Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Divort de o persoana privata de libertate

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
kameluna

kameluna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2010
Va rog foarte mult daca stie cineva in ce conditii pot divorta de o persoana condamnata la o pedeapsa privata de libertate,si in baza carei legi. Eu am gasit un DECRET nr. 32 din  30 ian.1954,dar nu  stiu daca  mai este valabil. "Art.45. - La art. 615 din Codul de procedura civila se adauga urmatoru alineat final:

"Cererea de judeca fara a se incerca impacarea sotilor, in cazul cind se intemeiaza pe alienatia mintala cronica dau debilitatea mintala cronica ori pe o grava boala si contagioasa a sotului impotriva caruia divortul este cerut ori daca acesta este condamnat la o pedeapsa privata de libertate de cel putin 3 ani sau daca este declarat disparut prin hotarire judecatoreasca." Sper sa primesc un raspuns cat mai curand. Precizez ca persoana are de executat o pedeapsa de 4 ani si 10luni. Multumesc mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate