Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

Bulgaria - dar unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Postnick58, on 15th August 2010, 20:16, said:

Vreau la anul sa merg iar pe litoralul bulgaresc dupa 3ani de Albena. As vrea un hotel de 4 sau 5 stele, pe plaja, parcare, in pret sa ai sezlonguri si umbrela pe plaja hotelului si cat mai putini ghertoi daca s-ar putea. Din cauza lor nu mai vreau sa merg in Albena :thumbdown: . Va multumesc anticipat pt. orice sugestie!

Nu aveti nicio sugestie? :confuzzled:

#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Cred ca la Duni ai putea gasi ce vrei...

#21
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Mai la sud de Duni nu gasesc nimic? :confuzzled:

#22
miriam28

miriam28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.09.2010

View Postnick58, on 1st September 2010, 19:32, said:

Mai la sud de Duni nu gasesc nimic? :confuzzled:



Oo....ba gasesti ...in sud sunt multe statiuni frumoase... Bulgarii isi apreciaza mult zona de sud: la Tarevo(Sf. Tomas=am inteles ca e super), Primorsko, Pomorie, .  acolo se face baie si in septembrie... :OK:  Eu, insa am ajuns doar pana la Burgas.
E greu sa ti se recomande... sunt sute de hoteluri... Pe litoralul bulgaresc sunt 33 de statiuni(oficiale)...sunt insa si plaje salbatice de o frumusete aparte(mai greu de aflat)...in concluzie...ai de ales... :)

#23
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Nu mai stie nimeni un hotel bun? :confuzzled:

#24
katrina_ro

katrina_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.08.2009
[/quote]

Salut!

am sa-ti raspund cu placere la nelamuriri:

- masa cuprinde doar micul dejun - foarte variat, curat si gustos, si, intr-adevar, nu este servita decat celor care stau in hotel. Cei care stau la vilute au toate dotarile pentru a-si putea prepara singuri masa. Este si un mini market in incinta complexului, in care gasesti strictul necesar, fara ca preturile sa fie umflate. Poti insa comanda mancare la orice ora in restaurante (sunt 2 sau 3), dar, sincer, am preferat sa ne deplasam in Nessebar in fiecare seara si sa ne "tratam" cu peste la terasele de pe malul marii...
- accesul la plaja se face cu ajutorul lifturilor - in 2 etape iei liftul din 2 corpuri de cladire diferite - ca atare nu este nicio problema ajunsul la plaja. Sau, daca sunteti amatori, sunt 6 piscine in complex, fara ca acestea sa fie aglomerate si fara "rezervarea" cu prosoape :) Nu este departe plaja, e chiar o placere sa mai mergi si per pedes prin gradina foarte ingrijita.
- noi am stat la hotel, pentru ca asta am cumparat de pe booking (asta am vrut). Cred ca ar fi fost vorba de repartizare doar daca luam la vilute.

[/quote]

M-ar interesa o vacanta anul acesta la Garden of Eden, insa pe internet sunt destul de putine informatii despre acest hotel
Cum anume se face accesul la plaja cu ajutorul lifturilor? Sunt operata la un picior si nu am voie sa urc/cobor scari sau sa merg distante mari sau in panta. Ar fi o provocare pentru mine vacanta la acest resort? Ce sa aleg hotelul (este mai departe de plaja, insa mai aproape de celelalte facilitati) sau o viluta mai aproape de plaja, dar mai departe de restaurante (mi s/a propus vila Cecilia)? Mentionez ca merg pe litoral pentru mare, dar ca folosesc si piscina. Am tot studiat site/ul lor insa fara prea mult succes..

Multumesc anticipat pentru raspuns

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate