de strada unde continua sa dea si dupa ce adversarul este "ametit".
P.S. Acum sesizez o alta nuanta: daca te referi la spargerea intentionata  a nasului (un fel de circumcizie nazala in care unul sta si altul ii da una in bot special pentru a-i sparge cartilajul) atunci sunt perfect de acord cu tine. Eu ma refeream la loviturile inerite intr-un kumite full-contact.

Editat de Adydum, 09 octombrie 2007 - 01:18.


#17
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.074
  • Înscris: 11.11.2003
Prietene, iarta-ma, esti total in alta realitate. Tu ai senzatia ca in sala unde lucrez eu putem pune oamenii sa se "arda" full ? Well, vino tu si rabda una in mandibula de la Andrei Buda si vezi daca a doua zi esti bun de antrenament. Si ia un lowkick pe interior de la Atodiresei, ca-i stangaci, si vedem cum mergi a doua zi. Normal ca e sport de contact, dear, si anume : in ring. In sala, cu prostiile pe care le spui tu, faci trei lucruri rele : a) oamenii nu mai invata nimic nou pentru ca situatia ii obliga sa se rezume la ce le iese b ) cel mai bun si eventual greu de kile al salii bate in fiecare zi tot c) toti sunt accidentati cronic. Acu' eu nush pe ce lume traiesti, dupa cata aroganta fara nici un fel de urma de cunostinte razbate din ce scrii, probabil traiesti intr-una compusa din ceva-ceva antrenament (daca l-ai facut si pe ala) si enorm de multe arfe mentale. In lumea unde sunt eu, daca cineva a scapat caii la sparring si se accidenteaza, se pierd sume in 4 zerouri in euro. I reckon this is a tough motivation.

#18
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 899
  • Înscris: 25.05.2004
O sa ma gandesc cand am baut ultima oara bere impreuna prietene, poate totusi reusesc sa imi reamintesc. Pana atunci pastreaza te rog un ton civilizat, indiferent cate gale televizate ai si cat de profesionist esti in acest domeniu. Referitor la senzatia care o am eu referitor la strict  sala unde lucrezi tu e una singura: nu ma intereseaza. Sunt sali non-contact, semi-contact full-contact, sunt opinii. Sunt in alta realitate? Daca opinia ta inseamna REALITATE atunci da, sunt intr-o alta realitate pentru ca am alta opinie. Si referitor la loviturile lu` Atodiresei, logic ca te baga in repaus. Si nu trebuie neaparat sa fie un mare campion, doar unul mult mai bun ca tine. Full-Contact nu inseamna ca antrenamentele sa se rezume la meciuri, ci antrenamentele sa se TERMINE cu meciuri 1la1, cu setul de lovituri care vrei sa le perfectionezi si care tocmai ce le-ai terminat de repetat de mii de ori in acel antrenament. Un final de antrenament cu meci numai cu lovituri mowashi-geri si yoko-geri. Nu o competitie in care cel mai gras bate tot si tu stai in fata lu` Atodiresei sa te toace.
Cum am mai spus, nu inveti sa inoti pe inot, dar nici nu sari in ape involburate ca incepator (lowkick cu Atodiresei). Exista colac, exista pluta, bazin cu apa de 1 m , etc, dar nu numai pe uscat...

Eu ma refer la incepatori!!! La profesionisti e alta treaba si acolo nu imi permit sa imi dau cu parerea, pentru ca ... nu sunt acolo :) Totusi sunt permise si parerile amatorilor, nu ??

Editat de Adydum, 09 octombrie 2007 - 19:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate