Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Unde as putea sa merg?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
tHc-

tHc-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.05.2010
Unde pot sa ma adresez daca un politist ma agreseaza? nu la sectie, nu la superiorul lui pentru ca am fost agresat si de fata cu superiorul lui,unde am sesizat ce face echipajul ala.
Nu mi se pare corect sa`mi iau 5 pulane in cap pentru ca am zis CE? in loc de poftim,sau pentru ca i`am spus sa se legitimeze,nu mi se pare corect chiar daca esti vinovat,sa te duca la sectie unde sa te agreseze de fata cu superiorii.
Inca o intrebare: Acelasi echipaj, ne`a percheziotionat a gasit 1g hasis, la luat,la bagat in buzunar si ne`a trimis acasa cu 2 pulane in cap(nu ca ar fi rau,mai bine asa,dar vreau sa`l infund) :coolspeak:,pentru ce as putea sa`l acuz? daca depun plangere eu mai pot fi acuzat? pentru detinere?
Multumesc.

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Stai in banca ta ca ti le iei mai rau! Mai pun si ochii pe tine si te prind cand iti e lumea mai draga si te infunda ei pe tine de te saturi!

#3
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009

 tHc-, on 8th May 2010, 18:38, said:

ne`a percheziotionat a gasit 1g hasis ........
mai bine te-ai duce si ti-ai lua doza ........... cred ca o sa-ti treaca ............

Edited by fiber-net, 08 May 2010 - 17:54.


#4
lucianlucian2

lucianlucian2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 04.02.2009
adevarul e ca politistul este cel ce a gresit. Doar 5 pulane?!

#5
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
dupa pseudonim si poza de la avatar dai impresia ca esti un copil in cautare de atentie.
sa stii ca nu esti singurul "jmeker" ce fumeaza iarba, iar ca sa te lauzi in fata prietenilor cu asta e un gest cel putin inconstient (sunt sigur ca asta faceai daca te-au prins).

#6
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Doar 5 pulane??? Sa fim seriosi! Meritai o bataie sanatoasa!!!

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
sigur e ceva in neregula cu politistul ala.
totusi, 5 pulane pentru ca a zis "ce" in loc de "poftim" si numai 2 pulane pentru hasis.....ceva nu-i in regula.

reclama-l in scris. sa spui acolo ca nu ti se pare corect, trebuia sa-ti dea si pentru hasis cel putin cat ti-a dat pentru limbaj.

Edited by _Smiley_, 08 May 2010 - 18:56.


#8
tHc-

tHc-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.05.2010
Ma faceti sa rad ,v`am adresat o intrebare,vad ca voi ma luati la misto.
Copil in cautare de atentie ? omule... ma laudam la prieteni???? wtf?
M`au prins pentru ca m`au perchezitionat si din intamplare aveam la mine,chill ca stiu cu ce se mananca treaba asta,jmeker?:)) mama frate ce oameni..
Sa`mi iau doza? uat da fac? ce aveti ma toti? =) nu va`ti luat voi doza?

Si totusi vreau sa`mi raspundeti la intrebare,unde pot sa merg sa il reclam pe politistul ala,si daca eu mai pot fi acuzat de ceva.

Edited by tHc-, 08 May 2010 - 20:10.


#9
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Stai puțin că nu am înțeles?
Adică ăia te-au percheziționat, au găsit la tine 1 gram de hașiș, dar ți-au dat drumul, după ce ți-au tras câteva, preventiv aș soune eu?
Și acum întrebi cu ce poți să îi reclami?
Lămurește-mă, te rog, în detaliu și, dacă poți să scrii normal... nu cu prescurtări de handicapat!
URĂSC să citesc mesaje scrie astfel!

#10
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
el vrea sa raspunda politistul pentru ca l-a lovit / agresat.
chiar daca asta inseamna, daca il reclama, un dosar penal pentru posesie de drog.
daca pune in balanta ambele variante, cred ca e mai bine sa reclame politistul,
pentru ca in celula, daca nu e lovetar, scapa de pofta dupa un fum :)

#11
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Preferai una bucata dosar penal in locul "pulanelor"?
Eu zic ca trebuia sa-i zici "sarut mana" politistului.

Edited by Dau, 09 May 2010 - 17:19.


#12
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
În această situație (foarte ciudată...) eu cred că polițistul avea ceva mult mai important de făcut decât să facă un dosar penal (cu finalizare de belea-arestarea autorului) și atunci a preferat să îl "articuleze preventiv" pe cel la care a găsit hașișul!  :huh:

#13
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
ramane totusi intrebarea "ce a facut politistul cu hasisul". stiu ca thc ar trebui sa fie multumit pentru modul in care au evoluat lucrurile (a evitat un dosar penal), dar nu prea e in regula ca un politist sa confiste hasis in felul asta. fara un proces verbal in cre sa povesteasca toata tarasenia politstul nu are cum sa predea hasisul (doar n-o sa spuna ca l-a gasit pe strada), asta inseamna ca si l-a insusit fie pentru consum fie pentru comercializare.

#14
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu cred ca hasisul ala s-a fumat de mult :).

Amatorul de ierburi si alte mirodenii, care scrie cu picioarele si are impresii de gangsta metrosexual, sa fie multumit ca a scapat asa de ieftin, daca ceea ce spune este adevarat, mie mi se pare cam trasa de par treaba, dar in fine.

Ca sa poti face o reclamatie iti trebuie un certificat medico-legal, insa probabil ca nu au lasat urme, asa ca degeaba faci si 10 reclamatii, fara dovezi sunt ca si inexistente.

Pe viitor poate pricepi ca nu suntem in vestul salbatic, sa te plimbi cu hasisul la tine de parca e ciocolata.

Edited by morpheusdj, 10 May 2010 - 07:33.


#15
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004

 tHc-, on 8th May 2010, 18:38, said:

Unde pot sa ma adresez daca un politist ma agreseaza? nu la sectie, nu la superiorul lui pentru ca am fost agresat si de fata cu superiorul lui,unde am sesizat ce face echipajul ala.
Nu mi se pare corect sa`mi iau 5 pulane in cap pentru ca am zis CE? in loc de poftim,sau pentru ca i`am spus sa se legitimeze,nu mi se pare corect chiar daca esti vinovat,sa te duca la sectie unde sa te agreseze de fata cu superiorii.
Inca o intrebare: Acelasi echipaj, ne`a percheziotionat a gasit 1g hasis, la luat,la bagat in buzunar si ne`a trimis acasa cu 2 pulane in cap(nu ca ar fi rau,mai bine asa,dar vreau sa`l infund) :coolspeak:,pentru ce as putea sa`l acuz? daca depun plangere eu mai pot fi acuzat? pentru detinere?
Multumesc.



mie imi suna a reclama......hai sa zic ca am avut H la mine........... bai tata daca iti gasea asa ceva acum erai pus la pastrare......eu zic sa lasi transpunerea viselor tale pe Sp.........poate ti-a luat punga cu diluant si din cauza asta esti asa de suparat....app vezi ca se gaseste la Timpuri Noi la metrou.....ce imi place mie in Romania mea frumoasa......cand toti ratatii se cred baietasi de dorobanti.....bai taticu cel ce face asta nu vine sa se laude sau sa planga pe forum asa ca...plimba ursul ca rugineste lantul...si inca ceva eu propun suspendarea contului acestui ratat care face de ras rasa umana...

#16
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 _Smiley_, on 10th May 2010, 08:15, said:

ramane totusi intrebarea "ce a facut politistul cu hasisul". stiu ca thc ar trebui sa fie multumit pentru modul in care au evoluat lucrurile (a evitat un dosar penal), dar nu prea e in regula ca un politist sa confiste hasis in felul asta. fara un proces verbal in cre sa povesteasca toata tarasenia politstul nu are cum sa predea hasisul (doar n-o sa spuna ca l-a gasit pe strada), asta inseamna ca si l-a insusit fie pentru consum fie pentru comercializare.



Poate ca l-a aruncat... sau poate ca l-a fumat, asa cum au spus unii, sau ca l-a vandut...
Adevarul este dincolo de noi... parerea mea proprie si personala, este ca l-a aruncat!
Cel putin asa as fi facut eu si majoritatea celor cu scaun la cap!

#17
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Cand ti-a confiscat politistul doza? Unde mai exact te aflai? In ce imprejurari? Ne poti relata exact (poate faci eforturi si te exprimi in limba romana asa incat sa inteleg si eu ceva, unii pricepem mai greu) succesiunea evenimentelor? Cum a ajuns doza la tine? Le-ai declarat politistilor provenienta exacta? Ce martori au fost de fata? Te-a turnat cineva? Cum au ajuns la tine?

Ce naibii faceai cu dozele? Iti dai seama ca o persoana cu marfa este filata, intra intr-o baza de date si va mai fi intrebata de sanatate.

Ce a facut politistul cu dozele?

#18
tHc-

tHc-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.05.2010
Ce cacat aveti ma? =) unde mortii mei scriu cu prescurtari de handicapat?? esti tampit?
Nici baiat de dorobanti nu sunt,nu stau in buc ;) pacat.
Vai sa`mi bag n`am mai vazut asa oameni ca voi,rupeti usa.
Close ca imi bag ceva in toti astia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate