Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#11503
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 raduors, on 11th April 2010, 13:31, said:

Salutare!
Am un tv cu tuner digital, si as vrea sa stiu daca pot prinde, prin cablu de la rds/digitv, posturile digitale? Am inteles, ca ar trebui setata ca tara Finlanda, insa setarea tv nu are decat vreo 6 tari(germania, UK, cehia, slovia, Elvetia, ungaria si altele). Ce tare ar trebui sa setez?

Va multumesc,

Radu

Cred ca pentru a te putea ajuta ar trebui sa spui si marca TV-ului.

Daca e LG - Finlanda sau Suiedia
Daca e Samsung - UK

#11504
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
E samsung...
si  a mers, multam.. a gasit 109 posturi, inclusiv radio si 2 HD(tvr si digi)!

Intrebare: oare cat o sa mai functioneze vizioanrea posturilor digitale in aceasta modalitate. Am posibilitatea sa iau si un stb Humax, 6 ron suplimentar, cu livrare imediat. Plus, am inteles ca folosind STB nu prinzi posturile HD.... si am observat ca nici doscovery ID

Edited by raduors, 11 April 2010 - 12:49.


#11505
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 raduors, on 11th April 2010, 13:46, said:

E samsung...
si  a mers, multam.. a gasit 109 posturi, inclusiv radio si 2 HD(tvr si digi)!

Intrebare: oare cat o sa mai functioneze vizioanrea posturilor digitale in aceasta modalitate. Am posibilitatea sa iau si un stb Humax, 6 ron suplimentar, cu livrare imediat. Plus, am inteles ca folosind STB nu prinzi posturile HD.... si am observat ca nici doscovery ID

din ce zice lumea vei putea receptiona in continuare digitalul cu tv-ul tau ,mai putin digifilm-urile,cinestar-urile,xxx-urile si maxpack-ul care se va coda curand.

#11506
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
oricum, acum nu se prinde decat hbourile, restul nu merg...insa ca si curiozitate, oare de ce prin tv se prind posturi HD, si la colega mea de apartament, cu STB, nu merg??

#11507
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 raduors, on 11th April 2010, 14:07, said:

oricum, acum nu se prinde decat hbourile, restul nu merg...insa ca si curiozitate, oare de ce prin tv se prind posturi HD, si la colega mea de apartament, cu STB, nu merg??

pt ca stb-ul e mpeg2 iar hd-uri necesita mpeg4(ceea ce ai tu la tv).

#11508
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 raduors, on 11th April 2010, 14:07, said:

oricum, acum nu se prinde decat hbourile, restul nu merg...insa ca si curiozitate, oare de ce prin tv se prind posturi HD, si la colega mea de apartament, cu STB, nu merg??

Pentru ca tunerul tau integrat in TV este DVB-C mpeg 4... iar STB-ul ei este doar DVB-C mpeg2. RCS nu distribuie deocamdata STB-uri DVB-C mpeg 4 cu iesire HDMI... HD-ul este inca in faza de testare...

PS: mike2044, scuze pentru dublura... postaram in acelasi timp...

Edited by aljarreau, 11 April 2010 - 13:21.


#11509
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 raduors, on 11th April 2010, 14:07, said:

oricum, acum nu se prinde decat hbourile, restul nu merg...insa ca si curiozitate, oare de ce prin tv se prind posturi HD, si la colega mea de apartament, cu STB, nu merg??

S-a discutat de atatea ori aici, STB-uriile primite de la RCS nu au Mpeg 4 necesara rularii canalelor HD. decat Mpeg-2.
La fel sunt toate receptoarele fie ca vorbim de Hyundai , fie de Humax sau Technisat toate-s prastie.

#11510
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Cei care aveti STB Hyundai mai receptionati digifilm? Daca da, ati sunat pentru reactivarea cartelei? Ce culoare are cartela?

#11511
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 ole, on 11th April 2010, 14:58, said:

Cei care aveti STB Hyundai mai receptionati digifilm? Daca da, ati sunat pentru reactivarea cartelei? Ce culoare are cartela?
Da merge.
Cartela e albastra
Vineri am activat-o

#11512
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Salut,am si eu un Samsung Le32B350 si nu gasesc nici un canal digital.In cartea lui spune ca are dvb-c si pe net are specidicat acelasi lucru aici.Care ar fi problema ca dau sa caute pe finlanda,aleg cablu,canale digitale si nimic.
Mai are careva acest model de tv sa-mi zica daca merg programele digitale sau nu?

#11513
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003

 nick_style, on 11th April 2010, 15:15, said:

Salut,am si eu un Samsung Le32B350 si nu gasesc nici un canal digital.In cartea lui spune ca are dvb-c si pe net are specidicat acelasi lucru aici.Care ar fi problema ca dau sa caute pe finlanda,aleg cablu,canale digitale si nimic.
Mai are careva acest model de tv sa-mi zica daca merg programele digitale sau nu?


S-a mai discutat despre B350, din păcate nu are DVB-C, cel puțin versiunea care se comercializează la noi, nu are. Nimeni de pe forum nu a reușit să prindă ceva pe DVB-C... :nonobad:

#11514
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 dacianova, on 11th April 2010, 15:09, said:

Da merge.
Cartela e albastra
Vineri am activat-o
Mersi. Se pare ca la cele vechi nu mai merge. Si nici nu mai vor sa-l activeze. Ramane sa-l vad de pe PC :)

 grigsound, on 11th April 2010, 15:46, said:

S-a mai discutat despre B350, din păcate nu are DVB-C, cel puțin versiunea care se comercializează la noi, nu are. Nimeni de pe forum nu a reușit să prindă ceva pe DVB-C... :nonobad:
Daca ai dubii despre un TV daca are sau nu DVB-C este suficient sa cauti slotul de COMMON INTERFACE. Are slot are si DVB-C. Daca n-are, n-are. Nice and clear.

#11515
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Slotul il are dar daca nimeni nu a reusit sa prinda cu acest model probabil nu poate.

Edited by nick_style, 11 April 2010 - 15:09.


#11516
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

 ole, on 11th April 2010, 14:59, said:

Mersi. Se pare ca la cele vechi nu mai merge. Si nici nu mai vor sa-l activeze. Ramane sa-l vad de pe PC :)


Daca ai dubii despre un TV daca are sau nu DVB-C este suficient sa cauti slotul de COMMON INTERFACE. Are slot are si DVB-C. Daca n-are, n-are. Nice and clear.

Si TV-urile cu DVB-T au CI, nu doar cele cu DVB-C

#11517
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 07.01.2008

 aljarreau, on 10th April 2010, 23:29, said:

Nu cauta logica acolo unde nu exista... adica la RCS. :deadtongue: Numai daca incerci sa intelegi ce e in capul lor te apuca disperarea...
Tu spui de Fashion TV...

- da' de Travel Channel (singurul canal dedicat turismului) care a disparut total aiurea ce sa mai spui? A fost atitia ani in grila de cablu digitala, iar in analogic au refuzat sa-l introduca...
- da' Paprika TV (singurul canal gastronomic) care a fost eliminat instant fara urma
- da' M6 (poate cel mai variat canal frantuzesc) care a fost scos desi RCS plateste pentru el si se afla in grila doar in citeva orase printre care si Brasov...

... si alte si alte decizii total aiurea. Uneori ma gindesc ca fac intentionat asa ca sa enerveze abonatii... <_<

Canalele de care amintesti tu au disparut in totalitate. Ceea ce m-i se pare mai ciudat este ca Fashion exista pe ANALOGIC in continuare :).

#11518
dreambox8000

dreambox8000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.05.2009
UPC are exclusivitate pt JIM JAM (canal desene animate 3-6 ani) sau de ce nu exista in grila la RCS? Costa foarte mult per abonat? Mi s-a parut undeva chiar peste boom hop care da desene ca lumea pt varsta asta .........

Vad ca is in aceeasi trupa cu extreme canal  care e prezent peste tot .......

Edited by dreambox8000, 11 April 2010 - 16:08.


#11519
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Scuze de dublu post dar nu pot edita postul precedent. Observ de-abia acum, am fost ocupat cu altele, ca pe Digisport HD este HD curat Blackburn-Man U. Dupa parerea mea e cel mai bun HD vazut de mine la un meci de fotbal. Parerea mea. Probabil ca de vina este si faptul ca se joaca pe zi. Specific ca nu am avut ocazia sa vad meciuri HD decat pe Digisport si Tvr, din Spania si UCL. Eurosport HD nu prind, nefiind abonat la pachetul HD de la UPC. Pentru ca pe multi am vazut laudand Cupa Africii de pe Eurosport HD, pe care n-am avut ocazia s-o urmaresc.

#11520
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
am impresia ca e primul meci transmis in HD din campionatul englez, din Germania au mai fost, dar, din Anglia nu-mi aduc aminte !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate