Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

Bulgaria - dar unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
setila

setila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.04.2010
buna,
as dorii informatii referitoare la statiunea Nisipurile de Aur,Hotel Berlin Green Park, Hotel Berlin Golden Beach si Hotel Mimoza. nu am fost niciodata la Bulgari si nu vreau sa i-au plasa tinind cont ca merg cu copilul .
Mersi

Edited by ferrellroo, 10 April 2010 - 15:58.


#2
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
E foarte frumos , muuuult mai bine ca in RO .
Am fost in Nisipurile de aur la hotel Kaliakra Palace. Conditii super , All Inclusiv . In statiune : curat , lumea linistita ..

#3
rommyS

rommyS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.04.2009
Eu as alege Berlin Green Park, care este mult peste Mimoza si au preturi bune, singurul minus este ca e cam sus(300m pana la plaja-ai cateva trepte de coborat sau urcat,dar asta te ajuta la arderea caloriilor de la AI)si e la capat de statiune in rest e OK.Si Berlin Golden Beach e F.BUN si este si pe plaja dar am impresia ca anul asta nu are AI ci doar demipensiune.Pt MIMOZA am mari rezerve...Concediul Placut!

#4
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
La Mimoza stiu de la un prieten ca nu a fost asa de buna macarea ca la alte hoteluri.

#5
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008
Uite o harta a statiunii ca sa iti faci o parere unde sunt

Attached Files



#6
vivevy

vivevy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.01.2010

View Postsetila, on 7th April 2010, 18:37, said:

buna,
as dorii informatii referitoare la statiunea Nisipurile de Aur,Hotel Berlin Green Park, Hotel Berlin Golden Beach si Hotel Mimoza. nu am fost niciodata la Bulgari si nu vreau sa i-au plasa tinind cont ca merg cu copilul .
Mersi
Daca alegi Nisipuri cel mai bun hotel din care zici tu e Berlin ,dar in statiune cele mai bune Hoteluri sunt Admiral si fostul Kempinsky.Dupa ce am batut Bulgaria in lung si lat as alege sa merg la Duni e cel mai bine calitate pret !dar depinde ce vrei sa faci acolo si la ce bani !

#7
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

View Postsetila, on 7th April 2010, 18:37, said:

buna,
as dorii informatii referitoare la statiunea Nisipurile de Aur,Hotel Berlin Green Park, Hotel Berlin Golden Beach si Hotel Mimoza. nu am fost niciodata la Bulgari si nu vreau sa i-au plasa tinind cont ca merg cu copilul .
Mersi
Cel mai bun dar si cel mai scump hotel este Admiral. Sunt insa si alte hoteluri bune. Spune-ne cat ai de gand sa stai, sa cheltuiesti si in ce perioada pleci.

#8
zond

zond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2009
Stiti ceva de Зорница Сендс СПА din Sveti Vlas ?

#9
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006
Nu stiu nimic dar observ pe pagina lor, si nu numai, ca nu s-au obosit sa actualizeze preturile de anul trecut, iar formularul de rezervare nu mai e updated din 2008. Tipic balcanic....
Credeam ca "ajutorul" nemtilor le va deschide putin mintea dar se pare ca sunt, ca si noi, ancorati in trecut cu metehnele de rigoare. Probabil ca au vandute locurile in totalitate la agentii si nu ii intereseaza insa prin asta dau dovada de lipsa de profesionalism.

Apropos de asta, si ca nu este un exemplu singular, am trimis la Hotel Azalia 3 mailuri in ultimele 3 luni si nu s-au sinchisit sa raspunda la niciunul.

Scuze de Off Topic.

#10
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007

View Postzond, on 14th April 2010, 10:18, said:

Stiti ceva de Зорница Сендс СПА din Sveti Vlas ?


De acest resort nu stiu nimic, am fost insa la Garden of Eden (5*) in Sveti Vlas. Excelent - confort, liniste, plaja proprie, 6 piscine, gradini minunate, parcare sub si supra-terana, minimarket, etc.
Are doar mic dejun - daca stai in minihotel, sau doar cazare in apartamente sau garsoniere daca stai la vilute.

NU recomand resortul si nici statiunea pentru amatorii de muzici, animatie, pravalii, mancare si compatrioti, nu vor avea parte de asa ceva!

P.S. Daca mergi in Sveti Vlas nu rata portul de iahturi (Marina).

uite exact ce te intereseaza:

http://www.visitbg.n...spa_st_vlas.663


pare OK

Edited by 11_dye, 14 April 2010 - 15:10.


#11
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007

View Post11_dye, on 14th April 2010, 16:09, said:

De acest resort nu stiu nimic, am fost insa la Garden of Eden (5*) in Sveti Vlas. Excelent - confort, liniste, plaja proprie, 6 piscine, gradini minunate, parcare sub si supra-terana, minimarket, etc.
Are doar mic dejun - daca stai in minihotel, sau doar cazare in apartamente sau garsoniere daca stai la vilute.

NU recomand resortul si nici statiunea pentru amatorii de muzici, animatie, pravalii, mancare si compatrioti, nu vor avea parte de asa ceva!

P.S. Daca mergi in Sveti Vlas nu rata portul de iahturi (Marina).

uite exact ce te intereseaza:

http://www.visitbg.n...spa_st_vlas.663


pare OK

Buna!
As vrea si eu sa merg vara asta acolo cu nevasta si gemenii mei de 4 ani.
Ma tenteaza in principal pentru ca au si posibilitatea de masa (mic dejun sau demipensiune). Dar nu as vrea sa stau in hotel ca din cate am vazut pe site-ul lor e destul de departe de mare. Tu unde ai stat? Si, mai ales, ai fost repartizat de la inceput sau cand ai ajuns la receptie?
De ce spui ca daca iti iei un apartament in vila sau in celelalte cladiri de langa plaja nu poti lua masa (micul dejun/demipensiune)?

Multumesc pentru raspuns!

PS: am fost in ultimii ani la Sveti Vlas si sunt foarte multumit de statiune. Singura problema e ca nu prea au oferte cu masa inclusa iar cu copii mici e mai avantajos un regim AI sau Demipensiune.
Zornitsa Sands e un hotel luxos, nou, in Elenite, langa un aqua park, cu plaja proprie. Nu stiu cum sunt camerele sau masa ca nu am stat acolo ci doar am trecut sa vad statiunea. E lipit de resortul Elenite unde nu poti intra decat daca stai acolo. Nu prea vad de ce l-ai alege. Daca esti tanar si vrei distractie mai bine mergi intr-unul similar din Sunny Beach. Daca esti cu familia si copiii mai bine alegi complexul Elenite de langa pentru ca are mai multe oferte, si de cazare si de distractie (acces gratuit la Aqua Park). In august era cam aglomerat insa, multi rusi, nemti si putini romani.

Edited by adrg, 04 May 2010 - 12:49.


#12
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007
[quote name='adrg' date='4th May 2010, 13:38' post='8154451']
Buna!
As vrea si eu sa merg vara asta acolo cu nevasta si gemenii mei de 4 ani.
Ma tenteaza in principal pentru ca au si posibilitatea de masa (mic dejun sau demipensiune). Dar nu as vrea sa stau in hotel ca din cate am vazut pe site-ul lor e destul de departe de mare. Tu unde ai stat? Si, mai ales, ai fost repartizat de la inceput sau cand ai ajuns la receptie?
De ce spui ca daca iti iei un apartament in vila sau in celelalte cladiri de langa plaja nu poti lua masa (micul dejun/demipensiune)?

Multumesc pentru raspuns!


Salut!

am sa-ti raspund cu placere la nelamuriri:

- masa cuprinde doar micul dejun - foarte variat, curat si gustos, si, intr-adevar, nu este servita decat celor care stau in hotel. Cei care stau la vilute au toate dotarile pentru a-si putea prepara singuri masa. Este si un mini market in incinta complexului, in care gasesti strictul necesar, fara ca preturile sa fie umflate. Poti insa comanda mancare la orice ora in restaurante (sunt 2 sau 3), dar, sincer, am preferat sa ne deplasam in Nessebar in fiecare seara si sa ne "tratam" cu peste la terasele de pe malul marii...
- accesul la plaja se face cu ajutorul lifturilor - in 2 etape iei liftul din 2 corpuri de cladire diferite - ca atare nu este nicio problema ajunsul la plaja. Sau, daca sunteti amatori, sunt 6 piscine in complex, fara ca acestea sa fie aglomerate si fara "rezervarea" cu prosoape :) Nu este departe plaja, e chiar o placere sa mai mergi si per pedes prin gradina foarte ingrijita.
- noi am stat la hotel, pentru ca asta am cumparat de pe booking (asta am vrut). Cred ca ar fi fost vorba de repartizare doar daca luam la vilute.

In ceea ce priveste Sunny Beach, cu regret iti spun ca nu as merge vara acolo, pentru ca este asa o inghesuiala si o buticareala, ca mi se taie tot cheful. Plus lipsa locurilor de parcare.
Am fost de Paste la Iberostar in Sunny Beach si nu am ce reprosa la adresa hotelului si a serviciilor oferite. Dar vara cred ca este mult prea mare inghesuiala. A, si mai e un aspect - noi am mers fara copii si nu suntem amatori de AI, cel mult de HB.

Sper ca ti-am fost de folos! Daca te mai pot ajuta cu ceva, intreaba-ma!

Vacanta placuta, indiferent de alegere!

#13
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Multumesc pentru raspunsul rapid!
Ofertele pe care le-am vazut la agentiile romanesti se refera majoritatea la cazarea in camere sau apartamente si includ si mic dejun.
Cand spui hotel te referi la cladirea care include si restaurantul Paraiso sau sunt si alte corpuri de cladire?
Micul dejun e tip bufet?

Anul trecut noi am fost la Diamond din Sveti Vlas. Nu am sa reprosez nimic doar ca drumul pana la plaja era cam lung pentru cei mici.
Si ca nu aveam masa inclusa, nici macar micul dejun (e drept bucataria din apartament era mai echipata decat cea de acasa).

#14
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007

View Postadrg, on 4th May 2010, 18:16, said:

Multumesc pentru raspunsul rapid!
Ofertele pe care le-am vazut la agentiile romanesti se refera majoritatea la cazarea in camere sau apartamente si includ si mic dejun.
Cand spui hotel te referi la cladirea care include si restaurantul Paraiso sau sunt si alte corpuri de cladire?
Micul dejun e tip bufet?

Anul trecut noi am fost la Diamond din Sveti Vlas. Nu am sa reprosez nimic doar ca drumul pana la plaja era cam lung pentru cei mici.
Si ca nu aveam masa inclusa, nici macar micul dejun (e drept bucataria din apartament era mai echipata decat cea de acasa).


Cu placere!

Da, acela este hotelul! Si da, micul dejun este de tip bufet, dar este putin diferit in ceea ce priveste mancarea comparativ cu alte hoteluri - in sensul ca se gasesc din abundenta alimente sanatoase (fructe diferite, iaurturi, lapte, branzeturi), pe langa traditionalele componente ale unui mic dejun englezesc, precum si prajituri foarte bune.
Verifica si pe site-ul lor pretul, sau pe booking, poate e diferit fata de ceea ce ofera agentiile.

EnjoY!

#15
Kiki1409

Kiki1409

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.05.2010

View Postadrg, on 4th May 2010, 13:38, said:

Buna!
As vrea si eu sa merg vara asta acolo cu nevasta si gemenii mei de 4 ani.
Ma tenteaza in principal pentru ca au si posibilitatea de masa (mic dejun sau demipensiune). Dar nu as vrea sa stau in hotel ca din cate am vazut pe site-ul lor e destul de departe de mare. Tu unde ai stat? Si, mai ales, ai fost repartizat de la inceput sau cand ai ajuns la receptie?
De ce spui ca daca iti iei un apartament in vila sau in celelalte cladiri de langa plaja nu poti lua masa (micul dejun/demipensiune)?

Multumesc pentru raspuns!

PS: am fost in ultimii ani la Sveti Vlas si sunt foarte multumit de statiune. Singura problema e ca nu prea au oferte cu masa inclusa iar cu copii mici e mai avantajos un regim AI sau Demipensiune.
Zornitsa Sands e un hotel luxos, nou, in Elenite, langa un aqua park, cu plaja proprie. Nu stiu cum sunt camerele sau masa ca nu am stat acolo ci doar am trecut sa vad statiunea. E lipit de resortul Elenite unde nu poti intra decat daca stai acolo. Nu prea vad de ce l-ai alege. Daca esti tanar si vrei distractie mai bine mergi intr-unul similar din Sunny Beach. Daca esti cu familia si copiii mai bine alegi complexul Elenite de langa pentru ca are mai multe oferte, si de cazare si de distractie (acces gratuit la Aqua Park). In august era cam aglomerat insa, multi rusi, nemti si putini romani.
Buna!
Pentru o familie cu copii va recomand MARINA GRAND BEACH 4*-/Nisipurile de Aur. Acest hotel are camere tip suita (dormitor + living) cu amplasare spre mare, care e singurul tip de camera care permite cazarea a 4 persoane impreuna (fie si bebelusi de 4 ani :) ) daca va intereseaza si pretul, sa zicem pentru 7 nopti cu intrare in 15 iunie, acesta ar fi de 566 euro/ familie- gratuitate pentru copii. All inclusive.
Sper ca v-am putut fi de ajutor

Edited by Kiki1409, 17 May 2010 - 16:39.


#16
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Vreau la anul sa merg iar pe litoralul bulgaresc dupa 3ani de Albena. As vrea un hotel de 4 sau 5 stele, pe plaja, parcare, in pret sa ai sezlonguri si umbrela pe plaja hotelului si cat mai putini ghertoi daca s-ar putea. Din cauza lor nu mai vreau sa merg in Albena :thumbdown: . Va multumesc anticipat pt. orice sugestie!

#17
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 24.04.2007

View Postadrg, on 4th May 2010, 17:16, said:

Anul trecut noi am fost la Diamond din Sveti Vlas. Nu am sa reprosez nimic doar ca drumul pana la plaja era cam lung pentru cei mici.
Si ca nu aveam masa inclusa, nici macar micul dejun (e drept bucataria din apartament era mai echipata decat cea de acasa).


Ai stat la Diamond si drumul pina la plaja e lung?  Unde ai facut plaja? In Sunny Beach?  De la Diamond doar cobori scarile si esti pe plaja.

#18
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
O fi fost la Diamond-ul din Sunny Beach - mai este si acolo unul, chiar la drumul principal, in centru...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate