Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#11521
dreambox8000

dreambox8000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.05.2009
Si ce bine imi pare ca si manchester si-a luat teapa anu asta ......
Si mai sunt unii care au furat-o desi erau abonati la titlu sau aveau avansuri enorme ..... Bordeaux, inter, psv ......

#11522
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
da, cel mai mult m-as bucura sa ia Roma campionatul in Italia, sa lea dea teapa lui Inter  :lol:

#11523
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Satmarean, on 11th April 2010, 16:47, said:

Canalele de care amintesti tu au disparut in totalitate. Ceea ce m-i se pare mai ciudat este ca Fashion exista pe ANALOGIC in continuare :) .

Stai tu linistit... "ciudatenii" au mai fost la RCS si exista in continuare... dupa cum am spus, M6 exista inca in grila analogica a RCS-ului in anumite orase... la Brasov de exemplu (daca citeai in urma cu 50-60 de pagini stiai, nu trebuia sa-ti mai spun eu). Cine e din Brasov sa confirme, va rog. In timp ce in restul tarii a fost scos definitiv :confuzzled: .

Travel Channel a fost in digital ani de zile, iar la Bucuresti in analogic nu s-au sinchisit sa-l bage. Deci, cam aceeasi situatie cu Fashion acum... Ca sa continui cu diferentele... acum, daca nu ma insel, Rai 3 este in grila digitala din toata tara, mai putin la Oradea si imprejurimi. Si mai sint si alte exemple probabil pe care nu le stiu eu. Asadar... nu exista logica la RCS -_- .

Edited by megafanro, 11 April 2010 - 19:17.


#11524
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 ole, on 11th April 2010, 14:58, said:

Cei care aveti STB Hyundai mai receptionati digifilm? Daca da, ati sunat pentru reactivarea cartelei? Ce culoare are cartela?
Da merge digi film si 1 si 2 cartela este albastra si are aproape 2 ani de cind e activata !

#11525
zoliasi

zoliasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.04.2008
Da ,confirm si eu,merg digifilmele cu un decodor vechi...
Legat de aranjarea canalelor la Hyundai,cand esti intr-o lista de canale e  usor sa pui la favorite cu tasta rosie,dar daca ai iesit din meniu si pe urma apesi pe alta culoare atunci apare alta lista de canale--cu albastru lista alfabetica si cu galben lista completa--deci e usor sa le incurci.
Si intr-adevar COMMON INTERFACE au si cele cu DVB-T.

Edited by zoliasi, 11 April 2010 - 18:26.


#11526
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

 zoliasi, on 11th April 2010, 19:15, said:

Da ,confirm si eu,merg digifilmele cu un decodor vechi...

merg,merg

#11527
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 aljarreau, on 11th April 2010, 17:33, said:

Stai tu linistit... "ciudatenii" au mai fost la RCS si exista in continuare... dupa cum am spus, M6 exista inca in grila analogica a RCS-ului in anumite orase... la Brasov de exemplu (daca citeai in urma cu 50-60 de pagini stiai, nu trebuia sa-ti mai spun eu). Cine e din Brasov sa confirme, va rog. In timp ce in restul tarii a fost scos definitiv :confuzzled: .


Nici tu nu prea citesti tot ce trebuie , stai linistit. Am zis odata in aria Digi cablu analog special cu dedicatie
pentru tine, pentru ca intrebai, faptul ca M6 e inca retransmis in pachetul Extra in Brasov.
Dar atentie ca M6 fuzioneaza in acelasi timp si cu TV5 Monde Europe , adica-s 2 programe pe o singura frecventa ,
M6-le se vede doar incepand cu ora 20:00 , in schimb ai TV5 ziua.

L.e Acum M6 e transmis 16:9 pe analogic.

Edited by Shieu, 11 April 2010 - 18:31.


#11528
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
Decodorul are si alte setari de ora in afara de setarea fusului orar ? Intreb pentru ca ... n-a trecut la ora de vara si-mi afiseaza gresit programul. Este setat pe GMT+2 dar este in urma cu o ora. Le-am spus celor de la RDS si sfatul lor a fost "puneti GMT+3"  :wallbash:

#11529
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Totusi daca nu ar avea dvb-c, nu ar trebui sa am optiunea sa aleg intre cablu si antena la semnal nu?

#11530
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

 nick_style, on 11th April 2010, 19:59, said:

Totusi daca nu ar avea dvb-c, nu ar trebui sa am optiunea sa aleg intre cablu si antena la semnal nu?
Optiunea poate fi pentru antena DVB-T.

#11531
zoliasi

zoliasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.04.2008

 nick_style, on 11th April 2010, 18:59, said:

Totusi daca nu ar avea dvb-c, nu ar trebui sa am optiunea sa aleg intre cablu si antena la semnal nu?
Nu e asa,la multe televizoare crt si lcd ai optiunea cablu/aerial(pentru antena sau cablu analogic).

Edited by megafanro, 11 April 2010 - 19:19.


#11532
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008

 catalinman, on 11th April 2010, 17:26, said:

am impresia ca e primul meci transmis in HD din campionatul englez, din Germania au mai fost, dar, din Anglia nu-mi aduc aminte !

Da-mi voie sa te contrazic: primul meci transmis HD din Premier League de catre DS a fost Liverpool-Everton pe 6 februarie. La timpul respectiv am si remarcat acest "eveniment" aici

Edited by nicky28tm, 11 April 2010 - 19:25.


#11533
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 07.01.2008

 adicorp, on 11th April 2010, 18:56, said:

Da merge digi film si 1 si 2 cartela este albastra si are aproape 2 ani de cind e activata !

Foarte interesant. Am cutia (Humax) de cca 10 zile cu cartela albastra. In prima zi nu au mers nici digifilmurile , nici playboy sau spice. A doua zi fara nici o activare telefonica sau online au inceput sa mearga toate ( bineinteles fara cinestar). Apoi de cateva zile au disparut cele doua digifilme ("nu aveti acces la acest canal"). Acum ar fi cazul sa cer din nou activare? Repet au mers toate pana acum cateva zile.

#11534
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Shieu, on 11th April 2010, 19:28, said:

Nici tu nu prea citesti tot ce trebuie , stai linistit. Am zis odata in aria Digi cablu analog special cu dedicatie
pentru tine, pentru ca intrebai, faptul ca M6 e inca retransmis in pachetul Extra in Brasov.
Dar atentie ca M6 fuzioneaza in acelasi timp si cu TV5 Monde Europe , adica-s 2 programe pe o singura frecventa ,
M6-le se vede doar incepand cu ora 20:00 , in schimb ai TV5 ziua.

L.e Acum M6 e transmis 16:9 pe analogic.
Stai si tu linistit, ca nu ratez nici macar o litera din topicurile dedicate RCS... Mi-ai spus ca M6 e in grila din Brasov, dar ai mentionat cuvintul "probabil" cind ai zis de partajarea cu TV5 :huh: .
Uite exact formularea ta: "La RCS Brasov , a fost bagat inapoi canalul francez M6 in format 16x9 probabil tot partajat cu TV5 MONDE" Eu nu-s din Brasov, asa ca n-am de unde sa stiu, am luat de bun ce mi-ai zis tu.

In al doilea rind... nu cred ca l-am mintit pe om... ca e de la ora 20.00 pina dimineata, ca e non-stop... important e ca EXISTA IN GRILA DIN BRASOV. Nu? Pe acelasi principiu, si Private Spice incepe la ora 01.00, asta inseamna ca nu e in grila??? :wacko:

PS: Si apropo... la 19.30 spui ca M6 e transmis in 16:9... hotaraste-te, e difuzat ori de la ora 20.00, ori mai devreme... Daca tu, care esti de acolo, nu stii sigur, io, de la peste 150 de kilometri distanta, cam de unde ar trebui sa aflu? Altadata fii mai exact in informatiile pe care le postezi, pentru ca unii (naivi ca mine) ar putea lua de bun ce spui... -_- In ceea ce ma priveste o sa fiu mai atent pe viitor... :deadtongue:

#11535
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Merci fain pt. raspunsuri,atunci raman la analog pana apare ceva reciver la ei pe hdmi ca pe euroscart nu prea as vrea.

#11536
yoalex_m

yoalex_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.10.2009
Va rog din tot sufletul sa ma aduca si pe mine cineva la zi, deoarece nu am mai urmarit topicul de mult, si stiu ce am suferit cand am citit de la 0 pana la 4xx pagini ca sa ma informez despre ceva (ca sa evit raspunsuri cu "exista find" sau ce stiu eu ce), dar acum chiar nu o mai pot face din caza timpului (serviciu prelungit), si cred ca mai sunt si altii care ar fi deplin multumiti sa gaseasca un topic care sa le mai faca cate un rezumat la ce s-a mai scris "important" in ultimele zeci de pagini, ca vad ca ritmul este rapid.

1. Au lansat pachet digital care are si HD in componenta (daca da, pe scurt tare, ce e de stiut despre el)
2. Daca au lansat pachet, ce conserve dau, si daca sunt mai multe care e cea mai ok
3. Cartela este imperecheata cu STB-ul sau o pot baga in slotul CI de la Samsung-ul P2370HD pe care il detin si sa imi decodeze programele la care deja imi apare semnal demodulat
4. Momentan am selectata ca tara "altele" si chiar azi am observatc a nu mai am Eurosport HD in schimb am radio 21 de 2 ori...Au scos EuroSport HD
5. Orice credeti voi ca ar fi de subliniat pentru noi astia care nu am mai avut atat de mult timp incat sa mai aruncam un ochi si pe aici.

Va multumesc, atat in numele meu, cat si a celor care nu au avut curajul sa o ceara :worthy:

#11537
hentiul

hentiul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 25.01.2007

 misusumi, on 11th April 2010, 19:52, said:

Decodorul are si alte setari de ora in afara de setarea fusului orar ? Intreb pentru ca ... n-a trecut la ora de vara si-mi afiseaza gresit programul. Este setat pe GMT+2 dar este in urma cu o ora. Le-am spus celor de la RDS si sfatul lor a fost "puneti GMT+3"  :wallbash:


Prostii... Nici vorba sa mearga. Nu este de la tine, sunct convins ca problema este de la ei, si persista de vreo 2 saptamani deja.
Le-am spus si eu ieri de acesta problema si mi-au promis ca se va rezolva in cel mai scurt timp. Ce m-a mirat destul de tare este faptul ca operatorul respectiv nici macar nu stia despre problema asta, desi ea este de cam 2 saptamani... A trebuit sa se informeze ca sa-mi raspunda ce si cum.

Faza cu GMT+3 am incercat-o si eu si nu rezolva absolut nimic: ora decodorului se muta dar EPGul tot decalat ramane. Derutant si iritant!

Edited by hentiul, 11 April 2010 - 19:57.


#11538
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 aljarreau, on 11th April 2010, 19:25, said:

Stai si tu linistit, ca nu ratez nici macar o litera din topicurile dedicate RCS... Mi-ai spus ca M6 e in grila din Brasov, dar ai mentionat cuvintul "probabil" cind ai zis de partajarea cu TV5 :huh: .
Uite exact formularea ta: "La RCS Brasov , a fost bagat inapoi canalul francez M6 in format 16x9 probabil tot partajat cu TV5 MONDE" Eu nu-s din Brasov, asa ca n-am de unde sa stiu, am luat de bun ce mi-ai zis tu.

In al doilea rind... nu cred ca l-am mintit pe om... ca e de la ora 20.00 pina dimineata, ca e non-stop... important e ca EXISTA IN GRILA DIN BRASOV. Nu? Pe acelasi principiu, si Private Spice incepe la ora 01.00, asta inseamna ca nu e in grila??? :wacko:

PS: Si apropo... la 19.30 spui ca M6 e transmis in 16:9... hotaraste-te, e difuzat ori de la ora 20.00, ori mai devreme... Daca tu, care esti de acolo, nu stii sigur, io, de la peste 150 de kilometri distanta, cam de unde ar trebui sa aflu? Altadata fii mai exact in informatiile pe care le postezi, pentru ca unii (naivi ca mine) ar putea lua de bun ce spui... -_- In ceea ce ma priveste o sa fiu mai atent pe viitor... :deadtongue:


Cand am zis ''probabil'' m-am referit strict doar  la partajul dintre M6 si TV5 Monde Europe. ci nu la (ne)existenta in grila de programe pentru ca atunci
nu verificasem demult aceasta chestiune , dar acum stiu, asa ca fii mai atent cum citesti. Cand am zis ca M6 este ''acum'' 16x9 , m-am referit ca asa este transmis in general nu la 19.30, hai ca poa' n-a fost in context dar din moment ce am zis ca M6 incepe de la ora 20:00 , si nu am ziso odata , de doua ori,
ci de mai multe ori pe SP asa ca n-aveam cu sa ma refer la timp. Numai in caz ca minteam dar nu-mi sta in fire asa cv.

Edited by Shieu, 11 April 2010 - 19:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate