Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 

provider pentru calea victoriei?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
silviubuz

silviubuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 14.04.2010
Salut,
m-am mutat de curand intr-o garsoniera pe Calea Victoriei si incerc sa imi instalez net. Am avut RDS unde stateam inainte si eram multumit, dar aici nu au acoperire. Nici ILink. Incerc sa stau departe de upc si romtelecom. Stiti vreun provider ok pentru rezidential in zona? Multumesc pentru ajutor.

#2
tibs

tibs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 20.11.2007
i eu am avut aceeasi problema cand m-am mutat pe magheru la blocul diverta. Incearca aibites-ul de langa cismigiu ei aveai ceva i  zona centrala si poate chiar pe victoriei, desi din cate am auzit au fost cumparati de RDS, dar poate inca nu si-au sincronizat zonele de distributie. Eu in final am aplecat la romtelecom, sunt f ok , viteza cat scrie in contract ,  router wi-fi gratis  dar te obliga sa iti instalezi fix iar pe mine lunar asta ma duce la 60 de lei, adica un net destul de scump. Daca esti totusi interesat de romtelecom, suna la ei pentru a-ti testa daca banda suporta 20mbps pe VDSL. Daca te muti iti muta si netul iar daca acolo unde te muti nu au acoperiere internet se poate rezilia contractul fara nici o despagubire.

#3
silviubuz

silviubuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 14.04.2010

Vizualizare mesajtibs, pe 14th April 2010, 17:45, a scris:

i eu am avut aceeasi problema cand m-am mutat pe magheru la blocul diverta. Incearca aibites-ul de langa cismigiu ei aveai ceva i  zona centrala si poate chiar pe victoriei, desi din cate am auzit au fost cumparati de RDS, dar poate inca nu si-au sincronizat zonele de distributie. Eu in final am aplecat la romtelecom, sunt f ok , viteza cat scrie in contract ,  router wi-fi gratis  dar te obliga sa iti instalezi fix iar pe mine lunar asta ma duce la 60 de lei, adica un net destul de scump. Daca esti totusi interesat de romtelecom, suna la ei pentru a-ti testa daca banda suporta 20mbps pe VDSL. Daca te muti iti muta si netul iar daca acolo unde te muti nu au acoperiere internet se poate rezilia contractul fara nici o despagubire.


Multumesc de raspuns. Tocmai i-am sunat, si intr-adevar romtelecom m-ar ajunge la 60. E de retinut ca viteza e cea pe care o spun. Bafta. Silviu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate